اهمیت رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه

ثبت درخواست "تخلیه چاه "
اهمیت رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه

اهمیت رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه

در این مطلب به اهمیت رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه می‌پردازیم؛ با ما باشید. پس از مشاهده نشانه‌های پر شدن چاه فاضلاب باید جهت تخلیه چاه اقدام نمایید. همه افرادی که در عملیات تخلیه چاه نقش دارند در معرض حوادث ناشی از آن هستند. چنانچه رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه انجام نشود می‌تواند حوادثی پر خطر برای افراد درگیر به دنبال داشته باشد.

 

رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه

هر فردی که در عملیات تخلیه چاه نقش دارد با عدم رعایت نکات ایمنی می‌تواند سبب بروز حوادث شود و تخلیه چاه به خودی خود خطر آفرین نیست. بنابراین لازم است افراد با توجه کافی به ایمنی در حفظ جان خود و سایرین کوشا باشند.

حوادث ناشی از تخلیه چاه دلایل مختلفی دارد که این دلایل اهمیت رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه را برای شما روشن می‌سازد:

  • وجود گازهای سمی در فاضلاب می‌تواند سبب مسمومیت کارگران تخلیه چاه شود و در مواردی ممکن است افراد جان خود را از دست بدهند. بنابراین توجه به وجود این گازهای مضر می‌تواند تاثیر زیادی در حفظ سلامت افراد داشته باشد.
  • با انتشار گازهای سمی درون چاه‌های فاضلاب احتمال مسمومیت افراد وجود دارد که گاهی سقوط آن‌ها در چاه را نیز به دنبال خواهد داشت. البته سقوط کارگران به درون چاه دلایل دیگری می‌تواند داشته باشد که جلوگیری از آن مستلزم رعایت نکات ایمنی است.
  • چاه‌های قدیمی خود می‌تواند برای افراد خطرآفرین باشد بنابراین تخلیه چاه‌های قدیمی نیازمند توجه بیشتری برای حفظ جان افراد است. با ورود کارگران به درون چاه قدیمی به دلیل سستی آن ممکن است چاه ریزش کند.

 

استفاده از وسایل ایمنی در تخلیه چاه نقش مهمی در حفظ جان کارگران ایفا می‌کند و از حوادث احتمالی پیشگیری می‌نماید. بنابراین پیش از شروع عملیات لوله بازکنی و تخلیه چاه از ایمنی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مطمئن شوید. حال که با نکات ایمنی در تخلیه چاه آشنا شدیم، باید اقدامات قبل از تخلیه چاه را نیز بدانید که در ادامه توضیح خواهیم داد.

در مرحله نخست باید بررسی وضعیت چاه از پر یا خالی بودن آن اطمینان حاصل کنید. سپس محل چاه فاضلاب منزل خود را پیدا کنید. برای تشخیص مکان چاه فاضلاب، روش‌های زیر را به کار ببرید.

  1.  فاصله چاه دیوار: یکی از نکات حفر چاه، فاصله آن با دیوار‎های اطراف است. حداقل فاصله‌ای که چاه باید با دیوارهای دوروبرش داشته باشد، سه متر می‌باشد.
  2.  موزاییک متفاوت: معمولا پس از پایان حفر چاه درب چاه را با یک موزاییک متفاوت مشخص می‌کنند و با استفاده از آن محل چاه را پیدا می‌کنید.
  3.  صدای فاضلاب: بعد از استفاده از آب، فاضلاب تولیدی توسط لوله‎های فاضلاب به درون چاه فاضلاب ریخته ‎می‎شود. اگر محیط ساختمان ساکت باشد، با کمی دقت ‎می‎توان صدای فاضلاب را شنید. فاضلابی که از ارتفاع بالا درون چاه ریخته ‎می‎شود. اگر این صدا را شنیدید، آن را دنبال کنید تا به محل چاه فاضلاب برسید.

 

نکات ایمنی در زمان تخلیه چاه

 

  • حال که محل چاه را پیدا کرده‎اید فقط یک قدم به تخلیه چاه باقی مانده است. این که آیا چاه خالی است و یا اینکه پر شده و باید عمل تخلیه چاه را انجام داد.
  • اگر هم نتوانستید چاه فاضلاب را پیدا کنید یا متوجه حجم مصرفی آن نشدید، بالاجبار باید با یک متخصص تخلیه چاه و یا شرکت‎های تخلیه چاه مشورت کنید تا شما را راهنمایی کنند.
  • اگرچه تخلیه چاه امری پر دردسر و پر هزینه است اما خیال شما را از بابت حوادث چاه راحت ‎می‎کند. شرکت‎های تخلیه چاه اقدامات ایمنی لازم را برای شما انجام می‎دهند. با خیال راحت چاه خود را به آنها بسپارید و نگراه هیچ چیز نباشید. آنها کار خود را بلد هستند.
  • شما از بابت تخلیه چاه و دردسر‎های آن راحت باشد. اما اگر صدای فاضلاب مانند صدای آب از ارتفاع پایین است، در این صورت باید خود را آماده تخلیه چاه کنید. چاه شما پر شده است و باید اقدام به تخلیه چاه کنید.

5.00 امتیاز از 6 رای

تخلیه چاه

برای سرویس تخلیه چاه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با لوله بازکنی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading