چگونه می توان لکه‌های لوازم آرایش را از روی لباس پاک کرد؟

نظافت منزل
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
چگونه می توان لکه‌های لوازم آرایش را از روی لباس پاک کرد؟

از بین بردن لکه‌های لوازم آرایش روی لباس

به طور حتم برای شما بانوان عزیز هم پیش آمده که هنگام بیرون آوردن لباس‌های مجلسی و لباس‌های مهمانی خود را، با لوازم آرایشی که روی پوستتان هست کثیف کرده باشید. یا حتی هنگام استفاده از لوازم آرایش به صورت غیر عمدی روی لباس خود بریزید و اتفاقاتی از این قبیل که موجب بوجود آمدن لکه‌هایی بر روی لباس‌های زیبایتان می‌شود. به خصوص لباسهایی که رنگ آنها روشن است. در این مقاله به شما می گوییم که چگونه می توان لکه های لوازم آرایش را از روی لباس پاک کرد.

با پاک کردن لکه‌های لوازم آرایش تازگی را حس کنید

پاک کردن آثار بجای مانده از لوازم آرایش کار آسانی است! اگر می‌خواهید هر روز تازه‌تر شوید و مثل همیشه ترفند خاص خود را داشته باشید و با خلاقیت‌های خود همه را شگفت زده کنید به شما پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا انتها به دقت مطالعه نمایید. در "خدمت از ما" همیشه یه چیز خاص وجود داره برای شمایی که دنیای ما هستید.

 

چگونه می توان لکه های لوازم آرایش زیر را از روی لباس پاک کرد؟

 • پاك كردن خط چشم از روي لباس
 • چگونه لکه کرم پودر را از روی لباس پاک کنیم
 • چگونه لک کرم پودر را از لباس پاک کنیم
 • لک کرم پودر را چگونه پاک کنیم
 • پاك كردن ريمل از لباس
 • چگونه لکه رژلب را از روی فرش پاک کنیم
 • لکه کرم پودر روی لباس مشکی
 • چگونه رژلب را از روی فرش پاک کنیم

 

پاک کردن لکه رژ لب

برای پاک کردن لکه‌ی رژ لب ابتدا مقداری خمیردندان را بر روی آثار به جای مانده از رژلب بزنید. بعد با استفاده از مواد شوینده مانند: صابون پاک کنید. اما این در صورتی امکان پذیر است که رژ لب شما ضد آب نباشد و همچنین از رژ لب‌های روغنی استفاده نکرده باشید. اما اگر از رژ لب های روغنی یا ضد آب استفاده کرده باشید، نگران نباشد، ما بازهم برای شما راه حل داریم.

 

اگر شما از رژ لب‌های ضد آب استفاده می‌کنید ما برای شما چند راه حل پیشنهادی داریم:

 • استفاده از اسپری مو

بله درست متوجه شدید شما می‌توانید با استفاده از اسپری مو لکه‌ی به جای مانده از رژ لب را پاک کنید. مقداری اسپری مو روی لکه بزنید و پانزده دقیقه منتظر بمانید سپس با استفاده از آب ولرم و صابون لکه رژ لب را پاک کنید.

 

 • استفاده از پد الکلی آمونیاک

ابتدا با استفاده از دستمال مرطوب تا جای ممکن لباس را از لکه به وجود آمده پاک کنید. سپس با استفاده از پد الکلی آمونیاک آثار به جای مانده از رژ لب را از بین ببرید، سپس لباستان را آب بکشید. به یاد داشته باشید که از آمونیاک بر روی لباس‌های پشمی و یا ابریشم استفاده نکنید.

 

پاک کردن لکهی ریمل به جای مانده

پاک کردن جای ریمل کمی از بقیه مشکل‌تر است اما نگران نباشید ما برای این مشکل هم برای شما راه حل خوبی داریم. شما می‌توانید با استفاده از مقداری حلال روغنی که می‌توانید از خشکشویی‌ها تهیه کنید روی لباستان بزنید و با استفاده از بروس نرم مثل مسواک نرم آرام بر روی لکه بکشید و سپس با توجه به جنس پارچه لباستان آن را بشویید.

 

چگونه می تون لکه های لوازم آرایش را از روی لباس پاک کرد؟

 

پاک کردن لکه به جای مانده از لاک

پاک کردن لکه‌ی لاک بسیار آسان‌تر از آن است که فکرش را بکنید. استفاده از پد استون برای لباس مضر است و شما می‌توانید به کمک یک نوار چسب ساده لکه به جای مانده از لاک را پاک کنید. نوار چسب را روی لکه بگذارید و سپس به صورت نوار مومک آن را بکشید. خواهید دیدکه به راحتی لکه پاک می‌شود.

 

پاک کردن لکه رنگ مو

یکی از سخت ترین لکه‌هایی که می‌توان پاک کردن آن دشوار است پاک کردن لکه رنگ مو از روی لباس است. با استفاده از مقداری الکل برای پاک کردن رنگ‌هایی که دوام زیادی دارند بسیار موثر است. یا می‌توانید از حلال تربانتین هم برای پاک کردن لکه‌ها استفاده کنید. اما قبل از این کار تحقیق کنید تا مطمئن شوید این نوع از حلال برای جنس پارچه شما مضر نباشد.

 

پاک کردن لکه به جای مانده از ضد آفتاب یا کرم پودر

این نوع لکه‌ها به راحتی و به سرعت به کمک گلیسیرین و یا با استفاده از مایع ظرف شویی قابل تمیز شدن می‌باشد. توجه داشته باشید هر چه آبی که استفاده می‌کنید گرم‌تر باشد به سرعت تمیزتر می‌شود و چربی به جا مانده از کرم زودتر از بین می‌رود.

 

چند نکته درباره چگونه می‌توان لکه‌های لوازم آرایش را از روی لباس پاک کرد؟

 • لکه‌های تازه بسیار راحت تر از لکه‌های خشک شده پاک می‌شوند به همین دلیل هر چه سریع‌تر لکه‌های لوازم آرایش را تمیز کنیم بهتر و راحت‌تر لکه از بین می‌رود.
 • به یاد داشتن باشید از مالش لکه جدا خود داری کنید، زیرا باعث می‌شود لکه به عمق پارچه نفوذ کند. بهتر است با استفاده از یک دستمال مرطوب به صورت ضرفه ای بر روی لکه بزنید تا لکه کم رنگ شود.
 • اگر می‌خواهید از موادضد لک استفاده نمایید بهتر است در پشت پارچه استفاده کنید تا لکه به عمق پارچه نفوذ نکند.

 

کلام آخر چگونه می توان لکه‌های لوازم آرایش را از روی لباس پاک کرد؟

خدمت از ما با ارائه ی راهکارهای بهینه به شما حس خوب زندگی را هدیه می‌دهد. "خدمت از ما" با ارائه ایده‌های جدید برای زندگی و محل کار شما همیشه هوایتان را دارد. درست همین جا و همین حالا با خدمتی که در خدمت از ما ارائه می‌شود همیشه به روز باشید.

5.00 امتیاز از 56 رای

نظافت منزل

برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نظافت منزل

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading