قیمت سرویس و تعمیر شومینه در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه سرویس و تعمیر شومینه" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 180,000 تومان
 • 200,000 تومان
 • 300,000 تومان
 • 350,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به سرویس و تعمیر شومینه نیاز دارید؟

سرویس و تعمیر شومینه را به متخصصش بسپار

یافتن علت خرابی شومینه، تعمیر شومینه و سرویس شومینه بدون داشتن مهارت کافی، امکان پذیر نیست. به عبارتی دیگر تعمیرات شومینه نیازمند تخصص است. علت خاموش شدن ناگهانی شومینه و علت خاموش شدن شومینه گازی هر چیزی که باشد، کلید حل مشکلات شومینه در دست تعمیرکار شومینه است.

در بسیاری از موارد، مشکلات و خرابی ها مربوط به ترموکوپل شومینه می باشد، از آنجایی که قیمت ترموکوپل شومینه بالا می‌باشد، بهتر است با تجربه کم و یا دیدن چند فیلم آموزشی اقدام به نصب ترموکوبل شومینه گازی و یا تعمیر آن نکنید. "خدمت از ما" برای تعمیر شومینه گازی و تعمیرات شومینه در تهران و دیگر شهرها تعمیرکاران فعال در شهرتان را به شما معرفی می‌کند.

اما دلیل خرابی و علت خاموش شدن شومینه گازی چیست؟ چگونه یک تعمیرکار مطمئن برای تعمیر شومینه پیدا کنیم؟ باکیفیت‌ترین خدمات تعمیرات شومینه سنگی در کجا انجام می‌شود؟ هزینه تعمیر شومینه چقدر است؟ همه این‌ها سوالاتی است که جواب آن‌ها را در این مقاله خواهید یافت.

 

هزینه تعمیر شومینه چقدر است؟

هزینه تعمیرات شومینه به عوامل متعددی بستگی دارد. قبل از هر چیز باید دلیل خرابی شومینه مشخص شود. تعمیر شومینه نیز در برخی از موارد تا حدودی شبیه تعمیر بخاری گازی است. اغلب هزینه تعمیرات شومینه شامل هزینه تعمیر ترموکوپل شومینه، هزینه تعویض جرقه زن یا قطعات مثل شمعک و آجر نسوز شومینه (در صورت خرد شدن) و همچنین دستمزد تعمیرکار و... است. دیگر نگران هزینه تعمیرات شومینه خود نباشید. در "خدمت از ما" قبل از ثبت سفارش نهایی، می توانید حدود قیمت تمامی خدمات تعمیر شومینه را  به رایگان بگیرید.


 

تعمیر شومینه

 

هزینه سرویس شومینه چقدر است؟

قیمت سرویس شومینه متناسب با اقداماتی که برای قسمت‌های مختلف شومینه باید انجام گیرد، تعیین می‌شود. شومینه دارای قطعاتی مثل فندک، جرقه‌زن، شعله و ترموکوپل است؛ پس باید ابتدا مشخص شود که مثلا بد سوختن شعله شومینه ناشی از خرابی کدام قطعه است. پس از ثبت سفارش سرویس و عیب یابی شومینه، قیمت سرویس شومینه توسط سرویس‌کاران تعیین می‌شود.

 

 

چرا خدمات تعمیر شومینه در "خدمت از ما"؟

 • معرفی برترین متخصصان و اعزام فوری تعمیرکار با تجربه برای تعمیرات شومینه 
 • معرفی بهترین و با تجربه‌ترین سرویسکار برای سرویس شومینه در کوتاه‌ترین زمان
 • تعمیر انواع شومینه از جمله تعمیر شومینه گازی، سنگی، دیواری، برقی و ...
 • معرفی سریع و به موقع تعمیرکار و سرویسکار شومینه
 • مشخص کردن حدود قیمت تعمیر و سرویس شومینه در هنگام ثبت سفارش رایگان
 • امکان ثبت سفارش تعمیر شومینه در تهران، شیراز، اصفهان، کرج و سایر شهرستان‌های دیگر.
 • اعزام سرویسکار و تعمیرکار شومینه به صورت 24ساعته در تمامی روزهای هفته.

 

استفاده از قطعات یدکی اصلی برای تعمیر شومینه 

دیگر لازم نیست بابت تهیه قطعات جهت سرویس و تعمیر شومینه سنگی یا هر نوع دیگری زمان زیادی صرف کنید. تمامی قطعات و لوازم یدکی جهت تعمیرات شومینه توسط تعمیرکار تهیه می‌شود. بابت اصالت و قیمت قطعات مصرفی در تعمیرات شومینه با تعمیرکار خود مشورت کنید. هرگونه سوال یا ابهامی در مورد تعمیرات شومینه سنگی و یا تعمیر بخاری گازی داشتید، از تعمیرکار شومینه گازی خود بپرسید.

 

تعمیرات شومینه

 

چرا تعمیر شومینه گازی توسط تعمیرکار  در محل بهتر است؟

از آنجایی که جابجایی شومینه‌ها بسیار سخت و گاهی غیرممکن است، کمک گرفتن از تعمیرکار شومینه در محل کار شما را راحت می‌کند؛ مثلاً جابجایی برای تعمیر شومینه سنگی کاری سخت و غیرممکن است به همین دلیل در صورت نیاز به تعمیر شومینه گازی، تعمیرات شومینه باید توسط تعمیرکار مجرب در محل انجام گیرد. بسیاری از تعمیرکاران بخاری گازی، خدمات تعمیر شومینه هم انجام می‌دهند. تعمیرکار بخاری گازی، تعمیرات شومینه را در تعمیرگاه خود انجام می‌دهد. اما تعمیرکاران متخصص و آموزش‌دیده ما در هر ساعت از روز آماده تعمیر شومینه گازی و سنگی شما در منزل یا محل کار شما هستند. کافی‌است سفارش تعمیرات شومینه را ثبت کنید. 

همچنین استفاده از خدمات تعمیر شومینه در محل، به شما این امکان را می دهد که در ترافیک، مسیرهای طولانی را برای جابه جایی شومینه طی نکنید و از پرداخت هزینه‌های سنگین باربری خلاص شوید.  نوع و محل نصب شومینه متناسب با فضای منزلتان توسط تعمیرکار شومینه به صورت رایگان به شما پیشنهاد می‌شود و در صورتی که تعمیر شومینه به‌صرفه نباشد، تعمیرکار این موضوع را با شما در میان خواهد گذاشت.

 

مراحل عیب ‌یابی شومینه یا تعمیر شومینه چیست؟

عیب یابی درست شومینه بسیار مهم است، زیرا که کوچکترین اشکال ممکن است باعث بروز اتفاقات بد شود، از آنجایی که شومینه با گاز کار می‌کند، مهم است که علت خرابی و مشکل آن به درستی پیدا شود. در زیر بعضی از موارد و مراحلی که لازم است هنگام عیب‌یابی به آن توجه کنید شرح داده شده است.

 • اتصال به گاز شومینه را چک کنید.
 • وصل بودن آداپتور برق (یا باطری) جرقه زن را بررسی کنید.
 • روشن ماندن شعله شمعک بعد از رها کردن پیچ تنظیم شعله را بررسی کنید (تا 15 الی 20 ثانیه طبیعی است).
 • شعله شومینه را در سه حالت کم، متوسط و زیاد چک کنید. آیا در این سه حالت شومینه خاموش می‌شود.
 •  احتمالاً  علت خاموش شدن شومینه گازی، مربوط به ترموکوپل شومینه یا بوبین آن است.

برای تعمیرات شومینه و همچنین برای سرویس و نصب ترموکوبل شومینه گازی خود، با یک تعمیرکار مشورت کنید تا خدمات تعمیر شومینه و سرویس آن در اولین فرصت انجام شود.

 

سرویس شومینه

 

خدمات تعمیرات شومینه و سرویس کدام مناطق را پوشش می‌دهد؟

تعمیرکار شومینه فعال در "خدمت از ما" که دارای تجربه‌های تخصصی در زمینه تعمیر شومینه و تعمیر بخاری برقی و گازی  هستند، تمامی خدمات مربوط به تعمیر و سرویس شومینه را در تمام مناطق تهران و دیگر شهرهای فعال ارائه می‌دهند و شما به راحتی می توانید با ثبت سفارش در سایت، بهترین تعمیرکار و سرویسکار را در شهر خود پیدا کنید. همچنین به دلیل پرجمعیت بودن تهران، عرضه پایین و تقاضای بالا برای خدماتی مانند تعمیر شومینه در تهران، ارائه این خدمات با مشکلاتی همراه است. یه همین دلیل شما می توانید در هر نقطه‌ای از تهران  برای تعمیر شومینه غرب تهران، شرق تهران و سایر نقاط آن سفارش خود را ثبت کنید.

پس اگر به تعمیرکار بخاری گازی یا تعمیر شومینه نیاز دارید، سفارش تعمیرات شومینه خود را به رایگان ثبت کنید، تا در کمترین زمان، به درخواست تعمیرات شومینه شما پاسخ داده ‌می‌شود.

 

علت خاموش شدن شومینه گازی


 

علت خاموش شدن شومینه چیست؟

در اکثر موارد، علت خاموش شدن شومینه گازی را باید در ترموکوپل شومینه جستجو کرد. اگر ترموکوپل به‌خوبی گرم نشود، پیغام وصل گاز را به بوبین شومینه نمی‌رساند. پس مسیر تزریق گاز به شمعک قطع می‌شود. قطع شدن گاز متداول‌ترین علت خاموش شدن ناگهانی شومینه است. در برخی از مدل‌های هوشمند شومینه سنگی، علت خاموش شدن ناگهانی شومینه، مسدود بودن مسیر دودکش است؛ پس برای تعمیرات شومینه می‌بایست به علت خاموش شدن ناگهانی شومینه توجه داشت.


 

ترموکوپل شومینه چیست؟

تعمیر شومینه در بسیاری از موارد مشابه تعمیر بخاری گازی است. چون ساختار عملکرد شومینه و بخاری گازی تا حد زیادی شبیه به هم است. مثلا هر دو دارای ترموکوپل و بوبین هستند. اما قبل از هر چیز باید بدانیم ترموکوپل چیست؟ ترموکوپل شومینه یکی از قطعات مهم در تعمیر شومینه است؛ ترموکوپل قطعه‌ای است که برای اندازه گیری دمای شعله شومینه به کار می‌رود که از این قابلیت برای تنظیم دما و موارد ایمنی وسایل گازسوز استفاده می‌شود. درصورتی‌که ترموکوپل شومینه به‌خوبی گرم نشود، فرمان قطع گاز را به بوبین می‌دهد.

پس اگر بنا به دلایل مختلفی مثل وزش باد یا ... شعله‌ها خاموش شود، ترموکوپل فرمان قطع گاز را صادر می‌کند. از این طریق از خطر نشت گاز و وقوع انفجار جلوگیری می‌شود. یکی از مواردی که هنگام تعمیرات شومینه بررسی می‌شود صحت عملکرد ترموکوپل است.

 

روش نصب ترموکوبل شومینه گازی چگونه است؟

ترموکوپل شومینه یکی از اجزای مهم شومینه دیواری و بخاری گازی است. یکی از نکات مهم در مورد تعمیر شومینه گازی، روش نصب ترموکوبل شومینه گازی است. به این صورت که، محل قرارگیری سر ترموکوپل بسیار مهم است. در آموزش نصب ترموکوپل شومینه همیشه به یک موضوع تاکید می‌شود، سر ترموکوپل باید وسط شعله شمعک قرار بگیرد.
در  نصب ترموکوپل شومینه گازی، سر ترموکوپل را با فاصله مناسب نسبت به شعله فندک تنظیم می‌کنیم و سر دوم ترموکوپل باید روی درجه تنظیم شعله شومینه نصب کرد.

 

رفع علت خاموش شدن شومینه دیواری

جهت بررسی و تعمیرات شومینه یا تعمیر بخاری باید عوامل خاموش شدن شومینه دیواری را بررسی کرد. قطع بودن گاز اولین علت خاموش شدن ناگهانی شومینه دیواری است. اگر ترموکوپل شومینه خراب باشد شومینه دیواری خاموش می‌شود. گاهی اوقات مسدود بودن مسیر دودکش علت خاموش شدن شومینه دیواری است. خراب شدن بوبین شومینه یکی دیگر از علل خاموش شدن شومینه دیواری است.
لازم است تعمیرات شومینه توسط تعمیرکار متخصص و آموزش دیده انجام گیرد. تعمیرکاران متخصص پس از بررسی علت خرابی شومینه، تعمیر شومینه شما را با نهایت دقت انجام می‌دهند.


 

چرا باید سرویس شومینه توسط متخصصان انجام شود؟

یکی از مشکلات غیر اصولی انجام شدن سرویس و نصب شومینه، مشکل بروز گاز گرفتگی می‌باشد. افراد زیادی در زمان گازگرفتگی متوجه حضور مرگ خاموش نمی‌شوند. سردرد، ضعف جسمانی، سرگیجه، تهوع، خمیازه کشیدن افراطی، احساس خستگی و خواب‌ آلودگی از علائم وجود مونواکسید کربن می‌باشد. طبق گزارشات رسمی هر ساله سرویس و تعمیرات نامناسب شومینه گازی، باعث گرفتن جان بسیاری از مردم می‌شود. متخصصان بارها درباره خطرات نصب غیراصولی شومینه هشدارهای لازم را داده‌اند. اما هنوز عده‌ای خودسرانه اقدام به نصب یا سرویس شومینه می‌کنند. عدم رعایت نکات ایمنی می‌تواند موجب نشتی و گازگرفتگی شود، پس بهترین کار کمک گرفتن از یک سرویسکار شومینه است.

 

در این مقاله سعی کردیم که تمامی مواردی که پیرامون تعمیر شومینه و سرویس شومینه بود را بیان کنیم، همچنین درباره علت خاموش شدن شومینه گازی و تاثیر ترموکوپل شومینه بر آن توضیحاتی داده شد، امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

برای پیدا کردن بهترین تعمیرکار شومینه، کافی است که در سایت " خدمت از ما" ثبت سفارش کنید؛ سپس پنج متخصص به شما متصل شده و حدود قیمت خدمات مورد نیاز شما را ارسال می‌کنند؛ بعد از دریافت قیمت، بررسی پروفایل متخصص و نظرات کاربران قبلی، بهترین سرویسکار شومینه را انتخاب کنید.

 

4.5 امتیاز از 1911 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
سرویس و تعمیر شومینه

نظرات

منوچهر رضازاده
منوچهر رضازاده
5.0 (از 49 نظر)
59 خدمت موفق
سرویس و تعمیر شومینه
عبداله زهراکار

بسیار خوب . بموقع و سروقت آمدند و مسئولانه تعمیر شومینه را انجام و برخورد مؤدبانه و اجتماعی داشتند. خداوند بهشون توفیق و آرامش بدهد. سپاس

داود کاظمی
داود کاظمی
5.0 (از 80 نظر)
92 خدمت موفق
سرویس و تعمیر شومینه
خانم برهانی

بسیار عالی، و رفتار معقول و محترمانه ای داشتن و عملکردشون دارای مهارت کافی بود و مراجعه شون ب موقع. سپاس از خدمت از ما

سید کریم حسینی
سید کریم حسینی
5.0 (از 721 نظر)
1286 خدمت موفق
سرویس و تعمیر شومینه
سعید کرمی

حضور به موقع ':سرویس مورد نظر رو به خوبی و بدون فوت وقت انجام دادن - انسان شریف و سر به زیر و آرامی هستن -- ارائه تو ضیحات مفید در خصوص شومینه --و قیمت منصفانه و پایین

در این شهرها می توانید سفارش سرویس و تعمیر شومینه را ثبت کنید: