شما در کدام شهر به نصب پکیج نیاز دارید؟

نصب پکیج را به متخصصش بسپار

بالا رفتن استانداردهای ساختمان‌سازی و نیاز به مستقل شدن سیستم گرمایشی خانه‌ها باعث افزایش در خواست برای نصب پکیج شده است. نصب پکیج یک مهارت تخصصی است که باید دقیق و درست انجام شود تا بعد از نصب پکیج مشکلی پیش نیاید. این روزها افراد به دنبال آموزش تصویری نصب پکیج و یا نقشه نصب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها هستند. هزینه نصب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها پایین تر از هزینه تعمیر پکیج به دلیل نصب اشتباه می‌باشد.

 


هزینه نصب پکیج

از سوالات متداول در زمینه نصب پکیج، هزینه نصب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و یا سایر برندها است. هزینه نصب پکیج با توجه به محل نصب و نوع پکیج شما متغیر است. اگر نیاز به نصب پکیج از جمله تعمیر پکیج تهران دارید می‌توانید در"خدمت از ما" به صورت کاملا رایگان سفارش خود را ثبت کنید و از متخصصین قیمت کار خود را دریافت کنید.

همچنین پس از مشاهده قیمت‌ها می‌توانید وارد پروفایل متخصصین شده و امتیازها و نظرات مشتریان قبلی را مشاهده کنید.

 

نصب پکیج

 

محل نصب پکیج

در زمان ساخت و یا بازسازی ساختمان بر اساس نظر پیمانکار معمولا نصب پکیج در بالکن و یا آشپزخانه صورت می‌گیرد. در زمان نصب پکیج در بالکن و یا آشپزخانه می‌‌بایست یک سری نکات را رعایت کرد که در ادامه برای شما ذکر شده است. مهم ترین نکته در نصب پکیج در بالکن و یا آشپزخانه نحوه نصب پکیج روی دیوار است.

 

نحوه نصب پکیج

پکیج‌‌ها به دو صورت دیواری و زمینی هستند. نصب پکیج دیواری و زمینی نیاز به تخصص دارد و نمی‌توان پکیج را با مشاهده آموزش تصویری نصب پکیج و یا با نقشه نصب پکیج ایران رادیاتور، بوتان و یا سایر برندها نصب کرد. هزینه نصب پکیج توسط یک متخصص پایین‌تر از هزینه تعمیر پکیج به دلیل نصب بد است. نصب پکیج دیواری و یا زمینی تفاوت‌ها و مشابهت‌هایی دارد. در ادامه نحوه نصب پکیج روی دیوار را به شما آموزش می‌دهیم.

 

در ادامه توضیحات و نکاتی راجب به نصب پکیج برای شما نوشته‌ایم که به شما کمک می‌کند راحت تر و سریع‌تر کار نصب پکیج خود را به پایان برسانید.

 

نحوه نصب پکیج روی دیوار

1- اولین مرحله نصب پکیج روی دیوار نصب کردن پایه نگهدارنده پکیج یا شابلون است. این پایه بایستی روی یک دیوار مستحکم با پیچ‌های مناسب و استاندار به درستی نصب شود. این پایه باید کاملا تراز بوده و فضای اطراف  مناسبی برای آن در نظر گرفته شود.

2- نصب پکیج بر روی پایه نگهدارنده دومین کاری است که باید انجام بدهید. پس از قرار گیری درست پکیج باید از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید بعد از آب گیری و سنگین شدن پکیج اتفاقی برای پکیج پیش نیاید.

 

آموزش تصویری نصب پکیج

 

3- زمانی که اتصالات آب وصل شد زمان اتصال لوله گاز است. از شلنگ با قطر مناسب استفاده کنید و در قسمت اتصالات حتما از بست‌های فلزی محکم استفاده کنید. محل اتصالات و طول شلنگ را حتما با استفاده از مواد تست کننده نشتی برسی کنید.

4- نصب دودکش از مراحل مهم می‌باشد که باید با رعایت استانداردها انجام شود. استفاده از دودکش با قطر استاندار باعث می‌شود گاز های حاصل از سوخت به راحتی خارج شوند. همچنین طول دودکش نباید بیش از حد طولانی بوده و در مسیر تعداد زیادی خم وجود نداشته باشد. در قسمت خروجی دودکش باید  کلاهک‌ استانداردH نصب کنید.

5- شما در این مرحله باید دوشاخی برق پکیج را به پریز برق وصل کنید. بهتر است برای محافظت از پکیج خود یک محافظ برق نیز برای آن نصب کنید.

6- مرحله بعد باز کردن شیر‌های ورودی آب پکیج است. شیر آب ورودی را باز کنید تا درجه فشار بار داخل منبع که با یک گیج اندازه گیری فشار بر روی پکیج نشان داده می‌شود بر روی 1/5 بیاید. بهترین درجه بین1/5 تا 2 می‌باشد.

7- پکیج را روی حالت زمستانی گذاشته تا آب به داخل شوفاژ‌ها برود. پس از ورود آب به داخل شوفاژ‌ها شما باید تمامی شوفاژ‌ها را هواگیری بکنید. در زمان هواگیری باید مرتب میزان فشار آب داخل پکیج را بین 1/5 تا 2 نگهدارید.

8- بعد از تست کامل و تمام شدن هواگیری کار شما به پایان رسیده و می‌توانید با استفاده از پکیج آب گرم مصرفی خود را تامین کنید. و در زمستان تمامی بخش‌های خانه شما گرمایی یکسان خواهند داشت.

 


نکاتی در مورد نصب پکیج زمینی

 • پکیج‌های زمینی برای ساختمان هایی با مساحت بالا بهتر هستند.
 • اگر چند سرویس بهداشتی و حمام دارید و متمایل به نصب چند پکیج دیواری نیستید می‌توانید با نصب پکیج زمینی تمامی مشکلات خود را حل کنید.
 • پکیج‌های زمینی مصرف انرژی بیشتری نسبت به پکیج‌های دیواری دارند.

 

نحوه نصب پکیج رو دیوار

 

ویژگی‌ها و مشکلات پکیج‌های دیواری

 

ویژگی‌های پکیج دیواری

 • در متراژهای پایین می‌تواند به خوبی جوابگوی گرم کردن خانه باشد.
 • فضای کمی را از خانه اشغال می‌کند.
 • کم مصرف است و راندمان انرژی بالایی دارد.
 • هزینه نگهداری مناسبی دارد.

 

مشکلات پکیج دیواری

 • پکیج‌های دیواری مخزن آب کوچکی دارند به همین دلیل اگر چندین شیر آب گرم هم زمان باز شوند دما کاهش می‌یابد.
 • چون سیستم گردش و مشعل سوختی آن به برق نیاز دارد در صورت قطعی برق پکیج کاملا از کار انداخته می‌شود.

 


نکاتی که باید قبل از نصب پکیج به آن‌ها توجه شود:

 1. محل نصب پکیج باید تهویه هوایی خوبی داشته باشد و جریان هوا به‌خوبی در آن وجود داشته باشد. وجود محفظه تهویه هوا هم باعث بهتر کار کردن دستگاه میشود و هم باعث افزایش ایمنی ساکنین.
 2. قبل از خرید پکیج باید پکیجی متناسب با متراژ خانه خود خریداری کنید.
 3. اگر دیوار پشت پکیج شما به حرارت حساس است بهتر است قبل از نصب از عایق حرارتی استفاده کنید.
 4. پکیج را در مکان‌های مرطوب مانند حمام و یا دستشویی نصب نکنید.
 5. فاصله استاندارد از لبه پکیج تا دیوارهای کناری 15 سانتی‌متر است. حتما این فاصله را رعایت کنید تا در آینده به مشکل بر نخورید.

 

نصب پکیج