دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ و راه‌ حل

دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ و راه‌ حل

دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ و راه‌ حل آن چیست؟

رضایت‌مندی از هر وسیله‌ای تا زمانی است که آن سیستم به‌درستی کار کند و بتواند رضایت خریدار را جلب نماید. نارضایتی زمانی اتفاق می‌افتد که وسیله‌ای مانند کولر گازی روشن نشود و در گرمای داغ تابستان دردسرساز شود. اما جای نگرانی نیست شما می‌توانید با مطالعه این مقاله دلیل روشن نشدن کولر گازی را دریابید.ما به طور کامل به دلایل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ و راه حل ان پرداخته‌ایم.

 

چرا کولر گازی سامسونگ را انتخاب می‌کنیم؟

کولر گازی سامسونگ دارای مدل‌های مختلف پنجره‌ای، پرتابل، دیواری و ... است. در کشور ما به دلیل خدمات پس از فروش خوب و قیمت مناسب، این برند کولر گازی دارای طرفداران زیادی است و عملکرد خوبی در شرایط مختلف آب و هوایی ایران از خود نشان داده است. ازاین‌رو، یکی از معقول‌ترین گزینه‌ها برای انتخاب کولر گازی است.

 

عوامل اصلی روشن نشدن کولر گازی چیست؟

دلیل روشن نشدن کولر گازی می‌تواند قطع فیوز برق، کثیف شدن بیش‌ازحد فیلتر هوا، خرابی دکمه روشن و خاموش، خرابی ترموستات کولر، خالی شدن خازن و... اشاره کرد. اما راه چاره چیست؟ و در این مواقع چه باید کرد؟

 

قطع برق ورودی، شایع‌ترین دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ

اولین و ساده‌ترین علت خاموش شدن کولر گازی و روشن نشدن آن، قطع برق ورودی است. بدین منظور ابتدا برق ورودی و فیوز اصلی را چک کنید و مطمئن شوید که برق به دستگاه می‌رسد. اگر مشکلی از سمت فیوز و برق ورودی وجود نداشت، دکمه روشن و خاموش را یک‌باره دیگر فشار دهید و مطمئن شوید که عمل استارت دستگاه را آزمودن کرده‌اید. چنانچه با این عمل دکمه فیوز برق پرید، دیگر کاری از دست شما ساخته نیست و باید به تعمیرکار مجاز مراجعه کنید. اما اگر با روشن کردن دکمه هیچ اتفاق خاصی نیفتاد وارد مرحله بعدی شوید!

 

معیوب بودن ریموت کنترل دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ

اگر کولر گازی سامسونگ روشن نشد، قرار نیست مشکل را در قسمت‌های بسیار پیچیده آن جست‌وجو کنیم. دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ گاهی بسیار ساده و پیش‌پاافتاده است. معیوب بودن ریموت کنترل یکی از این دلایل ساده محسوب می‌شود که شاید در آن لحظه به ذهنتان خطور نکرده باشد. بنابراین با در نظر گرفتن نکات ذیل، یک‌بار دیگر همه‌چیز را چک نمایید.

 

فاصله استاندارد ریموت کنترل با کولر را حتماً رعایت نمایید

با رعایت نکات ذیل فاصله استاندارد ریموت کنترل با کولر را حتماً رعایت و بررسی نمایید:

  • برخی از کنترل‌ها برای عملکرد خوب نیاز به فاصله حداکثر ۶ متری دارند. بنابراین نزدیک‌تر بروید و دوباره امتحان کنید.
  • سنسورها، کولر و کنترل را یک‌بار دیگر تمیز کنید. ممکن است گردوغبار جلوی ارتباط کنترل با سانسورهای کولر گازی را گرفته باشد.
  • اگر کنترل کولر گازی سامسونگ را به‌طرف آن گرفته و بعد از فشردن دکمه‌ها هیچ واکنشی در کولر نمی‌بینید، احتمالاً به‌اندازه کافی نزدیک نیستید.
  • اگر چیدمان خانه به شکلی است که مبلمان یا هر چیز دیگری جلوی مسیر ارتباط ریموت کنترل با کولر گازی سامسونگ را گرفته است، آن را جابجا کرده و مسیر بازی برای آن فراهم آورید.

 

به پایان رسیدن عمر باتری‌های ریموت کنترل را مدنظر داشته باشید

  • باتری‌ها آن را از پشت کنترل خارج کنید و با نوع دیگری از باتری‌ها تست کنید. هر باتری خوب نیست!
  • اگر کنترل را به‌اندازه کافی به کولر نزدیک کردید اما بازهم نتیجه‌ای نگرفتید، باتری‌های درون کنترل را چک نمایید. ممکن است عمر آن‌ها به پایان رسیده باشد.
  • اگر باتری شما در حال اتمام باشد، بر روی صفحه ریموت کنترل، هشدار آن را مشاهده خواهید کرد. در این حالت سریع باتری را تغییر داده و با دو باتری باکیفیت جایگزین کنید.

 

به جهت قرار گرفتن قطب‌های باتری توجه داشته باشید:

درصورتی‌که باتری جدید نیز نتوانست کولر گازی سامسونگ را توسط ریموت کنترل روشن نماید، ممکن است آن‌ها را به‌درستی در محل خودش قرار نداده باشید. لذا یادتان باشد به علامت‌های مثبت و منفی درج‌شده در جای باتری و بر روی خود باطری‌ها توجه داشته باشید.

 

سنسورهای روی ریموت کنترل، دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ!

اگر ریموت کنترل شما زمین‌خورده و یا ضربه‌ای به آن واردشده باشد، ممکن است اجزای داخلی آن‌که در کارکرد چراغ LED کنترل مؤثر می‌باشند آسیب‌دیده و عملکرد آن را مختل سازند. بنابراین بهتر است با استفاده از دوربین تلفن همراهتان از رسیدن امواج مادون‌قرمز به دستگاه گیرنده اطمینان حاصل کنید.

 

معیوب بودن ترموستات یکی دیگر از دلایل کار نکردن کولر گازی سامسونگ

کولر گازی سامسونگ یک ترموستات دارد، آن را در حالت سرد قرار دهید و مطمئن شوید حداقل ۳ درجه از دمای اتاق پایین‌تر باشد. در صورت روشن نشدن، فیلتر هوا را چک کنید. زیرا اگر فیلتر کثیف باشد کولر کار نمی‌کند و به‌اصطلاح استاپ می‌کند.

 

دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ و راه‌حل

 

تخلیه آب کولر گازی سامسونگ را حتماً بررسی کنید

پس از بررسی و تمیز کردن فیلتر هوا، مسیر خروجی آب کولر که در زیر دستگاه قرار دارد را وارسی کرده و اطمینان حاصل کنید که تخلیه آب بدون مشکل است. چراکه عدم تخلیه آب باعث می‌شود جریان برق برقرار نشده و کولر کار نکند. اما چنانچه با طی مراحل فوق مشکل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ حل نشد، به اصلی‌ترین عامل خاموشی آن یعنی خازن کولر مراجعه کنید.

 

شارژ شدن خازن کولر، اصلیترین دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ

طبق اطلاعات و آمارهای کسب‌شده بیشترین عامل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ مربوط به خرابی و خالی شدن خازن است. خازن کمپرسور کولر گازی سامسونگ از نوع دائم کار است و سبب روشن شدن کمپرسور و فن می‌شود. اگر خازن خراب شود برق وارد کمپرسور نمی‌شود و دستگاه کار نمی‌کند. تعویض خازن کمپرسور کار سختی نیست و نیاز به تعمیرکار حرفه‌ای ندارد و باقیمت مناسب می‌توان آن را تهیه و تعویض نمود.

 

چگونه بفهمیم دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ، خازن آن است؟

برای تست سلامت خازن یک‌راه آسان وجود دارد. با روشن شدن دستگاه به سیستم داخل آن گوش کنید، اگر صدای ناخوشایند مانند سوت زیر شنیدید مطمئن شوید ایراد از خازن است. در این حالت موتور در حال روشن شدن است، اما برقی از خازن ورود نمی‌کند و منجر به ایجاد صدا می‌کند. در این صورت باید خازن را تعویض نمایید.

 

برای تعویض خازن کولر گازی سامسونگ چگونه عمل کنیم؟

برای این کار قبل از هر کاری مطمئن شوید برق ورودی به کولر گازی سامسونگ قطع است. سپس درپوش یونیت کمپرسور داخل کندانسور را بازکنید و اتصالات خازن را جدا کنید. خازن جایگزین را به اتصال قبلی وصل کنید و سایر قسمت‌های بازشده را ببندید. به این نکته توجه فرمایید در حین انجام این کار حتماً از دستکش مخصوص برق استفاده کنید. چون احتمال اینکه برق ذخیره‌شده داخل خازن باشد زیاد است.

 

اگر با روشن شدن موتر کولر گازی صدایی وجود نداشت، چه کنیم؟

اگر با روشن شدن موتور یا تلاش برای روشن شدن موتور هیچ صدایی از دستگاه ساطع نشد، ایراد از کنتاکتور است. برای تعویض کنتاکتور کولر گازی سامسونگ، ابتدا اتصالات کنتاکتور را با پیچ‌گوشتی جدا کنید و مطمئن باشید خازن خالی از برق باشد. سپس کنتاکتور جایگزین را به محل خود وصل کنید و سایر قسمت‌های بازشده را ببندید. با بررسی و انجام مراحل فوق مطمئن باشید که می‌توانید ۹۰ درصد مشکل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ را برطرف نماید.

5 امتیاز از 5 رای

تعمیر کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading