راهنمای خرید روکش مبل خانه‌هایی که حیوانات خانگی دارند

ثبت درخواست "دوخت کاور مبل"
راهنمای خرید روکش مبل خانه‌هایی که حیوانات خانگی دارند

دردسرهای حیوان خانگی و روکش مبل

هزینه روکش مبل برای بسیاری از افراد مهم است. اغلب افراد به دنبال ارزانترین قیمت کاور مبل هستند و کاور مبل ارزان را بیشتر می‌پسندند. امروزه دیگر خرید اینترنتی کاور مبل پارچه ای یا کاور مبل سلطنتی بسیار رایج شده است. گاهی افراد اقدام به دوخت پیراهن مبل آماده ترکیه در تهران می‌کنند. سعی می‌کنند با دیدن فیلم آموزش دوخت کاور مبل راحتی در قیمت پلاستیک کاور مبل صرفه جویی کنند.

 در گذشته نه چندان دور مبلمان در خانه‌های ایرانی بیشتر به عنوان کالایی لوکس برای نشستن مهمان استفاده می‌شد. به همین دلیل، امکان کثیف شدن و لک شدن مبلمان بسیار کم بود. اما امروزه مبلمان به یکی از پرکاربردترین وسایل خانه تبدیل شده و همین امر باعث شده بیشتر خانواده‌ها از انواع کاور مبل استفاده کنند.

 

در واقع امروزه مبل تنها برای پذیرایی از مهمانان بکار برده نمی‎‌شود و نقش اصلی در فعالیت‌های روزانه ما دارد. این کالا کارکردهای مختلفی پیدا کرده و نشستن به یکی از چندین کارکرد آن تبدیل شده است. اکنون مبل به عنوان محلی برای خوابیدن، لم دادن، غذا خوردن، کتاب خواندن، فیلم دیدن و هر فعالیت روزانه دیگری استفاده می‌شود. به همین دلیل مبل‌ها علاوه‌ بر گرد و خاک و دوده در معرض کثیف شدن با نوشینی و مواد غذایی و موارد این چنینی قرار دارند.

 

ارزانترین قیمت کاور مبل هزینه روکش مبل کاور مبل ارزان

 

در چنین شراطی کاور مبل می‌تواند به کمک خانواده‌ها بیاید و با محافظت از مبلمان، طول عمر آن‌ها را افزایش دهد. خوشبختانه تنوع بسیاری بالایی برای کاور مبل وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی مناسب‌ترین طرح و رنگ را متناسب با دکوراسیون‌تان انتخاب نمایید. ما در ادامه انواع کاور مبل را به شما معرفی کرده و ویژگی‌های هر کدام را با جزئیات توضیح می‌دهیم تا بتوانیم به شما در انتخاب مناسب کاور مبل کمک کنیم.

 

معرفی انواع کاور مبل

با اینکه تنوع بالایی برای کاور مبل در بازار موجود است، اما به طور کلی می‌توان انواع کاور مبل را از نظر جنس به دو دسته تقسیم کرد: کاور مبل ژلاتینی و کاور مبل پارچه‌ای.

۱) کاور ژلاتینی مبل

کاور مبل ژلاتینی یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌های خانواده‌ها برای پوشش سطح مبلمان است. کاور ژلاتینی در برابر اشتعال مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. حتی گفته می‌شود که از این نوع پلاستیک در لباس‌های کودکان هم استفاده می‌شود، بنابراین هیچ خطری برای سلامتی کودکان یا حیوان خانگی در صورت جویدن کاور مبل وجود ندارد. به این ترتیب استفاده از کاور ژلاتینی از پارچه مبلی شما در برابر خراب شدن و کثیف شدن محافظت می‌کند.

از مزایای این کاور می‌توان به شفافیت سطح آن اشاره کرد که طرح و نقش مبلمان‌تان را نمی‌پوشاند و به این ترتیب شما دیگر نگرانی از جهت تطابق طرح و رنگ کاور مبل با دکوراسیون‌ خانه‌تان نخواهید داشت. در کنار مزایای کاور ژلاتینی، مطمئنا یک سری معایب نیز برای آن وجود دارد که بیشتر خانواده‌ها را از خرید آن پشیمان می‌کند. واقعیت این است که کاور ژلاتینی عرق‌گیر نیستند و در بیشتر موارد هنگام نشستن و برخاستن با صدا همراه می‌باشند. این نوع کاورها بیشتر برای مبل‌های سلطنتی و استیل مناسب است.

 

فیلم آموزش دوخت کاور مبل راحتی پیراهن مبل آماده ترکیه در تهران

 

چه کنیم گربه مبلمان منزل را چنگ نزند؟

بسیاری از افراد که حیوان خانگی دارند و به تازگی مبلمان خود را تعویض کرده‌اند. با مشکل چنگ زدن و پاره کردن گربه‌ها روبرو می‌شوند. اما به راستی علت چمگ زدن گربه‌ها چیست؟ چگونه می‌توان از چنگ زدن گربه‌ها جلوگیری کرد؟ شاید اگر دلیل اینکار گربه را بدانید کمتر از دستش عصبانی شوید! گربه به دو علت شروع به خراشیدن وسایل می‌کند:

 • یک: در واقع این حرکت نوعی ورزش برای ماهیچه گربه محسوب می‌شود. او با این کار ماهیچه‌های خود را از پنجه و شانه گرفته تا پاهای عقبی کشش می‌دهد و همچنین با این عمل ناخن‌های خود را نیز تیز و برنده می‌کند.
 • دو: گربه از طریق خراشیدن سطح به صورت بصری قلمرو خود را مشخص می‌کند. شاید آثار خراشیدگی برای شما معنای خاصی ندهد اما برای سایر گربه‌ها و سگ‌ها و حیوانات دیگر بسیار متمایز است.

 

خرید اینترنتی کاور مبل پارچه ای قیمت پلاستیک کاور مبل کاور مبل سلطنتی

 

از دست گربه عصبانی نشوید صبور باشید

اولین و مهم ترین قدم این است که صبور و مهربان باشید، گربه‌ها متوجه می‌شوند که صاحبشان به آن‌ها اهمیت می‌دهد و متقابلا گربه نیز به شما اهمیت خواهند داد. آن‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند که صاحبشان را راضی نگاه دارند چرا که می‌دانند شما به آن‌ها پاداش می‌هید. 

 

 اسکرچر یا وسیله خراش دادن تهیه کنید

خرید اسکرچر بهترین راه حل است اما ممکن کمی زمان ببرد باشد تا گربه به آن عادت کند. در خرید اسکرچر به این نکات توجه کنید:

 • پایه اسکرچر به اندازه کافی بلند باشد تا گربه بتوند روی دوپای عقبی خود بیاستد و آن را خراش دهد.
 • مطمئن شوید پایه آن محکم است و در هنگام استفاده لق نمی‌زند. همچنین به خاطر بسپارید پایه اسکرچر به قدری سنگین نباشد که اگر روی گربه افتاد سبب جراحت حیوان گردد.

اسکرچر گربه به شکل‌های مختلفی وجود دارد، برخی به صورت سرپا و عمودی است و برخی دیگر روی زمین به صورت افقی قرار دارد. در هر صورت بهتر است در حد امکان اشکال مختلف آن را تهیه کنید و در جایی از منزل قرار دهید تا هوس خراش دادن مبل به سر گربه نزند! هر شکلی که برای اسکرچر انتخاب می‌کنید از خرید اسکرچرهای نرم و کرکی پرهیز کنید. سطح اسکرچر باید مثل تنه درخت زیر و خشن باشد.

 

اسکرچر را در جای مناسب نصب کنید

سعی کنید از مبل مورد علاقه گربه و محلی که آن را چنگ می‌اندازد سر در بیاورید. اطمینان حاصل کنید که اسکرچر در محل مناسب و در دیدرس گربه باشد. ممکن است گربه عادت داشته باشد مبلی که شما روی آن بیشتر از همه می‌نشینید را چنگ بزند. علت چنین رفتاری این است که گربه بیش از حد به یکی از اعضای خانواده وابسته است. اسکرچر را در نزدیک آن مبل قرار دهید و تکه ای از لباس خود را بالای میله اسکرچر قرار دهید تا گربه تصور کند این میله اسکرچر جزو قلمرو شماست و مانند مبل مورد علاقه تان از آن استفاده می‌کنید.

 

روی حیوان آب اسپری کنید

اکثر حیوان‌ها از آب بیزارند، وقتی گربه شروع به خراشیدن مبل کرد کمی آب بر روی او اسپری کنید اما باز هم باید گفت وقتی گربه چشم شما را دور ببیند ممکن است کار خود را تکرار کند. همچنین شما می‌توانید مقداری روغن پرتقال و روغن اکالیپتوس و آب را ترکیب کنید زیرا گربه‌ها ازین ترکیب بیزارند. 

 

مبلتان را به روش‌های زیر بپوشانید

به روش‌های زیر می‌توانید مبلمان خود را بپوشانید:

 • از چسب‌های دوطرفه استفاده کنید چرا که گربه‌ها حس چسبندگی را دوست ندارند. این برچسب‌ها برای پوست گربه ضرری ندارد. می‌توانید چسب را در قسمتی که گربه خراش می‌دهد بچسبانید.
 • قسمت برجسته زیرپایی پلاستیکی را روی زمین یا پشت مبل قرار دهید چرا که گربه‌ها حس برجستگی زیر پنجه‌هایشان را دوست ندارند.
 • زمانی که خانه را ترک می‌کنید می‌توانید روی مبل‌هایتان رو مبلی پلاستیکی (ژلاتینی) بکشید، گربه‌ها بو و جنس پلاستیک را دوست ندارند.

 

یادتان باشد که حیوان‌ها به صورت غریزی اقدام به خراشیدن مبل شما می‌کنند و هر بار که او را تنبیه می‌کنید حیوان زبان بسته نمی‌داند چرا تنبیه شده است. در نهایت دچار استرس می‌شود. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که از روش‌های تشویقی به جای تنبیه استفاده نمایید.

دوخت کاور مبل
برای سرویس دوخت کاور مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading