در نقاشی شرکت باید به چه نکاتی توجه داشت ؟

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
در نقاشی شرکت باید به چه نکاتی توجه داشت ؟

نقاشی شرکت

یکی از مهمترین مراحل در طراحی دکوراسیون داخلی شرکت، نقاشی شرکت است. شما قرار است تا مدت ها در محل کار خود، مشغول به فعالیت باشید و از طرفی روزانه تعداد زیادی از مشتریان به شرکت شما مراجعه می کنند. لذا نوع نقاشی شرکت شما و طرح و رنگی که برای پوشش دیوارهای محل کار خود انتخاب می کنید در برندینگ شرکت شما بسیار موثر است.

شاید برایتان جالب باشد کاربران دیگر درباره " در نقاشی شرکت باید به چه نکاتی توجه داشت " چه چیزی برایشان اهمیت بیشتری دارد؟

 • برای یادگیری نقاشی از کجا شروع کنم
 • نقاشی را از کجا شروع کنم
 • چطور نقاشی یاد بگیرم
 • چگونه نقاشی یاد بگیریم
 • آموزش نقاشی از مبتدی تا پیشرفته
 • آیا نقاشی استعداد می خواهد
 • چگونه در نقاشی حرفه ای شویم
 • نقاش شدن

 

 

شاید برای شما هم این سوال پیش امده که در نقاشی شرکت باید به چه نکاتی توجه داشت؟ با مطالعه مقاله زیر دلایل اهمیت نقاشی شرکت و نکات مهم در انتخاب رنگ را مطالعه کنید.

 

دلایل اهمیت نقاشی شرکت

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا باید به نقاشی شرکت توجه داشته و نمی توان بدون هدف، از هر رنگی استفاده نمود. توصیه می کنیم که ادامه مقاله " در نقاشی شرکت باید به چه نکاتی توجه داشت "را با دقت مطالعه کنید:

 1. رنگ های انتخابی برای رنگ آمیزی شرکت بیان کننده حالت روانی محیط کار شما است.
 2. نقاشی شرکت بر روی خلق و خوی کارکنان تاثیر خواهد گذاشت.

 

1- رنگ های انتخابی برای رنگ آمیزی شرکت بیان کننده حالت روانی محیط کار شما است

زمانی که یک فرد تازه وارد، به شرکت شما مراجعه می کند، محیط داخلی شرکت، دکوراسیون و رنگ هایی که داخل آن به کار رفته است، برداشت ذهنی اولیه او را نسبت به شما تشکیل می دهد.

برای مثال زمانی که مشتری ملاحظه کند شما از رنگ های ملایم، آرام و در عین پرانرژی استفاده کرده اید، متوجه خواهد شد که روحیه کار تیمی بین تمامی افراد شرکت وجود داشته و کارکنان از نظر روانی، شاداب هستند. در واقع نوع نقاشی شرکت تعیین کننده باور اولیه مشتری نسبت به شما خواهد بود.

 

2- نقاشی شرکت بر روی خلق و خوی کارکنان تاثیر خواهد گذاشت

روانشناسی رنگ ها معتقد است هر رنگی، بار انرژی خاصی دارد که شرایط روحی شما را متاثر خواهد کرد. حتما تا به حال این تجربه را داشته اید که با دیدن رنگ سیاه، احساس غم و افسردگی به شما دست داده است.

این به دلیل همان تاثیر رنگ بر روی روان انسان است. رنگ های تند همانند قرمز، صورتی و... سطح انرژی بدن را بالا میبرد و از طرفی رنگ های ملایم همانند آبی، سبز و... سرشار از آرامش هستند و باعث می شوند خستگی شما زودتر رفع گردد. در نتیجه در محیط کار باید ترکیبی از رنگ ها را به کار برد که محیطی شاد، پر انرژی و در عین حال آرامبخش را ایجاد نماید.

 

 

نکات مهم در انتخاب رنگ برای نقاشی شرکت

با توجه به آنچه که بیان شد، لازم است رنگ آمیزی شرکت را با دقت بیشتری انجام دهید تا نهایتا دکوراسیون داخلی شرکت، زیبا و دلنشین باشد. قبل از شروع به نقاشی ساختمان شرکت حتما به نکات زیر توجه کنید:

 1. به روشنایی شرکت توجه کنید.
 2. اندازه محیط شرکت را در نقاشی شرکت در نظر بگیرید.
 3. هارمونی رنگ در نقاشی شرکت رعایت شود باشد.
 4. از وسایل مناسب برای نقاشی شرکت استفاده کنید.
 5. بهترین رنگ را برای نقاشی شرکت استفاده کنید.
 6. قبل از نقاشی شرکت حتما زمینه سازی کنید.

 

1- به روشنایی شرکت توجه کنید.

همان گونه که می دانید نوع رنگ هایی که در نقاشی شرکت انتخاب می کنید، بر روی میزان روشنایی محیط تاثیر خواهد گذاشت. اگر شرکت شما در طول روز از کمترین میزان نور خورشید برخوردار است.

شما نباید در رنگ آمیزی شرکت از رنگ هایی استفاده کنید که منجر به تیره تر شدن فضا شده و همان مقدار نور که در محیط وارد می شود را هم کور کند. در چنین مواردی باید از رنگ های روشن همانند رنگ سفید، کرمی، زرد و... به کار برد.

 

2- اندازه محیط شرکت را در نقاشی شرکت در نظر بگیرید.

ترکیب رنگ هایی که در نقاشی شرکت استفاده می شود بر روی اندازه آن تاثیر خواهد گذاشت. شاید این مطلب برای شما عجیب باشد اما بارها دیده شده است که یک ساختمان بزرگ، به دلیل انتخاب نامناسب رنگ، از نظر چشمی، کوچکتر از حد واقعی به نظر می رسد.

این مسئله به دلیل خطای دید است که تحت تاثیر رنگ آمیزی شرکت قرار می گیرد. در ساختمان هایی که کوچک بوده، ارتفاع سقف کوتاه و نور ورودی کم است، استفاده از رنگ های تیره باعث می شود که محیط گرفته تر شده و کوچکتر از قبل به نظر برسد. لذا در زمان انتخاب ترکیب رنگ برای نقاشی ساختمان حتما ابعاد شرکت را در نظر بگیرید.

 

3- هارمونی رنگ در نقاشی شرکت رعایت شود باشد.

یکی از مهمترین نکاتی که باعث می شود دکوراسیون داخلی شرکت شما زیبا به نظر برسد، هماهنگی و هارمونی بین رنگ های به کار رفته در رنگ آمیزی شرکت و رنگ سایر اجزا دکوراسیون است.

رنگ پرده ها، میز و صندلی و.. باید با رنگ به کار رفته بر روی دیوارها هماهنگ باشد. برای مثال اگر شما از وسایل چوبی در شرکت استفاده می کنید، نباید برای رنگ آمیزی شرکت به سراغ رنگ هایی مثل صورتی بروید چرا که بین این دو رنگ، تضاد زیادی وجود داشته و محیط زننده ای را ایجاد می کند.

 

4- از وسایل مناسب برای نقاشی شرکت استفاده کنید.

در امر نقاشی، وسایل و تجهیزات مختلفی استفاده می شود که هر کدام برای برخی از محیط ها کاربرد دارند. قبل از این که رنگ آمیزی شرکت را شروع کنید ابتدا وسایل و تجهیزات مناسب را تهیه کنید.

برای مثال از غلتک معمولا برای اماکن عمومی استفاده می شود که سرعت کار را بالا می برد. عمدتا نقاش های از قلمو برای نقاشی شرکت استفاده می کنند. اما باید توجه داشت که در زمان رنگ آمیزی حتما مهارت را داشته باشید تا بعد از اتمام کار، موج بر روی دیوارها ایجاد نشود.

 

رنگ آمیزی دفتر کار

 

5- بهترین رنگ را برای نقاشی شرکت استفاده کنید.

رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد که شما برای رنگ آمیزی ساختمان می توانید از آن ها استفاده کنید. برای شرکت خود به سراغ رنگ های مناسب بروید.

بالاخره شرکت، همواره محل رفت و آمد افراد زیادی بوده و از طرفی به دلیل این که یک فضای کاری است، سریع کثیف خواهد شد. در نتیجه نوع رنگ هایی که در نقاشی شرکت استفاده می شود باید قابلیت تمیز شدن و شست و شو را داشته باشد تا برای نظافت، مشکلی نداشته باشید.

 

6- قبل از نقاشی شرکت حتما زمینه سازی کنید.

اگر زیرسازی قبل از رنگ آمیزی را انجام ندهید، رنگ ها بعد از مدتی ورقه ورقه شده و می ریزد. از طرفی همین مسئله بر روی کیفیت رنگ تاثیر خواهد گذاشت به این معنا که تعیین می کند نقاشی شرکت تا چه اندازه براق و زیبا به نظر رسیده و یا این که کدر شود.

 

کلام آخر

انتخاب رنگ مناسب علاوه بر اینکه بر روحیه شما و همکارانتان تاثیر می گذارد سبب  به خاطر ماندن بیشتر برند شما در ذهن مخاطب نیز می شود. پس با انتخاب یک رنگ مناسب با حیطه کاری خود روح تازه ای به دفتر و محل کار خود ببخشید.

5 امتیاز از 5 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading