با سرویس کولر گازی هزینه نگهداری از آن را کاهش دهید

سرویس کولر گازی و اسپلیت
با سرویس کولر گازی هزینه نگهداری از آن را کاهش دهید


سرویس کولر گازی یکی از مهمترین عوامل موثر بر طول عمر کولر گازی است برخی از افراد گمان می کنند که اگر کولر خود را از بهترین برند خریداری نمایند، هیچگاه خراب نخواهد شد اما این یک باور اشتباه است.

آیا می دانید که نحوه استفاده شما از کولر گازی و اهمیت به سرویس آن، به شدت بر روی طول عمر دستگاه تاثیر می گذارد؟ با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله سعی بر این داریم که در مورد اهمیت سرویس کولر گازی و اصول انجام آن صحبت کنیم تا بخوبی متوجه شوید که چگونه می توانید با سرویس کولر گازی هزینه نگهداری از آن را کاهش دهید.


حال افراد غالبا با سرویس کولر گازی هزینه نگهداری از آن را کاهش دهید عبارت های زیر را جست و جو می کنند:

 • سرویس کولر گازی سامسونگ
 • هزینه سرویس کولر گازی
 • پوشاندن کولر گازی در زمستان
 • سرویس کولر گازی اجنرال
 • نگهداری کولر گازی
 • سرویس سالیانه کولر گازی
 • اسپری شستشوی اسپیلت
 • قیمت سرویس کولر اسپیلت


اهمیت سرویس کولر گازی


کولر گازی از جمله مهمترین وسایل پرکاربرد در تابستان است به ویژه در مناطق شرجی که هوایشان رطوبت زیادی نیز دارد و کولر باید در تمام مدت شبانه روز روشن باشد، داشتن یک وسیله سرمایشی اهمیت خود را نشان می دهد.

از طرفی برخی از انواع کولرهای گازی ، دو منظوره بوده و در زمستان نیز به عنوان یک وسیله گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد لذا با توجه به ضرورت وجود کولر گازی در منزل، لازم است که به سرویس کولر گازی بیشتر توجه شود.

وسایل برقی اگر به درستی به کار برده نشوند، خیلی زود عمر مفید خود را از دست می دهند همچنین نحوه استفاده شما از کولر و سرویس کولر گازی نقش مهمی در سلامت ، طول عمر و کارایی دستگاه خواهد داشت به چند مورد زیر توجه کنید:

 • در هر کولر گازی فیلترهایی قرار گرفته است که هوا را تصفیه می کند کثیف شدن این فیلترها، منجر به کاهش راندمان دستگاه و افزایش مصرف انرژی می شود بنابراین با سرویس کولر گازی باید نسبت به تمیز کردن فیلترها اقدام نمود.
 • ممکن است که کولر گازی شما علی رغم این که سالم است، ولی به دلیل داشتن نقص های جزئی همانند آبریزش از کولر نتواند پتانسیل خود را در خنک کردن محیط نشان دهد.
 • برخی نقص ها در کولر گازی اگر چه کوچک بوده و زیاد به چشم نمی آیند ولی باعث می شوند که کولر فشار زیادی را متحمل شود تا بتواند عمل خود را انجام دهد شما می توانید با سرویس کولر گازی از کولر خود با کیفیت اولیه در زمان خرید، بهره مند شوید.


بهترین زمان برای سرویس کولر گازی


تمامی وسایل الکتریکی نیاز به سرویس دوره ای دارند که اگر در زمان مناسب خود سرویس نشوند متحمل هزینه های زیادی خواهند شد فصل بهار مناسب ترین زمان جهت سرویس کولر گازی است زیرا در این زمان هنوز اسپیلت شروع به کار نکرده و امکان خرابی اول فصل وجود دارد.

لازم به ذکر است مناسب ترین زمان جهت سرویس کولر گازی هر دوسال یکبار است اما چک کردن آن همان فصل بهار توصیه می شود به دلیل اینکه کولر گازی و اسپلیت مدام هوای محیط را از خود عبور داده و با نشست همیشگی گرد و خاک و چربی رو به رو هستند.

اگر که کولر گازی را به موقع سرویس نکنید ، کثیفی فیلتر و همین طور کندانسور سبب میشود که زمان و هزینه بیشتری صرف خنک شدن محیط شود و کمپرسور بیش از اندازه کار کند و آمپر آن بالا رفته و برد دستگاه و سیم کشی و حتی کمپرسور آسیب می بیند که این موضوع خود هزینه بالایی در بر دارد.

در صورت تمایل به کاهش هزینه سرویس کولر گازی می توانید پنل و کندانسور را هر چند وقت یک بار خودتان نیز تمیز کنید با انجام این کار هم خاطری آسوده دارید که دستگاه شما مدت زیادی را هوای مطبوع به شما میرساند و سریع تر محیط را خنک میکند و هم اینکه مقدار برق مصرفی را کم میکنید.


به نظر شما کولر گازی چه مزایایی نسبت به کولر آبی دارد؟ یکی از مهم ترین مزایای کولر گازی نسب به کولر آبی این است که کولر گازی در عین حالی که محیط را به طور یکنواحت و سریع تر خنک می کند باعث می شود که در هزینه ی مصرف برق نیز صرفه جویی می کند.

 

با سرویس کولر گازی هزینه نگهداری از آن را کاهش دهید


مراحل مقدماتی در سرویس کولر گازی


با توجه به آن چه که گفته شد شما اکنون با ضرورت سرویس کولر گازی آشنا شده اید اما ممکن است در این زمینه چندین سوال برای شما پیش آمده باشد که در ادامه با ذکر نکاتی، سعی می کنیم به این سوالات پاسخ دهیم:

 • در ابتدا و قبل از این که سرویس کولر گازی را شروع کنید، حتما از قطع بودن برق دستگاه مطمئن شوید.
 • اگر ملاحظه کردید که کولر گازی نمی تواند به خوبی محیط را خنک نماید، در ابتدا باز و بسته بودن دریچه را چک نمایید.
 • در مرحله بعد تنظیمات کولر گازی را چک کنید تنظیمات شامل مواردی از جمله تنظیم دما و زمان کولر گازی است.
 • یکی از مهمترین اقداماتی که در سرویس کولر گازی باید انجام شود، تعویض فیلترهای کولر است این کار، کارایی کولر را چندین برابر می کند.
 • توصیه ما بر این است که هر سال قبل از رسیدن فصل تابستان، حتما فیلترها را بررسی نموده و در صورت کثیف بودن، آن ها را تعویض نمایید.


نکات مهم در سرویس کولر گازی


ذکر نکاتی به هنگام سرویس کولر گازی ضروری می باشد که در ادامه چند نکته مهم آن را عنوان کرده ایم:

 • در هر کولر گازی کویل هایی وجود دارد که در طول زمان، گرد و غبار بر روی ان ها خواهد نشست در زمان سرویس کولر گازی تمیز کردن این کویل ها را فراموش نکنید.
 • پره های آلومینیومی را با کمک یک شانه پره، تمیز کنید هر چه کویل ها تمیزتر باشند، قدرت خنک کنندگی کولر برای محیط بیشتر می شود.
 • لازم است بدانید که عدم توجه به سرویس کولر گازی حتی می تواند بر روی سلامت بافت دیوار مجاور تاثیر بگذارد.
 • در هر کولر گازی یک شلنگ تخلیه وجود دارد که اگر مسدود شود، سبب ماندگاری رطوبت درون لوله تخلیه درون دیوار می شود.
 • در زمان سرویس کولر گازی حتما با یک میله، شلنگ تخلیه را باز کرده تا از خسارت به دیوار ها جلوگیری کنید.
 • در داخل موتور کولر گازی فن هایی قرار گرفته است که به جریان هوا کمک کرده و شدت جریان در محیط را تنظیم می کند.
 • زمانی که شما سرویس کولر گازی را انجام می دهید حتما فن ها را تمیز کرده و روغن کاری نمایید تا کارایی آن بالا برود.
 • رسیدگی به فن ها یک امر ضروری است اگر فن ها خشک شوند، ممکن است در حین روشن بودن کولر، بشکنند.
 • زمانی که کولر گازی را سرویس می کنید با خروج مبرد ها، از پخش آن در محیط و ورود به اتمسفر جلوگیری کنید.
 • اکیدا توصیه می کنیم که سرویس کولر گازی را به یک متخصص بسپارید تا جمع کردن مبرد را دقیق انجام داده تا وارد هوا نشود.


نکته پایانی در سرویس کولر گازی


در نهایت پیشنهاد می کنیم در صورتی که خودتان نمی توانید سرویس کولر گازی را انجام دهید، به هیچ عنوان نسبت به باز کردن قطعات آن اقدام نکنید با توجه به این که نحوه سرویس کردن بر روی سلامت دستگاه تاثیر می گذارد لذا بهترین کار این است که از یک متخصص کمک بگیرید تا از کیفیت کار اطمینان داشته و بعد از سرویس کولر، مشکلی برای آن به وجود نیاید در این زمینه می توانید از متخصصین سرویسکار خدمت از ما کمک بگیرید.


اگر به یک نیروی متخصص جهت سرویس کولر گازی نیاز دارید اپلیکیشن "خدمت از ما" را دریافت کنید.

 

5.00 امتیاز از 6 رای

سرویس کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

4 مورد برای رفع شوره کولر
نگهداری چیلر

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading