تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

ثبت درخواست " تعمیر ماشین ظرفشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس چگونه است؟

تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس را برای آخر هفته گذاشته اید؟ آیا به دنبال تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در تهران هستید؟ ذتعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس تان به یک برنامه کاری مداوم تبدیل شده است؟ اگر از تعمیرکاران بدقول خسته شده اید که تعمیر ظرفشویی زیمنس را برای شما به یک موضوع اعصاب خردکن مبدل کرده‌اند، نگران نباشید.

تعمیرکار ماشین ظرفشویی زیمنس در گروه سایت "خدمت از ما" تعمیرات ماشین ظرفشویی زیمنس شما را، در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام می‌دهند. برای تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس دو راه وجود دارد: اول درخواست تعمیرکار ماشین ظرفشویی زیمنس و دوم تماس برای مشاوره در مورد عیب یابی ماشین ظرفشویی زیمنس.


تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس و عیب یابی اولیه آن:

در این بخش چند مشکل رایج در ماشین ظرفشویی زیمنس را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این مشکلات به شرح زیر می‌باشند:

  • موتور درایو
  • فیوز حرارتی یا ترمال
  • تایمر ماشین ظرفشویی
  • قفل در ماشین ظرفشویی
  • رله روشن کننده دستگاه
  • صفحه برنامه یا پنل کاربری یا برد

موتور درایو ماشین ظرفشویی وظیفه به چرخش و گردش درآوردن آب را به عهده دارد. قدرت موردنیاز الکتریکی موتور درایو با کمک تایمر یا کنترل الکترونیکی رله شروع کننده مشخص می‌شود. اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود و مشکلی در رله شروع کننده وجود ندارد، شاید موتور درایو مشکل پیدا کرده است. ابتدا سیم پیچ موتور درایو را با اهم سنج کنترل نمایید. اگر صدای ناهنجاری از داخل دستگاه شنیدی این احتمال که موتور درایو خراب شده است قوت می‌یابد.


صفحه برنامه ماشین ظرفشویی در این دستگاه نیز مانند سایر وسایل مشابه برای انتخاب گزینه‌های مختلف در چرخه عملکرد است. مانند برنامه‌های شستشو، درجه حرارت، نوع برنامه مناسب ظروف و... استفاده می‌شود. مدل ظرفشویی زیمنس در مورد این صفحه مهم است. چون در برخی از آن‌ها این برد را به موتور و در برخی دیگر به برد متصل می‌کنند. اگر در اتصال صفحه برنامه با موتور یا برد اشکالی رخ دهد می‌تواند منجر به خاموش شدن ماشین ظرفشویی شود. گاهی خراب شدن دکمه‌های برنامه‌ها می‌تواند علت داستان باشد. گاهی خود صفحه نیاز به تعویض پیدا می‌کند. تشخیص آن به عهده سرویسکار فنی است. در تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس لطفا بی گدار به آب نزنید. برد بسیار حساس است.

 

تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

 

 رله شروع کننده بخش دیگری از ماشین ظرفشویی است. برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی زیمنس رله شروع کننده‌‌ای در موتور اصلی پمپ دارند. رله شروع همانطور که از نامش پیداست برای شروع برنامه و چرخه شستشو کاربرد دارد. اگر ماشین ظرفشویی روشن نشد و مشکل ورود برق به دستگاه هم وجود ندارد ممکن است رله روشن کننده موتور دچار اشکال شده باشد. پیشنهاد اکید می‌کنیم که این مرحله را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید.


فیوز حرارتی یا ترمال نیز ممکن است گاهی دچار اشکال گردد. بعضی مدل‌های ماشین ظرفشویی زیمنس فیوز حرارتی دارند. فیوزترمال معمولا بالای برد قرار داده می‌شود و با دو سیم به برد وصل می‌شود. اگر فیوز حرارتی خوب کار نکند، برد ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود. برای بررسی آن ابتدا برق را قطع نمایید و سپس برای چک کردن فیوز حرارتی با باز کردن در داخلی به فیوز رسیده و به دو سیم فیوز حرارتی که به پنل کنترل وصل شد، برسید.

 

تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

قیمت ماشین ظرفشویی زیمنس ۱۲ نفره

 


تایمر ماشین ظرفشویی زیمنس ممکن است علت دیگریی از عیوب ظرفشویی باشد.اگر ماشین ظرفشویی شما روشن نمی‌شود، کنترل تایمر یا کنترل الکترونیکی می‌تواند گزینه دیگری باشد. توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی در ابتدای فرایند معمولا یک دور تخلیه برای خالی کردن آب باقی مانده در دستگاه انجام می‌دهد. تایمرهای منوال یا مدل دستی، برای تامین قدرت موتور پمپ، مدار بخاری، سوپاپ ورود آب و موتور تخلیه مناسب در چرخه خود فرد باید یکی یکی آیتم‌های مورد نیاز را انتخاب کند. در محفظه تایمر الکتریک تاچ استفاده می‌کند که یک موتور بسیار کوچک وظیفه کنترل آن را به عهده دارد. گای این تایمر دچار مشکل می‌گردد و باعث می‌شود ماشین روشن نشود.


قفل درب ماشین ظرفشویی زیمنس دو وظیفه مهم به عهده دارد. اول اینکه داخل در سوییچی تعبیه شده است که دستور روشن شدن ماشین ظرفشویی با آن فعال می‌شود. دومین وظیفه در نکهداری از چرخه شستشو است. یعنی درب ماشین ظرفشویی زیمنس شما با نگهداری از سطح آب در محفظه و کیپ نگه داشتن در کمک می‌کند که چرخه شستشو دچار اختلال نگردد.

یکی از دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی می‌تواند به مشکل ایجاد شده در سوییچ قفل در ماشین ظرفشویی مربوط باشد. بنابراین می‌توانید در ابتدای عیب یابی ماشین ظرفشویی زیمنس خودتان حتما قفل درب ماشین را کنترل کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

4.5 امتیاز از 1737 رای


تعمیر ماشین ظرفشویی
برای سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین