قیمت سرویس و تعمیر پکیج در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه سرویس و تعمیر پکیج" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت
 • 50,000 تومان
 • 80,000 تومان
 • 150,000 تومان
 • 410,000 تومان

شما در کدام شهر به سرویس و تعمیر پکیج نیاز دارید؟

سرویس و تعمیر پکیج را به متخصصش بسپار

معمولا با مشاهده کوچک‌ترین نقص در عملکرد پکیج، برای تعمیر پکیج و سرویس پکیج اقدام می‌کنیم. آب به خوبی گرم نمی‌شود یا رادیاتورها سرد هستند؟ پکیج روشن نمی‌شود؟ شما می‌توانید مشکلات پکیج خود را با یک تعمیرکار پکیج ماهر و متخصص در میان بگذارید. قیمت تعمیرات پکیج یکی از مواردی است که هنگام درخواست سرویسکار از او سوال می‌شود.

در نموداری که در بالا مشاهده می‌کنید حدود هزینه و متوسط هزینه سرویس و تعمیر پکیج آورده شده است. شما همچنین در "خدمت از ما" می‌توانید برای خدماتی مانند تعمیر پکیج ایران رادیاتور و تعمیر پکیج بوتان و سایر برندها از متخصصین به رایگان قیمت بگیرید.

هزینه تعمیر پکیج و سرویس پکیج برای تعمیرات انواع پکیج متفاوت است. به عنوان مثال هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور و تعمیر پکیج ایران رادیاتور با قیمت سرویس پکیج بوتان یا تعمیر پکیج ایرفو متفاوت است. در کل این اختلاف هزینه، به دلیل نحوه کار و هزینه متفاوت قطعات در برندهای مختلف است. مثلا نحوه تخلیه آب پکیج بوتان با نحوه تخلیه آب پکیج ایران رادیاتور فرق دارد، علاوه بر آن نحوه تخلیه آب پکیج در برندهای دیگر نیز متفاوت است.

 در ادامه این نوشته که پیرامون تعمیر پکیج و سرویس پکیج است، راهنمایی در زمینه تعرفه تعمیرات پکیج، هزینه سرویس پکیج، معرفی انواع پکیج و ... را گردآوری کرده‌ایم.

 

تعمیر پکیج (Boiler repair)

 

 

قیمت تعمیر پکیج چگونه تعیین می‌شود؟

تعرفه تعمیرات پکیج متناسب با قطعه‌ای از پکیج که خراب شده است، تعیین می‌شود. تعرفه تعمیرات پکیج و نرخ اتحادیه تعمیر پکیج هر ساله برای تعمیر و تعویض قطعات مختلف تعیین می‌شود. برای تعمیر برخی پکیج‌ها نیاز به تعمیر پمپ سیرکولاسیون است و در پکیجی دیگر نیاز به تعمیر شمعک پکیج هست. این موارد بر قیمت تعمیرات پکیج اثر می‌گذارند.

در صورتی که تمایل دارید به صورت رایگان هزینه تعمیر پکیج (متناسب با خرابی دستگاه‌تان) دریافت کنید، سفارش خود را ثبت کنید. متخصصین فعال در "خدمت از ما" قیمت تعمیر پکیج در شهرهای متفاوت از جمله تعمیر پکیج تهران را برای شما برآورد می‌کنند.

 


قیمت سرویس پکیج چگونه تعیین می‌شود؟

هزینه سرویس پکیج نیز متناسب با نوع خدمتی که در سرویس پکیج از سرویسکار پکیج درخواست می‌کنید، متفاوت است. به عنوان مثال قیمت هواگیری پکیج با هزینه رسوب‌گیری پکیج یا دیسکلر پکیج متفاوت است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک سرویسکار پکیج مجرب برای سرویس پکیج خود بهره ببرید. یک سرویسکار ماهر، قطعا با طریقه رسوب گیری پکیج بوتان یا هر نوع پکیج دیگری آشنایی دارد.

 

هزینه سرویس پکیج چقدر است؟

هزینه سرویس پکیج می‌تواند شامل هزینه تعویض فن پکیج، تنظیم فلنچ دودکش، جرمگیری مبدل اصلی، بررسی الکترود جرقه زن، سرویس و تعمیر پمپ، تنظیم فشار گاز درون دستگاه، جرم گیری مبدل ثانویه باشد. لازم نیست هزینه برای تعمیرات بپردازید. هنگام پرداخت هزینه سرویس پکیج، می‌توانید برای تعمیرات و تعویض قطعات پکیج اقدام کنید.

اگر پکیج شما نیاز به اسیدشویی داشته باشد، هزینه اسیدشویی و رسوب زدایی پکیج به صورت جداگانه در نظر گرفته می‌شود.

 

سرویس پکیج (Boiler service)

 

خدمات سرویس پکیج

سرویس پکیج شامل خدمات متفاوتی می‌شود. به صورت معمول پیشنهاد می‌شود سرویس پکیج در فواصل زمانی شش ماهه انجام شود (در ابتدای بهار و پاییز). سرویس پکیج با فواصل زمانی مشخص، موجب کاهش احتمال نیازمندی پکیج شما به تعمیر پکیج می‌شود؛ و در صورتی هم که موردی برای پکیج‌تان روی داده است، می‌توانید به تعمیر پکیج خود بپردازید.

این امر موجب کاهش آسیب‌های وارده به پکیج می‌شود. بد نیست بدانید که سرویس پکیج برندهای مختلف با هم تفاوتی ندارند. مثلا روش سرویس پکیج ایران رادیاتور همانند دیگر پکیج‌هاست و تفاوت چندانی با سرویس پکیج برندهای دیگر ندارد.

 

سرویس پکیج شامل چیست؟

سرویس پکیج شامل بازبینی قطعات و رسوب زدایی آن می‌شود. سرویسکار هنگام مراجعه، چک لیست زیر را برای سرویس پکیج در نظر می‌گیرد. همچنین اگر مورد دیگری در پکیج خود مشاهده می‌کنید حتما هنگام سرویس کردن پکیج آن را به سرویسکار بگویید.

 • بررسی و بازبینی محل نصب پکیج و محل قرارگیری لوله‌ها: سرویسکار پکیج هنگام مراجعه باید در نظر داشته باشد که پکیج کجا نصب شده است و لوله‌های پکیج به درستی نصب شده‌اند یا خیر. این موضوع مستقیما با ایمنی در ارتباط است.
 • بررسی عملکرد قطعات و بخش‌های مختلف پکیج: سرویسکار پکیج باید بخش‌های مختلف پکیج شامل دودکش، درجه حرارت پکیج، محل اتصالات، میزان فشار آب را به دقت بررسی کند.
 • بررسی میزان فشار آب پکیج: کیفیت و فشار آب در عمکرد پکیج موثر است. همچنین میزان فشار آبی که در پکیج است گردش است و میزان سختی و مقدار املاحی که در آب وجود دارد هنگام رسوب زدایی و سرویس پکیج باید در نظر گرفته شود.

 

 خدماتی که در زمینه سرویس پکیج توسط سرویسکار پکیج ارائه می‌شود شامل:

 • هواگیری پکیج
 • اسیدشویی پکیج (دیسکلر پکیج)
 • شستشوی پکیج

 


خدمات تعمیرات پکیج

تعمیر پکیج یکی از انواع خدماتی است که حول دستگاه پکیج ارائه می‌شود. متناسب با مدل پکیج، حدود 20 تا 25 قطعه در پکیج به کار برده شده است؛ که در تعمیر پکیج، باتوجه به مشکل به وجود آمده این قطعات بررسی می‌شوند. در واقع متناسب با تبحر تعمیرکار پکیج، خرابی پکیج به راحتی توسط او تشخیص داده می‌شود و به تبع فرایند کوتاه‌تری برای تعمیر پکیج خود طی می‌کنید.

تعمیر پکیج برای انواع برندهای پکیج، به شکلی متفاوت روی می‌دهد. به عنوان مثال تعمیر پکیج ایران رادیاتور متفاوت از تعمیر پکیج دیواری بوش است؛ اما یک تعمیرکار پکیج حرفه‌ای، بر تعمیر پکیج اکثر برندها مسلط است و با خیالی آسوده می‌توانید تعمیر پکیج خودتان را به او بسپارید.

 • تعمیر مبدل پکیج
 • تعمیر پمپ پکیج
 • عیب یابی کد خطای پکیج
 • تعمیر پکیج دیواری بوتان
 • شناسایی کد خطای پکیج بوتان
 • عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 • بررسی علت آب دادن پکیج ایران رادیاتور
 • بررسی علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان

 

سرویسکار و تعمیرکار پکیج

 

چه زمان باید سرویس پکیج انجام شود؟

سرویس پکیج کمک می‌کند که اگر قطعه‌ای دچار مشکل شده، قبل از اینکه به دیگر قطعات آسیب بزند شناسایی شود و در بیشتر مواقع از تعمیر پکیج جلوگیری می‌شود. همانطور که می‌دانید هزینه سرویس پکیج کمتر از تعمیر پکیج است. با انجام به موقع سرویس پکیج، عمر مفید دستگاه پکیج شما افزایش پیدا می‌کند. بهترین زمان سرویس پکیج، آغاز هر نیم سال سرویس پکیج را انجام دهید.

 


چه زمان باید رسوب زدایی پکیج انجام شود؟

اگر در هنگام دوش گرفتن، متوجه شدید که آب گرم حمام سرد و بعد از گذشت یک مدت زمان گرم می‌شود و چندبار این اتفاق تکرار شد، نشانه رسوب در مخازن حرارتی و رسوب لوله های پکیج است و شما به رسوب گیری پکیج و رسوب زدایی رادیاتورها نیاز دارید.

رسوب لوله های پکیج سبب تنگ شدن مسیر آب می‌شود، در نتیجه آب با سرعت و فشار کمتری در لوله ها جریان دارد و همین باعث سرد شدن آب می‌شود. رسوب مخازن حرارتی باعث سوراخ شدن منبع آب می‌شود. بنابراین با رسوب زدایی پکیج، از بروز این مشکلات پیشگیری نمایید.

اسید شویی پکیج و رسوب گیری پکیج از اقدامات ضروری و مهم هستند که اگر درست انجام نشود باعث حرکت رسوب به قسمت‌های دیگر می‌شود و دوباره باید هزینه رسوب زدایی پکیج انجام شود. بنابراین خیلی مهم است که رسوب زدایی پکیج و رسوب گیری رادیاتورها توسط فرد متخصص و باتجربه انجام شود.

 


معرفی انواع پکیج

پکیج‌های دیواری با کمترین میزان صدا و مصرف برق، آب گرم مصرفی برای رادیاتور شوفاژها، شستشو و حمام تولید می‌کند و همین باعث محبوبیت این سیستم گرمایشی شده است و به دلیل راندمان بالا و اشغال فضای کم به مرور زمان شاهد این بوده‌ایم که موتورخانه‌ها جای خود را به پکیج‌ها داده‌اند اما دستگاه پکیج نیز دچار مشکلاتی می‌شود.

اگر به نصب و تعمیر پکیج احتیاج دارید "خدمت از ما" در کنار شماست. پکیج‌ها را می‌توان از چند منظر دسته بندی نمود. ما در ادامه به سه دسته بندی رایج انواع پکیج خواهیم پرداخت.

 • از منظر فضای موردنیاز برای نصب: پکیج دیواری؛ پکیج زمینی؛ پکیج ایستاده (معادل پکیج زمینی)
 • از منظر سوخت مصرفی پکیج: پکیج گازسوز؛ پکیج برقی؛ پکیج دوگانه سوز؛ پکیج گازوئیلی
 • از منظر ساختار پکیج: پکیج تک مبدل بدون فن؛ پکیج تک مبدل با فن (فن دار)؛ پکیج دو مبدل بدون فن؛ پکیج دو مبدل با فن

 


انتخاب نوع پکیج

پکیج یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های گرمایشی است. پکیج را می‌توان جایگزین موتورخانه در آپارتمان‌ها یا منازل تک واحدی (ویلایی) دانست. یکی از تصمیماتی که افراد معمولا باید آن را اتخاذ کنند، انتخاب میان پکیج یا موتورخانه است. به صورت کلی برای آپارتمان‌های کم واحد (حدود 5 تا 10) پیشنهاد می‌شود از پکیج استفاده کنید. از سوی دیگر، موتورخانه برای منازل بسیار بزرگ و یا مجمتع‌های مسکونی به کار می‌رود که بیش از 15 واحد هستند.

یکی دیگر از سوالاتی که پیرامون پکیج مطرح می‌شود، بهترین پکیج موجود در بازار است. باید به این مورد توجه کنیم که انتخاب بهترین پکیج به عوامل متفاوتی بستگی دارد. از جمله موارد اثر گذار بر انتخاب بهترین پکیج، عبارت هستند از:

 • متراژ محیط
 • تعداد اتاق‌ها و پنجره‌های محیط
 • بودجه مدنظر شما برای خرید پکیج
 • پکیج مناسب برای محل نصب (پکیج زمینی، پکیج دیواری از جمله پکیج دیواری بوش و پکیج ایستاده)

 

سرویس و تعمیر انواع پکیج

 • سرویس و تعمیر پکیج بوتان
 • سرویس و تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 • سرویس و تعمیر پکیج گلدیران
 • سرویس و تعمیر پکیج روکا
 • سرویس و تعمیر پکیج رادیانت
 • سرویس و تعمیر پکیج ال جی
 • سرویس و تعمیر پکیج فرولی
 • سرویس و تعمیر پکیج ایرفو
 • سرویس و تعمیر پکیج ناوین
 • سرویس و تعمیر پکیج لورچ
 • سرویس و تعمیر پکیج سونیه دوال
 • سرویس و تعمیرات پکیج تاچی
 • سرویس و تعمیر پکیج ایساتیس
 • سرویس و تعمیر پکیج آریستون
 • سرویس و تعمیر پکیج جنرال 

 

ثبت درخواست تعمیر پکیج و سرویس پکیج

در صورتی که شما عزیزان تمایل به درخواست قیمت و هزینه سرویس پکیج، قیمت سرویس پکیج بوتان، هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور و ... دارید، می‌توانید درخواست خود را برای بهترین تعمیرکاران پکیج ثبت کنید. سپس باتوجه به نظرات سایر کاربران و تخصص‌های تعمیرکار بهترین را انتخاب کنید.

 

بهترین سرویسکار و تعمیرکار پکیج

اگر در شهری که سکونت دارید، با بهترین سرویسکار و تعمیرکار پکیج آشنایی ندارید؛ "خدمت از ما" در این زمینه به شما کمک می‌کند. پس از ثبت سفارش تعمیر پکیج یا سرویس پکیج خود در "خدمت از ما" می‌توانید بهترین تعمیرکاران و سرویسکاران پکیج در شهر خودتان را مشاهده کنید و از آن‌ها قیمت تعمیر پکیج بگیرید.

این امکان برای کاربران وب سایت و اپلیکیشن فراهم است که پروفایل متخصصین سرویس و تعمیر پکیج را مشاهده کنند. در پروفایل تعمیرکاران پکیج، تخصص‌ها و سوابق کاری آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و نظرات سایر کاربران را بخوانید. سپس بهترین تعمیرکار پکیج و یا سرویسکار پکیج را متناسب با نظر خودتان انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.47 امتیاز از 185 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
سرویس و تعمیر پکیج

نظرات

محمد حسین ارجمند
محمد حسین ارجمند
4.5
23 خدمت موفق
سرویس و تعمیر پکیج
کورش شریف

از آقای ارجمند سپاسگذارم چون ایشان همه گزینه های بالا که خوش قولی و مهارت و کیفیت کارا به همراه دستمزد منصفانه را دا ا می باشد

بهزاد قهرمانی
بهزاد قهرمانی
5
کمتر از 3 خدمت موفق
سرویس و تعمیر پکیج
شیرعلی خاوری

من از کار آقای قهرمانی راضی هستم و کار شون واقعا عالی بود خدا خیرش بدهد،واقعا مهارت وتخصص داشت.

حسین رابین
حسین رابین
4.7
4 خدمت موفق
سرویس و تعمیر پکیج
مرجان خرم پناه

سلام.از کار آقای رابین راضی بودم.ممنون از خوش قولیشون

در این شهرها می توانید سفارش سرویس و تعمیر پکیج را ثبت کنید:

loading