تعمیر و سرویس کولر آبی را به دست چه کسی بسپاریم ؟

سرویس و تعمیر کولر آبی
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
تعمیر و سرویس کولر آبی را به دست چه کسی بسپاریم ؟


همه کسانی که از کولرهای آبی استفاده می کنند، قطعا به تعمیر و سرویس کولر آبی نیاز پیدا خواهند کرد. به خصوص کولر های آبی در پشت بام که به جهت استفاده نکردن طولانی مدت حتما به سرویس اولیه نیاز دارند.اما مهم ترین نکته قبل از سرویس کولر آبی پاسخ به این سوال است که تعمیر و سرویس کولر آبی را به دست چه کسی بسپاریم؟ 

در ادامه مطالب همراه ما باشید تا به یک جواب روشن برای این سوال خود برسید و با اطمینان خاطر کارسرویس کولر آبی خود را به یک سرویسکار مطمئن بسپارید.


حال افراد غالبا برای تعمیر و سرویس کولر آبی را به دست چه کسی بسپاریم ؟ عبارت های زیر را جست و جو می کنند:

 • آموزش تصویری سرویس کولر آبی
 • آموزش تعمیر کولر آبی
 • روغن کاری دینام کولر آبی
 • تعویض پمپ کولر آبی
 • روش استفاده از کولر آبی
 • سرویس کار کولر آبی
 • چگونه کولر آبی را راه اندازی کنیم
 • فیلم نصب کولر آبی


دلایل نیاز به تعمیر و سرویس کولر آبی


ممکن است این تصور را داشته باشید که چون کولر خود را از یک برند معروف خریداری نموده اید، نیازی به سرویس کولر آبی نداشته و همواره کارایی و کیفیت اولیه خود را خواهد داشت اما این یک تصور غلط است چرا که به هر حال شرایط محیطی، مدت زمان استفاده از کولر و عوامل دیگر بر روی راندمان آن تاثیر خواهد گذاشت.


در مجموع دو دلیل عمده ضرورت تعمیر و سرویس کولر آبی را نشان می دهند :

 1. قرار گرفتن کولر آبی در بیرون از منزل
 2. عدم سرویس سبب افت عملکرد کولر در طولانی مدت


1 - قرار گرفتن کولر آبی در بیرون از منزل


اکثر کولرهای آبی در فضای بیرون ساختمان نصب می شوند و بارش باران، برف، وزش باد و نور خورشید بر کارایی و ظاهر آن اثر خواهد گذاشت.

بارزترین مثال، ورود گرد و غبار به داخل پوشال های کولر است که باعث می شود هم هوای وارد شده به داخل ساختمان، دارای ذرات معلق باشد و همچنین کارایی پوشال و پدها کم شود.

در چنین مواردی اگر تعمیر کولر آبی انجام نشده و پوشال ها تعویض نشود، به موتور کولر نیز فشار وارد شده و نه تنها نمی تواند محیط را به خوبی خنک کند بلکه طول عمر آن کوتاه هم خواهد شد.


2 - عدم سرویس و افت عملکرد کولر در طولانی مدت


همچنین در صورتی که کوچکترین عیبی در کولر آبی رخ داده و رفع نگردد، به مرور زمان منجر به افت عملکرد کولر آبی شده و سلامتی وسیله را تهدید می کند. لذا به هیچ عنوان از مشکلات به ظاهر ساده، بی تفاوت رد نشده و در اسرع وقت، تعمیر و سرویس کولر آبی را انجام دهید.


با سرویس هر ساله کولر آبی طول عمر مفید دستگاه را افزایش داده و در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.نکات مهم در تعمیر و سرویس کولر آبی


با توجه به آنچه که گفته شد، لازم است که سرویس کولر آبی و در صورت لزوم، تعمیر کولر آبی در زمان مناسب انجام شود تا کولر شما بتواند همان کارایی اولیه خود را داشته باشد. برای این منظور باید به چند نکته توجه داشت:

 1. چک کردن مداوم موتور کولر آبی
 2. انتخاب پمپ آب مناسب برای کولر آبی
 3. ترفند های لازم جهت صرفه جویی در مصرف آب
 4. تعویض به موقع پوشال ها جهت تعمیر و سرویس کولر آبی


1 - چک کردن مداوم موتور کولر


در هر وسیله برقی، حساس ترین قسمت همان موتور بوده که در صورت بروز هرگونه عیبی سریعا جهت اصلاح آن باید اقدام نمود. در غیر این صورت به سرعت سوخته و خراب می شود. .

تصور کنید که در یک روز گرم تابستان، شما مجبور باشید بدون کولر در خانه و یا محل کار، روز خود را سپری کنید. چنین شرایطی برای شما غیر قابل تحمل خواهد بود.

لذا قبل از این که یک عیب کوچک، منجر به فاجعه بزرگ شود، تعمیر و سرویس کولر آبی را جدی گرفته و از فرد متخصص برای این منظور کمک بگیرید.


2 - انتخاب پمپ آب مناسب برای کولر آبی


هر چه سیستم آبرسانی کولر شما قوی تر باشد، کارایی کولر بیشتر شده و به ازای مصرف آب و انرژی کمتری، از محیط خنک و مطبوع تری برخوردار خواهید شد. لذا در صورت تعمیر و سرویس کولر آبی و مخصوصا پمپ آن ، حتما نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.


3 - ترفند های لازم جهت صرفه جویی در مصرف آب


برخی از انواع کولر آبی در پشت بام منازل مورد استفاده قرار می گیرند. جهت جلوگیری از هدر رفت آب تعابیر ویژه ای اندیشیده اند که از جمله آنها به موارد زیر می توان اشاره نمود:

 •  ایجاد سایبان
 • تمیز کردن پوشال های رسوبی
 • رسوب زدایی مستمر از پوشال ها
 • شست‌وشوی كولر فراموش نشود
 • تعمیر کولر آبی در زمان مناسب خود
 • تعویض به موقع برزنت کولر آبی و انتخاب برزنت با رنگ مناسب4 - تعویض به موقع پوشال ها جهت تعمیر و سرویس کولر آبی


در هر کولر آبی، پد و یا پوشال ها نقش مهمی در قدرت خنک کنندگی کولر دارند. در طول سال که کولر بدون استفاده بر روی پشت بام قرار دارد، گرد و غبار داخل پوشال رفته و در نتیجه سدی می شود که کارایی پوشال را کم می کند.

شما قبل از این که کولر خود را در تابستان راه اندازی نمایید، بهتر است تعمیر کولر آبی را انجام داده و پوشال ها را تمیز و یا تعویض نمایید.


 

تعمیر و سرویس کولر آبی توسط متخصص


این سوال برای همه پیش می آید که برای تعمیر و سرویس کولر آبی باید از چه افرادی کمک گرفت؟

در جواب این سوال باید گفت مسلما هر فردی نمی تواند تعمیر کولر آبی را با دقت و به صورت اصولی انجام دهد به گونه ای که پس از آن، دچار مشکل نشود. همچنین شما به سختی می توانید خرابی های رخ داده در کولر را خود شناسایی و رفع نمایید.

لذا در صورت نیاز به تعمیر و سرویس کولر آبی بهتر است از افراد متخصصی کمک بگیرید. ویژگی های زیر از جمله ویژگی های یک متخصص در تعمیر و سرویس کولر آبی است:

 1. داشتن تجهیزات به روز با تضمین کیفیت
 2. آشنایی با تمام انواع کولر های آبی و تعمیر کولر آبی
 3. تعمیر و سرویس کولر آبی در منزل و عدم جابه جایی کولر آبی
 4. ضمانت کیفیت خدمات و وسایل به کار رفته توسط فرد و یا شرکت

 

تعمیر و سرویس کولر آبی را به دست چه کسی بسپاریم ؟


1 - داشتن تجهیزات به روز با تضمین کیفیت


زمانی یک متخصص می تواند تعمیر کولر آبی و یا سرویس آن را به صورت اصولی و کاملا دقیق انجام دهد که امکانات لازم برای این منظور را در اختیار داشته باشد. مسلما مجهز بودن، کمک می کند تا تعمیر کولر آبی با سرعت و دقت بیشتری انجام گرفته و در طول استفاده از کولر، بتوانید از بهترین کارایی کولر لذت ببرید.


2 - آشنایی با تمام انواع کولر های آبی و تعمیر کولر آبی


از آنجایی که هر برند تولید کننده انواع کولر آبی ، یک سیستم خاص را برای تولیدات خود در نظر می گیرد، در نتیجه متخصصی که برای تعمیر و سرویس کولر آبی خود انتخاب می کنید باید با این سیستم به خوبی آشنایی داشته باشد تا بتواند عیب رخ داده را به درستی تشخیص داده و به گونه ای آن را رفع نماید که مجددا منجر به بروز مشکل نشود.


3 -تعمیر و سرویس کولر آبی در منزل و عدم جابه جایی کولر آبی


متاسفانه همه متخصصین در امر تعمیر و سرویس کولر آبی اقدام به ارائه خدمات در محل ننموده و مشتری باید وسیله را به تعمیرگاه آن ها ببرد. مسلما این کار برای مشتری بسیار سخت خواهد بود.

جا به جا کردن کولر با وزن سنگین، نیاز به چند نفر نیروی کمکی دارد. توصیه ما به شما این است که به منظور تعمیر و سرویس کولر آبی به سراغ متخصصی بروید که به منزل و یا محل کار شما مراجعه کرده و تعمیرات و یا سرویس را در محل انجام دهد.


به نظر شما یک تعمیرکار کولر آبی چه ویژگی های دیگری باید داشته باشد ؟


4 - ضمانت کیفیت محصول و خدمات ارائه شده توسط فرد و یا شرکت


یک تعمیرکار متخصص باید در زمان تعمیر و سرویس کولر آبی برای تمامی فعالیت های خود گارانتی را در نظر گرفته و به مشتری این اطمینان را بدهد که در صورتی بروز مجدد عیب، نیازی به پرداخت هزینه نخواهد بود.نکات مهمی که جهت جلوگیری از خرابی زودهنگام کولر آبی باید رعایت شود:

 

 • در فصولی که از کولر استفاده نمی کنید دریچه کولر را ببندید.
 • کولر آبی برای عملکرد خوب نیاز به فضای کافی و عبور هوا دارد.
 • پس از شست وشو به آن ضد زنگ زده و سپس رنگ آمیزی نمایید.
 • پس از شستن کولر ابتدا کفی و پایه ها و محل نصب شناور را بتراشید.
 • با پایان فصل گرما آب تشتک را خالی نموده و شیر ورودی آب کولر را ببندید.
 • شلنگ انتقال آب و فلکه‌ی آب را نیز چک کنید تا نشتی یا چکه نداشته باشد.
 • برزنت اتصال دهانه‌ی کولر به کانال کولر را کنترل کنید تا هوا از کنار آن نشت نکند.


صحبت پایانی


نکته قابل ملاحظه به هنگام تعمیر و سرویس کولر آبی انتخاب تعمیر کار و یا شرکت خدماتی مناسب است. شما با انتخاب یک تعمیرکار حرفه ای و با تجربه لحظات گرم و طاقت فرسای تابستان خود را به لحظاتی لذت بخش با هوایی خنک تبدیل کنید و دیگر نگران قطع شدگی کولر خود در اوج گرما نباشید.

 

5 امتیاز از 5 رای

سرویس و تعمیر کولر آبی

برای سرویس سرویس و تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس و تعمیر کولر آبی

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading