چرا شست و شو قبل از نقاشی ساختمان اهمیت دارد؟

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
چرا شست و شو قبل از نقاشی ساختمان اهمیت دارد؟

شستشو قبل از نقاشی؟!

نکته ای که همه نقاشان در نقاشی ساختمان بارها متذکر می شوند این است که اگر قرار است منزل و یا ساختمان محل کار راتمیز کنید ، این کار باید قبل از رنگ آمیزی ساختمان باشد. و البته که این کار دلیل دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

تفاوتی نمی کند که این ساختمان تازه تاسیس باشد و یا این که شما سال هاست در حال زندگی و یا فعالیت در آن هستید.

به هر حال شست و شو و نظافت عمده آن باید قبل از نقاشی ساختمان انجام شود.


 

شستشو بعد از نقاشی؟!

مطمئن هستیم که اکنون این مطلب در ذهن شما هست که بعد از نقاشی هم مجددا باید تمیز کاری صورت گیرد؟ این موضوع نیز کاملا درست است. بعد از نقاشی یک شستشوی اساسی نیاز است تا باقیمانده خورده رنگ ها از بین برود.

اما منظور ما از شست و شو قبل از نقاشی ساختمان این است که نظافت اساسی باید در این مرحله انجام گیرد که در ادامه مقاله ، به دلایل اهمیت آن خواهیم پرداخت.5دلیل نسبت به ضرورت شستشو قبل از نقاشی ساختمان:

در این قسمت از مقاله ، 5 دلیل موجه برای ضرورت شستشوی ساختمان قبل از نقاشی برای شما می آوریم. اگر قبل از عملیات نقاشی ساختمان دلایل زیر را مد نظر قرار ندهید ، مطمئنا در انتها نقاشی ساختمان بد می شود.

 

چرا شست و شو قبل از نقاشی ساختمان اهمیت دارد؟


 1- دیوارها و سقف خانه باید کاملا تمیز باشند:

بسیاری از افراد تصور می کنند که چون نقاشی ساختمان باعث می شود تا رنگ جدیدی بر روی دیوارها بنشیند در نتیجه نیازی به تمیز کردن آن وجود ندارد. اما این باور ، کاملا غلط است. برای مثال شما در زمستان ، از بخاری و وسایل گرمایشی در خانه و محیط کار استفاده می کنید. دوده های زیادی بر روی دیوارها و سقف می نشیند ، حتی اگر به چشم نیاید. حال اگر دیوارها تمیز نباشند ، رنگ شما به ویژه اگر رنگ روشنی باشد ، جلا و زیبایی خود را نخواهد داشت.

درست است که شما چند لایه رنگ را در خانه خود استفاده می کنید اما به هر حال به دلیل گرد و غبار ، دوده ها ، لکه ها و... که در زیر رنگ وجود دارد ، لایه اولی رنگ تیره شده و این اتفاق تا چندین لایه هم ادامه خواهد داشت. اکنون شما هزینه زیادی برای نقاشی ساختمان در نظر گرفته اید اما متاسفانه زیبایی و جلای رنگ از دست رفته است.

تمامی این مواردی که ذکر شد در مورد سقف ساختمان هم صدق می کند. در مورد گوشه ها و سقف خانه ، مشکل تار عنکبوت هم وجود دارد که می تواند با رنگ ها مخلوط شده و نقاشی ساختمان را خراب کند.

در صورتی که پوستری بر روی دیوارها وجود داشته باشد ، با برداشتن پوستر از روی دیوار جای چسب ها روی دیوار باقی می ماند. قبل از این که نقاشی ساختمان را آغاز نمایید حتما دیوارها را بشویید و مطمئن شوید که هیچ جای لکی بر روی دیوار وجود ندارد. 2- کف ساختمان و دکوراسیون را تمیز کنید:

فراموش نکنید زمانی که شما نقاشی ساختمان را انجام می دهید ، توصیه تمامی نقاشان این است که تا حداقل یک هفته گرد و غبار بر روی رنگ ها ننشیند چون رنگ زنده است و می تواند به راحتی گرد و غبار و پرزها را جذب نماید. حال فرض کنیم که شما نقاشی خانه را انجام داده و تازه می خواهید نظافت دکورها ، آشپزخانه و... را انجام دهید.

حتی اگر رنگ آمیزی ساختمان به بهترین شکل ممکن هم انجام شده باشد ، شما با این کار همه زیبایی های رنگ را خراب کرده اید. به همین دلیل است که توصیه می شود شست و شوی کف ساختمان و نظافت دکور را قبل از نقاشی ساختمان انجام دهید. 3- رسوبات نشسته بر روی دیوارها را پاک کنید:

یکی از قسمت های ساختمان که می توان رنگ آمیزی نمود ، آشپزخانه است. در داخل آشپزخانه با هر بار غذا خوردن ، حجم زیادی از چربی و بخار غذا بر روی دیوارها خواهد نشست. این مواد که یک لایه رسوبی بر روی دیوار و سقف آشپزخانه ایجاد می کنند ، باید قبل از نقاشی ساختمان پاک شوند.

اگر شما بر روی این مواد رنگ آمیزی ساختمان را انجام دهید ، نهایتا یک رنگ بسیار کدر و بی کیفیت را خواهید داشت و تمامی زحمات شما از بین می رود. حتی اگر رنگ آمیزی ساختمان را چندین لایه انجام دهید باز هم چون لایه اول کدر بوده است ، این حالت به لایه های بعدی هم سرایت کرده و در نتیجه رنگ دیوارها براق نخواهد بود.

 از طرف دیگر در آشپزخانه ذرات غذا بر روی دیوارها می نشیند در نتیجه سطح دیوار زبر می شود. حال اگر نقاشی خانه را بر روی این دیوار انجام دهید ، نهایتا به جای این که یک دیوار صاف و یکدست داشته باشید ، زمانی که بر روی دیوار رنگ کاری شده دست می کشید ، زبری را حس خواهید کرد که در شب هنگام و با روشن شدن لامپ ها ، نمای خود را بیشتر نشان می دهد. با توجه به این دو مورد ذکر شده ، توصیه می شود که چند روز قبل از نقاشی ساختمان برای آشپزخانه ، حتما شست و شوی دیوارها را انجام دهید.

 

نقاشی ساختمان


 4- نقاشی ساختمان خراب نشود:

در زمان شستن کف ساختمان ، ممکن است آب به دیوارهای رنگ شده بپاشد. این آب کثیف باید سریعا پاک شود. از یک سود اگر هر گونه ماده ای به دیوار تازه نقاشی شده بپاشد ، سریعا جذب شده و پاک کردن آن دردسر خواهد بود.

از طرف دیگر اگر دستمال بر روی این قسمت بکشید ، رنگ را از بین خواهید برد. یک نمونه بارز از چنین مشکلی ، ایجاد لک بر روی آستانه های درب در خانه های قدیمی است که که چهار طرف آستانه ، آهن بوده و باید رنگ کاری می شد. بارها این اتفاق افتاده است که جای کفش بر روی آن مانده و از بین نرفته است. بهترین کار این است که کف ساختمان را بپوشانید تا نیاز به شستن بعد از نقاشی ساختمان نباشد. 5- به دیوارها آسیب وارد نشود:

به هر حال در زمان شستن خانه شما باید از وسایلی همانند تی ، سطل آب و... استفاده کنید. ممکن است این وسایل به دیوارها برخورد کرده و نقاشی ساختمان را خش دار نماید. البته این اتفاق ممکن است در هر بار نظافت خانه رخ بدهد و شما باید همیشه مراقب باشید.

اما آیا می دانید اگر ماده سفید کننده به نقاشی ساختمان بپاشد چه اتفاقی می افتد؟ دیوارهایی که به تازگی رنگ شده اند به شدت نسبت به این مواد حساس هستند و در صورتی که تنها قطره ای از سفید کننده به دیوارها بپاشد ، لکه ای بر روی دیوار ایجاد شده و تمامی رنگ آمیزی ساختمان را خراب خواهد کرد.کلام پایانی

هدف اصلی ما در این مقاله ( چرا شست و شو قبل از نقاشی ساختمان اهمیت دارد؟ ) مجاب کردن افراد به شستشوی منزل ، قبل از نقاشی ساختمان بود. امیدواریم این موارد کاربردی پاسخگوی نیاز های شما باشد. شما هم اگر نظری در باب این مقاله دارید ، نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.


 

به این مطلب امتیاز دهید

4.93 امتیاز از 59 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading