علائم خرابی پمپ پکیج چیست؟

ثبت درخواست " سرویس و تعمیر پکیج "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علائم خرابی پمپ پکیج چیست؟

گاهی اوقات بعد از چند وقت استفاده شاهد خرابی پمپ پکیج دیواری هستیم که دلایل مختلفی دارد. عدم خرید پمپ استاندارد و یا استفاده نادرست و غیراصولی از جمله این دلایل هستند. البته احتمال خراب شدن پمپ‌های خوب هم بعد از سال‌ها وجود دارد.

خراب شدن پمپ پکیج دیواری سازوکار این دستگاه را مختل میکند، مخصوصا در زمستان که نیاز است آب در مدار گرمایش بچرخد و بلافاصله باید تدابیری اندیشیده شود. از این رو اگر می‌خواهید خودتان دست به کار شوید، دانستن علائم خرابی پمپ پکیج کمک فراوانی به شما خواهد کرد. در این مطلب به تمام این علائم اصلی اشاره می‌شود. 

وظیفه پمپ در پکیج چیست؟

قبل از مطالعه علائم خرابی پمپ پکیج، باید به نقش آن اشاره داشت. پمپ به طور کلی وظیفه تامین گرما در پکیج را به عهده دارد. این یعنی عملا گرمایی بدون آن وجود نخواهد داشت. خرابی پمپ تبعاتی را برای پکیج به دنبال دارد که در درجه اول شاید بتوان به مشکل در گردش آب دستگاه اشاره کرد. پس زمانی که متوجه عدم تامین آب گرم در دستگاه شدید، باید نشانه خرابی پمپ پکیج را بررسی کنید.

 

علائم خرابی پمپ پکیج

 

خرابی پمپ پکیج چه علائمی دارد؟

همان‌طور که گفته شد، اصل نبودن و بی کیفیت بودن به عنوان یکی از علائم خرابی پمپ پکیج شناخته می‌شود. پمپ‌های امروزی به دلیل دقت در ساختار و استاندارد بودن، معمولا تا سال‌ها قابل استفاده هستند و کاربران را نگران موضوع خاصی نمی‌کنند؛ البته به شرطی که آن را از فروشگاه معتبری تهیه کرده باشید. اگر از پمپ بی کیفیتی استفاده می‌کنید و خودتان نیز متوجهش شده‌اید، شاید برای صرفه‌جویی در مصارف زمان تعویضش فرا رسیده باشد.

همچنین عده زیادی به خرید پمپ دست دوم روی می‌آورند که می‌تواند خطراتی به دنبال داشته باشد. حقیقتا اطمینانی به پمپ‌های پکیج دست دوم نیست و بهتر است خرید مدل‌های دست اول آن را در اولویت قرار دهید. در غیر این صورت، حتما باید با کارشناس برای خرید مشورت کنید تا از صحت و سلامت آن مطمئن شوید. در ادامه با علائم خرابی پمپ پکیج بیشتر آشنا می‌شوید:

 

نشانه های خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور

 

1- کار کردن بدون توقف پمپ از علائم خرابی پمپ پکیج

از زمان باز شدن تا بسته شدن شیر آب گرم در پکیج، پمپ مشغول فعالیت می‌‌شود. طبیعتا زمانی که آب داخل پکیج نباشد، پمپ هم فعالیتی ندارد و این باعث خراب شدن خود پمپ می‌شود. روشن بودن بیش از اندازه پمپ حتی بار الکتریکی را مختل خواهد کرد.

بنابراین از استفاده همیشگی آن خودداری کنید و صرفا زمان نیاز سر وقتش بروید. جدا از این موارد، قدیمی بودن پکیج، عملکرد سایر اجزای آن مانند پمپ را مختل کرده و سبب خرابی آن در دراز مدت می‌شود. امروزه پکیج‌های فراوانی با استفاده بیش از حد می‌سوزند و نیازمند تعمیر هستند.

 

2- تولید صدای بلند در زمان فعالیت

زمانی که پکیج روشن باشد، استفاده کنندگان گاهی با مشکلاتی نظیر صدای بلند آن مواجه می‌شوند. برخی پکیج‌های دیواری قدیمی از ابتدا صدای بلندی دارند که آن‌ها را باید فاکتور گرفت. وقتی صدای پکیج‌ها بیش از حد زیاد باشد که کاربران را آزار دهد، باید فکری به حال آن کرد. صدای بلند پکیج به دلایلی مانند وارد شدن هوا به پمپ، رسوب گرفتن مبدل اصلی، کم بودن دمای آب ورودی، نصب اشتباه پکیج و حتی تراز نبودن پمپ بستگی دارد.

این یعنی خرابی پمپ از عاملان صدای زیاد پکیج است و بد نیست به آن هم مشکوک شوید. خود این مورد به چند دسته تقسیم می‌شود. برای نمونه باید به قفل شدن هوا در پمپ اشاره داشت. اگر هوای بیش از اندازه‌ای در پمپ محبوس شود، تخلیه آن دشوار شده و خرابی آن را به بار می‌آورد. این در حالی است که پمپ‌های جدید و معتبر سیستم تخلیه هوا در خود دارند تا همواره فعالیت مناسبی داشته باشد.

 

مهمترین نشانه خرابی پمپ پکیج

 

3- روشن نشدن پمپ؛ از نشانه های خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور

از دیگر علائم خرابی پمپ پکیج، روشن نشدن آن را می‌توان نام برد. هنگامی که شیر آب گرم پکیج را باز کنید، اما صرفا با هوای سرد مواجه شوید، یعنی احتمالا پمپ شما روشن نشده است. بار فشار پکیج در چنین شرایطی مدام کم و زیاد شده و استفاده کنندگان را کلافه می‌کند. خود همین مشکل دلایلی دارد که در این خصوص مشکل در برد الکتریکی، عدم نصب صحیح و عدم قرارگیری درست دودکش پکیج را نباید فراموش شود.

 

4- نشتی آب پکیج دیواری

اگر پکیج دیواری شما با نشتی مواجه شود، احتمالا به پمپ آن صدماتی وارد شده است. شل شدن پمپ یا اعمال تنظیمات نادرست از مواردی هستند که این نشتی را به وجود می‌آورند. در این زمینه باید ابتدا اتصالات مهم پکیج را بررسی کنید تا ببینید نشتی دقیقا از کجا است. ضمن این که از تنظیم شدن صحیح پمپ در پکیج اطمینان حاصل کنید.

اگر هیچ یک از این مشکلات نبود، یعنی باید سر وقت سایر علائم خرابی پمپ پکیج بروید. جدا از آن سوختن و خراب شدن فیوز پمپ یا وجود مشکل در سیم پیچی نیز سبب بروز این مشکل می‌شود. اگر در برخی قطعات پکیج‌های ایرانی و خارجی اتصالی وجود داشته باشد و نوسان رخ دهد، احتمال خرابی فیوز و سوختن آن بسیار زیاد است. متخصصان در این شرایط از شما می‌خواهند فیوز جدیدی تهیه کرده و در محل لازم قرار دهید.

 

خرابی پمپ پکیج چه علائمی دارد

 

5- سرد و گرم شدن آب مصرفی

سرد و گرم شدن آب مصرفی که مدام در پکیج در حال فعالیت است، به عنوان یکی از نشانه های خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور و سایر برندها شناخته می‌شود. افراد بسته به شرایط نیازمند گرم یا سرد شدن آب مصرفی هستند، اما پکیج شاید به طور برعکس عمل کند.

حتی ممکن است این آب دیر گرم شود و استفاده کنندگان را حسابی معطل کند. از اصلی‌ترین دلایل این موضوع باید به سوختن کامل یا نیم سوز شدن پمپ‌ها اشاره کرد. کاری که باید انجام دهید، بررسی فشار گاز و آب پکیج است. در صورتی که از سلامتشان مطمئن شدید، باید به خرابی پمپ شک کنید.

 

6- عدم گردش آب درست در مدار

گردش آب از اتفاقاتی است که مدام باید در مدار پکیج دیواری انجام شود و در غیر این صورت شاهد کار کردن اصولی آن نخواهید بود. در برخی موارد شاید این چرخش به درستی انجام نشود، یا کاملا از حرکت بایستد. گیر کردن پروانه پمپ شاید سبب این مشکل شود. معمولا ضربه زدن خیلی آرام به پمپ، این مشکل را برطرف کرده و پروانه به حالت عادی خود بازمی‌گردد. آزاد شدن اجزای گیره کار اصلی است که باید ترتیب دهید.

 

مهمترین علائم خرابی پمپ پکیج

 

7- عدم تمیزکاری فیلتر پکیج

فیلتر یا صافی برگشت پکیج دیواری هر چند وقت یک بار باید به صورت کامل تمیز شوند. اگر این کار را برای پکیج خود در منزل یا محل کار در نظر نداشته باشید، شاید بعد از مدتی شاهد خرابی‌اش باشید. بنابراین پیشگیری بهترین راهکار برای عدم پرداخت هزینه‌های اضافی است. خاک و گرد و غبار فراوانی وارد بخش‌های گوناگون پکیج‌ می‌شود، اما فیلتر از آن جایی که حساس است، شاید زودتر خراب گردد.

از کار افتادن در این خصوص به عنوان یکی از علائم خرابی پمپ پکیج معرفی می‌شود و دلایلی دارد. به عنوان مثال اگر آب مصرفی به تدریج گرم شود و به دمای لازم نرسد یا هرگز گرم نشود، می‌تواند نشانه‌ای برای کثیف شدن کل پکیج و به خصوص فیلتر باشد. گرفتگی و رسوب گذاری پکیج از مشکلات اساسی به شمار می‌رود و هر چه سریع‌تر باید برای رفع آن اقدام کنید.

 

8- قفل شدن پمپ پکیج

یکی دیگر از علائم خرابی پمپ پکیج به گیرپاژ کردن مربوط می‌شود. قفل شدن این پمپ به صورت کلی دلایل گوناگونی دارد که استفاده بیش از حد از پکیج یکی از آن‌ها است. به علاوه، مصرف طولانی‌ مدت بدون استفاده از خدمات سرویس پکیج توسط آن برند موجب ایراداتی مانند همین مورد می‌شود. هر برندی از افرادی کاربلد برخوردار است که خدماتی مانند ارائه سرویس‌های تعویض یا تعمیر پکیج‌ها و پمپ‌های آن‌ها را انجام می‌دهد.

هر چند ماه یک بار باید با این نمایندگی‌ها تماس گرفت و تقاضای سرویس کرد. سپس از این افراد کارشناس برای تمیز کردن و بررسی‌های بیشتر استفاده می‌شود. بهره بردن از قطعات قدیمی و فرسوده در پکیج و عدم نصب درست اجزا نیز به نوبه خود آسیب‌هایی به پمپ وارد خواهند کرد.

این مقاله در مورد علائم خرابی پمپ پکیج بود که امیدواریم برایتان مفید باشد. ما سعی کردیم به تمام ایراداتی که مردم تا به حال درگیرش بوده‌اند، اشاره کنیم تا بتوانید معایب آن را برطرف کنید. البته شاید پکیج شما ایرادات جزئی دیگری داشته باشد که خیلی مرسوم نباشد. اگر از برندها و فروشگاه‌های معتبر سراسر کشور خرید کنید، درصد خطا و خرابی پکیج کاهش چشمگیری خواهد یافت.

در چنین شرایطی دیگر نگران هزینه‌های اضافه نیستید و خیالتان راحت است. البته پیشنهاد می‌شود هر شش ماه تا یک سال برای انجام سرویس پکیج خود اقدام کنید. بنابراین می‌توانید با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید و از تیم ما درخواست کمک کنید.

تیم کارشناسان ما به صورت شبانه‌روز آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به مشکلات شما عزیزان است. تشخیص خرابی‌های موجود در پمپ پکیج کار آسانی نیست و به تجربه و مطالعه بالای خودتان نیاز دارد. پکیج‌های متنوعی تولید شده است و تفاوت‌های جزئی در نشانه‌ خرابی پمپ پکیج مشاهده می‌شود.


سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین