10 نکته که قبل از رنگ کردن نمای ساختمان باید بدانید

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
10 نکته که قبل از رنگ کردن نمای ساختمان باید بدانید

نکات مهم در مورد رنگ کردن نمای ساختمان

در بحث نقاشی ساختمان یکی از قسمت‌هایی که نیاز به رنگ آمیزی دارد، رنگ کردن نمای ساختمان است. این که ظاهر بیرونی ساختمان شما چگونه باشد تاثیر زیادی بر روی زیبایی خود ساختمان و زیباسازی شهر خواهد داشت. در سال‌های اخیر شهرداری در تمامی شهرها و مناطق ایران، یکی از شرایط صدور پایان کار در ساخت و ساز را برحسب نمای ساختمان‌ها قرار می‌دهد و همه صاحبان سرمایه موظف هستند نمای بیرونی ساختمان را برحسب قوانین مصوب، رنگ میزی و یا طراحی کنند.

لازم است بدانید که نقاشی نمای ساختمان با نقاشی داخل ساختمان کاملا متفاوت است. قسمت بیرونی هر خانه و ساختمانی با شرایط آب هوایی، دود و گرد و غبار، رفت و آمد مردم و ... ارتباط مستقیم دارد که به شدت بر روی ماندگاری و زیبایی رنگ تاثیر خواهد گذاشت. لذا باید برای رنگ کردن نمای ساختمان به نکات مهمی توجه داشت که در این مقاله به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

 

 

انتخاب بهترین رنگ متناسب با اقلیم منطقه

میزان موفقیت در رنگ کردن نمای ساختمان و مدت زمان ماندگاری آن بستگی به شرایط اقلیمی حاکم در منطقه دارد. برای مثال در مناطق شمالی کشور که در اغلب سال بارندگی وجود داشته و هوا مرطوب است، نوع رنگ انتخابی برای رنگ کردن نمای ساختمان باید با رنگ مورد نظر در مناطق کویری و خشک متفاوت باشد. در شمال باید از رنگ‌هایی برای نقاشی نمای ساختمان استفاده نمود که در برابر شدت و میزان بارش مقاوم بوده و در مدت کوتاهی، کمرنگ نشود. حتی بارها دیده شده است که در مناطق پرباران، رنگ نمای ساختمان به صورت لکه لکه شده و زیبایی خود را از دست داده است.


 

انتخاب رنگ براساس جمعیت و ترافیک

در کلان شهرها به دلیل جمعیت زیاد و در نتیجه تعداد زیادی از وسایل نقلیه که در سطح شهر وجود دارد، رنگ نمای ساختمان به شدت توسط آلاینده‌ها متاثر می شود. در نتیجه خیلی زود رنگ نمای ساختمان کدر می‌شود. در نتیجه در چنین مناطقی برای رنگ کردن نمای ساختمان باید رنگ‌هایی را انتخاب نمود که نسبت به جذب آلاینده، دوده و گرد و غبار، تقریبا عایق هستند.

 

رنگ مخصوص نمای سیمانی ساختمان

 

انتخاب بهترین رنگ از نظر کیفی

با توجه به این که رنگ نمای ساختمان در اثر عوامل محیطی ماندگاری خود را زودتر از دست می‌دهد. در نتیجه توصیه می‌شود که رنگ کردن نمای ساختمان از رنگ‌هایی با کیفیت بالا استفاده کنید تا پایداری طولانی مدتی داشته باشند. در غیر این صورت شما باید ظرف مدت کوتاهی، برای نقاشی نمای ساختمان اقدام کرده و هزینه نمایید. پس بهترین کار این است که از همان ابتدا برای خرید یک رنگ با کیفیت هزینه کنید تا دوباره کاری رخ ندهد.


 

صاف و تمیز کردن سطح دیوارها

قبل از این که رنگ کردن نمای ساختمان را شروع نمایید باید دیوارها و کلیه قسمت‌های مد نظر، صاف شده و از هر گونه آلودگی و کثیفی پاک شوند. مسلما نمای ساختمان در اثر استفاده از مصالحی همانند سیمان، گچ و ... زبر و ناهموار است اگر بر روی چنین سطحی رنگ آمیزی را انجام دهد، نقاشی نمای ساختمان زیبا نخواهد شد. از طرفی وجود هر گونه لکه و کثیفی بر روی دیوارها منجر می‌شود تا رنگ مورد استفاده نتواند زیبایی و جلای خود را به خوبی نشان دهد در نتیجه نمای ساختمان نازیبا خواهد شد.

 

رنگ آمیزی نمای بیرونی ویلا

 

مرمت کردن نمای ساختمان

قبل از رنگ کردن نمای ساختمان کلیه قسمت‌ها را بررسی کرده و در صورتی که دیوارها نیاز به مرمت و بازسازی دارند، اولویت برای ترمیم خواهد بود. چرا که ممکن است بعد از مدتی دیوار ریزش کرده و تمامی زحمات شما برای نقاشی نمای ساختمان هدر برود.


 

زیر سازی برای دوام رنگ

برای این که رنگ کردن نمای ساختمان دوام داشته و برای چندین سال ماندگار باشد. باید قبل از این که رنگ صلی و آخرین لایه رنگ را اعمال نمایید، چند لایه رنگ را به عنوان آستر بر روی نمای ساختمان پیاده کرده و بعد، لایه رنگ آخر را نقاشی نمایید.


 

تعیین جهت و میزان رنگ مورد استفاده

برای این که رنگ کردن نمای ساختمان کیفیت بهتری داشته  باشد. و شما بیشتر بر روی آن تسلط داشته باشید. توصیه می‌کنیم که جهت رنگ را از بالا به پایین انتخاب نمایید. از طرفی به منظور جلوگیری از کم و یا زیاد بودن رنگ، ابتدا مساحت مورد نظر را اندازه گیری نموده و مقدار تقریبی رنگ مورد نیاز جهت نقاشی نمای ساختمان را تعیین نمایید.

 

رنگ نمای بیرونی ساختمان ویلا

 

در نظر گرفتن تمهیداتی جهت جلوگیری از آسیب به مردم

در رنگ کردن نمای ساختمان شما مستقیما با مردم و تردد آن‌ها سر و کار دارید. در نتیجه باید مراقبت کنید که رنگ و یا وسایل شما سقوط نکند. برای این منظور باید داربست بسته و از ارتفاع مشخصی نسبت به زمین، پوشش‌هایی همانند پلاستیک و ... را به عنوان سقف بر روی داربست قرار دهید تا مردم در اثر نقاشی نمای ساختمان آسیب نبینند.


 

استفاده از مواد عایق به عنوان محافظ

برای این که رنگ نمای ساختمان ماندگار شده و در اثر شرایط اقلیمی همانند بارش باران، نور خورشید، و ... از بین نرود باید بعد از این که عمل رنگ کردن نمای ساختمان به اتمام رسید توصیه می‌کنیم که مواد عایق نسبت به رطوبت، نور و ... را به عنوان لایه آخر بر روی رنگ نمای ساختمان استفاده نمایید تا در برابر شرایط آب و هوایی و به ویژه اشعه ماورابنفش، محافظت شود.


 

استفاده از ترکیب رنگ مناسب

پیشنهاد می‌شود که برای رنگ کردن نمای ساختمان از ترکیب چندین رنگ استفاده کنید. با این کار نمای ساختمان شما زیباتر خواهد شد. منتهی فراموش نکنید که این رنگ‌ها نباید با هم تضاد زیادی داشته باشند چرا که یک نمای زننده را ایجاد خواهد کرد که از دید مردم، زیبایی ندارد.

رنگ‌های مورد استفاده در رنگ کردن نمای ساختمان باید با همدیگر و براساس سبک معماری ساختمان، هارمونی داشته باشند. برای مثال در معماری‌های سنتی نباید به سراغ ترکیب رنگ‌های اسپرت و مدرن بروید چرا که جذاب نخواهد بود.

5.00 امتیاز از 11 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

مدل بلکا پذیرایی
راهنمای خرید انواع موکت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading