اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی

اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی

آیا اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی به طور کامل قابل رفع است؟ چه راهکارهایی برای کاهش اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی وجود دارد؟ آیا اسکار عمل بینی در ظاهر بینی می‌تواند خلل ایجاد کند؟ بهترین کرم برای جای بخیه عمل بینی و پماد برای از بین بردن جای بخیه عمل بینی کدام است؟ در ادامه به تمام این سوالات و نکات آن پیرامون جای زخم بینی بعد از عمل صحبت می‌کنیم.

اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی معمولا 2 ماه پس از جراحی بینی از بین می‌رود. اما باقی ماندن جای بخیه عمل بینی ناشی از عوامل متعددی است که از مهمترین دلایل آن می‌توان به نوع و رنگ پوست فرد اشاره کرد. در افرادی که پوستی تیره و سیاه دارند، جای زخم بعد از عمل بینی بیشتر می‌ماند و حتی احتمال ایجاد گوشت اضافه هم وجود دارد. این افراد برای درمان گوشت اضافه داخل بینی بعد از عمل می‌توانند به دنبال روش‌هایی از جمله درمان گوشت اضافه داخل بینی با لیزر بروند.

 

روش از بین بردن جای بخیه عمل و اسکار عمل بینی

برای جلوگیری از ایجاد اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی، مهمترین راه انتخاب یک جراح ماهر است. چرا که تکنیک و نوع بخیه‌ای که جراح استفاده می‌کند، برای جلوگیری از موارد شدید اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی بسیار مهم است. از دیگر موارد می‌‌توان به استفاده از پماد برای از بین بردن جای بخیه عمل بینی، بهترین کرم برای جای بخیه عمل بینی، کرم ترمیم کننده بعد از عمل بینی و پماد جنتکس برای بخیه بینی در 3 ماه اول پس از جراحی برای برطرف کردن اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی اشاره کرد.

موارد دیگری نیز می‌تواند در پیشگیری از اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی و بهبود جای زخم بینی دخیل باشد؛ برای مثال: عدم استفاده از سیگار و مشروبات الکی.

به جای تمرکز بر روی استفاده از پماد برای از بین بردن جای بخیه عمل بینی و کرم ترمیم کننده بعد از عمل بینی، بد نیست بدانید که سیگار و الکل اگر در هفته‌های بهبود و قبل از عمل جراحی استفاده شود، اثرات ویرانگری بر روی بهبود اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی خواهد گذاشت. نیکوتین رگ‌های خونی را منقبض کرده و به ایجاد اسکار، جای زخم بینی، پوست مرده و بهبود ضعیف کمک می‌کند. الکل ورم و خونریزی را افزایش می‌دهد، ورم و خونریزی 2 بخش از فرآیند بهبود هستند که باید تا حد امکان کاهش پیدا کنند. بنابراین برای عدم تشدید اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی، حداقل برای مدتی این دو را کنار بگذارید.

 

بهترین کرم برای جای بخیه عمل بینی

 

درمان خانگی جای زخم بینی در مقابل پماد برای از بین بردن جای بخیه عمل بینی

برای از بین بردن جای بخیه عمل بینی علاوه بر کرم‌های ترمیمی و پماد برای از بین بردن جای بخیه عمل بینی، می‌توانید از درمان‌های خانگی نیز استفاده کنید:

 

آلوئه‌ورا

آلوورا نیز یک انتخاب بسیار مناسب برای از بین بردن اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی است. کافیست یک برگ آلوئه‌ورا بردارید و آن را نصف کنید. ژل را با فشار از داخل آن خارج کنید و روی اسکار عمل بینی بعد از جراحی بینی بمالید.

 

روغن درخت چای

روغن درخت چای یک درمان طبیعی بسیار موثر برای از بین بردن جای زخم و بخیه و اسکار عمل بینی است. این روغن تاثیری سحرآمیز روی اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی دارد. فقط دقت کنید که از روغن رقیق درخت چای برای از بین بردن جای بخیه عمل استفاده کنید.

 

عسل

به جای پماد برای از بین بردن جای بخیه عمل بینی و کرم ترمیم کننده بعد از عمل بینی‌ می‌توانید از عسل نیز استفاده کنید. عسل را روی ناحیه مورد نظر بمالید. عسل قدرت فوق‌العاده‌ای در از بین بردن جای اسکار عمل بینی یا زخم بعد از عمل بینی دارد.

 

پماد برای از بین بردن جای اسکار عمل بینی

 

روغن نارگیل

هر زمان که جای زخم روی پوست‌تان باقی ماند (از جمله اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی)، روغن نارگیل روی آن بمالید. این روغن جای زخم را کم‌رنگ می‌کند و در نهایت آن را از بین می‌برد. روغن نارگیل را یک جایگزین طبیعی برای اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی به جای پماد جنتکس برای بخیه بینی و سایر کرم‌ها در نظر بگیرید.

 

روغن زیتون

به جای کرم ترمیم کننده بعد از عمل بینی، از روغن زیتون با کیفیت نیز می‌توانید برای از بین بردن اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی استفاده کنید. روغن زیتون واقعا برای حذف اسکار عمل بینی (جای زخم) موثر است. هر روز چند قطره روغن زیتون روی جای زخم بمالید. روغن زیتون به پوست خاصیت مرطوب‌کنندگی نیز می‌دهد.


 

بهترین کرم برای جای بخیه عمل بینی برای شما کدام بوده؟

اگر شما از کرم ترمیم کننده بعد از عمل بینی یا ژل خاصی برای از بین بردن جای زخم یا اسکار بعد از عمل بینی استفاده کرده و از آن راضی بوده‌اید، آن را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading