قیمت کلاس آموزش تکواندو در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه کلاس آموزش تکواندو" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به کلاس آموزش تکواندو نیاز دارید؟

کلاس آموزش تکواندو را به متخصصش بسپار

کلاس تکواندو از جمله کلاس‌هایی است که به دنبال آموزش یکی از ورزش‌های رزمی به هنرجوهای خود می‌باشد. ورزش تکواندو Taekwondo که خود جزو رشته‌های ورزشی المپیک نیز می‌باشد، امروزه به عنوان ورزش ملی کره جنوبی شناخته می‌شود. ورزشکاران با گذراندن دوره‌های کلاس آموزش تکواندو می‌توانند به انواع ترکیب رنگ‌های کمربندهای تکواندو دست یابند.

اگر با شروع فصل تابستان به دنبال رفتن به کلاس ورزشی جهت سرگرم کردن و به وجد آوردن خود یا کودکان و نوجوانان دلبندتان هستید؛ ما به شما توصیه می‌کنیم که کلاس تکواندو را یکی از گزینه‌های خود قرار دهید. اما فراموش نکنید که انتخاب استادی مجرب و دانش آموخته را باید در اولویت خود قرار دهید.

پس اگر هنوز نتوانسته‌اید کلاس یا باشگاه تکواندو و استاد مورد نظر خود را پیدا کنید، دیگر نگران نباشید. چرا که بازار آنلاین « خدمت از ما » با هدف ساده‌تر کردن دسترسی شما به حرفه‌ای ترین افراد در این زمینه در حال فعالیت می‌باشد. تنها کافی است درخواست خود را ثبت کنید تا در کم‌ترین زمان ممکن از هزینه کلاس تکواندو و شهریه آموزش خصوصی، نیمه خصوصی و آنلاین تکواندو مطلع شوید.

 

 

آشنایی با جایگاه هر رنگ کمربند در کلاس تکواندو

لازم به ذکر است که کمربندهای تکواندو در دسته‌های مختلفی بر اساس رنگ آن‌ها قرار می‌گیرند. به گونه‌ای که هر رنگ جایگاه خاصی را در این ورزش برای فرد آموزش دیده نشان می‌دهد. افراد لازم است از ابتدا دوره‌های مختلفی را بگذراند و با پس دادن آزمون هر مرحله و کمربند آن، به جایگاه بعدی و رنگ کمربند دیگر در کلاس تکواندو راه پیدا کنند.

در ادامه به شرح توضیحات مربوط به هر یک از رنگ‌های کمربند خواهیم پرداخت.

 

کمربند سفید

به عنوان اولین مرحله ورزش تکواندو شناخته میشود کسانی که تاکنون مهارتی در این ورزش نمی آموخته‌اند برای شروع از کمربند سفید استفاده می کنند این کمربند مصداقی است از صمیمیات پاکی و برادری می باشد بیشتر آموزش‌‌هایی که در این مرحله از کلاس تکواندو داده می‌شود مربوط به دفاع در برابر ضربه‌ها و خنثی کردن آن‌ها می‌باشد. ورزشکاران پس از گذراندن ۲ تا ۳ ما از مهارت آموزی کمربند سفید،  به کمربند سفیدی با خطوط زرد دست می‌یابد.

 

 کمربند زرد 

شرط گرفتن کمربند زرد موفق شدن در آزمونی است که در آن بازیکن تخته‌های مخصوصی را به وسیله قدرت دست و پای خود بشکند. در آن هنگام فرد می‌تواند به کمربند زرد در مدت ۲ تا ۳ ماه دست یابد. فراموش نکنید که کمربند زرد برای بازیکنان به مصداق خاک آب و قدرتمند کردن کمربند سفید می‌باشد. در صورتی که در این مرحله فرد بتواند در کلاس تکواندو به وسیله دست یا پا تخته‌ای به قطر ۵ سانتی متر را بشکند می‌تواند کمربند زرد خود را با کمربند زرد با خطوط سبز تعویض کند.

 

هزینه کلاس تکواندو خصوصی و آنلاین

 

کمربند سبز

 در همه جای دنیا کمربند سبز را استعاره‌ای از جوانه روییده شده در خاک می‌شناسند. آزمونی که به فرد کمک می‌کند تا به کمربند سبز دست یابد، در مرحله اول شکستن تخته ۵ سانتی متری به وسیله دست و پای خود و در مرحله دوم یک مبارزه آزاد می‌باشد. کمربندی که بعد از کمربند سبز قابل دستیابی برای بازیکن خواهد بود، کمربند سبزی با خطوط آبی می‌باشد.

کمربند دوم در صورتی به دست خواهد آمد که مرد پس از گذراندن چهار ماه تمرین مداوم بتوانند از خود در برابر ضربه‌های چوب به خوبی دفاع انجام دهد. شکستن تخته به قطر دو و نیم سانتی متر در هنگام پرش نیز از دیگر معیارهایی است که لازم است برای دستیابی به این کمربند فرد به خوبی قادر به انجام آن باشد.

 

 کمربند آبی

برای رسیدن به این کمربند فرد لازم است بتواند تخته‌ای به قطر ۲ سانتی متر را با حرکت چرخشی خود به‌خوبی بشکند. فراموش نکنید که لازم است برای گرفتن این کمربند فرد ۴ ماه کلاس تکواندو خود را به طور مرتب بگذراند و مبارزه‌ای در دو مرحله زیر نظر استاد تکواندو خود انجام دهد.

اکسیژن، هوا و آب که از مهم‌ترین نیازهای جوانه برای رشد می‌باشند؛ که به عنوان کمربند آبی در ورزش تکواندو نمایان می‌شوند. کمربند آبی با خطوط قرمز در مرحله بعد لازم است به عنوان هدف ورزشکار قرار گیرد. لازم است برای دستیابی به این کمربند فرد دفاع خوبی در برابر انواع ضربه‌های چماق، چاقو، چوب و یا حریف غیر مسلح خود از خود نشان دهد. فراموش نکنید که فرد پس از گذراندن پنج ماه آموزش تکواندو در این مرحله قادر خواهد بود که با حرکت چرخشی تخته‌ای به قطر ۵ سانتی متر را به آسانی بشکند.

 

 کمربند قرمز

 کمربند قرمز در کلاس تکواندو در واقع مصداقی برای گلی شگفته از آن جوانه که در مطالب پیشین گفته‌ایم می‌باشد. در این مرحله فرد لازم است بتوانند انواع مبارزه‌های آزاد را  بدون هیچ مشکلی به انجام دهد. در کنار آن شکستن تخته‌های با قط ۵ یا ۷ سانتی متری به وسیله تنها یک ضربه، از دیگر خصوصیات ورزشکاران تکواندو با کمربند قرمز می‌باشد. بعد از گذراندن پنج ماه با کمربند قرمز بازیکن می تواند خود را برای دستیابی به کمربند قرمز ی با خطوط مشکی آماده سازد.

 

کمربند مشکی

بالاترین سطح که شما می‌توانید با گذراندن کلاس تکواندو به آن دست یابید، کمربند مشکی می‌باشد. برای آن، ورزشکار لازم است بتواند انواع مبارزه‌های تک مرحله‌ای، دو مرحله‌ای، چند مرحله‌ای و حتی مبارزه‌های آزاد را نیز با موفقیت به انجام برساند. دفاع در برابر انواع ضربه‌های چاقو، چماق، چوب یا فرد غیر مسلح در این مرحله برای ورزشکار تکواندو بسیار آسان می‌باشد. استاد تکواندو برای رساندن بازیکن خود به کربند مشکی حداقل ۹ ماه لازم است او تعلیم بدهد.

 

مقررات و قوانین کلاس تکواندو

می‌دانید که هر ورزش قوانین و مقرراتی مخصوص به خود را دارا می‌باشد. در تدریس تکواندو، یکی از مهمترین وظایف استاد و مربی تکواندو، آموزش این قوانین به ورزشکار است.

در اینجا به چند مورد از مهم‌ترین مقررات و قوانین کلاس تکواندو و آموزش تکواندو به بانوان، کودکان و نوجوانان بپردازیم.

  • از نکاتی که باید هنگام این ورزش را رعایت شود پوشیدن لباس فرم مناسب می‌باشد. فرد لازم است برای شروع این ورزش لباس سفید رنگی به نام بودوک را بپوشد و از پوشیدن سایر انواع لباس‌های ورزشی جلوگیری کند.
  • از دیگر ملزوماتی که بازیکن لازم است برای شروع ورزش به آن توجه داشته باشد، به همراه داشتن وسایل ایمنی مطابق قوانین ورزش تکواندو می‌باشد.
  • چهار داور به عنوان هیئت داوران ورزش تکواندو در جایگاه مخصوص خود در هنگام مسابقه آماده می‌باشند.
  • در اکثر اوقات تمریناتی که در کلاس تکواندو انجام می‌شوند با پای برهنه می‌باشند. اما گاهی اوقات نیز ممکن است استاد تکواندو از شما بخواهد که کفش رزمی به پا کنید.
  • دوره‌ای که در آن فرد لازم است به مبارزه بپردازد، تنها ۲ دقیقه می‌باشد، در هر بار مبارزه سه دوره ورزشی انجام می‌گیرد.
  • در میان هر دو دوره به مدت یک دقیقه به بازیکن‌ها وقت استراحت داده می‌شود.
  • کلمه جیروگی به معنای ضربات مشت و کلمه چاگی به معنای ضربات پا شناخته می‌شود.
  • برای مسابقه لازم است هر بازیکن با فردی از گروه وزنی هماهنگ با خود مبارزه را انجام دهد.
  • هل دادن، بغل کردن یا ضربه زدن به صورت حریف، همگی خطا به حساب می آیند.
  • اگر بازیکنی در حین مبارزه به زمین بیفتد یا تظاهر به جراحت کند دچار خطا شده است.

 

آموزش تکواندو در باشگاه

 

ثبت نام آموزش تکواندو

همانطور که در مطالب بالا نیز گفته شد در صورتی که فرد قصد داشته باشد دفاع شخصی خود را بیاموزد و یا به کمربندهای مختلف ورزش تکواندو دست یابد؛ لازم است در کلاس آموزش خصوصی یا باشگاه تکواندو ثبت نام کند. از نکات مهمی که لازم است در این مرحله به آن توجه داشته باشید، یافتن استاد تکواندو زبردست و ماهر برای مهارت آموزی است.

تجربه بالای استاد تکواندو به بازیکن کمک می‌کند که بتواند در مدت کوتاهی به سطح بالایی از مهارت و قوای بدنی دست یابد و در نهایت قادر باشند در انواع مسابقات بین المللی شرکت کند. امروزه این امکان فراهم شده است که شما بتوانید به ثبت‌نام در انواع کلاس‌های آنلاین تکواندو نیز بپردازید.

یک کار مهم دیگر که مربی تکواندو انجام می دهد، استعدادیابی تکواندو است. تکواندو شاخه های متعددی دارد (پومسه، کیوروگی یا هانمادانگ) و لازم است تا استاد قبل از شروع دوره، تست های لازم را از ورزشکار بگیرد و برنامه تمرینی مناسب براساس فیزیک بدنی و علاقه و استعداد وی در نظر بگیرد.

 

هزینه آموزش و تدریس تکواندو

اگر به دنبال یادگیری تکواندو هستید اما از هزینه کلاس تکواندو مطلع نیستید؛ خبر خوب این است که بازار آنلاین « خدمت از ما » فرصتی را برای شما فراهم ساخته که همین حالا با ثبت درخواست آموزش تکواندو در وب سایت ویا اپلیکیشن از بهترین استادان و مربیان تکواندو در شهرتان، شهریه دوره آموزش تکواندو (به صورت خصوصی یا غیر خصوصی) بپرسید.

قیمت آموزش تکواندو، به محل و شیوه برگزاری کلاس (حضوری یا مجازی) و تعداد نفرات در آموزش نیمه خصوصی (گروهی در خانه و محل شما یا در باشگاه) بستگی دارد. بنابراین شهریه آموزش تکواندو خصوصی در محل شما با هزینه کلاس آموزشی تکواندو در باشگاه یا آکادمی متفاوت است. همچنین مهم است که کودک یا نوجوان شما در چه سطحی از فراگیری تکواندو قرار دارد.

پس از ثبت سفارش رایگان، شما می‌توانید با مقایسه نظرات مهارت آموزان سابق هر استاد بهترین را برای خود یا فرزند دلبندتان انتخاب کنید. س‍‍پس علاوه بر اطلاع از قیمت کلاس تکواندو با مجرب‌ترین مربی تکواندو ارتباط برقرار کنید.

4.5 امتیاز از 1490 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
کلاس آموزش تکواندو

در این شهرها می توانید سفارش کلاس آموزش تکواندو را ثبت کنید: