5 نکته برای خرید بهترین هواکش خانگی

ثبت درخواست "نصب فن و هواکش"
5 نکته برای خرید بهترین هواکش خانگی

انتخاب بهترین هواکش خانگی از میان گزینه‌های متعدد موجود در بازار، می‌تواند گیج کننده باشد. با وجود انواع هواکش خانگی ایتالیایی، هواکش تایمردار، هواکش خانگی هایلوکس، هواکش دمنده، هواکش بی‌صدا KDK، هواکش ضد آب و ...، خرید بهترین هواکش خانگی ممکن است کار سختی به نظر برسد. در ادامه لیستی از نکات مهم را برای شما آماده کرده‌ایم که انتخاب بهترین نوع هواکش خانگی را از میان گزینه های موجود برای شما بسیار ساده می‌کند.

 

کاربرد هواکش خانگی

بهترین مارک هواکش خانگی برای ایجاد جریان جهت تهویه و بهبود کیفیت هوا کاربردهای خانگی و صنعتی دارند. انواع هواکش خانگی ایتالیایی و... برای تهویه سرویس های بهداشتی، توالت و حمام مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به دلیل وجود رطوبت بالا در حمام و سرویس های بهداشتی، حتما باید یک راه خروجی برای آن در نظر گرفت تا جلوی ایجاد نم، زنگ زدگی شیرآلات و همچنین رشد قارچ ها گرفته شود. یکی از بهترین راه های خروج رطوبت از فضا انتخاب بهترین هواکش خانگی و نصب آن است. البته هواکش خانگی ایتالیایی، هواکش خانگی هایلوکس، و سایر مدل های هواکش خانگی را می‌توان در فضاهای اداری و تجاری نیز به کار برد.

 

کاربرد هواکش خانگی

 

نکات مهم در انتخاب بهترین هواکش خانگی

با کاربرد هواکش خانگی ایتالیایی، هواکش خانگی هایلوکس و... آشنا شدیم. در ادامه به نکاتی که هنگام انتخاب و خرید بهترین نوع هواکش خانگی باید رعایت شود اشاره می‌کنیم:

 

1. بهترین نوع هواکش خانگی و اندازه مناسب

انتخاب اندازه مناسب یکی از مهم ترین نکات خرید هر مدل هواکش اعم از هواکش خانگی ایتالیایی، هواکش تایمردار، هواکش خانگی هایلوکس، هواکش دستشویی پارس خزر، هواکش بی صدا KDK، هواکش ضد آب و... است. اگر در سقف حمام شما لوله هواکش وجود دارد و یا پنجره ای در دیوار حمام تعبیه شده است، می‌توانید هواکش را روی آن نصب کنید. بنابراین هنگام خرید بهترین مارک هواکش خانگی به اندازه دریچه هواکش و یا اندازه پنجره توجه داشته باشید.

2. هواکش تایمردار

با توجه به نوع نیاز شما، هواکش تایمردار می‌تواند بهترین نوع هواکش خانگی برای شما باشد. همان طور که می‌دانید، بهتر است هواکش بعد از استحمام به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روشن باشد تا بتواند رطوبت و بخار را کاملا از فضای حمام خارج کند. به همین منظور، شما می‌توانید با انتخاب هواکش تایمردار از این امکان به صورت خودکار استفاده کنید.

البته به جای هواکش تایمردار، می‌توانید یک هواکش خانگی ایتالیایی، یا هواکش خانگی هایلوکس و یا هواکش دستشویی پارس خزر با قیمت مناسب بر خریداری کنید و پس از مدتی خودتان به صورت دستی آن را خاموش کنید. روش دیگر هم تعویض کلید هواکش با کلید تایمردار است تا بتوانید هر مدل از بهترین مارک هواکش خانگی را به یک هواکش تایمردار تبدیل کنید.

 

3. قدرت مکش بهترین نوع هواکش خانگی

اگر می‌خواهید بهترین هواکش خانگی را انتخاب کنید، حتما به قدرت مکش هواکش خانگی ایتالیایی، هواکش خانگی هایلوکس، هواکش دستشویی پارس خزر، هواکش بی صدا KDK، هواکش ضد آب، هواکش لوله ای و سایر مدل ها توجه کنید.

بهترین هواکش خانگی باید از نظر قدرت مکش با حجم و متراژ فضای مورد نظر شما (برای مثال حمام) متناسب باشد و در هر ساعت به طور متوسط ۸ تا ۱۰ بار هوای فضا را تعویض کند. برای این امر معیاری به نام CFM وجود دارد که یک معیار جهانیست و اکثرا برای هواکش های ایرانی مشخص نمی‌شود. شما می‌توانید این معیار را در هواکش خانگی ایتالیایی و بهترین مارک هواکش خانگی خارجی ببینید. بهترین هواکش خانگی ایرانی از پارامتر متر مکعب در ساعت به جای CFM استفاده می‌کند. این پارامتر مشخص می‌کند که این هواکش توانایی مکش چند متر مکعب در ساعت را دارد.

برای تشخیص قدرت مکش مناسب بهترین مارک هواکش خانگی برای یک حمام، حجم آن را با ضرب مساحت کف حمام در ارتفاع حمام بدست آورید. به طور مثال اگر مساحت کف حمام ۴ متر مربع و ارتفاع آن حدود ۲ متر است، حجم حمام شما ۸ متر مکعب است. بدین ترتیب یک هواکش تایمردار یا معمولی با قدرت ۱۶۰ متر مکعب در هر ساعت می‌تواند ۲۰ مرتبه هوای حمام شما تهویه کند.

 

بهترین هواکش خانگی

 

4. هواکش بی صدا KDK

در کنار قدرت مکش خوب هنگام انتخاب بهترین هواکش خانگی، بی صدا بودن آن نیز بسیار مهم است. موتور هواکش خانگی ایتالیایی، هواکش خانگی هایلوکس، هواکش دستشویی پارس خزر، هواکش ضد آب، هواکش لوله ای و... مهم ترین نقش را در صدای دستگاه دارد؛ اما تنها عامل تاثیرگذار بر آن نیست. مواردی از جمله مکان نصب، نحوه نصب (نصب با پیچ یا میخ)، میزان اتصال درپوش هواکش به محل نصب، دمپردار بودن یا نبودن و... نیز در صدای حتی بهترین مارک هواکش خانگی نیز مهم هستند. در چنین مواردی اکثرا هواکش بی صدا KDK (محصول ژاپن) را انتخاب می‌کنند.

اگر بهترین هواکش خانگی مورد نظر شما هواکش بی صدا KDK نبود، می‌توانید هنگام خرید از فروشنده بخواهید که هواکش را روشن کند تا از میزان صدای آن به صورت عملی متوجه شوید. با وجود اینکه برخی از بهترین هواکش خانگی چراغ نمایشگر روشن بودن دارند، بی صدا بودن کامل هواکش ممکن است باعث شود از خاموش کردن آنها غافل شوید. برای ایجاد صدای کمتر، تا آنجا که امکان دارد هواکش بزرگتر و با دور گردش کمتر بخرید؛ مدل های هواکش بی صدا KDK را هم در نظر داشته باشید.

 

5. نکات ظاهری بهترین مارک هواکش خانگی

بهترین هواکش خانگی بدون هماهنگی با دکور فضایی که برای آن به کار می‌رود، بهترین هواکش خانگی نخواهد بود. انواع هواکش خانگی ایتالیایی، هواکش تایمردار، هواکش خانگی هایلوکس، هواکش بی صدا KDK، هواکش ضد آب و... از نظر رنگ بسیار متنوع هستند و بسیاری از آنها حتی چراغ نیز دارند.

 

سخن پایانی

امیدواریم این نکات برای شما هنگام انتخاب بهترین هواکش خانگی و بهترین نوع هواکش خانگی مفید بوده باشد. درنهایت، حتما به ضمانت محصول نیز توجه کنید و هواکشی را بخرید که از گارانتی معتبری برخوردار باشد. محصولاتی که  گارانتی نداشته باشند، معمولا در صورت خرابی به لحاظ قطعات یدکی نیز پشتیبانی نمی‌شوند و عملا بلااستفاده می‌شوند.

5.00 امتیاز از 32 رای

نصب فن و هواکش

برای سرویس نصب فن و هواکش از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب فن و هواکش

مطالب مرتبط با ساختمانی

شیشه بری پونک
موزاییک کاری

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading