لکه بری کاغذ دیواری

ثبت درخواست "نصب کاغذ دیواری"
لکه بری کاغذ دیواری

لکه بری کاغذ دیواری از سری کارهایی است، که بر نگهداری طولانی مدت کاغذ دیواری تاثیر دارد. در واقع یکی از اصول مهم در دوام کاغذ دیواری منزل لکه بری سریع کثیفی به جای مانده از مواد مختلف است. لکه بری کاغذ دیواری با توجه به نوع لکه بر اساس مواد شوینده متفاوت صورت می گیرد. داشتن دیوار تمیز و سطوح مرتب از نشانه های یک منزل زیبا است، لکه بری کاغذ دیواری در تمیز نشان دادن منزل شما تاثیر بسزایی دارد. اصولی ترین روش های لکه بری کاغذ دیواری بر اساس نوع لکه در این متن توضیح و در هر بخش موارد شوینده تاثیر گذار معرفی شده است.

 

 

لیست عناوین لکه بری کاغذ دیواری

 

لکه بری کاغذ دیواری، به روش های مختلفی قابل اجرا می‌باشد. برای آشنا شدن با روش های مختلف لکه گیری کاغذ دیواری با در نظر گرفتن تمامی مواردی که در روند این کار باید رعایت شود، تا اتمام این متن با ما همراه باشید.

 

لکه بری کاغذ دیواری

 

 انواع لکه کاغذ دیواری

لکه های ایجاد شده بر روی کاغذ دیواری می‌تواند، ماهیت های مختلفی داشته باشد؛ لکه بری انواع لکه ها با حلال ها و شوینده های مخصوص صورت می‌گیرد و عدم آگاهی از این مورد می تواند، باعث پخش شدن لکه روی کاغذ دیواری و کثیف تر شدن سطح آن گردد. اولین گام در لکه بری کاغذ دیواری شناخت نوع لکه و سپس تست حلال موجود روی قسمت کمی از آن می باشد، با این عمل از موارد احتمالی بدتر شدن لکه روی کاغذ دیواری یا پاره و کثیف شدن آن جلوگیری نمایید.

 

انواع لکه کاغذ دیواری

 

محلول پاک کننده جوهر خودکار از کاغذ دیواری

جوهر خودکار و ماژیک تماما غیر قابل شستشو و پاک شدن نیستند، لکه های ایجاد از خودکار‌هایی که جوهر آنها بیشتر بر پایه آب تشکیل شده اند، تثبیت شده نبوده، و قابل پاک شدن و شستشو از روی کاغذ دیواری هستند. روش لکه بری کاغذ دیواری در این حالت استفاده از یک حوله نم دار است. این حوله را روی لکه قرار دهید اگر لکه پاک شد؛ از نوع لکه پاک شونده است. این نوع لکه ها را می توانید، به راحتی با دستمال مرطوب مخصوص پاک کننده آرایش پاک کنید.

 

لکه های تثبیت نشده بر کاغذ دیواری

 

چگونه نوشته خودکار را از روی کاغذ دیواری پاک کنیم؟

روش های پاک کردن خودکار از روی کاغذ دیواری، نیازمند استفاده از پاک کننده های مخصوص می‌باشد. سوال این است که چگونه نوشته خودکار را از روی کاغذ دیواری پاک کنیم؟ یا اینکه جوهر خودکار چگونه از روی کاغذ دیواری پاک کنیم؟ پاک کردن نوشته خودکار از روی کاغذ دیواری با انجام یک سری روش های لکه بری کاغذ دیواری امکان پذیر است، نحوه پاک کردن خودکار از کاغذ دیواری در ادامه مطلب به تفصیل با روش های مختلف توضیح داده شده است.

 

لکه های دائمی و تثبت شده خودکار بر کاغذ دیواری

 

لکه رنگ روی کاغذ دیواری

هنگام مواجه با لکه رنگ روی کاغذ دیواری، قبل از هر اقدامی نوع لکه را تشخیص دهید. انواع لکه های رنگی که روی کاغذ دیواری ممکن است ایجاد شود؛ لکه مداد شمعی، لکه مدادرنگی و ماژیک، لکه رنگی بوجود آمده از لوازم آرایشی و غیره... می باشد.

 

لکه رنگ روی کاغذ دیواری

 

سوختگی کاغذ دیواری

سوختگی کاغذ دیواری در اثر حرارت، گرما و مواردی از این قبیل می تواند، لکه های سیاه از خود به جای بگذارد. در این صورت لکه بری، می تواند با روش های مخصوص و مختلفی صورت گیرد.

 

لکه سوختگی کاغذ دیواری

 

روش های لکه بری کاغذ دیواری

همان طور که در ابتدای متن اشاره شد یکی از موارد اساسی در لکه بری کاغذ دیواری شناخت نوع لکه بود، این کار برای این است، که شما روش مناسب را برای پاک کردن لکه موجود بر روی کاغذ دیواری را انتخاب نمایید. در این قسمت چند روش برای لکه بری کاغذ دیواری ارائه می شود.

1. لکه بری جوهر تثبیت شده خودکار

جوهر حلال در آب یا پاک شونده با آب به راحتی با یک حوله نم دار یا دستمال مرطوب پاک می شود. اما با لکه های خودکار تثبیت شده بر روی کاغذ دیواری که غیر قابل پاک شدن هستند، چه باید کرد؟ از یک اسفنج خیس شده با مواد پاک کننده برای بردن لکه استفاده کنید، در نظر داشته باشید که اسفنج زیاد خیس نباشد، که این خیسی با تفوذ بر سطح کاغذ دیواری باعث از بین رفتن آن می شود.

 

استفاده از اسفنج خیس و مواد شوینده برای لکه بری

 

اگر لکه با استفاده از اسفنج پاک نشد، خمیری از جوش شیرین و آب تهیه کرده و روی لکه بگذارید. در نظر داشته باشید، این خمیر به اطراف لکه سرایت نکند، زیرا منجر به پخش شدن لکه روی کاغذ دیواری می‌شود. در نهایت استفاده از یک پارچه آغشته به الکل برای پاک کردن این لکه ها موثر می‌باشد.

 

استفاده از خمیر جوش شیرین برای لکه بری

 

2. لکه بری جوهر و مداد از کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

برای لکه بری کاغذ دیواری های غیر قابل شستشو، از روش هایی استفاده کنید که نیاز به آب نداشته باشند. استفاده از خمیر دندان و سابیدن آن روی لکه خودکار و ماژیک به جای مانده روی کاغذ دیواری می تواند، به پاک شدن آن کمک نماید. برای پاک کردن لکه مداد از روی این نوع کاغذ دیواری مداد پاک کن هم موثر است. گچ خیاطی هم جزو روش های تجربی است، که در لکه بری کاغذ دیواری در این مورد توصیه می‌شود.

 

لکه بری جوهر و مداد از کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

 

3. پاک کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

اگر لکه رنگی ایجاد شده روی کاغذ دیواری مداد شمعی یا رنگ های مومی حاصله از مداد رنگی ها باشد. برای پاک کردن لکه رنگ از روی کاغذ دیواری در این حالت سشوار را روی لکه گرفته و آن را ابتدا نرم کرده و با دستمال پاک نمایید. این کار آنقدر ادامه دهید تا لکه کاملا پاک شود.

 

پاک کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

 

برای پاک کردن لکه های مداد رنگی هم روش هایی مشابه روش پاک کردن خودکار از روی کاغذ دیواری پیشنهاد می‌شود، با این تفاوت که اگر لکه ایجاد شده کوچک باشد، ابتدا با ک پاک کن سطح لکه را پاک نمایید، اگر پاک نشد، از شوینده کاغذ دیواری استفاده کنید. اگر روش های توضیح داده شده در این روش کارساز نبود از سس مایونز برای پاک کردن لکه در این قسمت استفاده نمایید. استفاده از اسپری مو هم برای پاک کردن این لکه در بعضی موارد پیشنهاد می‌شود.

 

اسپری پاک کننده کاغذ دیواری

در کنار تمامی روش های تجربی معرفی شده در لکه بری کاغذ دیواری، اسپری پاک کننده کاغذ دیواری در حال حاضر تولید و قابل استفاده می باشد. اسپری پاک کننده کاغذ دیواری که در دو حالت کف پاش و پاشش معمولی وجود دارد، برای لکه بری های ساده و غیر قابل پخش کاربرد دارد. ابتدا اسپری را روی حالت کف پاش قرار داده و روی لکه بپاشید، و سپس با یک دستمال تمیز و نرم لکه بری کاغذ دیواری را انجام دهید.

 

اسپری پاک کننده کاغذ دیواری ، شوینده کاغذ دیواری

 

علت سیاه شدن کاغذ دیواری

علت سیاه شدن کاغذ دیواری ارتباط مستیمی با محل نصب کاغذ دیواری دارد. ذرات گرد و غبار مخصوصا در شهرهای آلوده‌ای مانند تهران بر روی اجسام و دیوارها می‌نشینند و اثراتی مانند سیاه شدن کاغذ دیواری را در پی دارد. یکی از عوامل سیاه شدن کاغذ دیواری، آلودگی ناشی از شومینه یا بخاری است. در صورتی که کاغذ دیواری سیاه شد، آن را با یک دستمال خیس پاک کنید.

 

یک نکته مهم در لکه بری کاغذ دیواری

 تاثیر لکه بری کاغذ دیواری بر ماندگاری آن، بسیار بالاست. اما نکته ای که در لکه بری باید به آن خیلی توجه کنید، بر اساس مطالب گفته شده شناخت ماهیت لکه است. در قدم بعدی یک بار ماده شوینده کاغذ دیواری یا اسپری پاک کننده کاغذ دیواری روی قسمت کوچکی از لکه امتحان کنید، و اگر به کاغذ دیواری آسیبی وارد نشد یا اینکه لکه پخش نشد، برای پاک کردن تمامی لکه از آن استفاده نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

3.57 امتیاز از 26 رای

برچسب‌ها:
نصب کاغذ دیواری

برای سرویس نصب کاغذ دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب کاغذ دیواری

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading