کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟

کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ مهم‌ترین سوالی است که هنگام تغییر دکوراسیون می­‌پرسیم. معمولا به دنبال کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟، سوالات دیگری هم می­‌آید که از جمله آنها می­‌توان به کاغذ دیواری ارزان‌تر است یا رنگ؟ مضرات کاغذ دیواری، پتینه بهتر است یا کاغذ دیواری، و... اشاره کرد. اگر شما هم بر سر دوراهی کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ مانده‌­اید و مطمئن نیستید کدام را انتخاب کنید؛ این مطلب به شما کمک خواهد کرد. در ادامه مزایای کاغذ دیواری پذیرایی و نقاشی ساختمان را زوایای مختلفی بررسی می­‌کنیم تا متوجه شویم کدام بهتر است؛ کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟

 

کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟

بحث سلیقه و ترجیح شخصی را که کنار بگذاریم، با بررسی عواملی می‌­توان به نتیجه‌­ای مفید در بحث کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ رسید. در ادامه این عوامل را خواهیم دید.

 

1. کاغذ دیواری ارزون‌تر است یا رنگ؟ (مقایسه هزینه‌ها)

یکی از عوامل مهم در انتخاب کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ بحث هزینه است. کاغذ دیواری پذیرایی و رنگ هر کدام با قیمت‌های متنوعی در بازار موجود هستند. این قیمت‌ها تا میزان زیادی به متراژ محیطی که قصد تغییر دکوراسیون آن را دارید بستگی دارد. اگر شما هم می­‌پرسید کاغذ دیواری ارزونتره یا رنگ، باید بگوییم، نقاشی ساختمان هزینه کمتری خواهد داشت. با این وجود، دوام کاغذ دیواری بسیار بیشتر از رنگ است. شاید اگر هزینه لازم برای هر چند سال یک بار نقاشی ساختمان را روی هم بگذارید، با قیمت کاغذ دیواری چندان تفاوتی نداشته باشد و حتی بیشتر شود.

 

کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟

 

2. زیبایی و تنوع

حالا که می‌­دانیم کاغذ دیواری ارزونتره یا رنگ، سراغ یکی دیگر از مهمترین عوامل در پاسخ به کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ می­‌رویم: زیبایی و تنوع. امروزه طرح‌هایی که برای کاغذ دیواری پذیرایی وجود دارد، آنقدر زیاد است که برای انتخاب از میان آنها باید چند روز وقت بگذارید. کاغذ دیواری طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و طرح‌ها را دارد که می‌تواند جلوه‌ای مدرن یا کلاسیک به خانه‌تان داده، و آن را کاملا تغییر دهد. در مقابل، رنگ‌ها محدودیت بیشتری دارند. یک نقاش ساختمان هر چقدر هم متبحر باشد، نمی­‌تواند طرح­‌هایی مانند کاغذ دیواری پذیرایی روی دیوار ایجاد کند.

بنابراین اگر به تنوع و جلوه­‌دهی اهمیت می‌­دهید، بدون شک پاسخ کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ برای شما کاغد دیواریست.

 

3. طول عمر و دوام

کیفیت نیز یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ است. حتما شما نیز خان‌ه­هایی که نقاشی شد‌ اند را دیده‌­اید. در این خانه‌­ها، دیوارها پس از یکی دو سال پر از لک می­شدند و نیاز به نقاشی دوباره داشتند. با این وجود، کاغذ دیواری پذیرایی با داشتن خاصیت ضد لک بودن و عدم تغییر رنگ در مدت زمان کوتاه، گاهی تا چند سال نیز بدون ایراد مانده و دوام بیشتری نسبت به رنگ دارد. به‌ علاوه، امروزه اکثر کاغذ دیواری‌ها قابلیت شستشو دارند. قیمت هر رول کاغذ دیواری قابل شستشو به کشور سازنده و ابعاد آن وابسته است.

 

کاغذ دیواری ارزونتره یا رنگ

 

4. پوشش‌­دهی مناسب

پوشش بهتر عیوب دیوار توسط کاغذ دیواری نسبت به رنگ، یکی دیگر از مواردیست که در انتخاب کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ به ما کمک می‌­کند. حتما شما هم بارها و در مکان­‌های مختلف ترک‌­های ریز و درشت روی دیوارهای رنگ شده را دیده­‌اید؛ یا روی دیوار رنگ شده موج­‌هایی را مشاهده کرده‌­اید که با بتونه‌­کاری هم رفع نشده است. کاغذ دیواری این عیوب سطحی را به راحتی پوشانده، و ترک­‌های کوچک و موج‌­ها را به خوبی می‌­پوشاند.

 

5. سرعت اجرا

برای یک انتخاب همه جانبه بین نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری، پاسخ به کاغذ دیواری ارزونتره یا رنگ و زیبایی و دوام کافی نیست. مدت زمان و سرعت اجرا نیز یکی از موارد مهم در انتخاب کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ است.

معمولا در مدت زمان کوتاهی می‌توان کل دیوارهای یک خانه را کاغذ دیواری کرد و بعد هم با چیدن وسایل در آن به روال عادی زندگی برگشت. در حالی که رنگ کردن ساختمان طولانی‌تر بوده؛ و بعد از اتمام آن باید مدت زیادی را نیز برای از بین رفتن بو و خشک شدن رنگ صرف کرد. از این جهت، بسیاری از افراد برای تنوع بخشی سریع به منازل خود از کاغذ دیواری پذیرایی استفاده می‌کنند.

 

کاغذ دیواری یا رنگ

 

مهمترین عوامل در انتخاب نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری را با یکدیگر بررسی کردیم. اما اگر هنوز هم پاسخ قطعی برای کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ ندارید و مردد هستید، شاید گزینه‌­های خلاقانه‌­تر زیر بتواند به شما کمک کند:

 

1. ترکیب رنگ و کاغذ دیواری

در ابتدای متن اشاره کردیم که کاغذ دیواری ارزونتره یا رنگ. اما آیا تا به حال به ترکیب رنگ و کاغذ دیواری فکر کرده‌­اید؟ ترکیب رنگ و کاغذ دیواری یکی از روش‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون فضاهای بزرگ و لوکس و زیبا به نظر رسیدن آن است. ترکیب رنگ و کاغذ دیواری نه تنها جلوه فوق‌العاده‌ای به فضایتان می‌بخشد، بلکه با استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی در برخی از نقاط دیوار می‌توانید هزینه را تا میزان زیادی کاهش دهید.

از طرف دیگر، ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در کنار هم می‌تواند انتخابی هوشمندانه برای فضاهای کوچک نیز باشد. نکته‌ای که باید در مورد فضاهای کوچک به آن توجه کنید این است که در کنار رنگ‌ روشنی که برای دیوارها انتخاب می‌‌کنید، از طرح‌های خلوت و روشن کاغذ دیواری پذیرایی استفاده کنید تا با انعکاس نور روی دیوار، محیط بزرگ‌تر و روشن‌تر از آنچه هست به نظر برسد.

 

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری

 

2. رنگ شبیه کاغذ دیواری

در کنار پیاده‌­سازی ترکیب رنگ و کاغذ دیواری، استفاده رنگ شبیه کاغذ دیواری نیز یکی دیگر از پیشنهادات ما به شماست. برای اجرای رنگ شبیه کاغذ دیواری، نقاشان ساختمان از تکنیک‌­های متفاوتی استفاده می­‌کنند تا رنگ ساختمان را از آن حالت ساده و مینیمال خود خارج کنند. برخی از تکنیک‌­های اجرای رنگ شبیه کاغذ دیواری عبارت­‌اند از:

  • رنگ آمیزی ساختمان با غلتک‌های طرح‌دار
  • رنگ‌آمیزی ساختمان متالیک
  • نقاشی ساختمان با اکلیل
  • ایجاد بافت با مولتی‌کالر
  • تکنیک پاششی
  • بلکا
  • و...

 

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری: نکته مهم

یکی از مضرات کاغذ دیواری این است که نمی‌توان به راحتی از آن در مکان‌های مرطوب و دیوارهایی که امکان نم در آنها وجود دارد، استفاده کرد. بنابراین، برای فضاهایی که امکان ایجاد رطوبت در آنها وجود دارد، بهتر است از رنگ استفاده کنید. در صورت استفاده از کاغذ دیواری، حتما مقداری از طرح آن را در جایی نگه دارید تا در صورت جدا شدن کاغذ از دیوار بتوانید آن را ترمیم کنید.

5 امتیاز از 105 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading