نکاتی درباره لوله کشی آب

لوله کشی آب و ساختمان
نکاتی درباره لوله کشی آب

نکاتی درباره لوله کشی آب

لوله کشی آب بسته به تجاری یا مسکونی بودن ساختمان و هم چنین مجتمع یا تک واحدی بودن آن می‌تواند بسیار متنوع باشد. برای اجرای اصولی لوله کشی آب وفاضلاب، باید آشنایی کامل با ترفندهای لوله کشی ساختمان و نقشه لوله کشی آب منزل را داشته باشید و جستجوی مطالبی مانند لوله کشی ساختمان pdf یا عکس لوله کشی ساختمان کمکی به شما برای انجام اصولی لوله کشی آب نمی‌کند. تنها تخصص و مهارت و تجربه در کار لوله کشی آب می‌تواند در انجام لوله کشی صحیح و درست شما را کمک کند.

سرویسکاران متخصص خدمت از ما دارای تجربه و مهارت لازم در لوله کشی روکار آب، لوله کشی توکار آب و فاضلاب هستند و قیمت قیمت لوله کشی ساختمان را مناسب با قیمت لوله کشی ساختمان 98 اتحادیه در نظر می‌گیرند. ما در مطلب لوله کشی آب، مواردی را برای شما بازگو کردیم، در این مقاله، نکات دیگری را برای شما شرح می‌دهیم که به عنوان نکات تکمیلی پست لوله کشی آب است.

نکاتی درباره لوله کشی آب

  •  خطوط لوله، در هر گروه لوله، باید با هم موازی و به هم نزدیک باشند. فاصله لوله‌ها از هم و از سطوح ساختمان باید طوری باشد که اجرای کامل عایقکاری، دسترسی به شیرها، تعمیر، تعویض و تنظیم آن‌ها و همچنین بازرسی و رفع عیب لوله‌ها به آسانی میسر باشد.
  • خطوط لوله نباید از پنجره‌ها، درها و دیگر بازشوهای ساختمان عبور کند. اگر عبور لوله از مقابل این بازشوها، مانع باز و بسته کردن پنجره‌ها و درها و یا مانع رفت و آمد شود، باید از این کار خودداری کرد.
  • پیمانکار باید نقشه‌ها و مشخصات فنی، نقشه‌های جزئیات واطلاعات مربوط به محل نصب و چگونگی اتصال لوله به لوازم بهداشتی و دیگر مصرف کننده‌های آب سرد و آب گرم مصرفی را کنترل کند، و چگونگی اتصال لوله‌ها به این لوازم بهداشتی را در نقشه‌های کارگاهی مشخص نماید و برای تأیید به دستگاه نظارت بفرستد.
  • پیمانکار باید پیش از اجرای کار، محل و اندازه سوراخ‌های لازم برای عبور لوله‌ها را در کف، سقف و دیوار درنقشه‌های کارگاهی، مشخص نماید و برای تأیید به دستگاه نظارت بفرستد.
  • پیش از بازرسی، آزمایش و تأیید خطوط لوله کشی باید از رنگ کردن، عایق کردن، پوشاندن و یا دفن کردن آن خودداری شود.
  • به هنگام وقفه ای که درکار نصب پیش می‌آید، چه در پایان هر روز کار و چه در آغاز هر تعطیلی موقت کارگاه، دهانه‌های باز لوله‌ها باید با درپوش موقت بسته شود.
  • درپوش موقت ممکن است فولادی یا مسی باشد. استفاده از درپوش‌های چوبی، کاغذی یا پارچه ای و مواد مشابه به عنوان درپوش موقت مجاز نیست.
  • پیمانکار در برابر هر آسیبی که بر اثر ورود مواد خارجی، ناشی از کاربرد درپوش‌های غیر قابل قبول به داخل لوله‌ها، به تأسیسات بهداشتی یا ساختمان وارد شود مسئول است.

 

نکاتی درباره لوله کشی آب

 

لوله‌های مجاز برای لوله کشی آب مطابق مقرر ات ملی ایران عبارت‌اند از:

الف) لوله‌های فولادی گالوانیزه

ب) لوله‌های مسی

پ) لوله‌های پلی اتیلن مشبک (PEX)

ج) لوله‌های پنج لایه پلی اتیلن مشبک آلومینیوم

د) لوله‌های پلی اتیلن با دمای بالا

ه) لوله‌های پنج لایه پلی اتیلن با دمای بالا

  • شیر آب سرد مصرفی روی لوازم بهداشتی باید سمت راست قرار گیرد و با علامت آبی مشخص شود. شیر آب گرم مصرفی باید سمت چپ قرارگیرد و با علامت قرمز مشخص شود.

جهت لوله کشی ساختمان، لوله کشی آب ساختمان و لوله کشی گاز درخواست خود را در سایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت نمایید.

5.00 امتیاز از 6 رای

لوله کشی آب و ساختمان

برای سرویس لوله کشی آب و ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تاسیسات

بررسی سیفون فاضلاب
سرویس پمپ آب

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading