شیشه های استین گلاس

ثبت درخواست "شیشه بری"
شیشه های استین گلاس
شیشه‌های استین گلاس به چه شیشه‌هایی می‌گویند؟ شیشه استند گلاس چیست؟ چرا شیشه‌های استیند گلاس از زمان‌های قدیم تا امروز محبوبیت دارد؟ هنگام خرید این شیشه‌های طرح‌دار در محل‌های فروش وسایل استین گلاس به چه نکاتی باید توجه کرد؟ آیا شیشه‌های استند گلاس انتخاب مناسبی برای شیشه طرح‌دار درب ورودی هستند جواب این سوالات و همچنین سایر مواردی که باید درباره شیشه‌های استیند گلاس بدانیم را در مطلب زیر خواهید خواند.

شیشه‌های استند گلاس چیست؟

شیشه‌های استین گلاس یا با نام اصلی شیشه استیند گلس (staied glass) که گاهی به آن شیشه‌های استند گلاس نیز می‌گویند، شیشه‌هایی هستند که از به هم چسباندن قطعات کوچک شیشه‌های رنگی ساخته می‌شوند. سپس با مونتاژ این تکه‌های کوچک شیشه‌ای رنگی، تصاویر مختلفی به وجود می‌آید. مانند کاشی کاری یک مسجد، که از تکه‌های کوچک کاشی، طرح‌های بزرگی مانند گل، خطوط کوفی و... ساخته می‌شود.

 

آیا شیشه‌های استین گلاس برای درب ورودی مناسب هستند؟

اگر بخواهیم یک درب شیشه‌ای رنگی طرح‌دار سفارش دهیم، لازم است شیشه طرح‌دار درب ورودی با توجه به نوع ساختمان، انتخاب شود. مثلا درب تالارها، رستوران‌ها، ساختمان‌های اداری، مسکونی و...، هر کدام مدل خاص خود را می‌طلبد. لازم است در انتخاب هر مورد، گزینه‌هایی مانند زیبایی، امنیت و مقاومت در نظر گرفته شود. شیشه‌های استین گلاس در عین زیبایی مزایای قابل توجه دیگیر نیز دارد که در ادامه آنها را شرح داده‌ایم. 

علاقه به تصاویر زیبا و مقاوم بودن شیشه‌های استین گلاس از مهمترین دلایل رواج شیشه استین گلاس در اروپای غربی بود.

 

قیمت شیشه‌های استیند گلس

 

مزایای شیشه‌های استیند گلاس

  • زیبایی: یکی از علت‌های استفاده زیاد از شیشه‌های استین گلاس در اروپای غربی، علاقه آنها به هنرهای بصری و تصاویر زیبای این شیشه‌ها بود.
  • مقاومت: مقاومت در برابر باد و طوفان از دیگر علت‌های استفاده از شیشه‌های استیند گلاس است. زیرا این شیشه‌ها بر صفحه‌های محکم و مقاومی نصب می‌شدند. 
  • امنیت: با انتخاب مقاوم‌ترین شیشه مانند شیشه سکوریت و لمینت برای این نمونه شیشه‌های دکوراتیو و رنگی ،به راحتی می‌توان از مقاومت شیشه‌های استند گلاس اطمینان پیدا کرد.

همه این موارد می‌توانند روی قیمت شیشه‌های استیند گلاس یا قیمت شیشه‌های استین گلاس تاثیر بگذارند.

 

چرا شیشه‌های استین گلاس پر طرفدار هستند؟

ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا شیشه های استین گلاس در سراسر دنیا تا این حد طرفدار دارد؟ شاید در جواب بتوان گفت: گذر زمان، هیچ گاه زیبایی یک اثر هنری را از بین نمی‌برد. زیبایی چشمگیر شیشه‌های استین گلاس باعث شده تا هنر استین گلاس نه تنها از بین نرود، بلکه شکل‌های مدرن‌تری نیز با گذشت زمان به خود بگیرد.

استفاده از نمونه شیشه‌های استین گلاس از دوران قدیم تا به حال و در فرهنگ‌های متفاوت، گویای ماندگاری این هنر است.

 

استین گلاس اصفهان

 

شیشه‌های استین گلاس از مسیحیت تا اسلام

کلیسای آگسبورگ آلمان: شیشه‌های استند گلاس از اجزای پرکاربرد کلیساهای قدیمی اروپایی است. یکی از معروف ترین این کلیساها که شیشه‌های استین گلاس در آن به‌کار رفته، در آگسبورگ آلمان قرار دارد.

مسجد نصیرالملک شیراز: در همه درب‌های مسجد نصیرالملک با قدمت بیش از صد سال نیز از شیشه‌های رنگی که به شیشه‌های استین گلاس معروف هستند، استفاده شده است.

 

جنس و طرح شیشه‌های استین گلاس

شیشه‌های استین گلاس چون از تکه‌های شیشه تشکیل شده‌اند، تقریبا می‌توانند از هر نوع شیشه‌ای انتخاب شوند. به عنوان مثال، شیشه سندبلاست و شیشه‌های رنگی از متداول ترین شیشه‌هایی هستند که برای این کار استفاده می‌شوند. این شیشه‌ها قابلیت طراحی نیز دارند و در دو نوع تخت و خمیده استفاده می‌شوند.

اگر تصمیم خود را گرفته اید که از شیشه های استین گلاس برای درب، پنجره و دکوراسیون محل مورد نظرتان استفاده کنید، با متخصصین "خدمت از ما" در ارتباط باشید.

 

شیشه استند گلاس چیست

 

فروش وسایل استین گلاس 

این روزها با گسترش هنرهای شیشه‌گری و علاقه افراد به نمونه شیشه‌های دکوراتیو مانند تیفانی، شیشه ویترای، فیوزگلاس و...، آموزش این هنرها نیز افزایش یافته است. شیشه‌های استیند گلاس نیز مانند این نمونه شیشه‌های دکوراتیو با استقبال خوبی مواجه شده است. بدین جهت مکانی برای فروش وسایل استین گلاس، می‌تواند اولین سوال علاقمندان به این هنر باشد.

فروشگاه‌های شیشه دکوراتیو و خرازی‌های بزرگ که در حوزه فروش ابزار فعالیت‌های هنری فعالیت می‌کنند، کلیه ابزار مربوط به شیشه‌های استین گلاس را در یک پکیج مخصوص ارائه می‌دهند. شما می‌توانید برای برآورد قیمت شیشه‌های استیند گلاس و قیمت شیشه طرح‌دار درب ورودی، به شعبه‌های مختلف مرکز فروش شیشه‌های تزیینی مراجعه کنید.

4.00 امتیاز از 12 رای

شیشه بری

برای سرویس شیشه بری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با شیشه بری

شیشه بری پونک
شیشه بری ونک
شیشه دور دوشی

مطالب مرتبط با ساختمانی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading