آیا رنگ ها با روان انسان ارتباطی دارند؟

نقاشی ساختمان
آیا رنگ ها با روان انسان ارتباطی دارند؟

آیا رنگ ها با روان انسان ارتباطی دارند؟

یکی از مهمترین مباحثی که در علم روانشناسی وجود دارد ، روانشناسی رنگ است. متخصصین در این حوزه علمی معتقد هستند که رنگ ها به شدت بر روی روان انسان تاثیر می گذارند. حتما تا به حال این شرایط برای شما پیش آمده است که با روحیه شاد و خندان ، وارد خانه ای می شوید که عمده رنگ های به کار رفته در آن تیره و از نوع سیاه ، طوسی ، قهوه ای و... هستند. تنها چند دقیقه کافی است که در این خانه باشید. خودتان حس خواهید کرد که انرژی بدنتان از بین رفته و کسل می شوید. بخشی از این اتفاق می تواند به دلیل تاثیر روانی رنگ ها در نقاشی ساختمان باشد.

 


رابطه میان رنگ ها و بیماری ها

تاثیر رنگ ها بر افراد را نباید فراموش کرد. این مسئله به حدی جدی است که حتی در انتخاب رنگ لباس نیز باید بسیار دقت کنید. رنگ ها می تواند حتی امید به زندگی ما را متاثر نمایند. توصیه پزشکان به افرادی که بیماری خطرناکی همانند سرطان دارند این است که در محیط ها دلباز ، روشن و با رنگ های روشن زندگی کنند.

چنین فضایی منجر به بالا ماندن سطح انرژی بدن شده و در نتیجه قوای بدن را تقویت می کند چرا که روانشناسان معتقد هستند حتی اگر بهترین روش درمانی را برای بیمار به کار ببریم اما بیمار روحیه و امید کافی نداشته باشد ، درمان موفقیت آمیز نخواهد بود.

 

همه چیز در مورد روانشناسی رنگ ها:

این سوال در ذهن همه ما وجود دارد که رنگ ها چگونه می توانند بر روی انسان تاثیر گذاشته و منجر به تحریکات مختلف من جمله عصبانیت ، شادی ، افسردگی و.. شوند؟

روانشناسی رنگ بیان می کند تمامی رنگ ها دارای امواجی هستند که می تواند شرایط روانی انسان را در بر گرفته و بر خلق و خوی او تاثیر بگذارد لذا نباید از تاثیر روانی رنگ بر افراد غافل شد.

5 مورد مهم درباره تاثیر رنگ بر افراد که لازم است بدانید را در ادامه برای شما بازگو می کنیم.


1- رابطه رنگ ها با دمای بدن انسان:

رنگ ها بر روی دمای بدن شما تاثیر می گذارند. روانشناسی رنگ نشان داده است که زمانی که انسان وارد یک محیط می شود ، متناسب با نوع رنگ هایی که در آن محیط وجود دارد ، دمای بدنش تغییر می کند. برای مثال اگر شما یک فرد گرمایی هستید ، اگر وارد خانه ای شود که عمدتا با رنگ های گرم همانند قرمز ، نارنجی و... نقاشی شده است ، سریعا دم بدنتان بالا رفته و از گرما کلافه می شوید.

در مناطقی که عمدتا هوای سال سرد است ، توصیه نقاشان این است که در خانه ها از رنگ های گرم استفاده شود چرا که براساس روانشناسی رنگ حس گرما به افراد القا شده و به صورت ناخودآگاه ، احساس گرما می کنند همین مسئله بر روی کاهش مصرف انرژی تاثیر می گذارد. اگر در مناطق جنوبی کشور سفر کرده باشید ، در داخل خانه ها غالبا رنگ های سرد همانند آبی ، طوسی و.. را مشاهده می کنید زیرا این رنگ ها سردی را به انسان القا می کنند.

 

متخصصین نقاشی در شرکت خدمت از ما ، می توانند طبق علوم روانشناسی رنگ ها ، شما را راهنمایی کنند تا بهترین نقاشی ساختمان را تجربه کنید

 

2-تاثیر روانی رنگ ها بر خلق و خوی انسان:

فراموش نکنید که تاثیر رنگ بر افراد تا حدی است که می تواند خلق و خوی انسان را نیز متاثر کند. این مسئله به حدی مهم است که توصیه بر این است به هیچ عنوان از مسئله رنگ آمیزی ساختمان بی تفاوت رد نشوید. بر طبق آنچه که روانشناسی رنگ بیان کرده که رنگ بر روی اخلاق انسان تاثیر می گذارد ، اگر در خانه شما رنگ هایی غالب باشد که خشونت و کسالت را به افراد خانواده القا می کنند ، در چنین فضایی افراد خانواده مدام با هم دعوا و بدخلقی دارند.

شما قرار است چندین سال در این منزل زندگی کنید. بعد از یک روز پر کار و خسته کننده ، به خانه باز می گردید تا در این محیط آرام و صمیمی ، ارامش خود را به دست آورده و برای روز بعد ، شاداب و سر حال باشید. حال اگر در خانه از رنگ های سیاه ، قرمز و قهوه ای و از این قبیل استفاده شده باشد ، تاثیر روانی رنگ باعث می شود که نه تنها خستگی شما رفع نشده بلکه بدتر شما را کسل می کند.

نکته: اتاق خواب باید از رنگ هایی باشد که آرامش دهنده بوده و محیط ایده آلی را برای استراحت فراهم کند. در اتاق خواب باید از رنگ های گرم و ملایم استفاده نمود؛


3- آیا رنگ ها روی اخلاق ما تاثیر دارند؟

روانشناسی رنگ بیان می کند که رنگ ها بر روی طرز فکر شما تاثیر می گذارند. برخی از رنگ ها انرژی منفی در انسان القا کرده و برخی دیگر روحیه شاد و مثبت را برای شما به ارمغان می آورند. آیا تا به حال با افرادی که افکار منفی دارند سر و کار داشته اید؟ آیا به ظاهر و رفتار و حتی صحبت های این افراد توجه کرده اید؟

اگر مدتی با این افراد معاشرت کنید متوجه خواهید شد که این انسان ها عمدتا از رنگ های تیره و سرد در لباس ها و وسایل خود استفاده می کنند. تاثیر روانی رنگ بر افراد در چنین شرایطی باعث می شود که این قبیل از مردم ، به دلیل نوع رنگ هایی که با خود به همراه دارند ، انرژی های منفی موجود در فضا را جذب کرده و هر روز بیشتر از قبل ، با انرژی های منفی درگیر شوند. این گروه از مردم همواره از شرایط زندگی شکایت کرده و از زندگی لذت نمی برند.

 

آیا رنگ ها با روان انسان ارتباطی دارند؟

 

4- تاثیر رنگ ها بر روی کودکان بیش فعال:

روانشناسی رنگ ها به شدت بر روی کودکان بیش فعال تاثیر می گذارد. اگر در خانواده کودک بیش فعال دارید ، این قسمت از مقاله را به دقت مطالعه کنید. تاثیر روانی رنگ به حدی است که می تواند سطح انرژی بدن کودک شما را بالا و یا پایین ببرد.

در نتیجه یک راه برای کنترل بچه های بیش فعال و کمک به درمان آن ها این است که در لباس ، اتاق ، وسایل و... رنگ هایی به کار برود که کمترین انرژی را به آن ها القا می کند. تاثیر روانی رنگ بر افراد نشان می دهد که رنگ های قرمز ، صورتی ، نارنجی و... بدترین نوع رنگ ها برای کودکانی هستند که به بیش فعالی مبتلا هستند.

 

5- تاثیر رنگها بر هوشیاری انسان ها:

جالب است بدانید که رنگ بر روی میزان هوشیاری افراد تاثیر می گذارد. برای مثال تحقیقات نشان داده است که رنگ آبی کمک می کند تا ذهن کودکان به آرامش رسیده و در نتیجه بهتر بتوانند مطالب را بیاموزند در نتیجه در مدارس ، اتاق خواب و وسایل کودکان بهتر است عمدتا از رنگ آبی استفاده شود.

3.00 امتیاز از 7 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading