چند قانون که نباید در نقاشی ساختمان نادیده گرفت

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
چند قانون که نباید در نقاشی ساختمان نادیده گرفت

 

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که برای طراحی دکوراسیون داخلی به سراغ نقاشی ساختمان می روید لازم است نکاتی را در این رابطه بدانید تا نهایتا رنگ آمیزی ساختمان زیبا و شیک به نظر برسد. از طرفی در صورتی که از رنگ های با کیفیت برای پوشش دیوارها استفاده نکنید، در مدت کوتاهی پوسته پوسته شده و ریزش پیدا می کند. در این صورت تمام هزینه شما برای نقاشی ساختمان از دست خواهد رفت.

از این رو توجه به چند قانون که نباید در نقاشی ساختمان نادیده گرفت یکی از الزامات حین نقاشی ساختمان بوده که باید به آن توجه کرد.نکات مهم در نقاشی ساختمان

قبل از هر چیز توصیه می کنیم که برای رنگ آمیزی ساختمان یک نقاش حرفه ای و ماهر را استخدام کنید تا از کیفیت کار خود اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که می خواهید نقاشی ساختمان شما بی نقص باشد به چند قانون که نباید در نقاشی ساختمان نادیده گرفت توجه کنید:

1. از لوازم مورد نیاز برای نقاشی ساختمان استفاده کنید.
2. زیرسازی قبل از نقاشی ساختمان را فراموش نکنید.
3. به یک لایه نقاشی ساختمان اکتفا نکنید.
4. برای نقاشی ساختمان از یک فرد ماهر کمک بگیرید.
5. نقاشی ساختمان را در زمان مناسب انجام دهید.
6. نوع رنگ مناسب را برای نقاشی ساختمان انتخاب کنید.
7. برس قلمو را کامل در رنگ فرو نبرید.
8. به اندازه کافی رنگ را خریداری نمایید.

 

هزینه نقاشی ساختمان

 

1- از لوازم مورد نیاز برای نقاشی ساختمان استفاده کنید.

وسایل مختلفی برای رنگ آمیزی ساختمان وجود دارد که شما بر حسب نیاز می توانید از آن استفاده کنید. انتخاب نادرست در این منظور، زیبایی نمای ساختمان را از بین خواهد برد. برای مثال از غلتک برای رنگ کردن قسمت بیرونی ساختمان، فضاهای شهری و... استفاده می شود و گزینه مناسبی برای نقاشی دیوارهای خانه نیست.

شما بهتر است با قلمو دکوراسیون داخلی را رنگ کنید که البته نوع قلموی استفاده شده نیز بر روی کیفیت کار تاثیر می گذارد. قلمو نباید بر روی دیوار موج بیاندازد. از همان ابتدا به برس قلمو دقت کنید و مطمئن شوید که ساختار یکپارچه و یکنواختی دارد.2- زیرسازی قبل از نقاشی ساختمان را فراموش نکنید.

بزرگترین اشتباه که برخی از افراد در نقاشی ساختمان مرتکب می شوند، عدم توجه به زیرسازی اصولی دیوارها است. در ابتدا باید سطح دیوارها را صاف و یکدست کرده و در صورتی که زدگی دارد، عیوب موجود را برطرف نمایید.

بتونه کاری نهایی، بر روی زیبایی نقاشی ساختمان تاثیر می گذارد. به عبارت دیگر به همان اندازه که نوع رنگ انتخابی و مهارت نقاش، بر رنگ آمیزی ساختمان تاثیر می گذارد، زیرسازی نیز به همین اندازه اهمیت دارد. همچنین فراموش نکنید که نباید بر روی رنگ های قبلی، نقاشی مجدد را انجام دهید با این کار نه تنها نمای رنگ از بین رفته بلکه رنگ به خوبی بر روی دیوارها نمی نشیند.3- به یک لایه رنگ آمیزی اکتفا نکنید.

در نقاشی ساختمان نباید خساست به خرج داد چرا که قرار است این رنگ آمیزی ساختمان برای مدت ها بر روی دیوارها وجود داشته باشد و از طرفی به هر حال شاید نیاز باشد که حداقل یکبار در سال، دیوارها را بشویید.

برای مثال اگر شما دیوارهای آشپزخانه را نیز رنگ می کنید، به دلیل جرم و چربی گرفتن، حتما در سال نیاز به چندین بار شستن خواهد بود. با توجه به آنچه که گفته شد اکیدا توصیه می کنیم نقاشی ساختمان را به صورت چند لایه انجام دهید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.4- برای نقاشی ساختمان از یک فرد ماهر کمک بگیرید.

این یک باور اشتباه است که امر رنگ آمیزی ساختمان ساده بوده و خودتان می توانید آن را انجام دهید. بهتر است واقع بین بوده و نقاشی ساختمان را به یک فرد متخصص بسپارید. صرف هزینه برای نقاش، به ارتقا کیفیت نقاشی ساختمان کمک می کند.


 

5- نقاشی ساختمان را در زمان مناسب انجام دهید.

قبل از این که رنگ آمیزی ساختمان را شروع کنید، از نظر زمانی برآورد نمایید که از شروع بتونه کاری تا پایان کار، چه مدت زمان لازم است. شما باید نقاشی ساختمان را با حوصله و بدون هیچ عجله ای انجام دهید. در صورتی که به دلیل نبود وقت مجبور شوید زیرسازی اصولی را انجام نداده و یا در نقاشی کوتاهی کنید، کیفیت کار افت کرده و رنگ ها بعد از مدت به صورت لایه لایه می ریزد.


 

6- نوع رنگ مناسب را برای نقاشی ساختمان انتخاب کنید.

بسته به محیط ساختمان خود، باید رنگ های مناسب را از نظر جلا و نوع جنس رنگ انتخاب کنید. برای مثال رنگ انتخابی بهتر است تلفیقی از رنگ های براق و مات باشد تا زیاد کدر و یا زیاد براق و زننده نباشد. از طرف دیگر نوع رنگ باید براساس کاربرد محل استفاده شود.

در محیط های اداری نباید از رنگ های زننده و تند استفاده نمود و یا در خانه، کاربرد رنگ های زننده در اتاق خواب، اشتباه است. برخی از افراد تمایل دارند از ترکیب چند برای نقاشی ساختماناستفاده کنند. نوع رنگ هایی که در این ترکیب استفاده می شود باید با یکدیگر و با سایر اجزای به کار رفته در دکوراسیون، همخوانی داشته باشد.

 

چند قانون که نباید در نقاشی ساختمان نادیده گرفت


7- برس قلمو را کامل در رنگ فرو نبرید.

اشتباهی که برخی از نقاشان مرتکب می شوند این است که کامل برس را در داخل رنگ فرو می برند در حالی که نیازی به این کار نبوده و این کار منجر به از دست رفتن مقدار زیادی از رنگ ها خواهد شد.

اگر شما یک سوم و یا نهایتا نیمی از قلمو را در داخل رنگ فرو ببرید، حجمی از رنگ را که به خود می گیرد برای نقاشی ساختمان کافی است. با این کار هم مصرف رنگ استاندارد بوده و هم این که نهایتا تمیز کردن برس قلمو راحت تر خواهد بود.8- به اندازه کافی رنگ را خریداری نمایید.

اولین نکته که باید در نقاشی ساختمان در نظر داشته باشید این است که به مقدار کافی رنگ تهیه کنید. اگر در حین کار دچار کمبود رنگ شوید ممکن است که نتوانید همان رنگ اصلی را مجددا پیدا کنید و در نتیجه نمای دو رنگی را بر روی دیوارها مشاهده خواهید کرد.

در چنین مواردی زیبایی ساختمان از بین می رود. توصیه می کنیم که از همان ابتدا به مقدار کافی رنگ خریداری شود. اگر نقاش شما با تجربه باشد به خوبی می تواند برحسب متراژ، برآورد کرده و میزان رنگ مورد نیاز را تخمین بزند.

امیدواریم بعد ازمطالعه مقاله درباره " چند قانون که نباید در نقاشی ساختمان نادیده گرفته شود " به پاسخ سوال خود رسیده باشید، کلام آخر

این مسئله بسیار مهم است که رنگ آمیزی ساختمان به صورت اصولی و با مهارت انجام شود تا نهایتا دیوارها نمای زیبایی به دست بیاورد. کوتاهی در امر نقاشی ساختمان سبب هدر رفت هزینه ها و ایجاد یک محیط آزار دهنده خواهد شد.

5 امتیاز از 5 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

فنگ شویی رنگ ها

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading