نکات مهم در تعمیر و نصب پرده

ثبت درخواست "نصب پرده"
نکات مهم در تعمیر و نصب پرده

ترفند هایی مربوط به تعمیر و نصب پرده

یکی از مهمترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، نصب پرده است که باید با دقت زیادی انجام پذیرد. پرده ها نقش مهمی را در زیبایی و جلوه داخلی هر ساختمان ایفا می کنند که انتخاب طرح، جنس و مدل آن نیز باید با سایر بخش های خانه مطابقت داشته باشد.

پرده های مختلفی از نظر طرح، جنس، مدل و... در بازار موجود است که همین امر دست مشتریان را برای انتخاب مدل دلخواه و خرید پرده مورد نظر بر اساس سلیقه و بودجه خود باز گذاشته است.

 

هدف از نصب و تعمیر پرده چیست؟

پیش از تشریح نکات ضروری مربوط به نصب و تعمیر پرده به توضیح اهداف کلی تعمیر و نصب پرده ها می پردازیم.

ممکن است سوالاتی از قبیل نصب انواع پرده به چه دلایلی انجام می گیرد؟ چرا تعمیر انواع پرده را انجام می دهیم؟ تعمیر پرده چه مزایایی دارد؟ نصب و تعمیر پرده چه تاثیری در دکوراسیون منازل دارد؟ و... در ذهن افراد شکل گیرد.در ادامه برای روشن شدن موضوع و پاسخ به سوالات مطرح شده، اهداف کلی نصب و تعمیر پرده را برای شما بیان می کنیم:

- پوشش فضای داخلی ساختمان

پوشش فضای داخلی و حریم شخصی شما از دید افرادی که از بیرون ساختمان شما را می بینند.

- افزایش زیبایی نمای ساختمان

بدلیل وجود طرح ها و مدل های مختلف می توانید با انتخاب طرحی زیبا و مناسب زیبایی نمای داخلی و دکوراسیون منازل را افزایش دهید.

- تاثیر در شرایط روحی و انرژی افراد

با انتخاب رنگ ها و طرح های مناسب می توان باعث ایجاد انرژی مثبت و کاهش کلافگی در بین افراد خانواده شد.

- تاثیر در روشنایی محیط

انتخاب مناسب جنس و مدل پرده می تواند علاوه بر پوشش فضای داخلی بر میزان روشنایی و ورود نور به داخل تاثیر گذار باشد.

توجه به این نکته نیز ضروری است که، نصب پرده توسط نصاب ماهر و با تجربه بسیار اهمیت دارد. چرا که هر چقدر هم پرده انتخابی شما با کیفیت و زیبا باشد اگر کیفیت نصب پرده پایین باشد از زیبایی و جلوه آن می کاهد و گاهی تاثیرات منفی در زیبایی دکوراسیون داخلی منازل دارد.

 


نکات مهم مربوط به نصب پرده

با توجه به آنچه گفته شد، در گام اول انتخاب نوع پرده و سپس نصب پرده توسط نصاب ماهر از مهمترین بخش ها در تعمیر و نصب پرده می باشد که لازم است افراد نسبت به آن دقت و توجه زیادی داشته باشند. در ادامه به تشریح نکات کلیدی مربوط به نصب پرده می پردازیم:

  •  چطور بهترین نوع پرده را انتخاب کنید؟
  •  تعیین متراژ دقیق پرده به چه صورت است؟
  •  چه میله ای برای نصب پرده مناسب است؟
  •  چرا انتخاب دقیق تعداد قلاب در نصب پرده مهم است؟
  •  محل نصب میله پرده را چطور مشخص کنید؟

 

نکات مهم در تعمیر و نصب پرده

 

check1 چطور بهترین نوع پرده را انتخاب کنید؟

طراحی ، مدل و نقوش پرده ارتباط مستقیمی با انتخاب مدل و نوع نصب پرده دارد که توجه به آن ضرورت زیادی دارد. به این معنا که اگر از پرده های مدرن استفاده می کنید مدل نصب پرده نیز باید با آن مطابقت داشته باشد.

همچنین می توانید قبل از خرید و نصب پرده از کاتالوگ انواع پرده استفاده کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

 

check1 تعیین متراژ دقیق پرده به چه صورت است؟

در گام اول با تعیین اندازه محل نصب پرده و با توجه به مدل پرده (چین دار، ساده و...) میزان متراژ دقیق پرده را انجام دهید. همچنین تعیین ارتفاع پرده نیز بسیار مهم است به گونه ای که هم در زمستان مانع عبور هوای سرد می شود و هم زیبایی نما را دو چندان می کند.

با تمام این تفاسیر تعیین متراژ دقیق پرده نیاز به خیاط ماهر دارد تا در ادامه نصب و تعمیر انواع پرده به صورت استاندارد و دقیق انجام پذیرد.

 

check1 چه میله ای برای نصب پرده مناسب است؟

با توجه به تنوع بالای میله پرده در انتخاب آن باید دقت شود که میله قرار است در معرض دید باشد و یا پشت پرده قرار میگیرد که در این صورت نیاز به هزینه زیاد برای میله پرده زیبا و شیک نیست. همچنین میله پرده باید به گونه ای باشد که پس از نصب انواع پرده قلاب ها به راحتی در آن حرکت کنند.

 

check1 چرا انتخاب دقیق تعداد قلاب در نصب پرده مهم است؟

تعداد قلاب های انتخاب شده ارتباط مستقیمی با وزن پرده دارند زیرا باید بین تعداد قلاب ها و پرده تعادلی وجود داشته باشد تا هم پرده به فرم ایده آل آویزان شود و هم این که میله پرده توان تحمل این وزن را داشته و پرده نیافتد.

 

check1 محل نصب میله پرده را چطور مشخص کنید؟

به منظور تعیین محل دقیق نصب انواع پرده و میله پرده، ابتدا با یک مداد محل نصب پرده و محل قرار گیری آن را بر روی سقف مشخص کنید تا در ادامه خطایی در کار رخ ندهد و نصب پرده کج شود.

 

نکات کلیدی مربوط به تعمیر انواع پرده

تعمیر پرده زمانی ضرورت پیدا می کند که پرده در اثر افتادن ، شستن و یا حتی جابجایی خراب و یا با مشکل مواجه شود. برای تعمیر انواع پرده توجه به نکات زیر ضروری است:

- تعمیر پرده با هدف استفاده در مکان جدید

پیش از برش و تعمیر پرده مطمئن شوید که پرده مناسب فضا و محیط جدید است.

- ماندگاری و ثبات در حالت و مدل پرده

باید توجه داشت که پس از تعمیر پرده ، پارچه پرده باید زیبایی خود را داشته باشد.

- تعمیر میله پرده

در صورت وجود مشکل در میله پرده باید در باز کردن آن دقت بالایی صورت پذیرد تا در حین تعمیر و نصب پرده سقف خراب نشده و به رنگ و نمای این قسمت آسیب وارد نشود.

 

کلام آخر

با توجه نکات و مطالب گفته شده نصب انواع پرده و در کنار آن تعمیر انواع پرده از مواردی است که نیاز به تخصص و تجربه بالایی در اجرا دارد. در صورت نداشتن دانش کافی ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید یا پس از نصب و تعمیر پرده نتیجه کار کیفیت لازم را نداشته باشد.

3.00 امتیاز از 8 رای

نصب پرده

برای سرویس نصب پرده از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب پرده

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading