قیمت سرویس و تعمیر پکیج در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه سرویس و تعمیر پکیج" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 100,000 تومان
 • 150,000 تومان
 • 200,000 تومان
 • 250,000 تومان

شما در کدام شهر به سرویس و تعمیر پکیج نیاز دارید؟

سرویس و تعمیر پکیج را به متخصصش بسپار

روشن نشدن پکیج، گرم نشدن آب خروجی، خاموش شدن پکیج و ... از جمله مواردی‌اند که با مشاهده آن‌ها باید اقدام به تعمیر پکیج کرد. از جمله مواردی که در تعمیرات پکیج باید مورد توجه قرار داد، انتخاب یک تعمیرکار حرفه‌ای است که قیمت مناسبی هم برای تعمیر پکیج ارائه می‌دهد.

در کنار خدمات تعمیر شبانه روزی، خدمات سرویس پکیج را هم داریم که با عنوان سرویس کامل و سرویس دوره‌ای ارائه می‌شود. از جمله تفاوت‌های اصلی میان تعمیر و سرویس پکیج، خدماتی است که ذیل هر یک از این خدمات ارائه می‌شود. مثلا در صورتی که پکیج شما روشن نشود، احتمالا جرقه زن خراب شده است و نیاز به تعمیر هست؛ اما سرویس پکیج، در زمان بروز مشکلی در پکیج انجام نمی‌شود. بلکه برای حفظ سلامت دستگاه، به صورت سالانه یا هر 6 ماه یک مرتبه، پکیج توسط سرویسکار بررسی می‌شود.

قیمت تقریبی سرویس و تعمیر پکیج، برای شما در نمودار بالا آمده است؛ اما در ادامه، با جزئیات بیشتری هزینه‌ها را برای شما آورده‌ایم.

فرقی ندارد برند پکیج شما چیست. خدمات تعمیر پکیج بوتان و سرویس پکیج ایران رادیاتور، برای شما در بیش از 44 شهر توسط خدمت از ما فراهم شده است.

در ادامه با خدمت از ما همراه شوید که برای شما از هزینه تقریبی تعمیر و سرویس پکیج، قطعات تشیکل دهنده پکیج، عیب یابی بر اساس کد خطاهای پکیج و ... گفته‌ایم.

 

تعمیر پکیج (Boiler repair)

 

 

پکیج چیست؟

در کنار آبگرمکن، پکیج یکی از سیستم‌های گرمایشی رایج برای گرم کردن آب و همچنین گرم کردن خانه به وسیله رادیاتور شوفاژهایی است که در خانه قرار می‌گیرند.

چندین مزیت در پکیج، عامل اصلی محبوبت روز افزون آن، نسبت به دیگر سیستم‌های گرمایشی مانند آبگرمکن، موتورخانه، بخاری، چیلر و ... شده است؛ از جمله:

 • هزینه نگه داری بسیار کمتر نسبت به موتورخانه، به خصوص برای خانه‌های کوچکتر از 150 متر مربع
 • قیمت مناسب پکیج نسبت به موتورخانه و همچنین آبگرمکن (نسبت به مزایایی که دارد)
 • هزینه سرویس و نگهداری مناسب نسبت به موتورخانه
 •  مصرف سوخت مناسب (گاز یا برق)
 • امنیت بیشتر نسبت به بخاری گازی

پکیج، در دو نوع پکیج دیواری و پکیج زمینی تولید می‌شود.

 

پکیج دیواری

پکیج دیواری، مناسب محیط‌های کوچک مانند آپارتمان‌های تک خوابه یا دو خوابه و همچنین شرکت‌ها است. مزیت اصلی آن، فضای کمی است که به خودش اختصاص می‌دهد. شما می‌توانید پکیج دیواری را در بالکن، تراس یا حتی در یکی از کابینت‌های خودتان نصب کنید.

این نوع پکیج، خود دارای 4 نوع متفاوت است. پکیج تک مبدل که برای گرم کردن آب مصرفی و همچنین آب رادیاتورها، از یک مبدل استفاده می‌کند. پکیج دو مدبل که برای گرم نمودن آب مصرفی خانه و آب گرم جاری در رادیاتورها، از دو مبدل جداگانه استفاده می‌کند.

پکیج چگالشی که در مصرف انرژی بسیار بهینه است و بخشی از انرژی مصرفی برای گرم شدن آب را مجدد مورد استفاده قرار می‌دهد؛ و همچنین پکیج مخزن دار، که نوسان کمتری در دمانی آب خروجی دارد.

 

پکیج زمینی

در صورتی که خانه شما بیش از 150 متر مربع است و تمایل به استفاده از پکیج دارید، پکیج زمینی گزینه مناسبی است. مزیت این پکیج نسبت به نوع دیواری، ظرفیت بیشتری است که در گرم کردن آب دارد. به خصوص برای ویلاها و یا آپارتمان‌های بزرگ. 

این پکیج دارای مخزن داخلی است که نوسان دمایی را کمتر می‌کند و در برخی مدل‌ها، دارای مشعل جداگانه است.

 

تعمیر پکیج دیواری

 

قطعات تشکیل دهنده پکیج دیواری و زمینی

در ادامه برخی از قطعات تشکیل دهنده پکیج را برای شما آورده‌ایم. در تعمیر پکیج و سرویس آن، یکی از مواردی که توسط تعمیرکار یا سرویسکار بررسی می‌شود؛ سلامت قطعات زیر است. در صورتی که هر کدام از آن‌ها دارای مشکلی باشد، آن قطعه تعویض یا تعمیر خواهد شد. 

 • برد پکیج: وظیفه اصلی برد، ایجاد ارتباط میان قطعات متفاوت پکیج و همچنین کنترل LCD نمایش دهنده اطلاعات پکیج است.در صورتی خرابی هر یک از ترانس‌ها یا ICهای به کار رفته بر روی برد، عملکرد پکیج شما مختل خواهد شد.
 • پمپ سیرکولاسیون: یکی از مشکلات ورودی آب پکیج، افت فشار آب در طول مسیر لوله کشی شده است. وظیفه اصلی پمپ سیرکولاسیون، ایجاد جریان آب با فشار ثابت است که علاوه بر کاهش نوسان دمای آب، در خروجی پکیج، آب نیز دارای فشار مناسبی است.
 • جرقه زن: وظیفه این قطعه، روشن کردن پکیج است. در صورت خرابی آن، امکان روشن کردن پکیج نیست و باید این قطعه که قیمت چندانی هم ندارد، تعویض شود.
 • شیر اطمینان: پکیج مانند هر سیستم دیگری، تا حدی توانایی تاب آوری در برابر فشار آب و دمای آب دارد. در صورتی که فشار آب یا دمای آن بیش از اندازه شود؛ شیر اطمینان فعال می‌شود و پکیج از آب تخلیه می‌شود.
 • شیر پر کن: وظیفه تامین آب مورد نیاز پکیج از لوله آب سرد، بر عهده شیر پر کن است.
 • فلو سوئیچ: در صورتی که در خانه یا شرکت خود از رادیاتور شوفاژ استفاده می‌کنید، قطع و وصل آب جاری در رادیاتور، بر عهده فلو سوئیچ است.

 

هزینه تعمیر پکیج چقدر است؟

چندین مورد بر تعرفه تعمیرات پکیج، اثر گذار است. از جمله قطعاتی که خراب شده‌اند و نیاز به تعویض یا تعمیر دارند. نرخ اتحادیه در سال 99 که به طبع از سال 98 بییشتر شده است. همچنین هزینه ایاب ذهاب تعمیرکار به منزل یا محل مدنظر شما، بر قیمت تعمیر پکیج اثر می‌گذارد.

در ادامه، قیمت تقریبی برخی از خدماتی که ارائه می‌شود را آورده‌ایم. این مورد را در نظر داشته باشید که مثلا در شهری مانند تهران، هزینه ایاب ذهاب تعمیرکار و اجرت او بیشتر از باقی شهرها است؛ و به همین دلیل، تعمیر پکیج تهران، قیمت بیشتری نسبت به دیگر شهرها دارد.

 • تعویض پمپ سیرکولاسیون: حدود 100 تا 120 هزار تومان
 • تعویض برد پکیج به همراه تنظیم آن: حدود 110 تا 140 هزار تومان
 • تعویض جرقه زن: حدود 50 تا 70 هزار تومان

 

هزینه و قیمت سرویس پکیج

همان طور که در بخش هزینه تعمیر پکیج برای شما گفتیم، قیمت سرویس پکیج نیز به چند مورد وابسته است. از جمله نیاز پکیج به رسوب زدایی، رفع کد خطاهای پکیج، تعویض قطعه‌ای از پکیج که سرویسکار آن را فرسوده برشمورده است و ... .

از جمله مزایای خدمت از ما، امکان دریافت رایگان قیمت و مشاوره با تعمیرکار یا سرویسکاری است که می‌خواهد در محل شما حضور پیدا کند و اقدام به تعمیر و سرویس پکیج کند.

در ادامه، قیمت تقریبی برخی از خدماتی که ذیل سرویس پکیج ارائه می‌شود، برای شما آمده است.

 • سرویس کامل پکیج: 400 تا 450 هزار تومان
 • سرویس دوره‌ای پکیج بدون رسوب زدایی و اسید شویی: 120 تا 150 هزار تومان
 • اسیدشویی پکیج تک مبدل و دو مبدل: 130 تا 160 هزار تومان

در کنار این موارد، در صورت نیاز به تعویض هر یک از قطعات پکیج مانند فن، مبدل، جرقه زن، فلو سوئیچ، ترموستات دود و ...، هزینه آن‌ها جداگانه محاسبه می‌شود.

 

سرویس پکیج (Boiler service)

 

خدمات سرویس پکیج

سرویس پکیج شامل خدمات متفاوتی می‌شود. به صورت معمول پیشنهاد می‌شود سرویس پکیج در فواصل زمانی شش ماهه انجام شود (در ابتدای بهار و پاییز). سرویس پکیج با فواصل زمانی مشخص، موجب کاهش احتمال نیازمندی پکیج شما به تعمیر پکیج می‌شود؛ و در صورتی هم که موردی برای پکیج‌تان روی داده است، می‌توانید به تعمیر پکیج خود بپردازید.

این امر موجب کاهش آسیب‌های وارده به پکیج می‌شود. بد نیست بدانید که سرویس پکیج برندهای مختلف با هم تفاوتی ندارند. مثلا روش سرویس پکیج ایران رادیاتور همانند دیگر پکیج‌هاست و تفاوت چندانی با سرویس پکیج برندهای دیگر ندارد.

 

سرویس پکیج شامل چیست؟

سرویس پکیج شامل بازبینی قطعات و رسوب زدایی آن می‌شود. سرویسکار هنگام مراجعه، چک لیست زیر را برای سرویس پکیج در نظر می‌گیرد. همچنین اگر مورد دیگری در پکیج خود مشاهده می‌کنید حتما هنگام سرویس کردن پکیج آن را به سرویسکار بگویید.

 • بررسی و بازبینی محل نصب پکیج و محل قرارگیری لوله‌ها: سرویسکار پکیج هنگام مراجعه باید در نظر داشته باشد که پکیج کجا نصب شده است و لوله‌های پکیج به درستی نصب شده‌اند یا خیر. این موضوع مستقیما با ایمنی در ارتباط است.
 • بررسی عملکرد قطعات و بخش‌های مختلف پکیج: سرویسکار پکیج باید بخش‌های مختلف پکیج شامل دودکش، درجه حرارت پکیج، محل اتصالات، میزان فشار آب را به دقت بررسی کند.
 • بررسی میزان فشار آب پکیج: کیفیت و فشار آب در عمکرد پکیج موثر است. همچنین میزان فشار آبی که در پکیج است گردش است و میزان سختی و مقدار املاحی که در آب وجود دارد هنگام رسوب زدایی و سرویس پکیج باید در نظر گرفته شود.

 

 خدماتی که در زمینه سرویس پکیج توسط سرویسکار پکیج ارائه می‌شود شامل:

 • هواگیری پکیج
 • اسیدشویی پکیج (دیسکلر پکیج)
 • شستشوی پکیج

 


خدمات تعمیرات پکیج

تعمیر پکیج یکی از انواع خدماتی است که حول دستگاه پکیج ارائه می‌شود. متناسب با مدل پکیج، حدود 20 تا 25 قطعه در پکیج به کار برده شده است؛ که در تعمیر پکیج، باتوجه به مشکل به وجود آمده این قطعات بررسی می‌شوند. در واقع متناسب با تبحر تعمیرکار پکیج، خرابی پکیج به راحتی توسط او تشخیص داده می‌شود و به تبع فرایند کوتاه‌تری برای تعمیر پکیج خود طی می‌کنید.

تعمیر پکیج برای انواع برندهای پکیج، به شکلی متفاوت روی می‌دهد. به عنوان مثال تعمیر پکیج ایران رادیاتور متفاوت از تعمیر پکیج دیواری بوش است؛ اما یک تعمیرکار پکیج حرفه‌ای، بر تعمیر پکیج اکثر برندها مسلط است و با خیالی آسوده می‌توانید تعمیر پکیج خودتان را به او بسپارید.

 • تعمیر مبدل پکیج
 • تعمیر پمپ پکیج
 • عیب یابی کد خطای پکیج
 • تعمیر پکیج دیواری بوتان
 • شناسایی کد خطای پکیج بوتان
 • عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 • بررسی علت آب دادن پکیج ایران رادیاتور
 • بررسی علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان

 

سرویسکار و تعمیرکار پکیج

 

چه زمان باید سرویس پکیج انجام شود؟

سرویس پکیج کمک می‌کند که اگر قطعه‌ای دچار مشکل شده، قبل از اینکه به دیگر قطعات آسیب بزند شناسایی شود و در بیشتر مواقع از تعمیر پکیج جلوگیری می‌شود. همانطور که می‌دانید هزینه سرویس پکیج کمتر از تعمیر پکیج است. با انجام به موقع سرویس پکیج، عمر مفید دستگاه پکیج شما افزایش پیدا می‌کند. بهترین زمان سرویس پکیج، آغاز هر نیم سال سرویس پکیج را انجام دهید.

 


چه زمان باید رسوب زدایی پکیج انجام شود؟

اگر در هنگام دوش گرفتن، متوجه شدید که آب گرم حمام سرد و بعد از گذشت یک مدت زمان گرم می‌شود و چندبار این اتفاق تکرار شد، نشانه رسوب در مخازن حرارتی و رسوب لوله های پکیج است و شما به رسوب گیری پکیج و رسوب زدایی رادیاتورها نیاز دارید.

رسوب لوله های پکیج سبب تنگ شدن مسیر آب می‌شود، در نتیجه آب با سرعت و فشار کمتری در لوله ها جریان دارد و همین باعث سرد شدن آب می‌شود. رسوب مخازن حرارتی باعث سوراخ شدن منبع آب می‌شود. بنابراین با رسوب زدایی پکیج، از بروز این مشکلات پیشگیری نمایید.

اسید شویی پکیج و رسوب گیری پکیج از اقدامات ضروری و مهم هستند که اگر درست انجام نشود باعث حرکت رسوب به قسمت‌های دیگر می‌شود و دوباره باید هزینه رسوب زدایی پکیج انجام شود. بنابراین خیلی مهم است که رسوب زدایی پکیج و رسوب گیری رادیاتورها توسط فرد متخصص و باتجربه انجام شود.

 


معرفی انواع پکیج

پکیج‌های دیواری با کمترین میزان صدا و مصرف برق، آب گرم مصرفی برای رادیاتور شوفاژها، شستشو و حمام تولید می‌کند و همین باعث محبوبیت این سیستم گرمایشی شده است و به دلیل راندمان بالا و اشغال فضای کم به مرور زمان شاهد این بوده‌ایم که موتورخانه‌ها جای خود را به پکیج‌ها داده‌اند اما دستگاه پکیج نیز دچار مشکلاتی می‌شود.

اگر به نصب و تعمیر پکیج احتیاج دارید "خدمت از ما" در کنار شماست. پکیج‌ها را می‌توان از چند منظر دسته بندی نمود. ما در ادامه به سه دسته بندی رایج انواع پکیج خواهیم پرداخت.

 • از منظر فضای موردنیاز برای نصب: پکیج دیواری؛ پکیج زمینی؛ پکیج ایستاده (معادل پکیج زمینی)
 • از منظر سوخت مصرفی پکیج: پکیج گازسوز؛ پکیج برقی؛ پکیج دوگانه سوز؛ پکیج گازوئیلی
 • از منظر ساختار پکیج: پکیج تک مبدل بدون فن؛ پکیج تک مبدل با فن (فن دار)؛ پکیج دو مبدل بدون فن؛ پکیج دو مبدل با فن

 


انتخاب نوع پکیج

پکیج یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های گرمایشی است. پکیج را می‌توان جایگزین موتورخانه در آپارتمان‌ها یا منازل تک واحدی (ویلایی) دانست. یکی از تصمیماتی که افراد معمولا باید آن را اتخاذ کنند، انتخاب میان پکیج یا موتورخانه است. به صورت کلی برای آپارتمان‌های کم واحد (حدود 5 تا 10) پیشنهاد می‌شود از پکیج استفاده کنید. از سوی دیگر، موتورخانه برای منازل بسیار بزرگ و یا مجمتع‌های مسکونی به کار می‌رود که بیش از 15 واحد هستند.

یکی دیگر از سوالاتی که پیرامون پکیج مطرح می‌شود، بهترین پکیج موجود در بازار است. باید به این مورد توجه کنیم که انتخاب بهترین پکیج به عوامل متفاوتی بستگی دارد. از جمله موارد اثر گذار بر انتخاب بهترین پکیج، عبارت هستند از:

 • متراژ محیط
 • تعداد اتاق‌ها و پنجره‌های محیط
 • بودجه مدنظر شما برای خرید پکیج
 • پکیج مناسب برای محل نصب (پکیج زمینی، پکیج دیواری از جمله پکیج دیواری بوش و پکیج ایستاده)

 

سرویس و تعمیر انواع پکیج

 • سرویس و تعمیر پکیج بوتان
 • سرویس و تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 • سرویس و تعمیر پکیج گلدیران
 • سرویس و تعمیر پکیج روکا
 • سرویس و تعمیر پکیج رادیانت
 • سرویس و تعمیر پکیج ال جی
 • سرویس و تعمیر پکیج فرولی
 • سرویس و تعمیر پکیج ایرفو
 • سرویس و تعمیر پکیج ناوین
 • سرویس و تعمیر پکیج لورچ
 • سرویس و تعمیر پکیج سونیه دوال
 • سرویس و تعمیرات پکیج تاچی
 • سرویس و تعمیر پکیج ایساتیس
 • سرویس و تعمیر پکیج آریستون
 • سرویس و تعمیر پکیج جنرال 

 

ثبت درخواست تعمیر پکیج و سرویس پکیج

در صورتی که شما عزیزان تمایل به درخواست قیمت و هزینه سرویس پکیج، قیمت سرویس پکیج بوتان، هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور و ... دارید، می‌توانید درخواست خود را برای بهترین تعمیرکاران پکیج ثبت کنید. سپس باتوجه به نظرات سایر کاربران و تخصص‌های تعمیرکار بهترین را انتخاب کنید.

 

بهترین سرویسکار و تعمیرکار پکیج

اگر در شهری که سکونت دارید، با بهترین سرویسکار و تعمیرکار پکیج آشنایی ندارید؛ "خدمت از ما" در این زمینه به شما کمک می‌کند. پس از ثبت سفارش تعمیر پکیج یا سرویس پکیج خود در "خدمت از ما" می‌توانید بهترین تعمیرکاران و سرویسکاران پکیج در شهر خودتان را مشاهده کنید و از آن‌ها قیمت تعمیر پکیج بگیرید.

این امکان برای کاربران وب سایت و اپلیکیشن فراهم است که پروفایل متخصصین سرویس و تعمیر پکیج را مشاهده کنند. در پروفایل تعمیرکاران پکیج، تخصص‌ها و سوابق کاری آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و نظرات سایر کاربران را بخوانید. سپس بهترین تعمیرکار پکیج و یا سرویسکار پکیج را متناسب با نظر خودتان انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.46 امتیاز از 274 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
سرویس و تعمیر پکیج

نظرات

محسن فرامرزی
محسن فرامرزی
5.0
20 خدمت موفق
سرویس و تعمیر پکیج
ایدین مرفاوی

با مهارت و برخورد خوبشون دستگاه از رده خارج و قدیمی مارو دوباره زنده کردن واقعا از ایشان ممنونم.

ابوذر آذری
ابوذر آذری
4.1
108 خدمت موفق
سرویس و تعمیر پکیج
علی مرادی

متخصص در کار و وقت شناس. در مورد هزینه نیز انصاف را رعایت میکنند. مهمتر آنکه به کارشان علاقه مند هستند و سعی می کنند بهترین کار را ارائه دهند.

مجتبی نجفی
مجتبی نجفی
4.9
30 خدمت موفق
سرویس و تعمیر پکیج
علی رضایی

با سلام ،من از حسن انجام کار ، کیفیت، مهارت و منصف بودن والبته بااخلاق بودن آقای نجفی راضی بودم خدا برکت به رزق و روزی همه بندگان عنایت بفرمایید انشاالله

در این شهرها می توانید سفارش سرویس و تعمیر پکیج را ثبت کنید:

loading