قیمت نصب پکیج در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب پکیج" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت
 • 60,000 تومان
 • 100,000 تومان
 • 150,000 تومان
 • 350,000 تومان

شما در کدام شهر به نصب پکیج نیاز دارید؟

نصب پکیج را به متخصصش بسپار

در فصول سرد بالاترین درخواست‌ها مربوط به وسایل گرمایشی از جمله نصب پکیج است. از طرف دیگر، استانداردهای ساختمان‌سازی نسبت به گدشته بالا رفته، و اکنون سیستم گرمایشی خانه‌ها مستقل است. این موارد نیز باعث افزایش متقاضیان نصب پکیج شده است. نصب پکیج یک مهارت تخصصی است که باید توسط کارشناس انجام شود. زیرا تنها در این صورت است که بعد از نصب پکیج مشکلی پیش نخواهد آمد.

اگر به دنبال آموزش تصویری نصب پکیج، نقشه نصب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها هستید، در این مطلب با کلیات و مراحل آشنا خواهید شد. اما واقعیت این است که هزینه نصب پکیج بوتان، ایران رادیاتور بسیار کمتر از هزینه تعمیر پکیج به دلیل نصب اشتباه است.

با ما همراه باشید تا ضمن آشنایی با عوامل موثر بر هزینه نصب پکیج و رادیاتور، با نحوه درخواست خدمات این حوزه در «خدمت از ما» و نکات نصب پکیج بوتان و سایر برندهای مطرح آشنا شوید.

 

نصب پکیج بوتان

 

 

هزینه نصب پکیج چگونه محاسبه می‌شود؟

از سوالات متداول در زمینه نصب پکیج، هزینه نصب پکیج و رادیاتور است. خوب است بدانید هزینه نصب پکیج ایران رادیاتور و هزینه نصب پکیج بوتان با یکدیگر متفاوت است. بنابراین یکی از عوامل موثر در هزینه نصب پکیج نوع برند پکیج شماست. هزینه نصب پکیج با توجه به محل نصب و نوع پکیج شما نیز متغیر است.

 

لیست قیمت نصب پکیج

خدمات نصب پکیج قیمت خدمات (به روز رسانی سال 1401)
نصب پکیج دیواری 200.000 تا 500.000 تومان
نصب پکیج زمینی (با لوله کشی ) 500.000 تا 5.000.000 تومان
نصب پکیج زمینی (بدون لوله کشی) 500.000 تا 1.000.000 تومان
( توجه کنید که بازه قیمت نصب پکیج با لوله کشی، بستگی به میزان لوله کشی دارد و بسیار متغیر است )

اگر به خدمات نصب پکیج نیاز دارید، اما مایل هستید پیش از استخدام کارشناس هزینه نصب پکیج و رادیاتور را تخمین بزنید، می‌توانید در «خدمت از ما» به صورت کاملا رایگان سفارش خود را ثبت کرده، و از متخصصان قیمت نصب پکیج را دریافت کنید.

پس از مشاهده قیمت نصب پکیج نیز می‌توانید وارد پروفایل هر متخصص شده، و امتیازها و نظرات مشتریان قبلی نصب پکیج را مشاهده نمایید. در ادامه هر جزئیاتی که بر هزینه نصب پکیج و رادیاتور تاثیر می‌گذارند را برای شما لیست کرده‌ایم.

 

عوامل موثر بر هزینه نصب پکیج و رادیاتور

 • برند پکیج: اولین فاکتور موثر برند دستگاه است. برای مثال، نصب پکیج بوتان با ایران رادیاتور متفاوت است. این رقم که رایطه مستقیمی با قیمت خود دستگاه دارد، شاید چندان قابل توجه نباشد، اما با در نظر داشتن آن می‌توان تخمین دقیق‌تری از هزینه نصب پکیج و رادیاتور داشت. در میان مدل‌های یک برند مشخص نیز ممکن است کمی تفاوت قیمت وجود داشته باشد.
 • لوله کشی پکیج: این فاکتور تاثیر اصلی خود در نصب پکیج بوتان و برندهای دیگر را زمانی نشان می‌دهد که نصاب ناچار باشد تعمیرات و تغییراتی را در لوله کشی ساختمان اعمال کند. علاوه بر این مورد، نوع و کیفیت لوله‌های مورد استفاده نیز بر هزینه نصب پکیج و رادیاتور موثر است.
 • محل نصب پکیج: اگر محل نصب درنظر گرفته شده نیز به گونه‌ای باشد که نصب پکیج بوتان یا هر برند دیگری را با چالش جدی مواجه کند (مثلا گوشه‌هایی که دسترسی به آنها ساده نیست)، باید امکان افزایش اجرت نصاب پکیج را در نظر داشت.

از جمله موارد دیگری که به هزینه نصب پکیج و رادیاتور اضافه می‌شوند می‌توان به اجرت نصاب و سایر لوازم جانبی مصرف شده در روند کار است. توجه کنید که هزینه نصب رایادتور شوفاژ هم بطور جداگانه و براساس مدل و اندازه آن مشخص می‌شود که در مطلب مربوط به آن بطور کامل توضیح داده شده است.

 

نصب پکیج دیواری

 

نحوه نصب پکیج

پکیج‌‌ها به دو صورت دیواری و زمینی هستند. نصب پکیج دیواری و نصب پکیج زمینی به تخصص نیاز دارد؛ و نمی‌توان پکیج را با مشاهده آموزش تصویری نصب پکیج و با نقشه نصب پکیج ایران رادیاتور یا سایر برندها نصب کرد. همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، هزینه نصب پکیج توسط یک متخصص پایین‌تر از هزینه تعمیر پکیج به دلیل نصب بد است.

نصب پکیج دیواری و یا زمینی تفاوت‌ها و شباهت‌هایی دارد. در ادامه نحوه نصب پکیج روی دیوار را به شما آموزش می‌دهیم، و نکاتی راجب به نصب پکیج بوتان و برندهای دیگر آماده کرده‌ایم، که به شما کمک می‌کند راحت‌تر و سریع‌تر کار نصب پکیج خود را به پایان برسانید.

 

محل نصب پکیج

در زمان ساخت و یا بازسازی ساختمان، بر اساس نظر پیمانکار معمولا نصب پکیج در بالکن و یا نصب پکیج در آشپزخانه صورت می‌گیرد. در زمان نصب پکیج در بالکن و یا نصب پکیج در آشپزخانه باید یک سری نکات را رعایت کرد که در ادامه ذکر شده است. مهمترین نکته در نصب پکیج در بالکن و یا آشپزخانه، نحوه نصب پکیج روی دیوار است.

 

نصب پکیج ایران رادیاتور

 

نحوه نصب پکیج روی دیوار

در این قسمت مراحل نصب پکیج دیواری را به ترتیب توضیح داده‌ایم.

 1. برای نصب پکیج بر روی دیوار، ابتدا باید پایه نگهدارنده پکیج (شابلون) را روی دیوار با پیچ‌های مناسب محکم کرد. این پایه باید کاملا تراز بوده و فضای مناسبی در اطراف برای آن در نظر گرفته شود.
 2. سپس باید پکیج را روی پایه نگهدارنده نصب کرد. نکته مهم در این مرحله اطمینان از محکم بودن دستگاه است، تا پس از آب‌گیری و سنگین شدن اتفاقی برای ان نیفتد.
 3. برای نصب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و ...، پس از محکم کردن اتصالات آب باید لوله گاز را به دستگاه متصل کرد. اینکار با شلنگ یبه قطر مناسب و بست‌های فلزی محکم انجام می‌شود. در ادامه نیز باید محل کلیه اتصالات و طول شلنگ را برای وجود نشتی چک کرد.
 4. نصب دودکش از مراحل مهم نصب پکیج بوتان و کلیه برندهاست که باید استانداردهای خاصی در آن شود. استانداردهایی متنند استفاده از دودکش با قطر استاندارد (تا گازهای حاصل از سوخت به راحتی خارج شوند)، طول دودکش (که نباید خیلی طولانی و پر پیچ‌وخم باشد)، و نصب کلاهک‌ استاندارد H در قسمت خروجی دودکش.
 5. در این مرحله باید دوشاخی برق پکیج را به پریز برق وصل کرد. بهتر است برای محافظت از پکیج خود یک محافظ برق نیز برای آن نصب کنید. این مورد شاید مبلغی را به هزینه نصب پکیج و رادیاتور اضافه کند، اما کاملا ارزشش را دارد.
 6. مرحله بعد نصب پکیج بوتان و برندهای دیگر، باز کردن شیر‌های ورودی آب پکیج است. شیر آب ورودی باید باز شود تا درجه فشار بار داخل منبع که با گیج اندازه‌گیری فشار روی پکیج نشان داده می‌شود، به 1.5 برسد. بهترین درجه بین 1.5 تا 2 است.
 7. حال باید پکیج را روی حالت زمستانی گذاشت تا آب به داخل شوفاژ‌ها برود. پس از ورود آب به داخل شوفاژ‌ها، تمامی شوفاژ‌ها باشد هواگیری شوند. در زمان هواگیری باید فشار آب داخل پکیج بین 1.5 تا 2 نگه داشته شود. هواگیری شوفاژ خرابی و تعمیر شوفاژ را به تاخیر می‌اندازد.
 8. بعد از تست کامل و تمام شدن هواگیری، کار نصب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و ... به پایان رسیده و می‌توانید با پکیج آب گرم مصرفی خود را تامین کنید. در زمستان نیز تمامی بخش‌های خانه شما گرمایی یکسان خواهد داشت.

 

نصب پکیج

 

راهنمای نصب پکیج بوتان

مراحلی که برای نصب پکیج روی دیوار گفته شد، در مورد نصب پکیج بوتان و نصب پکیج ایران رادیاتور هم قابل اجراست. بنابراین برای نصب کردن هر مدل پکیج همان مراحل را دنبال کنید و به نکات کلی زیر هم توجه داشته باشید:

 • قبل از خرید پکیج باید پکیجی متناسب با متراژ خانه خود انتخاب کنید.
 • نصب پکیج بوتان و هر برند دیگری را در مکان‌های مرطوب مانند حمام و یا دستشویی انجام ندهید.
 • اگر دیوار پشت پکیج شما به حرارت حساس است، حتما قبل از نصب دستگاه از عایق حرارتی استفاده کنید.
 • فاصله استاندارد از لبه پکیج تا دیوارهای کناری 15 سانتی‌متر است. حتما این فاصله را رعایت کنید تا در آینده به مشکل بر نخورید. 
 • محل نصب پکیج بوتان و اصولا هر برندی باید تهویه هوایی خوبی داشته باشد و هوا اطراف آن به‌ خوبی جربان داشته باشد. وجود محفظه تهویه هوا هم باعث بهتر کار کردن دستگاه می‌شود، و هم باعث افزایش ایمنی ساکنین.

 

نکاتی در مورد نصب پکیج زمینی

پکیج زمینی، با توجه به اینکه نیازی به نصب روی دیوار ندارد، در زمان کمتری نصب و راه اندازی می‌شود. نکات زیر درباره انتخاب و نصب پکیج زمینی مهم هستند:

 • پکیج‌های زمینی برای ساختمان‌هایی با مساحت بالا مناسب هستند.
 • نصب پکیج زمینی مصرف انرژی بیشتری نسبت به نصب پکیج دیواری دارد.
 • اگر چند سرویس بهداشتی و حمام دارید، اما مایل نصب چند پکیج دیواری نیستید، می‌توانید با نصب پکیج زمینی این چالش را رفع کنید.

 

مزایا و مشکلات پکیج‌های دیواری

در این قسمت به برخی از ویژگی‌های مثبت و مشکلات نصب پکیج دیواری پرداخته‌ایم. چه قصد نصب پکیج بوتان را داشته باشید چه برندهای دیگر، خوب است با این مزایا و چالش‌ها آشنا باشید.

 

مزایای نصب پکیج دیواری

 • هزینه نگهداری مناسبی دارد.
 • فضای کمی را از خانه اشغال می‌کند.
 • کم مصرف است و راندمان انرژی بالایی دارد.
 • در متراژهای پایین می‌تواند به خوبی پاسخگوی گرم کردن خانه باشد.

 

مشکلات نصب پکیج دیواری

 • پکیج‌های دیواری مخزن آب کوچکی دارند؛ به همین دلیل اگر چندین شیر آب گرم همزمان باز شوند، دما کاهش می‌یابد.
 • چون سیستم گردش و مشعل سوختی آن به برق نیاز دارد، در صورت قطعی برق پکیج کاملا از کار خواهد افتاد. 

 

هزینه نصب پکیج

 

انتخاب بهترین نصاب پکیج در «خدمت از ما»

چه تنها قصد استعلام دقیق هزینه نصب پکیج و رادیاتور را داشته باشید، چه به دنبال بهترین کارشناسان نصب پکیج بوتان و سایر برندهای ایرانی و خارجی باشید، می‌توانید روی «خدمت از ما» حساب کنید.

تنها کافی است درخواست‌تان را ثبت کنید، تا چندین متخصص مبالغ پیشنهادی خود برای هزینه نصب پکیج و رادیاتور را به شما اعلام کنند. اینکار بدون پرداخت هیچگونه هزینه، و فارغ از استخدام یا عدم استخدام نصاب توسط شما انجام می‌شود.

اما اگر در استخدام متخصص نصب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و... جدی بودید، می‌توانید به‌راحتی نیز این کار را انجام دهید. پروفایل حرفه‌ای کارشناسان (شامل سوابق و مدارک)، و نظرات و امتیازات مشتریان قبلی آنها نیز به شما در انتخاب آگاهانه‌تر و بهتر نصاب پکیج کمک خواهد کرد.

امتیاز دهید

4.59 امتیاز از 53 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب پکیج

نظرات

سید حمیدرضا حق بجانب
سید حمیدرضا حق بجانب
4.7
204 خدمت موفق
نصب پکیج
فرزاد لاجوردی

عالی بودند ، بسیار محترم ، مودب و متشخص ، خوش برخورد ، با حوصله و صبور و در یک کلام خیلی آدم حسابی و با سواد . ایشون من را در نصب و راه اندازی پکیج بصورت تلفنی و با دقت و صبوری راهنمایی دقیق کردند و مشکلم حل شد. در مورد هزینه هم اونقدر نجیب و شریف و چشم و دل سیر بودند که قابل توصیف نیست. به شدت ایشون رو توصیه می کنم .

میلاد گودرزی
میلاد گودرزی
5.0
11 خدمت موفق
نصب پکیج
لیلا نوری

راهنمایی عالی وصبروحوصله در پاسخ دادن به سوالها بسیار عالی ممنونم

تقی یوسفی مژدهه
تقی یوسفی مژدهه
5.0
39 خدمت موفق
نصب پکیج
محمدرضا آذرمهر

ایشان انسان خوش برخورد سر موقع به قول خود عمل کرد و کار بلد چند تا کار اضافه برای بنده انجام داد خداوند به ایشان عزت دهد و خیر برکت به زندگی اش ببخشد

در این شهرها می توانید سفارش نصب پکیج را ثبت کنید:

 • نصب پکیج تهران
 • نصب پکیج کرج
 • نصب پکیج اصفهان
 • نصب پکیج مشهد
 • نصب پکیج شیراز
 • نصب پکیج تبریز
 • نصب پکیج اهواز
 • نصب پکیج محمدشهر
 • نصب پکیج اراک
 • نصب پکیج شهریار
 • نصب پکیج رباط کریم
 • نصب پکیج رشت
 • نصب پکیج پاکدشت
 • نصب پکیج همدان
 • نصب پکیج بومهن
 • نصب پکیج ساری
 • نصب پکیج پرند
 • نصب پکیج کرمانشاه
 • نصب پکیج ملارد
 • نصب پکیج ری
 • نصب پکیج کرمان
 • نصب پکیج رودهن
 • نصب پکیج قائم شهر
 • نصب پکیج یزد
 • نصب پکیج اسلامشهر
 • نصب پکیج آمل
 • نصب پکیج شاهین شهر
 • نصب پکیج قرچک
 • نصب پکیج اردبیل
 • نصب پکیج زنجان
 • نصب پکیج پردیس
 • نصب پکیج کمال شهر
 • نصب پکیج قم
 • نصب پکیج ارومیه
 • نصب پکیج کاشان
 • نصب پکیج بندرعباس
 • نصب پکیج بابلسر
 • نصب پکیج ورامین
 • نصب پکیج اندیشه
 • نصب پکیج هشتگرد
 • نصب پکیج ماهدشت
 • نصب پکیج شهر قدس
 • نصب پکیج بابل
 • نصب پکیج قزوین
 • نصب پکیج گرگان
 • نصب پکیج خرم آباد
 • نصب پکیج فردیس
 • نصب پکیج زاهدان
 • نصب پکیج گلبهار
loading