تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

تعمیر ماشین ظرفشویی
تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس را برای آخر هفته گذاشته اید ؟ آیا به دنبال تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس در تهران هستید ؟ ذتعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس تان به یک برنامه کاری مداوم تبدیل شده است ؟ اگر از تعمیرکاران بدقول خسته شده اید که تعمیر ظرفشویی زیمنس را برای شما به یک موضوع اعصاب خردکن مبدل کرده اند، نگران نباشید.

ما فکر می کنیم شما به جای درستی آمده اید؟ :) تعمیرکار ماشین ظرفشویی زیمنس در گروه سایت "خدمت از ما"  تعمیرات ماشین ظرفشویی زیمنس شما را،در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام می دهند.برای تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس دو راه وجود دارد : اول درخواست تعمیرکار ماشین ظرفشویی زیمنس و دوم تماس برای مشاوره در مورد عیب یابی ماشین ظرفشویی زیمنس.


تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس و عیب یابی اولیه آن :

در این بخش چند مشکل رایج در ماشین ظرفشویی زیمنس را مورد بررسی قرار می دهیم . این مشکلات به شرح زیر می باشند:

  • موتور درایو
  • صفحه برنامه یا پنل کاربری یا برد
  • رله روشن کننده دستگاه
  • فیوز حرارتی یا ترمال
  • تایمر ماشین ظرفشویی
  • قفل در ماشین ظرفشویی

موتور درایو ماشین ظرفشویی وظیفه به چرخش و گردش درآوردن آب را به عهده دارد. قدرت موردنیاز الکتریکی موتور درایو با کمک تایمر یا کنترل الکترونیکی رله شروع کننده مشخص می شود. اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی شود،و مشکلی در رله شروع کننده وجود ندارد، شاید موتور درایو مشکلپیدا کرده است. ابتدا سیم پیچ موتور درایو را با اهم سنج  کنترل نمایید. اگر صدای ناهنجاری از داخل دستگاه شنیدی این احتمال که موتور درایو خراب شده است قوت می یابد.


صفحه برنامه  ماشین ظرفشویی در این دستگاه نیز مانند سایر وسایل مشابه برای انتخاب گزینه های مختلف در چرخه عملکرد  است. مانند برنامه  های شستشو ,درجه حرارت ، نوع برنامه مناسب ظروف و ... استفاده می شود. مدل ظرفشویی زیمنس در مورد این صفحه مهم است. چون در برخی از آنها این برد را به موتور و در برخی دیگر به برد متصل می کنند.اگر در اتصال صفحه برنامه با موتور یا برد اشکالی رخ دهد می تواند منجر به خاموش شدن ماشین ظرفشویی شود.گاهی خراب شدن دکمه های برنامه ها می تواند علت داستان باشد. گاهی خود صفحه نیاز به تعویض پیدا می کند. تشخیص آن به عهده سرویسکار فنی است. در تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس لطفا بی گدار به آب نزنید. برد بسیار حساس است.

 

تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

 

 رله شروع کننده  بخش دیگری از ماشین ظرفشویی است. برخی از مدل های ماشین ظرفشویی زیمنس  رله شروع کننده ای در موتور اصلی پمپ دارند. رله شروع همانطور که از نامش پیداست برای شروع برنامه و چرخه شستشو کاربرد دارد. اگر ماشین ظرفشویی روشن نشد و مشکل ورود برق به دستگاه هم وجود ندارد  ممکن است رله روشن کننده موتور دچار اشکال شده باشد. پیشنهاد اکید می کنیم که این مرحله را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید.


فیوز حرارتی یا ترمال نیز ممکن است گاهی دچار اشکال گردد. بعضی مدل های ماشین ظرفشویی زیمنس  فیوز حرارتی دارند.  فیوزترمال معمولا بالای  برد قرار داده می شود و با دو سیم به برد وصل می شود. اگر فیوز حرارتی خوب کار نکند، برد ماشین ظرفشویی روشن نمی شود. برای بررسی آن ابتدا برق  را قطع نمایید و سپس برای چک کردن فیوز حرارتی  با باز کردن در داخلی به فیوز رسیده و به دو سیم  فیوز حرارتی که  به پنل کنترل وصل شده ، برسید.


تایمر ماشین ظرفشویی زیمنس ممکن است علت دیگریی از عیوب ظرفشویی باشد.اگر ماشین ظرفشویی شما روشن نمی شود، کنترل تایمر یا کنترل الکترونیکی می تواند گزینه دیگری باشد. توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی در بتدای فرایند معمولا یک دور تخلیه برای خالی کردن آب باقی مانده در دستگاه انجام می دهد.  تایمرهای منوال یا مدل دستی، برای تامین قدرت موتور پمپ، ، مدار بخاری ، سوپاپ ورود آب و موتورتخلیه  مناسب در چرخه خود فرد باید یکی یکی آیتم های مورد  نیاز را انتخاب کند. در محفظه تایمر الکتریک تاچ یا ( لمس الکتریکی )  استفاده می کند که یک موتور بسیار کوچک وظیفه کنترل آن را به عهده دارد. گای این تایمر دچار مشکل می گردد و باعث می شود ماشین روشن نشود.


قفل درب ماشین ظرفشویی زیمنس دو وظیفه مهم به عهده دارد . اول اینکه داخل در سوییچی تعبیه شده است که دستور روشن شدن ماشین ظرفشویی با آن فعال می شود. دومین وظیفه در نکهداری از چرخه شستشو است. یعنی درب ماشین ظرفشویی زیمنس شما با نگهداری از سطح آب در محفظه و کیپ نگه داشتن در کمک می کند که چرخه شستشو دچار اختلال نگردد.

یکی از  دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی می تواند به مشکل ایجاد شده در سوییچ قفل در ماشین ظرفشویی مربوط باشد . بنابراین می توانید در ابتدای عیب یابی ماشین ظرفشویی زیمنس خودتان حتما قفل درب ماشین را کنترل کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

5.00 امتیاز از 6 رای

تعمیر ماشین ظرفشویی

برای سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک
تعمیر ماشین ظرفشویی

مطالب مرتبط با لوازم خانگی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading