ترمیم و نوسازی چاه ریزشی

ثبت درخواست "تخلیه چاه "
ترمیم و نوسازی چاه ریزشی

یکی از خدمات شرکت‌های خدماتی فنی در زمینه تخلیه چاه ترمیم و نوسازی چاه ریزشی است که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم. اگر با لایروبی و کف تراشی نتوانستید از چاه استفاده کنید، پس حتما نیاز به نوسازی چاه با کول دارید.

ترمیم و نوسازی چاه ریزشی و لزوم انجام آن

چاه‌های قدیمی پس از مدتی کارایی خود را از دست می‌دهند و دچار ریزش می‌شوند. بنابراین ترمیم چاه برای استفاده مجدد از آن امری ضروری است که توسط شرکت‌های تخلیه چاه و لایروبی انجام می‌شود. تا زمانی که امکان نوسازی و ترمیم چاه ریزشی و قدیمی باشد لازم نیست در ساختمان چاه جدیدی حفر شود.

عمر چاه‌های حفر شده در ساختمان‌های قدیمی زیاد است که این امر سبب کاهش کارایی این چاه‌ها در ساختمان و به دنبال آن ریزش چاه می‌شود. با ریزش چاه زیر ساختمان خالی می‌شود و احتمال ریزش ساختمان نیز وجود دارد. بنابراین ترمیم و نوسازی چاه امری ضروری در ساختمان‌های قدیمی تر است.

 

تخلیه چاه پیش از ترمیم و بازسازی چاه

قبل از ترمیم و بازسازی چاه ابتدا باید چاه را تخلیه کرد. تخلیه چاه پیش نیاز ترمیم چاه است و قبل از بازسازی چاه حتما باید چاه را تخلیه کرد. تخلیه چاه خود می‌توان یکی از مراحل نوسازی چاه باشد و در روند اجرای عملیات تاثیر زیادی داشته باشد. با استفاده از تانکر مکنده تخلیه چاه به راحتی می‌توان فاضلاب چاه را در کمترین زمان تخلیه کرد. استفاده از تانکر مکنده مخصوص می‌تواند سرعت انجام کار را بهبود بخشد. همچنین در صورت نبودن تانکر مکنده می‌توان از تانکرهای معمولی حمل فاضلاب استفاده کرد و برای مکش فاضلاب از داخل چاه از پمپ ساکشن و کف کش استفاده کرد. با تخلیه کامل چاه از فاضلاب و فضولات می‌توان مرحله بعدی عملیات نوسازی چاه را شروع کرد.

 

لایروبی و تراش چاه پس از تخلیه چاه 

بعد از انجام عملیات تخلیه چاه و پایان یافتن آن باید چاه خالی از هرگونه فاضلاب و آب باشد تا بتوان عملیات لایروبی و تراش چاه را شروع کرد. لایروبی و کف تراشی چاه مهم ترین بخش نوسازی چاه می‌باشد. زیرا با انجام این کار بخش اعظمی از نوسازی چاه انجام شده است و چاه همانند روز اول خواهد بود. انجام درست این بخش اهمیت زیادی دارد. عملیات تراش و لایروبی چاه را فردی متخصص انجام می‌دهد. فرد متخصص لایروبی چاه وارد چاه می‌شود و دیواره چاه را می‌تراشد تا به خاک برسد. مواد لایروبی شده در چاه نیز باید از درون چاه خارج شوند که این کار را پس از پایان تراش چاه انجام می‌دهند. پس از لایروبی چاه متناسب با وضعیت چاه باید عملیات مربوطه را شروع کرد.

 

استفاده از کول برای ترمیم و نوسازی چاه ریزشی

برای جلوگیری از ریزش چاه و ترمیم آن از بلوک‌های سیمانی استفاده می‌شود که به آن کول چاه گفته می‌شود. با استفاده از این استوانه‌های سیمانی می‌توان چاه‌های قدیمی و کهنه را به چاه نو تبدیل کرد.

شرکت‌های خدماتی از کول برای افزایش استحکام چاه استفاده می‌کنند به این ترتیب که تعدادی از این بلوک‌های سیمانی را از کف چاه تا دهانه آن روی هم قرار می‌دهند و مانع ریزش دیواره چاه می‌شوند.

در صورتی می‌توان از کول برای ترمیم چاه استفاده کرد که میله آن سالم باشد در غیر اینصورت باید چاه را پر کرده و برای حفر چاه فاضلاب جدید اقدام کرد.

بنابراین پیش از تخریب کامل چاه برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ناشی از آن و با صرف هزینه کمتر نسبت به حفر چاه جدید، برای ترمیم و نوسازی چاه و همچنین بازسازی چاه اقدام نمایید.

3.00 امتیاز از 362 رای

تخلیه چاه

برای سرویس تخلیه چاه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با لوله بازکنی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading