کولر گازی دیواری بهتر است یا زمینی

کولر گازی دیواری بهتر است یا زمینی

کولر گازی دیواری بهتر است یا زمینی

کولر گازی دیواری بهتر است یا زمینی بسته به کاربرد و انتظار شما دارد. کولر گازی انواع مختلفی دارد. از متدواولترین انواع کولر گازی، اسپیلت یا همان کولر گازی دو تکه است که امروزه کاربرد زیادی دارد. اسپیلت در دو نوع دیواری و زمینی موجود است. تفاوت کولر گازی دیواری و زمینی در نوع نصب آن، میزان پخش هوا و ظرفیت آن است. بسته به نوع کاربرد شما و شرایط محل نصبتان می‌توانید ببینید که برای شما کولر گازی دیواری بهتر است یا زمینی.

اسپیلت‌ها از دو قسمت پنل داخلی و خارجی تشکیل شده است. برای اتصال این دو پنل از لوله‌های مسی انتقال حرارت استفاده می‌شود. در هر دونوع اسپیلیت دیواری و زمینی پنل داخلی در داخل محل سکونت شما و پنل بیرونی در فضای خارجی نصب می‌گردد.

 

مقایسه نصب کولر گازی دیواری و زمینی

نصب کولر گازی ایستاده ساده تر از اسپیلت دیواری است. کولر گازی ایستاده را تقریبا در هر محلی که نیاز داشته باشید می‌توانید نصب کنید. البته در صورتی که در محل خود کمبود جا دارید، اسپیلت دیواری گزینه مناسب تری برای شما به شمار می‌رود. چرا که با نصب این اسپیلت روی دیوار، فضای کف منزل شما اشغال نمی‌شود.

سریع تر سرد شدن محل

از آن جا که هوای گرم در ارتفاع بالا جمع می‌شود، کولر گازی زمینی سریع تر می‌تواند هوای اتاق شما را خنک کند. در حالی که مدت زمان بیشتری برای اسپیلت دیواری طول می‌کشد تا دمای اتاق شما را به نقطه مطلوبتان برساند.

 

پخش یکنواخت هوا

کولر زمینی این عیب را دارد که در صورتی که مانعی مثل مبلمان بر سر راه آن باشد، اتاق را به صورت یکنواخت خنک نمی‌کند. اما کولر گازی دیوای از آن جا که روی دیوار نصب می‌شود، و مانعی مقابل آن وجود ندارد، سبب می‌شود که هوا به صورت یکنواختی در اتاق پخش شود.

 

ظرفیت کولر گازی

  • اگر کماکان برای تعمیر کولر گازی نیاز به کمک دارید اپلیکیشن خدمت از ما را دریافت کنید.
  • البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که کولر گازی ایستاده با کولر گازی پرتابل متفاوت است. کولرهای گازی ایستاده بعد از نصب قابلیت جابه جایی ندارند.
  • از آن جا که کولر گازی ایستاده قدرت بالایی در پرتاب هوا دارد، برای سالن‌های بزرگ، بانک‌ها، مکان‌های صنعتی و مساجد گزینه مناسب تری به شمار می‌رود.

3.54 امتیاز از 18 رای

تعمیر کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading