سنگسابی چیست؟ سنگسابی چگونه است؟

ثبت درخواست "کفسابی"
سنگسابی چیست؟ سنگسابی چگونه است؟

سنگسابی چیست؟ سنگسابی چگونه است؟

سنگسابی، یکی از خدمات پرطرفدار در حوزه کفسابی ساختمان به‌شمار می‌رود و از طرفی کفسابی ساختمان و سنگسابی برای صاف و شفاف کردن کف پوش ها بسیار اهمیت دارد. اگر از خود می پرسید که چه نیازی به کفسابی و سنگسابی دارید؟ در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

سنگسابی چیست؟

تمیزی کف پوش ها در زیبایی دکوراسیون خانه و انواع محیط ها تاثیر به‌سزایی دارد. سنگسابی یا ساب سنگ بهترین روش تمیز و براق کردن هر ساختمان و محیطی ست که با سنگ پوشش داده شده باشد. نحوه تمیزکاری با سنگسابی یا ساب سنگ به این صورت است که به وسیله دستگاه ساب زنی، لایه‌ای حدودا به ضخامت یک یا دو میلی‌متر از روی سطح خراشیده می شود و تمام آلودگی ها و کثیفی ها از روی سنگ لایه روبی می‌شوند. امروزه سنگسابی در تهران، کفسابی کرج، کفسابی در تبریز و بیشتر شهرهای بزرگ به دلیل میزان آلودگی ها و زندگی ماشینی اهمیت زیادی پیدا کرده است.

نکته سنگسابی: سنگسابی یا ساب سنگ یکی از زیر مجموعه‌های کفسابی ساختمان به شمار می رود و کفسابی، شامل خدمات دیگری نظیر بتن‌سابی، موزاییک‌سابی، فرچه‌زنی سرامیک و... می شود.


 

سنگسابی چه کاربرد های دارد؟

 • هم‌طراز کردن پستی، بلندی‌های سنگ
 • از بین بردن جای رسوبات و مواد اسیدی
 • ترمیم سنگ‌های قدیمی و شکسته
 • ترمیم حفره های و فضاهای خالی ایجاد شده بین سنگ‌ها

 

مراحل انجام سنگسابی

سنگسابی كفسابی، عموما به وسیله دستگاهی به‌نام ساب‌زن انجام می‌شود. بطور کلی هر سنگ نیاز است که هشت دور ساب زده ‌شود. ساب زنی سنگ ها با لقمه‌های مختلف دستگاه انجام می‌گیرد. لقمه یکی از مهم‌ترین اجزا دستگاه سنگسابی به‌شمار می‌رود و ظاهر آن شبیه به آجر یا صابون جامد است. به کمک لقمه ای که به دستگاه وصل می‌شود سنگ ها براق و درخشان می‌شوند.

نکته سنگسابی: انواع مختلف لقمه برای نتایج خاصی استفاده می‌شوند مثلا لقمه 46 برای هموار کردن پستی و بلندی سنگ ها استفاده می شود و لقمه 60 برای پر کردن درز ها کاربرد دارد و در آخر از لقمه ایتالیایی، برای براق و شفاف کردن سطح استفاده می شود. به حدی که انعکاس اجسام در سطح سنگ مشخص است.

 

سنگسابی چیست؟

سنگسابی سنگسابي كفسابي کفسابی ساختمان کفسابی در تهران سنگسابی کفسابی استان تهران، تهران کفسابی کرج

 

روش‌های مختلف سنگسابی

هر ساختمانی که سطح کف آن با سنگ پوشش داده شده باشد نیاز به کف سابی سنگ یا ساب سنگ دارد و امروزه خدمات کفسابی ساختمان با بکارگیری روش ها و تجهیزات مدرنی انجام می‌شود. که با توجه به مهارت فرد متخصص این حوزه می‌توانید یکی از روش های زیر را انتخاب کنید.

 • سنگسابی ایتالیایی
 • سنگسابی نانو
 • سنگسابی معمولی
 • رزین‌سابی (برای ترمیم سنگ)

 

سنگسابی نانو

نانوساب یکی از روش های کفسابی به شمار می‌رود که همراه با روش سنگسابی ایتالیایی، برای ضد آب شدن سنگ ها کاربرد دارد. سنگسابی نانو یا نانوساب مانع جذب آب، گریس، روغن، اسید و انواع کثیفی ها بر روی سطح می شود و به خوبی از کف محافظت می‌کند و در نهایت سطح را کاملا براق و درخشان خواهد کرد.

توصیه مهم سنگسابی: بطور کلی می‌توان گفت که سنگسابی نانو جز پرهزینه ترین خدمات کفسابی ساختمان و بخصوص کف سابی سنگ محسوب می‌شود و اجرای آن آسان نیست و حتما توصیه می‌کنیم که سنگسابی با این روش توسط یه فرد متخصص و با تجربه انجام شود، شما با ثبت درخواست در سایت "خدمت از ما" می‌توانید بهترین متخصص ها را به خانه خود بیاورید.

 

سنگسابی چه کاربردی دارد؟

سنگسابی در تهران ترمیم سنگ کف کفسابی و سنگسابی شرکت کفسابی

 

عوامل موثر در قیمت خدمات کفسابی

تا این مرحله آشنایی خوبی نسبت به کفسابی ونماشویی و بطور کلی اینکه کفسابی چیست؟ پیدا کردید. اگر احساس می‌کنید برای کف پوش های محل زندگی و محل کارتان به سنگسابی كفسابی نیاز دارید، در ادامه شما را در انتخاب بهترین سرویس کار با مناسب ترین قیمت راهنمایی می‌کنیم.

بطور کلی قیمت کفسابی و کف سابی سنگ بصورت متری تعیین می‌شود. یکی از عوامل موثر در قیمت نوع سطح و کیفیت سنگ می باشد، برای مثال کفسابی بتن با کفسابی سرامیک متفاوت است. همچنین عوامل دیگری نظیر متراژ سطح مورد نظر، میزان حفرها و درز های سطح سنگ، میزان پستی و بلندی سطح و روشی که برای ساب زنی انتخاب می‌کنید بطور مثال کفسابی ایتالیایی یا کفسابی رزین ساب و... تعیین کننده ی قیمت کفسابی ساختمان است.

 

جمع بندی سنگسابی

تا اینجا متوجه شدیم که کفسابی چیست؟ و روش‌های مختلف سنگسابی را بررسی کردیم اگر برای شستشوی کف سالن ها نیازمند خدمات سنگسابی و کف سابی سنگ هستید و نیاز به مشاوره ی یک فرد متخصص و حرفه ای دارید، کافیست اپلیکیشن خدمت از ما را نصب کنید و درخواست خود را ثبت کنید تا دوباره کف پوش هایی تمیز، براق و درخشان داشته باشید.

5.00 امتیاز از 15 رای

کفسابی

برای سرویس کفسابی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با کفسابی

خدمات کفسابی و قیمت آن
کفسابی بتن
کفسابی سرامیک و کاشی

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading