علت آبریزش کولر گازی چیست ؟

تعمیر کولر گازی و اسپلیت
علت آبریزش کولر گازی چیست ؟

علت آبریزش کولر گازی چیست ؟

علت آبریزش کولر گازی چیست؟ علت چکه کردن آب از کولر گازی چیست؟ و چگونه می‌توان این مشکل را برطرف کرد؟ این سؤالات را افرادی که با ما تماس گرفته و درخواست عیب یابی و تعمیر کولر گازی منزلشان را دارند مطرح می‌کنند.به همین دلیل بران شدیم که مطلبی ایجاد کنیم  و از دلایل آبریزش کولر گازی و راه حل های آن بیشتر بگوییم.

 

 

حال افراد غالبا برای علت آبریزش کولر گازی چیست ؟ عبارت های زیر را جست و جو می کنند:

  • علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
  • علت اب ندادن کولر گازی
  • علت ریختن آب از پنل داخلی کولر دوتیکه
  • پمپ درین کولر گازی چیست
  • لوله تخلیه آب کولر گازی پنجره ای
  • علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی
  • آب کولر گازی آشامیدنی است
  • آب کولر گازی برای گیاه

 

چرا باید مشکل چکه کردن آب از کولر گازی را جدی گرفت؟

کولر گازی‌ها در نمونه‌های متنوع توسط تولید کنندگان مختلف ساخته و روانه بازار شده‌اند. برخی از این محصولات دارای فناوری‌های جدید هستند. از جمله این کولر گازی‌ها می‌توان به محصولاتی اشاره کرد که هم قادر به تولید سرما هستند و هوای خانه را در ایام تابستان خنک و بهاری می‌کنند و هم قادر به تولید گرما هستند و گرمای مطبوعی برای محیط خانه در روزها سرد زمستانی به همراه می­آورند.

هر نوع از کولر گازی را که در خانه داشته باشید و از آن استفاده کنید، این مشکل ممکن است برای آن رخ دهد که دستگاه هنگام استفاده دارای مشکل آبریزش بیرونی باشد. این مشکل شاید در ابتدای امر ساده و پیش و پا افتاده به نظر برسد.اما با توجه به این که کولر گازی روی دیوار نصب می‌شود، آبریزش بیرونی دستگاه می‌تواند سبب پوسته کردن رنگ دیواری شود یا این که فرش یا مبلی که در قسمت زیرین کولر گازی قرار دارد را از بین ببرد.

در اینجا برخی از انواع علت آبریزش کولر گازی مورد بررسی قرار گرفته است. اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده‌اید با ما همراه باشید و با دلایل ریختن آب از کولر گازی بیشتر آشنا شوید.

 

اولین علت آبریزش کولر گازی - مسدود شدن ناودانی کولر

گاز مبرد یکی از اصلی‌ترین اجزای سیستم خنک کننده کولر گازی است. این گاز پس از سرد شدن تا دمای صفر درجه به صورت مایع در می‌آید و وارد لوله‌های کولر گازی می‌شود. با وجود سرد بودن دمای گاز و گرم بودن دمای محیط، رطوبتی درون کولر گازی به وجود می­ آید که توسط فین‌ها یا کویل های دستگاه جمع آوری شده و از درون کولر گازی خارج می‌شود.

آبی که در درون کولر گازی جمع شده درون ناودانی تعبیه شده درون دستگاه می‌ریزد و از طریق لوله تخلیه به سمت بیرون هدایت می‌شود. در صورتی که ناودانی کولر گازی در اثر تجمع گرد و خاک یا پرز فرش و ... که به دلیل عدم دریافت سرویس به موقع کولر گازی است مسدود شده باشد، آب موجود درون دستگاه به جای این که به سمت بیرون هدایت شود از کولر گازی سرریز می‌کند و مشکل آبریزش بیرونی دستگاه یا همان چکه کردن آب از کولر گازی رخ می‌دهد.

در صورتی که علت آبریزش کولر گازی، مسدود شدن ناودانی یا سینی تخلیه کولر گازی باشد. تعمیرکاران نمایندگی علت بروز این مشکل را شناسایی کرده و عواملی که سبب مسدود شدن ناودانی شده‌اند را برطرف می‌کنند. با این عمل مشکل آبریزش کولر گازی حل می‌شود و به راحتی می‌توانید باز هم از آن برای تأمین سرمایش محیط استفاده کنید.

 

دومین علت آبریزش کولر گازی- شکستن سینی ناودانی

از دیگر عواملی که در آبریزش بیرونی کولر گازی تأثیرگذار است می‌توان به شکستن سینی ناودانی دستگاه اشاره کرد. در صورتی که کولر گازی هنگام استفاده فشار زیادی را به دلیل مسدود شدن فیلترها و کمبود گاز تحمل کند و لرزش داشته باشد، احتمال شکستن سینی ناودانی دستگاه وجود خواهد داشت.

در صورتی که سینی ناودانی ترک برداشته باشد یا به طور کامل شکسته باشد، آب به جای این که به سمت لوله تخلیه هدایت شود از کولر گازی بیرون خواهد ریخت. برای برطرف کردن این مشکل باید سینی ناودانی کولر گازی تعویض شود تا دستگاه دیگر آبریز بیرونی نداشته باشد.

 

علت آبریز کولر گازی

 

 سومین علت آبریزش کولر گازی- کمبود گاز خنک کننده

با توجه به این که گاز خنک کننده موجود درون دستگاه نقش مهمی در کارایی آن دارد، تعمیرکاران"خدمت از ما" به کاربران توصیه می‌کنند شارژ گاز کولر گازی را به موقع انجام دهند.اگر شارژ گاز کولر گازی از مقدار مناسب تعیین شده برای دستگاه کمتر باشد، فین‌های پنل داخلی کولر گازی که به نام اواپراتور نیز شناخته می‌شود یخ خواهند زد. این برفک‌ها به محض خاموش شدن کولر گازی یا کاهش دمای آن به مرور آب می‌شوند و سبب بروز مشکل آبریز بیرونی دستگاه خواهند شد.

در صورتی که علت آبریزش کولر گازی به دلیل کمبود گاز خنک کننده رخ داده باشد، باید در اسرع وقت نسبت به دریافت خدمات شارژ گاز کولر گازی برای انجام شارژ گاز کامل یا تکمیلی اقدام کنید.هنگام انجام شارژ گاز کولر گازی باید به این موضوع توجه داشته باشید که گاز خنک کننده باید از خلوص کافی برخوردار باشد. در غیر این صورت ممکن است کولر گازی خنکی و سرمایش لازم را نداشته باشد.

 

چهارمین علت آبریزش کولر گازی- نامناسب بودن وضعیت لوله درین

یکی از مواردی که سبب می‌شود کولر گازی دچار مشکل آبریزش شود و از آن، نامناسب بودن وضعیت لوله درین دستگاه است. در صورتی که لوله درین دچار تاخوردگی شده باشد یا بخشی از لوله پیچ خورده باشد و امکان حرکت آب درون لوله درین وجود نداشته باشد، مشکل آبریزش برای کولر گازی رخ خواهد داد.همچنین در صورتی که لوله تخلیه آب کولر گازی دارای شیب مناسبی نباشد، آب به مرور درون لوله جمع می‌شود و آبریزش کولر گازی رخ خواهد داد.

به همین دلیل تعمیرکاران "خدمت از ما" در اولین قدم هنگام بررسی علت آبریزش کولر گازی ، شیب لوله تخلیه آب را مورد بررسی قرار می‌دهند. با تنظیم مجدد شیب لوله مشکل تخلیه آب برطرف خواهد شد و دیگر کولر گازی دارای مشکل آبریزش نخواهد بود؛ زیرا آب به جای این که درون لوله درین یا تخلیه به صورت ثابت باقی بماند به سمت بیرون هدایت خواهد شد.

از دیگر عواملی که سبب آبریزش کولر گازی می‌شود و به وضعیت لوله درین یا لوله تخلیه کولر گازی مرتبط است، می‌توان به این موضوع اشاره کرد. هنگامی که کاربران لوله تخلیه را به یک ظرف متصل کرده‌اند، تا آب کولر گازی درون آن جمع شود. این احتمال وجود دارد که ظرف گنجایش آب کمی داشته باشد و پر شده باشد.

با پر شدن ظرفی که برای جمع آوری آب کولر گازی در نظر گرفته شده، آب موجود در لوله تخلیه دیگر نمی‌تواند وارد ظرف شود و دستگاه مشکل آبریزش خواهد شد. که برای پیشگیری از بروز این مشکل باید هر چند وقت یکبار وضعیت ظرفی که برای تخلیه آب در نظر گرفته شده را بررسی کنید و در صورتی که ظرف پر شده آن را خالی کرده و مجدد مورد استفاده قرار دهید.

اگر همه موارد ذکر شده را بررسی کردید و باز هم مشکل آبریزش بیرونی کولر گازی دیده می‌شد، این احتمال وجود دارد که لوله تخلیه یا لوله درین کولر گازی مسدود شده باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید عواملی مانند ذرات گرد و خاک را که به همراه آب به درون این لوله وارد شده و لوله را مسدود کرده‌اند برطرف نمایید.

 

 

پنجمین علت آبریزش کولر گازی- عدم توجه به عایق بندی لوله‌های کولر گازی

از جمله مشکلاتی که سبب بروز آبریزش کولر گازی می­شوند می‌توان به عدم توجه به عایق بندی لوله‌های کولر گازی اشاره کرد. با توجه به این که بیشتر نمونه‌های کولر گازی برای تأمین سرمایش منازل استفاده می‌شوند، لوله‌های کولر گازی که درون پنل داخلی قرار گرفته‌اند بسیار خنک هستند.

در صورتی که عایق بندی این لوله‌ها به درستی انجام نشده باشد، هوای محیط در برخورد با لوله‌های کولر گازی به قطرات آب تبدیل خواهد شد و دستگاه دچار مشکل آبریزش بیرونی می‌شود. در صورتی که آبریزش بیرونی به این دلیل رخ داده باشد، باید از تعمیرکاران متخصص تعمیرگاه مجاز بخواهید که در محل حاضر شوند و نسبت به بررسی وضعیت لوله‌های کولر گازی و عایق بندی آن‌ها اقدام کنند.

 

 

ششمین علت آبریزش کولر گازی- مسدود شدن فیلتر دستگاه

از دیگر عواملی که می‌تواند سبب آبریزش کولر گازی شود می‌توان به مسدود شدن فیلتر دستگاه و حبس شدن هوای خنک درون کولر گازی اشاره کرد.در صورتی که هوای خنک درون دستگاه انباشته شده باشد، با توجه به گرم بودن هوای محیط و نفوذ آن به درون پنل داخلی، هوای خنک به آب تبدیل خواهد شد و از دستگاه خارج می‌شود.

 

علت آبریز کولر گازی

 

اگر کولر گازی دچار مشکل شد چکار کنیم؟

ممکن است در طول استفاده از کولر گازی ، مشکلاتی برای آن ایجاد شود و سیستم به هم بریزد. پیشنهاد میکنیم که اگر  میخواهید مشکلاتی نظیر ، چکه کردن آب از کولر گازی ، یخ زدن کولر کولر گازی ، پایین آمدن راندمان کولر گازی و .. را برطرف کنید پس دست به چیزی نزنید و سریعا با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا مشکلاتتان قبل از جدی تر شدنش ، کاملا برطرف شود.

5 امتیاز از 5 رای

تعمیر کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading