تعمیر تلویزیون ال جی

ثبت درخواست "تعمیر تلویزیون"
تعمیر تلویزیون ال جی

پس از یک روز پرکار به خانه آمده‌­اید و تنقلات‌تان را هم آماده کرده‌اید. اما وقتی تلویزیون را روشن می­‌کنید، متوجه می‌شوید که به تعمیر تلویزیون ال جی و کمک گرفتن از تعمیرکار تلویزیون ال جی نیاز دارید. چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی قدیمی یا جدید، ویروسی شدن تلویزیون ال جی، عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی و...، همه از جمله مواردی هستند که در حوزه تعمیرات تلویزیون ال جی قرار می­‌گیرد. با ما همراه باشید تا با رایج‌­ترین دلایل نیاز به تعمیر تلویزیون ال جی و روش حل برخی از آنها آشنا شوید.

تعمیر تلویزیون ال جی: روشن نشدن تلویزیون

شاید فکر کنید تعمیر تلویزیون ال جی قدیمی در صورت روشن نشدن، آن دسته از تعمیرات تلویزیون ال جی است که به کمک تعمیرکار تلویزیون ال جی در نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی نیاز دارد. اما بهتر است ابتدا نکاتی که در ادامه آمده‌­اند را مطالعه کنید، و در صورت برطرف نشدن مشکل کار را به تعمیرکار تلویزیون ال جی بسپارید. روشن نشدن تلویزیون معمولا به دلیل مشکل در برق‌رسانی یا وجود ایراد در سخت‌افزار دستگاه است.

برای تعمیرات تلویزیون ال جی در این حالت، ابتدا بررسی کنید که پریز یا محافظ برق مشکلی نداشته باشند. سپس دستگاه را به برق مستقیم وصل کنید تا متوجه شوید ایراد از محافظ است یا تلویزیون. توجه داشته باشید که در برخی مد‌ل‌های قدیمی یک کلید پاور پشت یا زیر دستگاه قرار دارد که باید روی حالت روشن باشد.

اگر اصلا برق وارد دستگاه نمی‌شود، دستگاه‌هایی مثل محافظ برق را از تلویزیون قطع و آن را چک کنید که سالم است یا خیر. شاید ایراد از محافظ برق بوده و نیازی به تعمیر تلویزیون ال جی قدیمی نداشته باشید. اگر دستگاه فقط لوگوی ال جی را نشان می­‌دهد و تصویر نمی‌­آید، کار تعمیرات تلویزیون ال جی را به تعمیرکار تلویزیون ال جی بسپارید.

 

تعمیر تلویزیون ال جی

 

تعمیرات تلویزیون ال جی: چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی

برای تعمیر تلویزیون ال جی در این مورد، مانند مورد قبل ابتدا بررسی کنید که پریز و یا محافظ برق مشکلی نداشته باشند. سپس، دستگاه را به برق مستقیم وصل کنید تا متوجه شوید ایراد از محافظ است یا تلویزیون. هنگام چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی ممکن است دستگاه هنگ کرده باشد و با این کار درست شود.

اگر با چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی مواجه شده‌­اید و نداشتن تصویر در یک ورودی خاص است، دستگاه‌های جانبی مثل سینما خانگی و... متصل به تلویزیون را جدا و آنها را نیز بررسی کنید .اگر دستگاه اصلا روشن نمی‌­شود، برای اطمینان از علت خرابی تلویزیون، تعمیر تلویزیون ال جی را به تعمیرکار تلویزیون ال جی بسپارید.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی توسط تعمیرکار تلویزیون ال جی

در نمایشگرهای LCD، تصویر ایجاد شده روی پنل دارای منبع نور نیست. بنابراین برای اینکه تصویر قابل نمایش باشد، به یک نور پس‌زمینه یا همان بک لایت نیاز است. با توجه به این توضیح، می‌توان به راحتی با بررسی نور پس زمینه، تشخیص خرابی بک لایت و نیاز به تعمیرات تلویزیون ال جی را انجام داد. در صورت خرابی این قطعه، معمولا قسمتی از صفحه نمایش تیره است یا صفحه نمایش ظاهرا خاموش است و تصویر ندارد.

هزینه تعمیر بک لایت نسبت به تعویض آن بسیار مقرون به صرفه‌تر بوده و باید توسط تعمیرکار تلویزیون ال جی یا در نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی انجام شود.

 

تعمیرات تلویزیون ال جی

 

تعمیرات تلویزیون ال جی: ویروسی شدن تلویزیون ال جی

هر چند ویروسی شدن تلویزیون ال جی به ندرت اتفاق می‌افتد، اما تاثیر زیادی بر کار دستگاه دارد. ویروسی شدن تلویزیون ال جی هوشمند می‌تواند به دلیل دانلود برنامه‌های آلوده، و ویروسی شدن تلویزیون ال جی غیرهوشمند به دلیل اتصال فلش و دستگاه‌های جانبی ویروسی اتفاق می‌افتد.

به منظور تعمیر تلویزیون ال جی در صورت ویروسی شدن تلویزیون ال جی، باید از آنتی ویروس استفاده کرد. با توجه به مدل و سیستم عامل تلویزیون، بهترین (مثلا ESET Smart TV Security) را انتخاب و اجرا کنید. برای تلویزیون‌های اندرویدی، آنتی ویروس را دانلود کنید و با درایوی فیزیکی آن را به تلویزیون انتقال دهید. همان‌طور که می‌بینید، مشکلی ویروسی شدن تلویزیون ال جی را می‌توان بدون مراجعه به تعمیرکار تلویزیون ال جی یا نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی حل کرد.

 

تعمیر تلویزیون ال جی: علت پرش تصویر تلویزیون ال جی

اگر تصویر تلویزیون در کانال و حالتی خاصی دچار پرش شد، احتملا مشکل از پخش است. با این وجود، علت پرش تصویر تلویزیون ال جی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • مشکلات پنل تلویزیون
 • کار کردن بیش از حد تلویزیون
 • خرابی در منبع تغذیه تلویزیون
 • مشکل لامپ‌های تصویر تلویزیون
 • وجود مشکل در برد اصلی تلویزیون
 • مشکلات مربوط به کابل‌های تلویزیون

یکی روش بسیار ساده برای رفع علت پرش تصویر تلویزیون ال جی این است که تلویزیون را خاموش کنید، پریز را از برق بکشید، چند دقیقه صبر، و سپس تلویزیون را روشن کنید تا مشکل رفع شود. اگر علت پرش تصویر تلویزیون ال جی با اینکار برطرف نشد، حتما با یک تعمیرکار تلویزیون ال جی مجاز برای تعمیر تلویزیون ال جی تماس بگیرید.

 

تعمیرکار تلویزیون ال جی

 

تعمیر تلویزیون ال جی: خط افقی در تلویزیون ال جی

برای پیدا کردن علت پرش تصویر تلویزیون ال جی و رفع آن، ابتدا بررسی کنید که آیا در ورودی‌های دیگر مثل آنتن، ماهواره و... هم خط‌های عمودی و افقی دیده می‌شود یا خیر.

 • اگر پاسخ مثبت است، باید تعمیرکار تلویزیون ال جی را خبر کنید تا با شناخت دقیقی که از قطعات تلویزیون دارد، عیب اصلی را پیدا کرده و تعمیرات تلویزیون ال جی را انجام دهد.
 • اگر پاسخ منفی است، علت پرش تصویر تلویزیون ال جی می‌تواند از ورودی مورد نظر باشد. در این حالت باید قدرت و کیفیت سیگنال آنتن یا ماهواره را بررسی کنید. اگر ایراد از دستگاه جانبی مثل سینما خانگی و... است، کابل و پورت را بررسی کنید.

 

تعمیرات تلویزیون ال جی: عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی

عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی زمانی اتفاق می‌افتد که فاصله دستگاه از برج فرستنده بسیار زیاد باشد. در این حالت، کاربران با استفاده از فویل دریافت سیگنال را امکان‌پذیر و عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی را برطرف می‌کنند. البته این راه تنها زمانی موثر است که آنتن تلویزیون در فضای باز قرار داشته باشد. سایر راه‌­های رفع مشکل عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی را در ادامه آورده‌­ایم:

 • تنظیم ارتفاع تلویزیون
 • انتخاب آنتن مناسب تلویزیون
 • متوقف کردن تداخلات سیگنال ها
 • استفاده از ایستگاه‌های قدرتمند انتقال سیگنال
 • استفاده از تقویت کننده آنتن (آمپلی فایرها یا بوسترها)

مانند تعمیر تلویزیون ال جی به صورت تخصصی، در این حال نیز بهتر است از تعمیرکار تلویزیون ال جی کمک بگیرید.

5 امتیاز از 5 رای

تعمیر تلویزیون

برای سرویس تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با لوازم خانگی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading