آشنایی با خدمت از ما:

خدمت از ما در کنار شماست تا به شما کمک کند با آگاهی‌های لازم، در هر ساعت از شبانه‌روز، متخصصانی خوش‌نام را به صورت آنلاین برای انجام‌ خدمات مورد نیاز خود انتخاب کنید. دامنه‌ی خدمات ما، تمام زندگی شما را پوشش می‌دهد.

چطور می‌توانم ثبت سفارش انجام دهم؟

در صفحه ثبت سفارش، ابتدا نوع سرویس مورد نیاز خود را مشخص کنید. سپس زمان مدنظرتان برای حضور متخصص ، آدرس و مشخصات خود را وارد کنید. درنهایت با تایید نهایی و دریافت کد رهگیری، سفارش شما ثبت خواهد شد.

خدمت ازما چگونه مرا با متخصص مناسب ارتباط می‌دهد؟

برای یافتن مناسب‌ترین متخصص، هنگام سفارش دادن، به تعدادی سؤال پاسخ می‌دهید. اطلاعات به‌دست آمده از این پاسخ‌ها به ما کمک می‌کند تا متخصصان مناسب را به شما معرفی کنیم. پس از گذشت زمانی کوتاه ۳ تا ۵ متخصص به شما اعلام آمادگی می‌کنند همچنین می‌توانید نظرات مشتریان قبلی درباره آن متخصص و کیفیت کار وی را در صفحه‌کاربری هر شخص ببینید.بنابراین با توجه به تمامی اطلاعات و پیشنهادات موجود و با توجه به معیارهای خود، می‌توانید بهترین انتخاب را انجام دهید

آیا در تعیین کردن متخصص، حق انتخاب دارم؟

بله. خدمت از ما مناسب‌ترین متخصصان مربوط به خدمت موردنظرتان را به شما معرفی می‌کند، انتخاب نهایی با شماست.

چگونه با متخصصانی که برای انجام‌دادن کار اعلام آمادگی کرده‌اند و همچنین با متخصصی که انتخاب کرده‌ام تماس برقرار کنم؟

 

برای ارتباط با متخصصان، روی جزئیات سفارش خود در قسمت سفارش‌ها، در اپلیکیشن کلیک کرده و با لمس آیکون تماس،با متخصص تماس حاصل کنید.

خدمت ازما در کدام شهرها فعالیت دارد؟

خدمت ازما در حال حاضر تنها در تهران، شیراز و کرج فعالیت می‌کند. اما در آینده حوزۀ فعالیت خود را به نقاط دیگر ایران نیز گسترش می‌دهد

آیا نیازی هست که برای انجام‌ شدن کار وسیله‌ای خریداری کنم؟

متخصص خدمت ازما موظف به تأمین قطعات نیست، مگر اینکه شما بخواهید. قیمت قطعی نیز با توجه به فاکتور تهیه ‌شده توسط متخصص تعیین می‌شود.

چگونه مطمئن باشم خدمت ازما متخصصان مناسبی را به من معرفی می‌کند؟

خدمت ازما می‌خواهد مشتریان، خدمات مورد نیازشان را با کیفیتی استاندارد و توسط متخصصانی خوش‌نام دریافت کنند؛ از این رو، همکاران خود را از میان صدها گزینه انتخاب کرده است و با نظارت بر فرآیند ارائه خدمات و همچنین امتیازدهی مشتریان، همواره سطح کیفی متخصصان را بررسی خواهد کرد.

چگونه هزینه را پرداخت کنم؟

هزینه پس از اتمام خدمت، به صورت آنلاین و یا نقدی (طبق مبلغ مشخص‌شده در اپلیکیشن )به متخصص پرداخت می‌شود.

هزینه ی ایاب و ذهاب چطور حساب میشود؟

هزینه مربوط به ایاب و ذهاب طبق عرف هر کاری به صورت توافقی بین مشتری و متخصص مورد نظر حل خواهد شد.

اگر متخصص به تماس‌های من پاسخ نداد، چه کار کنم؟

درصورتیکه متخصص تا یک ساعت قبل از زمان تعیین‌شده برای انجام خدمت به تماس‌های شما پاسخ نداد، باپشتیبانی خدمت ازما تماس بگیرید.02166121502

چگونه نظر خود را ثبت کنم؟

پس از انجام کار می توانید در مورد خدمت دریافتی خود از خدمت از ما نظر دهید. ارائه نظرات برای خدمت از ما خیلی مهم است تا بتواند بهترین خدمات را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.

اگر متخصص در زمان تعیین‌شده در محل خدمت حاضر نشد، باید چه کنم؟

نیروهای خدمت از ما این آموزش را دیده‌اند که حتما در زمان مقرر در محل انجام کار حضور داشته باشند؛ اما اگر به هر دلیل این اتفاق افتاد و تا 15 دقیقه بعد از زمان مقرر، متخصص با شما تماس نگرفت و در محل حاضر نشد ، حتما به پشتیبانی اطلاع دهید. این تاخیرها منجر به اعمال قوانین انضباطی خدمت از ما می‌گردد تا از تکرار این امر حتما جلوگیری شود.

چگونه متخصص خود را تغییر دهم؟

در صورت تمایل به تغییر متخصصی که قبلاً انتخاب کرده‌اید، ابتدا درخواست خود را لغو کرده و سپس مجدداً درخواست جدید ثبت کنید تا پس از دریافت پیشنهادها، متخصص جدیدی انتخاب کنید.

چگونه زمان انجام خدمت را تغییر دهم؟

در صورت تمایل به تغییر زمان انجام خدمت که قبلاً تعیین کرده‌اید، ابتدا درخواست خود را لغو کرده و سپس مجدداً درخواست جدیدی در زمان موردنظر خود ثبت کنید.

اگر اشتباهی رخ داد و یا من از کیفیت سرویس ناراضی بودم، چه کاری انجام دهم؟

تمام متخصصان خدمت ازما با دقت بالایی انتخاب شده‌اند و آموزش دیده‌اند. چنانچه بنا به هر دلیلی از کیفیت سرویس ناراضی بودید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن در بخش نظرات، نارضایتی خود را اعلام نمایید و یا به صورت تلفنی با بخش پشتیبانی ما تماس بگیرید. ما سعی می‌کنیم شکایات شما را در اسرع وقت پیگیری کنیم. جلب رضایت شما، مهمترین وظیفه ی ماست.

اگر نیروی متخصص آسیب و خسارتی به لوازم منزل ما بزند، چه کسی مسئول است؟

جبران هر گونه خسارتی که از جانب متخصص به لوازم مشتری وارد شود، بر عهده خود متخصص است؛ برای اطلاعات بیشتر در این بخش به قوانین و مقررات رجوع کنید.

نحوه اعلام هزینه‌های خدمات به چه صورت است؟

سرویس‌های خدمت ازما دارای دو دسته قیمت‌دهی هستند.
قیمتهای مشخص شده که در توضیحات سرویس انتخابی گفته شده است .همانند کارواش
و قیمتهای توافقی.مانند : تعمیرات، بازسازی و ... با توافق متخصص تعیین می‌شود

قیمت‌های توافقی، چه زمانی مشخص می‌شوند؟

متخصص پس از دریافت اطلاعات لازم درباره جزییات کار از مشتری (یا حضور در محل در صورت لزوم)، هزینه سرویس مورد نظر را اعلام می‌کند. در این موارد لطفا حتما قبل از انجام کار هزینه را با متخصص نهایی کنید تا بعد از انجام مشکلی پیش نیاید

راه‌های دریافت کد تخفیف برای سرویس‌های مختلف چیست؟

به مناسبت‌های مختلف یا در زمان‌های خاص، کدهای تخفیف در صفحه اینستاگرام خدمت ازما و ... منتشر می‌شوند و یا از طریق ارسال پیامک و ایمیل، اطلاع رسانی صورت می‌پذیرد.

اگر روی قیمت توافق نشود، امکان لغو آن وجود دارد؟

اگر پرداخت بیش از دوبار از سمت مشتری رد شود با توجه به شناسه در خواست ادمین میتواند با فرستادن قیمتی که مشتری باید بپردازد به موضوع رسیدگی کند

چگونه در صورت لزوم، سفارش‌هایم را لغو کنم؟

در صورت تمایل به لغو سفارش خود، می‌توانید روی درخواست خود در قسمت سفارش‌ها کلیک کرده و در این صفحه، اقدام به لغو سفارش کنید.

تا چه زمانی می‌توان سفارش داده شده را لغو کرد؟

لغو سفارش توسط مشتری، تا قبل از رسیدن متخصص بدون کسر هزینه‌ انجام می‌پذیرد.

loading