قیمت آموزش رانندگی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه آموزش رانندگی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به آموزش رانندگی نیاز دارید؟

آموزش رانندگی را به متخصصش بسپار

آموزش رانندگی یکی از دوره‌هایی است که همه باید آن را بگذرانیم، هرقدر هم که ترافیک امان‌مان را بریده باشد. برای گذراندن آموزش رانندگی شهری لازم نیست صبر کنیم تا ماشین شخصی خود را داشته باشیم. حتما بارها برای شما هم فرصت تفریح، سفر و حتی موارد اورژانسی پیش آمده، اما چون در کلاس‌های آموزش رانندگی با ماشین شرکت نکرده‌اید، آنها را از دست داده‌اید.

اگر حس می‌کنید بیرون زدن از خانه، آن هم بدون گواهینامه و ماشین، برای پیدا کردن یک کلاس آموزش رانندگی مناسب و مربی وارد برایتان یک چالش جدی است، سری به اپلیکیشن «خدمت از ما» بزنید. در کنار سایر خدمات این پلتفرم، حالا می‌توانید بهترین کلاس‌های آموزش رانندگی حرفه ای با پراید، موتور و پایه یک را نیز پیدا کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت هر جلسه آموزش رانندگی (همچنین قیمت آموزش رانندگی خصوصی)، مراحل آموزش، تعداد جلسات کلاس رانندگی و نکات دیگر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

آموزش رانندگی حرفه‌ای

 

 

قیمت آموزش رانندگی

پیش از هر چیز به مهمترین سوالی که حول و حوش کلاس‌های رانندگی وجود دارد می‌پردازیم، یعنی قیمت آموزش رانندگی و به‌طور دقیق‌تر، قیمت هر جلسه آموزش رانندگی در سال 1400.

هزینه آموزش رانندگی شهری در آموزشگاه‌های مختلف در کلیه شهرها از نرخ مشخصی تبعیت می‌کند. این هزینه که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است (در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم)، به‌طور میانگین رقمی بین حداقل 1.500.000 تا حداکثر 1.800.000 تومان دارد.

برای داشتن به‌روزترین قیمت هر جلسه آموزش رانندگی در سال 1400 در آموزشگاه مدنظرتان و یا قیمت آموزش رانندگی خصوصی، کافیست درخواست‌تان برای کلاس آموزش رانندگی شهری یا آموزش با ماشین مدنظرتان را در اپلیکیشن یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید.

پس از ثبت درخواست، در کمتر از 30 دقیقه، معتبرترین آموزشگاه‌ها و بهترین مربیان فعال در شهرتان قیمت مشخص خود برای آموزش رانندگی حرفه ای را برایتان ارسال خواهد کرد. به همین سادگی، شما می‌توانید از قیمت هر جلسه آموزش رانندگی در سال 1400 در آموزشگاه‌ها یا توسط مربیان خصوصی مطلع شوید.

 

عوامل موثر بر هزینه آموزش رانندگی

اینکه هزینه تمام‌شده آموزش رانندگی با ماشین (و نهایتا دریافت گواهینامه) برای شما دقیقا چه رقمی خواهد داشت، به عملکرد و وضعیت شما بستگی دارد. مثلا اینکه آیا نیازی به خرید کتاب آیین‌نامه دارید یا خیر؟ آیا در امتحان آیین‌نامه مردود خواهید شد یا خیر؟ آیا با تعداد پیش‌فرض جلسات آموزش رانندگی برای یادگیری‌تان کافی‌ست یا خیر؟ و ...

گذشته از این موارد، مهمترین عواملی که بر قیمت آموزش رانندگی در آموزشگاه‌ها تاثیر می‌گذارند عبارت‌اند از:

 • نوع گواهینامه مدنظر شما (سواری، موتور، پایه یک، پایه سه)
 • شرکت در کلاس‌های تئوری
 • تعداد جلسات کلاس رانندگی (کلاس عملی)
 • هزینه مردودی در امتحان آیین‌نامه
 • هزینه کلاس اضافه رانندگی به دلیل مردود شدن در آزمون عملی
 • هزینه چشم پزشکی و آزمایش گروه خون

لازم به ذکر است که گاهی در بین مراکز مختلف می‌توان اموزشگاه رانندگی قسطی را نیز پیدا کرد.

اما فاکتورهای موثر بر قیمت آموزش رانندگی خصوصی کم و بیش متفاوت خواهد بود. از جمله این فاکتورها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تعداد جلسات کلاس رانندگی
 • میزان شهرت و تجربه مربی مدنظر شما
 • نوع کلاس مدنظرتان، که می‌تواند از آموزش رانندگی شهری تا موارد خاص‌تر و حرفه‌ای‌تر را شامل شود
 • گاهی ماشینی که می‌خواهید با آن رانندگی یاد بگیرید نیز می‌تواند بر هزینه و حتی خود برنامه آموزش رانندگی تاثیر بگذارد

 

قیمت آموزش رانندگی شهری با پراید

 

جلسه اول آموزش رانندگی

برای شرکت در کلاس آموزش رانندگی با ماشین استرس دارید؟ یا نگران هستید مربی‌تان به قدری که می‌خواهید صبور نباشد؟ نگران نباشید. در این بخش قصد داریم جلسه اول آموزش رانندگی را برای شما شبیه‌سازی کنیم تا بدانید با چه چیزی روبرو خواهید شد.

مربی شما در جلسه اول (اگر آموزش رانندگی ابتدایی باشد و نه حرفه‌ای)، موارد زیر را به شما آموزش خواهد داد:

 

یک. تنظیم صندلی

قبل از استارت رسمی آموزش رانندگی شهری با پراید یا حالات دیگر، ابتدا باید صندلی‌تان را تنظیم کنید تا کاملا به پدال‌ها؛ دنده و فرمان خودرو و البته جاده تسلط داشته باشید.

چه در کلاس آموزش رانندگی حرفه‌ای شرکت کنید و چه آموزش رانندگی ابتدایی، عملا ابتدای هر جلسه باید صندلی را با توجه به بدن خودتان تنظیم کنید. چون قبل از شما فرد دیگری درحال رانندگی بوده است.

 

دو. تنظیم آینه

تنظیم کردن آینه‌ها نیز به شما کمک می‌کند تا پشت و اطراف خودرو را بهتر ببنید، و اصطلاحا میدان دیدتان را افزایش دهید.

آینه جلویی را باتوجه به قدتان، و آینه‌های بغل اتوموبیل را طوری تنظیم کنید که بدنه خودرو را در آینه نبینید. با اینکار بیشترین میدان دید را در طول برنامه آموزش رانندگی خواهید داشت.

 

سه. خلاص کردن دنده

قبل از استارت زدن باید دنده هم خلاص (آزاد) شود. این مورد در جلسه اول آموزش رانندگی حتما به شما یادآوری می‌شود، تا هم به خودرو آسیب نرسد و هم روشن شود. هنگام آزمون عملی نیز این نکته را فراموش نکنید تا هزینه‌ای که برای قیمت آموزش رانندگی شهری پرداخته‌اید، هدر نرود.

اما چرا اینکار لازم است؟ زیرا گاهی بعد از خاموش کردن خودرو، برای حرکت نکردن آن باید دنده را درگیر کرد.

 

قیمت آموزش رانندگی خصوصی

 

چهار. روشن کردن خودرو

مراحل آموزش رانندگی را که به ترتیب جلو می‌رویم، بالاخره به استارت زدن می‌رسیم. علاوه بر روشن کردن خودرو، در آموزش رانندگی شهری با پراید موارد دیگری نیز به شما گفته می‌شود که در همین مرحله باید انجام دهید؛ از جمله:

 • روشن کردن چراغ‌ها در صورت لزوم
 • روشن کردن راهنمای سمتی که قصد خروج دارید
 • فشردن پدال ترمز (سه بار) جهت اطمینان از سلامت آن

 

پنج: بستن کمربند ایمنی

مورد دیگری که بارها هزینه‌های پرداخت شده برای قیمت آموزش رانندگی شهری را به باد داده، نبستن کمربند است. طبق قوانین جدید باید کمربند را پس از روشن کردن خودرو ببندید (برای حفظ ایمنی در برابر اتفاقات قبل از حرکت مانند آتش‌سوزی). پس کمربند را به محض استارت زدن ببندید.

 

شش. آماده برای حرکت

حال باید پایتان را روی کلاچ بگذارید. آن را تا انتها فشار دهید و دنده را در حالت دنده یک بگذارید. به آینه‌ها نیز نگاه کنید تا مطمئن شوید خطری در اطراف‌تان نیست.

 

هفت. ترمز دستی

آخرید چیزی که پیش از حرکت در مراحل آموزش رانندگی به ترتیب به شما آموزش داده می‌شود، خواباندن ترمز دستی است.

بعد از انجام صحیح همه مراحل قبل، ترمز دستی را بخوابانید و کلاچ را به آرامی بالا بیاورید تا خودرو حرکت کند. چند ثانیه بعد از حرکت می‌توانید کلاچ را رها کنید و گاز بدهید.

اگر اینکار را انجام ندهید و ترمز خودرو قوی باشد، حرکت نخواهید کرد. اما هنگام آموزش رانندگی با پراید (به دلیل ضعف سیستم ترمز) خودرو معمولا حرکت کرده، و این یک نمره منفی در جلسه اول آموزش رانندگی شما خواهد بود.

 

قیمت هر جلسه آموزش رانندگی در سال 1400

 

مراحل آموزش رانندگی به ترتیب

معمولا مراحل آموزش رانندگی ماشین و در واقع مراحل راه‌اندازی اتومبیل را با کلمه "صادرکات" یا "صکادرات" نشان می‌دهند.

این واژه از حروف ابتدایی هفت مرحله بخش قبل یعنی (تنظیم) صندلی، (تنظیم) آینه، (خلاص کردن) دنده، روشن کردن خودرو، (بستن) کمربند ایمنی، آمادگی برای حرکت و (خواباندن) ترمز دستی تشکیل شده است.

پس از تسلط کافی بر مراحل قبل در آموزش رانندگی شهری و ابتدایی، موارد پیچیده‌ترین مانند رانندگی در سربالایی، دنده عقب، پارک دوبل، دور سه فرمانه و ... در جلسات به شما آموزش داده خواهد شد. پس از آن، تمرین و اعتماد به نفس است که از شما یک راننده حرفه‌ای می‌سازد.

 

بهترین آموزشگاه‌ها و مربیان آموزش رانندگی حرفه‌ای

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، برای پیدا کردن آموزشگاه‌های رسمی آموزش رانندگی شهری با پراید و یا مربیان آموزش رانندگی حرفه‌ای و پایه یک، کافیست درخواست‌تان را در اپلیکیشن یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید. پس از دیدن هزینه پیشنهادی برای قیمت آموزش رانندگی خصوصی و حالات دیگر، می‌توانید مرکز/فرد مدنظرتان را انتخاب کنید.

اگر احساس سردرگمی کردید، برای انتخاب بهترین گزینه می‌توانید از نظرات و امتیازات مراجعان قبلی هریک از این مراکز یا مربیان کمک بگیرید. با «خدمت از ما»، شما تنها چند کلیک با شخصی‌سازی‌شده‌ترین کلاس آموزش رانندگی عمرتان و تبدیل شدن به یک راننده حرفه‌ای فاصله دارید.

4.5 امتیاز از 1489 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
آموزش رانندگی

نظرات

علیرضا سبزی علی آبادی
علیرضا سبزی علی آبادی
5.0 (از 5 نظر)
3 خدمت موفق
آموزش رانندگی
امیر علی طاهری

ممنونم از آقای علی آبادی فردی با ادب با شخصیت و مربی عالی و در جه یکی هستن ایشون آموزش بسیار خوب و عالی دادن به بنده در امر آموزش رانندگی ماشین سپاس بی کران .

عليرضا صالحی
عليرضا صالحی
5.0 (از 3 نظر)
5 خدمت موفق
آموزش رانندگی
بهروز دولت آبادی

آقای صالحی بسیار مربی صبور و با دانشی هستند و طی چند جلسه محدود کاری میکنند که شما به راحتی و بدون ترس رانندگی کنید. ایشان با دلسوزی تمام حرکت های شما رو بررسی و نقد می کنند تا مشکلات طی جلساتی که دارید بر طرف بشوند. شخصا از تجربه ی یادگیری با ایشان بسیار راضی هستم و مطمئنا به همه پیشنهادشون میکنم.

سهیلا جعفری
سهیلا جعفری
5.0 (از 7 نظر)
2 خدمت موفق
آموزش رانندگی
مریم غلامی

بسیار کاربلد و حرفه ای صبور و مربی به معنی واقعی ممنونم از ایشون که باعث شدن بعد از تقریبا 20 سال جرات کنم و پشت فرمون بشینم و حال روحیم خوب بشه.🌺

در این شهرها می توانید سفارش آموزش رانندگی را ثبت کنید:

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"