بهترین نژاد سگ خانگی

ثبت درخواست " تربیت سگ "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین نژاد سگ خانگی

بهترین نژاد سگ آپارتمانی

سگ از زمان‌های بسیار قدیم همراه همیشگی انسان‌ها بوده و همیشه به انوان حیوان وفادار از او یاد می‌شود. امروزه سگ علاوه بر خدماتی مفیدی که برای انسان دارد مانند سگ‌های امدادی به عنوان حیوان خانگی نیز نگهداری می‌شود. از سوالات بسیار زیادی که پیرامون بهترین سگ خانگی پرسیده می‌شود می‌توان به سوال بهترین سگ آپارتمانی برای کودکان چیست؟ اشاره کرد. همه افرادی که به دنبال خرید بهترین سگ خانگی هستند سگ آپارتمانی بدون ریزش مو می‌خواهند. در این مطلب ما به تمامی سوالات از جمله بهترین سگ آپارتمانی برای کودکان و کم هزینه ترین سگ مناسب آپارتمان به شما توضیح می‌دهیم و نژادهایی از انواع سگ را به شما معرفی می‌کنیم.

 

 

سگی خانگی مناسب با سبک زندگی خود خریداری کنید

این نکته را باید بدانید، اغلب سگ‌ها نیاز به فعالیت دارند. آن‌ها دوست دارند در فضای باز بدوند و تفریح کنند. بنابراین اگر زمان زیادی برای اینکه سگ خود را به بیرون از خانه ببرید یا با او بازی کنید، باید از انتخاب سگ‌های پر انرژی بپرهیزید و به دنبال نژادهای آرام‌تر و تنبل‌تر بگردید.

همچنین اگر دوست دارید که یک توله سگ را به خانه بیاورید و بزرگ کنید باید به نیازهای او نیز توجه داشته باشید. توله‌ها نیاز دارند تا آموزش ببینند، تمرین کنند و مدام برای ویزیت به دامپزشکی بروند. اگر به نظرتان زمان انجام این کارها را ندارید شاید بهتر باشد یک سگ بزرگتر که تمامی این مراحل را طی کرده انتخاب کنید. سگی که آموزش دیده یا واکسن‌های مورد نیاز دوران کودکی او مرتب زده شده است.

همه سگ‌ها نیاز به مراقبت ویژه دارند، اما برخی از نژادهای سگ نیاز به مراقبت بیشتری دارند. شما باید ببینید چقدر زمان آزاد دارید که بتوانید به نیازهای سگ خانگی خود رسیدگی کنید. اگر زمان کمتری داشته باشید باید به دنبال نژادی از سگ بگردید که نیاز به مراقبت زیادی نداشته باشد.

 

بهترین سگ آپارتمانی برای کودکان

 

بهترین نژاد سگ آپارتمانی برای افراد مبتدی

نژادهای سگ زیادی وجود دارند که خوشبختانه هر یک از این نژادها نیازهای خاصشان مشخص است، سایز، میزان انرژی و مراقبت‌های لازم هر یک از این نژادها نیز کاملا مشخص است. در این میان هر نژاد سگ، شخصیت و رفتار متفاوتی نیز دارد. این موارد می‌تواند به شما کمک کند نژاد سگی را انتخاب کنید که مناسب خانه و خانواده شماست.

 

نژاد باکسر (Boxer)

اگر به دنبال یک سگ در سایز متوسط و پر انرژی می‌گردید، بدون شک باکسرها انتخاب خوبی برایتان خواهند بود. باکسرها بازیگوش هستند و ارتباط صمیمی با اعضای خانواده برقرار می‌کنند. اگر سبک زندگی شما شبکی پرتحرک و پرانرژی است، نژاد سگ باکسر مناسب شماست. این نژاد نیاز به ورزش، تحرک و بازی فراوان دارد. موهای آن‌ها نیز مراقبت‌های ساده و معمولی نیاز دارد. بنابراین نیاز نیست دائم برای کوتاه کردن موهایشان آن‌ها را به آرایشگاه ببرید. 

توله این نژاد سگ کمی فعالیت بیشتری نسبت به بزرگسال دارد. هرچند آموزش دادن او کار سختی نیست. این نژاد از جلب توجه لذت می‌برد بنابراین باید به او توجه بسیاری بکنید. باکسرها با کودکان اخت می‌شوند و از آن‌ها به خوبی محافظت می‌کنند.

 

سگ آپارتمانی بدون ریزش مو

 

نژاد یورکشایر تریر (Yorkshire Terrier)

برای تازه کارهایی که به دنبال سگ دست آموز می‌گردند، یورکشایر تریرها نژاد مناسبی هستند. هرچند، این نژاد سگ نیاز به مراقبت‌های بیشتری برای آرایش و مو دارد چرا که موهای یورکشایر تریرها خیلی بلند می‌شود و باید مرتب شانه شده و یا کوتاه شود. این نژاد سگ گاهی موهایش تا روی زمین بلند می‌شود. بنابراین مراجعه مرتب به آرایشگاه حیوانات از جمله کارهاییست که باید در برنامه مراقبت از این حیوان در نظر بگیرید. مراقبت از یورکشایر تریرها کار سختی نیست، آن‌ها انرژی متوسطی دارند و فقط به ورزش‌های اولیه و ساده نیازمند هستند. کافیست روزانه آن‌ها را برای قدم زدن بیرون ببرید.

 

سگ خانگی کوچولو

 

نژاد بیچون فرایز ( Bichon Frise)

این نژاد سگ بسیار کوچک و بامزه هستند. موهایشان طوری رشد می‌کند که آن‌ها را شبیه توپ در زمین بازی می‌کند. بیچون فرایزها خیلی سریع با شما اخت می‌شوند و آموزش دادن آن‌ها نیز کار ساده‌ای است. این نژاد سگ با هر سبک زندگی سازگار است. اما باید زمان و هزینه مراقبت و کوتاهی موهایشان را نیز در نظر بگیرید. علاوه بر کوتاهی مو، موهای این نژاد سگ را باید مرتب شانه بزنید. بیچون فرایزها نژاد سگ مناسبی برای خانواده‌هایی که در آپارتمان زندگی می‌کنند یا کودک دارند است. کمی بازی و توجه به این حیوان خانگی برای سلامتی و شادی او کافیست. شستن حیوان خانگی روش های مخصوص دارد در مورد آن بیشتر بدانید .

 

فروش سگ اپارتمانی بی صدا

 

نژاد گلدن رتریور (Golden Retriever)

گلدن رتریورها نژاد سگ بسیار محبوب و پرطرفداری هستند چرا که این سگ‌ها خارق العاده‌اند. آن‌ها به راحتی در خانواده عضو می‌شوند و ارتباط می‌گیرند. مراقبت از آن‌ها ساده است و این نژاد سگ به خوبی با کودک و بزرگسال صمیمی می‌شود. گلدن رتریورها عاشق استراحت کردن و ریلکس کردن روی مبل هستند اما در عین حال این نژاد سگ به قدر کافی فعال است که نیاز باشد با او در طول روز بازی کنید. آموزش دادن سگ‌های گلدن کار ساده‌ای است و همین موجب می‌شود این نژاد سگ برای تازه کارها بسیار مناسب باشد.

 

کم هزینه ترین سگ

 

نژاد پاپیون (Papillon)

سگ‌های پاپیون همانطور که از ظاهرشان پیداست از جمله سگ‌های فانتزی و عروسکی هستند. اما نگذارید ظاهر کوچک و عروسکی این نژاد سگ شما را  گول بزند. سگ‌های پاپیون زندگی بسیار فعالی دارند. این سگ‌های کوچک بسیار دست آموز هستند و در عین حال در کنار شما می‌توانند به فعالیت و ورزش بپردازند. پاپیون‌ها نیاز به ورزش بسیار ندارند، آن‌ها بیشتر دوست دارند بازی کنند و به این سو و آنسو بدوند. این نژاد سگ بسیار ساده آموزش می‌بیند و نگهداری از او و مراقبت‌های لازم برای کوتاهی موهایش نیز خیلی زیاد نیست.

 

بهترین سگ خانگی برای نوجوانان

 

نژاد گریهوند (Greyhounds)

اگر به سگ‌های بزرگ علاقه مند هستید، گریهوند‌ها می‌توانند انتخاب خوبی برای شما باشند. در گذشته بیشتر از این نژاد سگ برای مسابقات سرعتی و دو استفاده می‌کردند اما اخیرا به دلیل طبیعت صمیمی و خانوادگی که این نژاد سگ دارد به یک حیوان خانگی محبوب برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. گریهوندها عاشق خواب هستند. هرچند نباید فراموش کنید همانند هر سگ دیگری، این نژاد از سگ‌ها نیز نیاز به ورزش و تحرک دارد. اگر صبح‌ها برای دویدن از خانه خارج می‌شوید، گریهوند می‌تواند بهترین همراه شما باشد.

 

بهترين سگ براي كودكان

 

نژاد پودل (Poodle)

پودل‌ها سگ‌های کوچک و محبوبی هستند که در سه سایز عروسکی، مینیاتوری و استاندارد وجود دارند. این نژاد سگ بسیار باهوش است و خیلی سریع همه چیز را یاد می‌گیرد. موهای این سگ فر است بنابراین نیاز است که مرتب به آرایشگاه برده شود تا به وضعیت موهای در هم او رسیدگی شود. پودل‌ها همچنین بسیار پر انرژی هستند. باید خیلی تحرک داشته باشند و از لحاظ ذهنی نیز تحریک شوند. بنابراین آماده بازی کردن و گوش کردن به صحبت‌های شما هستند. سگ‌های پودل با هر محیطی سازگار هستند و در هر خانه‌ای به راحتی زندگی می‌کنند. این نژاد سگ با کودکان نیز ارتباط بسیار خوبی دارد.

 

انواع نژاد سگ پا کوتاه

 

نژاد پامرانین (Pameranian)

پامرانین‌ها از سگ‌های گروه اسپیتز هستند. سگ‌های کوچک و دست آموزی که موهای زیادی دارند. البته خوشبختانه موهای این نژاد سگ نیاز به مراقبت خیلی زیاد و دائم ندارد و کافیست که روزانه شانه زده شود تا به زیبایی چهره این نژاد سگ کمک کند. فعالیت روزانه اغلب برای سلامتی و خوشحالی این نژاد سگ کافیست. پامرانین‌ها به خوبی به تمریناتی که به آن‌ها می‌دهید دقت می‌کنند و با علاقه آن‌ها را انجام خواهند داد. پامرانین‌ها شاید بیشتر مناسب صاحبان تنها باشند ولی همچنان در خانواده‌ها نیز می‌توان از آن‌ها نگهداری کرد.

 

بهترین نژاد سگ خانگی

 

نژاد لابرادور رتریور (Labrador Retriever)

لابرادور رتریورها از جمله سگ‌های محبوب و شناخته شده با اندام متوسط هستند. لابرادورها بسیار سگ‌های وفاداری هستند که به خوبی با خانواده‌ها صمیمی می‌شوند. این نژاد سگ فعال، بازیگوش و بسیار باهوش است. نگهداری از این نژاد سگ نیاز به زمان بیشتری دارد چرا که لابرادورها نیاز به ورزش و فعالیت بیشتری دارند. این سگ‌ها عاشق یادگیری هستند و هر چیزی را می‌توانید به راحتی به آن‌ها بیاموزید. بدون ورزش و تحرک ذهنی، لابرادورها خسته و کسل می‌شوند و ممکن است بد خلقی کنند. بخصوص وقتی کوچک‌تر هستند. این نژاد سگ همچنین عاشق خوردن است و اگر مراقب نباشید ممکن است خیلی زود اضافه وزن پیدا کند.

 

بهترین سگ آپارتمانی برای کودکان

 

نژاد مالتیز (Maltese)

مالتیزها یکی از نژادهای سگ هستند که به منطقه مدیترانه مرکزی باز می‌گردند و . این سگ‌ها نیز از جمله سگ‌های کوچک و عروسکی به شمار می‌روند که اگر موهایشان مرتب کوتاه نشود تا روی زمین کشیده می‌شود. مالتیزها بسیار مناسب نگهداری در خانه و آپارتمان هستند اما به دلیل کوچک بودنشان ممکن است توسط کودکان کم سن آسیب ببینند بنابراین اغلب پیشنهاد می‌شود این سگ در خانواده‌هایی که کودکانی با سن و سال و درک بالاتری دارند انتخاب شود.

 

سگ آپارتمانی بدون ریزش مو

 

4.5 امتیاز از 1638 رای


برچسب‌ها:
تربیت سگ
برای سرویس تربیت سگ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین