5 نکته طلایی در مورد ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل شما

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
5 نکته طلایی در مورد ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل شما

حسی تازه در ترکیب رنگ ها 

نکته مهم در نقاشی منزل ، ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل است. برخی از افراد تمایل دارند تمام منزل خود را با یک رنگ ساده رنگ آمیزی نمایند. اگر چه این سبک نقاشی ساختمان هم طرفداران خاص خود را دارد اما زیبایی رنگ آمیزی زمانی به چشم می آید که رنگ ها را به صورت ترکیبی در قسمت های مختلف منزل به کار ببرید و برای این منظور باید به انواع ترکیب رنگ تسلط داشته باشید.


ارتباط رنگ ها و خُلق و خوی انسان

براساس روانشناسی رنگ ها ، نوع نقاشی ساختمان تاثیر زیادی بر روی خلق و خوی انسان دارد. لذا به هیچ عنوان نباید در انتخاب ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل سهل انگاری نموده و بی تفاوت بود.

هر رنگی بار انرژی ویژه ای دارد که از طریق آن می تواند روان انسان را متاثر کند. شما یک کودک بیش فعال را در نظر بگیرید که زمان پوشیدن لباس هایی همچون  آبی ، سبز و رنگ های آرام ، جنب و جوش زیادی ندارد اما اگر لباس و یا محیط اطراف آن رنگ های تند و پر انرژی همانند قرمز داشته باشد، این کودک به هیچ عنوان دست از بازی و شیطنت بر نخواهد داشت ، چرا که انرژی از رنگ ها به او منتقل شده و سطح انرژی بدنش را بیشتر می کند.

 

5 نکته طلایی ، در هنگام ترکیب رنگ

اکنون به خوبی متوجه شده اید که انواع ترکیب رنگ چه تاثیراتی را به دنبال داشته و چرا باید قبل از نقاشی ساختمان ، روش های ترکیب رنگ را به دقت بررسی کرد تا نهایتا به یک نتیجه ایده آل رسید. بنابراین اگر قصد دارید ساختمان خود را نقاشی کنید ، برای ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل به نکات زیر توجه کنید:

check1 1- میزان روشنایی در منزل

اولین نکته ای که برای ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل باید مد نظر قرار دهید این است که خانه شما تا چه اندازه از نور طبیعی بهره مند است.  در خانه هایی که پشت به نور آفتاب بوده و در طول روز از روشنایی کمتری برخوردار هستند نباید انواع ترکیب رنگ تیره را اعمال نمود چرا که به صورت ناخواسته ، خانه را تیره تر از حالت عادی می کند.

در این مکان ها تا می توانید ، از رنگ های روشن همانند سفید ، زرد ، کرمی و.. برای نقاشی دکوراسیون استفاده کنید. استفاده از انواع ترکیب رنگ روشن در اتاق خواب کودک که قرار است محیطی برای مطالعه هم باشد ، ضرورت دارد.


 

check1 2- هارمونی رنگها را فراموش نکنید

ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل باید به گونه ای باشد که تمامی رنگ های انتخابی با هم تطابق داشته و هارمونی میان رنگ ها به خوبی مشاهده شود. برای نمونه انتخاب رنگ قرمز ، آبی و بنفش ، اصلا ترکیب رنگ مناسبی نخواهد بود زیرا در این صورت افرادی که در منزل زندگی می کنند ، روزانه با حجم زیادی از رنگ های متضاد روبرو می شوند که از نظر روانی می تواند منجر به کلافگی آن ها شود.

در انتخاب انواع ترکیب رنگ ابتدا به خوبی شرایط خانه و رنگ های موجود در وسایل و چیدمان را بررسی کنید. این کار یکی از مهمترین اصول روش های ترکیب رنگ است. سپس رنگی هایی را در کنار هم قرار دهید که با رنگ وسایل هم خوانی داشته باشند. در این صورت نمای زیبا و البته دلنشینی ایجاد خواهد شد. 

 

اگر شما هم به یک تغییر اساسی در دکوراسیون منزل خود نیاز دارید ، کافیست تماس بگیرید تا همکاران من از صفر تا 100% کار ، در کنار شما باشند

 

check1 3- رابطه بین روانشناسی رنگ ها و انسان ها

روانشناسی رنگ ها به حدی اهمیت دارد که بارها در مقالات مربوط به نقاشی ساختمان ، بر این مسئله تاکید کرده ایم. فراموش نکنید که حتی رنگ لباسی که به تن دارید می تواند شرایط روانی شما را متاثر کرده و شما را بد اخلاق، مهربان ، تندخو و یا آرام نماید.

ما قرار است در یک منزل برای سالیان طولانی زندگی کنیم ، در نتیجه انواع ترکیب رنگ به کار رفته در آن ، به تدریج بر خلق و خوی ما تاثیر می گذارد. توصیه ما این است که برای ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل در مورد همه رنگ های انتخابی به خوبی تحقیق کرده و سپس تصمیم خود را نهایی کنید. انواع ترکیب رنگ برای اتاق خواب ، پذیرایی و آشپزخانه با هم متفاوت است.

مثال: برای نمونه اگر برای نقاشی سالن پذیرایی از رنگ ها مهیج و جذاب استفاده می کنید ، برای اتاق خواب باید دقیقا برعکس عمل نموده و رنگ های ملایم و آرامبخش را اعمال کنید تا در زمان استراحت ، سطح انرژی بدن شما را در حد پایین نگه داشته و بتوانید استراحت کنید.

 

5 نکته طلایی در مورد ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل شما

 

check1 4- روش های ترکیب رنگ

اگر نوع رنگ های مورد استفاده برای ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل را انتخاب کردید ، اکنون این سوال مطرح می شود که در میان روش های ترکیب رنگ کدام گزینه بهتر است. این امر تا حدی سلیقه ای است اما باز هم برای چیدمان رنگ ها کنار هم ، به مسائلی مانند زیبایی ، ایجاد منظره دلنشین و آرام ، هارمونی رنگ ها و... توجه کنید.

شما در انتخاب انواع ترکیب رنگ باید ترتیب را برحسب درجه روشن یا تیره بودن رعایت کنید. از طرف دیگر یکی از نکات مهم در انتخاب روش های ترکیب رنگ این است که موقعیت محل مورد نظر را در نظر بگیرید. برای مثال در سالن پذیرایی ، دیواری که بیشتر در منظر بوده و نمای عمده منزل را به خود اختصاص می دهد باید رنگی متفاوت و جذاب تر از بقیه قسمت ها داشته باشد.


check1 5- ترکیب رنگ ، بر اساس ماندگاری مُد

رنگ هایی را برای ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل انتخاب کنید که در طول سال از مد نیفتند. درست است که اکنون رنگ های جذاب زیادی در بازار وجود دارد که وسوسه برانگیز بوده و شما را ترغیب به خرید می کند اما به این نکته نیز توجه کنید که این رنگ باید چندین سال در منزل شما باقی بماند. نکات زیر شما را در یک انتخاب عالی راهنمایی می کنند.

در انتخاب انواع ترکیب رنگ حتما به سراغ رنگ هایی بروید که علاوه بر جذابیت و زیبایی ، در طول چندین سال ماندگاری هنری خود را داشته باشند و قدیمی نشوند. در غیر این صورت در مدت کوتاهی از آن دل زده شده و باید رنگ ها را عوض کنید. برای این منظور ، بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل این است که به سراغ رنگ های ساده ، روشن و ملایم همانند سفید ، کرمی ، طلایی و... بروید.

3.88 امتیاز از 13 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading