آموزش گام به گام تعویض پارچه مبل

ثبت درخواست "دوخت کاور مبل"
آموزش گام به گام تعویض پارچه مبل

آموزش گام به گام جهت تعویض پارچه مبل

مبلمان مهمترین وسیله هر خانه‌ای است که تاثیر چشم گیری در دکوراسیون منزل می‌گذارد. از آنجا که با گذشت زمان، پارچه مبلمان فرسوده می‌شود و زیبایی خود را از دست می‌دهد، اغلب افراد به فکر خرید مبلمان جدید هستند؛ در صورتی که می‌توان با تعویض پارچه مبل، زیبایی را دوباره به مبلمان برگرداند. اکنون در این مقاله می‌خواهیم به آموزش گام به گام تعویض پارچه مبل بپردازیم تا شما بتوانید در کوتاهترین زمان ممکن و با صرف کمترین زمان و هزینه، زیبایی منزل خود را دوچندان نمایید.

تعویض پارچه مبل با اصطلاحات زیر نیز مورد توجه است:

 •  تعویض پارچه مبل راحتی
 •  آموزش دوخت پیراهن مبل
 •  آموزش دوخت تشک مبل
 • آموزش رویه کوبی مبل در منزل
 • آموزش تعویض فوم مبل
 • آموزش تعمیر مبل راحتی در منزل
 • تعویض رویه مبل ارزان
 • تعمیر مبل در منزل
 • تعمیرات مبل غرب تهران

 

 • آموزش گام به گام تعویض پارچه مبل:

تعویض پارچه مبل به دلیل مصرف پی در پی دچار فرسودگی می‌‌شود و به این دلیل لازم است که پارچه‌های قدیمی با پارچه مبل جدید جایگزین گردد. در این راستا تعویض پارچه مبل در مقایسه با خرید مبل نو به صرفه تر است. دراینجا به مواردی که هنگام خرید مواد و مصالح برای تعویض پارچه مبل باید به آن توجه نمود را بیان می‌کنیم سپس گام به گام تعویض آن را شرح می‌‌دهیم.

 

آموزش گام به گام تعویض پارچه مبل

 

قبل از تعویض پارچه مبل به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

مهمترین نکاتی که قبل از تعویض پارچه مبل باید به آن‌ها توجه نماییم عبارتند از:

 

 • چه کسی قادر به تعویض پارچه مبل است؟

برای تعویض پارچه مبل ابتدا باید ببینید که آیا مهارت فنی و وقت وحوصله انجام این کار را دارید. در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنیم که کار را به یک تعمیرکار ماهر در این زمینه بسپارید. البته در صورتی که خودتان قادر به انجام این کار باشید هزینه‌های شما پایین می‌آید. اما اگر این کار را به درستی انجام ندهید مجبور به خرید مبل جدید خواهید شد. بنابراین قبل از تعویض پارچه مبل شروع خوب فکر کنید!

 

 • در تعویض پارچه مبل از چه مصالحی استفاده می‌شود؟

مواد و مصالحی که در تعویض پارچه مبل به کار می‌رود شامل فنر‌ها و پارچه مبل و فوم می‌باشد. امروزه از فنر‌های فلزی و فوم برای دوام بیشتر استفاده می‌شود. با وجود اینکه مواد و مصالح داخلی قابل دید نمی‌باشند اما در کیفیت و راحتی مبل بسیار تاثیرگذار هستند. پس انتخاب خوب باعث می‌‌شود که مدتی از خرید مبل بی‌نیاز شویم.

 

 • در انتخاب رنگ و جنس پارچه مبل باید به چه مسائلی باید دقت کنیم؟

بسته به نحوه زندگی‌تان و تعداد افراد خانواده می‌توانید گزینه‌های متفاوتی برای تعویض پارچه مبل داشته باشید. به‌عنوان مثال اگر در خانه فرزند خردسال دارید، احتمال چرکی و آسیب به مبل‌ها افزایش می‌یابد که دراین گونه موارد توصیه می‌‌کنیم در تعویض پارچه مبل، از رنگ‌هایی که تیره‌تر هستند استفاده کنید تا کثیفی را نشان ندهند. در ضمن یاد آوری می‌کنیم که استفاده از پارچه‌های ابریشمی برای تعویض پارچه مبل چنین خانواده‌هایی توصیه نمی‌شود.

 

 • آیا قابلیت تعویض پارچه مبل وجود دارد؟

تعویض پارچه مبل بهتر است متناسب با شکل و طرح مبل و سایر اشیا موجود در اتاق باشد. با توجه به شکل مبل می‌توانید از طرح‌های ساده و یا نقش دار استفاده نمایید. جنس پارچه مبلی می‌تواند از جنس‌های مختلف مانند چرم و یا پارچه‌ای و یا ابریشمی باشد. ابتدا دقت نمایید که مبل‌تان قابلیت تعویض پارچه مبل را داشته باشد که در اکثر مواقع مبل‌ها طوری طراحی می‌شوند که امکان تعویض پارچه مبل را داشته باشند. می‌توانید برای اینکه در هزینه‌های تان صرفه جویی نمایید مبل دست دوم تهیه کرده سپس اقدام به تعویض پارچه مبل نمایید.

 

هزینه تعویض پارچه مبل چقدر است؟

 

 • چگونه در هنگام تعویض پارچه مبل دقت کنیم؟

مبلی را انتخاب نمایید که با سلیقه‌تان جور باشد. مبلی را در نظر بگیرید که بعد از مدتی استفاده از آن، در صورت تمایل به تغییر دکوراسیون اتاقتان، بتوانید به راحتی این کار را با تعویض پارچه مبل انجام دهید. قبل از اقدام به تعویض پارچه مبل از زوایای مختلف از مبل عکس تهیه نمایید. عکس گرفتن پیش از تعویض پارچه مبل به ما کمک می‌کند که هنگام جایگزینی پارچه مبل جدید، اگر با مشکلی مواجه شدیم بتوانیم به راحتی قطعات را سوار کنیم. با دقت به طوری که پارچه مبل پاره نشود، قطعات مبل را از هم جدا نمایید. هنگام جداکردن قطعات مواظب باشید که به پارچه مبل و موارد داخل پرکردنی که بعدا لازم خواهید داشت؛ آسیب وارد نشود.

 

 • تعویض پارچه مبل به چه روشی انجام می‌شود؟

برای تعویض پارچه مبل، مبل را به طرف پشت برگردانید. قطعات مبل را از هم جدا کنید. بررسی کنید که اگر مواد پرکننده داخل مبل از قبیل فنرها و فوم‌ها احتیاج به جایگزینی دارند از فنر و فوم‌های مرغوب در بازار استفاده نمایید. می‌توانید پارچه مبل قدیمی را به‌عنوان الگو برای برش پارچه مبل جدید نگه دارید. از عکس‌هایی که تهیه کردید به عنوان راهنما و نقشه استفاده نمایید. در صورتی که با مشکلی مواجه شدید می‌توانید عکس آن را به متخصص در این زمینه نشان دهید تا راهنمایی‌تان کند.

حال برای تعویض پارچه مبل، پارچه را روی سطح صاف وسیعی مانند زمین و یا میز پهن نمایید. برای برش می‌توانید از پارچه قدیمی که با دقت شکافته‌اید؛ به عنوان الگو برای برش استفاده نمایید. قبل از برش اندازه‌ها را طوری در نظر بگیرید که در هنگام نصب دچار مشکل نشوید. سپس دوخت پارچه مبل را انجام دهید؛ برای تعویض پارچه مبل از چرخ خیاطی مناسب استفاده نمایید. از نخی استفاده کنید که محکم باشد و به راحتی پاره نشود؛ و همچنین از سوزن‌هایی که مرغوب و با دوام باشد استفاده کنید تا هنگام دوخت به راحتی نشکند.

سپس از منگنه مناسب برای سوار کردن قطعات استفاده نمایید. اگر منگنه مناسب ندارید می‌توانید آن را از بازار تهیه کنید. سپس قطعات مبل را بدرستی سوار کنید که قطعات به‌درستی سرجای خود قرار گیرند.


 

نکته پایانی تعویض پارچه مبل

شما در این مقاله نحوه تعویض پارچه مبل را به صورت گام به گام فراگرفتید و با چند نکته مهم آشنا شدید. پس اگر می‌خواهید با تعویض پارچه مبلمان، زیبایی را در منزل خود دوچندان نمایید، می‌توانید از این مطالب استفاده کنید. در آخر متوجه خواهید شد که استفاده از این روش‌ها چقدر نتیجه بخش است. اما در صورتی که تخصصی در این زمینه ندارید به شما پیشنهاد می کنیم از یک متخصص کمک بگیرید. شما می توانید درخواست تعویض پارچه مبل خود را در سایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت نمایید.

3.17 امتیاز از 11 رای

دوخت کاور مبل

برای سرویس دوخت کاور مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با مبلمان

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading