خدمت از ما یک سامانه آنلاین درخواست خدمات است که در راستای ایجاد سهولت در ارائه و دریافت خدمات، راه اندازی شده است. در خدمت از ما می‌توانید در زمانی کوتاه با منطقی ترین قیمت ها و کیفیتی قابل قبول ، خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید . ماموریت ما ساده سازی در انجام خدمات مورد نیاز شماست تا وقت بیشتری برای سایر امور مهم خود و ارتقا کیفیت سطح زندگیتان بیابید.
به صفحه اصلی سایت خدمت از ما یا اپلیکیشن آن مراجعه کنید و گزینه ثبت نام را بزنید. با تکمیل اطلاعات مورد نیاز، در خدمت از ما عضو شوید. کد تایید جهت تکمیل ثبت نام به شماره موبایل وارد شده ارسال می‌گردد.
ابتدا نوع سرویس مورد نیاز خود را انتخاب کرده و مراحل درخواست سفارش را با پاسخ دادن به چند سوال کوتاه و مشخص کردن زمان و مکان مدنظرتان برای حضور متخصص، طی کنید. درنهایت با تایید نهایی و دریافت کد پیگیری، سفارش شما ثبت خواهد شد. پس از گذشت زمانی کوتاه متخصصان به شما اعلام آمادگی می‌کنند. سپس با توجه به امتیاز متخصصان و قیمت پیشنهادی‌شان، یکی را انتخاب کنید. متخصص در زمان و محلی که شما تعیین کردید، حاضر می‌شود و کار را انجام می‌دهد. پس از اتمام خدمت، می‌توانید میزان رضایت خود را از کیفیت انجام‌شدن خدمت ثبت کنید.
خدمت از ما در حال حاضر در شهرهای تهران، شیراز، کرج، اصفهان، مشهد، اهواز، قزوین، تبریز، قم، بوشهر، بندر عباس، کیش و کرمان فعالیت می‌کند. اما در آینده حوزۀ فعالیت خود را به نقاط دیگر ایران نیز گسترش می‌دهد
همۀ متخصصان خدمت از ما نه تنها از لحاظ مهارت‌های فنی، بلکه با توجه به اخلاق و آداب مشتری‌مداری و داشتن گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد ، بررسی و انتخاب می‌شوند تا مشتری با خیال راحت به آنها اعتماد کند.
برای ارتباط با متخصصان، روی جزئیات سفارش خود در قسمت سفارش‌ها، در اپلیکیشن کلیک کرده و با لمس آیکون تماس،با متخصص تماس حاصل کنید.
متخصص خدمت از ما موظف به تأمین قطعات نیست، مگر اینکه شما بخواهید. در این صورت فاکتور تمامی قطعات و لوازم تهیه شده توسط متخصص، پس از اتمام خدمت به شما ارائه خواهد شد.
هزینه مربوط به ایاب و ذهاب طبق عرف هر کاری به صورت توافقی بین مشتری و متخصص مورد نظر حل خواهد شد. معمولا در صورت بازدید حضوری و عدم توافق با متخصص ، هزینه ی ایاب ذهاب و کارشناسی حساب میگردد.
در صورتی که از انجام کار رضایت ندارید، و یا با متخصص دچار مشکل شده‌اید، کافی است با پشتیبانی خدمت از ما تماس بگیرید و درخواست خود را عنوان کنید. تیم پشتیبانی خدمت از ما در خدمت شما هستند تا به سوالات شما پاسخ دهند و شکایات شما را پیگیری نمایند.
جبران هر گونه خسارتی که از جانب متخصص به لوازم مشتری وارد شود، بر عهده خود متخصص است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به قوانین و مقررات خدمت از ما رجوع کنید.
نیروهای متخصص این آموزش را دیده‌اند که حتما در زمان مقرر در محل انجام کار حضور داشته باشند؛ اما اگر به هر دلیل این اتفاق افتاد و تا 15 دقیقه بعد از زمان مقرر، متخصص با شما تماس نگرفته و در محل حاضر نشده بود، حتما به پشتیبانی اطلاع دهید. این تاخیرها منجر به اعمال قوانین انضباطی می‌گردد تا از تکرار این امر حتما جلوگیری شود.
در صورت تمایل به تغییر متخصصی که قبلاً انتخاب کرده‌اید، ابتدا درخواست خود را لغو کرده و سپس مجدداً درخواست جدید ثبت کنید تا پس از دریافت پیشنهادها، متخصص جدیدی انتخاب کنید.
در صورت تمایل به لغو سفارش خود، می‌توانید در بخش سفارش‌های من، قسمت جزئیات سفارش ، اقدام به لغو سفارش کنید.
loading