قیمت نصب آبگرمکن در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب آبگرمکن" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به نصب آبگرمکن نیاز دارید؟

نصب آبگرمکن را به متخصصش بسپار

نصب آبگرمکن، یکی از راه‌های تأمین آب گرم مصرفی در ساختمان است. برخی افراد باور دارند که اگر نصب آبگرمکن دیواری یا ایستاده را خودشان انجام دهند، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند. به همین خاطر شروع به جستجوی طریقه و آموزش نصب آبگرمکن ایستاده می‌کنند.

اما نباید لوله کشی و نصب آبگرمکن را کم‌اهمیت دانست و نسبت به خطرات آن بی توجه بود. بطورکلی، در نصب انواع مختلف آبگرمکن گازی ایستاده، دیواری، برقی و... لوله کشی گاز، آب و سیمکشی برق باید با کمترین خطا انجام شود. 

در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن بیان نکاتی درباره طریقه نصب آبگرمکن دیواری، به بررسی عوامل مؤثر بر اجرت و هزینه نصب آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها بپردازیم.

 

 

خدمات هزینه خدمات (به روز رسانی مهر 1402)
نصب آبگرمکن ایستاده با لوله کشی شروع از 300.000 تومان
نصب آبگرمکن ایستاده بدون لوله کشی 300.000 تا 500.000 تومان
نصب آبگرمکن دیواری با لوله کشی شروع از 500.000 تومان
نصب آبگرمکن دیواری بدون لوله کشی 250.000 تا 500.000 تومان
نصب آبگرمکن برقی با لوله کشی شروع از 500.000 تومان
نصب آبگرمکن برقی بدون لوله کشی 250.000 تا 500.000 تومان
لوله کشی جهت نصب آبگرمکن (به ازا هر متر) شروع از 150.000  تومان

 

هزینه نصب آبگرمکن چگونه تعیین می‌شود؟

به طور کلی، قیمت نصب آبگرمکن تحت تأثیر فاکتورهای متعددی است، به همین دلیل نمی‌توان یک هزینه دقیق برای آن تعیین کرد و دریافت قیمت هم بدون حضور متخصص در محل کار آسانی نیست؛

اما بازار آنلاین "خدمت از ما" این امکان را فراهم کرده است که، با آغاز پروسه ثبت سفارش، اجرت و هزینه نصب آبگرمکن را پیش از نهایی کردن ثبت سفارش خود، با توجه به نوع خدمات مورد نیازتان، از 5 متخصص فعال به رایگان دریافت کنید.

 

نصب آبگرمکن دیواری

 

عوامل موثر بر هزینه و اجرت نصب آبگرمکن دیواری؟

همانطور که گفتیم هزینه خدمات، تحت تاثیر عوامل مختلفی است، به طور مثال مهمترین عامل، نوع آبگرمکن است که می‌تواند زمینی (ایستاده)، دیواری یا برقی باشد. در مرحله بعد، چند مورد مشترک هم هست، که در ادامه به بررسی آنها پرداخته‌ایم:

 

هزینه نصب بر اساس برند آبگرمکن (بوتان، ایران شرق، آزمون و ...)

با توجه به اینکه بوتان، معروفترین و رایجترین برند وسایل گرمایشی (مخصوصاً آبگرمکن دیواری) است، بسیاری از مشتریان ما به دنبال هزینه نصب آبگرمکن دیواری بوتان هستند. با توجه به اینکه مدل های مختلف آبگرمکن بوتان، شرایط نصب متفاوتی دارند (مثلاً آبگرمکن بدون فن را در هر جایی نمیتوان نصب کرد) به همین دلیل ممکن است اجرت نصب آبگرمکن بیشتر شود، به همین دلیل بهتر است مستقیماً با نصاب آبگرمکن بوتان مشورت کنید.

 

هزینه نصب براساس اندازه آبگرمکن (ظرفیت)

در نصب آبگرمکن، توجه به ظرفیت دستگاه در تأمین آب گرم و نیاز مصرف کننده بسیار مهم است. آبگرمکن های با ظرفیت بالا مناسب محیط های با کاربری تجاری بزرگ یا مسکونی بزرگ هستند و باید شرایط نصب آن ها توسط متخصص بررسی و تایید شود. این مدل آب گرم کن ها، قیمت بالاتری دارند و اجرت نصبشان هم بیشتر است.

 

آموزش نصب آبگرمکن ایستاده

 

نوع سوخت آبگرمکن (برقی، گازی یا خورشیدی)

قیمت نصب آبگرمکن برقی، با توجه به عدم نیاز به نصب دودکش، کمتر از اجرت نصب آبگرمکن دیواری یا زمینی گازسوز است. آبگرمکن های برقی هم انواع مختلفی دارند (دیواری، زمینی، زیر سینکی یا روی شیر) که هزینه نصب هر کدام متفاوت است؛ اما بطور کلی، ساخت و نصب آبگرمکن های خورشیدی، هزینه بالاتری دارد؛ چرا که تجهیزات و مواد گران قیمتی در آن به کار می رود.

 

اجرت نصب آبگرمکن بر اساس محل نصب

فاکتور بعدی که در خرید و هزینه نصب آبگرمکن ایستاده و دیواری تأثیرگذار است، محل نصب و سختی کار نصاب است. در واقع این معیار بر دستمزد نصاب آبگرمکن تاثیر می‌گذارد. اگر آبگرمکن شما باید برداشته شود و یا در ارتفاع کار کند، کار نصب بیش‌تر طول می‌کشد.

همچنین اگر قصد داشته باشید محل نصب را تغییر دهید و یا در مراحل ساخت، ضوابط لازم نصب آبگرمکن رعایت نشده باشد، برای انجام خدمات اضافی باید مبلغ بیشتری بپردازید.

 

اجرت نصاب آبگرمکن

یک نکته مهم در تعیین هزینه نصب ابگرمکن دیواری یا ایستاده، دستمزد نصاب است. چنانچه محل شما در فاصله دورتری از نصاب باشد، هزینه ایاب و ذهاب او به اجرت نصب آبگرمکن افزوده می شود.

 

طبق نظرسنجی که از مشتریان داشتیم، شفاف بودن روند قیمت‌گذاری خدمات نصب آبگرمکن و روند اجرایی کار، مهمترین دلیل رضایت آنها از این سرویس است.

در «خدمت از ما» این امکان وجود دارد که قیمت خدمات نصب آبگرمکن دیواری یا ایستاده را به رایگان از متخصصین استعلام کنید. پس از دریافت چند پیشنهاد قیمت، می‌توانید با خواندن نظرات دیگر مشتریان، مناسب‌ترین متخصص را انتخاب کنید.

 

نصب آبگرمکن دیواری شامل چه خدماتی است؟

 نصاب آبگرمکن خدمات متعددی را ارائه می‌دهد، یکی از خدمات پردرخواست در بازار آنلاین «خدمت از ما»، نصب آبگرمکن دیواری بوتان که یکی از محبوب‌ترین بندهای آبگرمکن است می‌باشد. در ادامه سایر خدمات پرمتقاضی این حوزه را ملاحظه می‌کنید:

 • نصب آبگرمکن گازی ایستاده (زمینی)، نصب آبگرمکن دیواری
 • نصب آبگرمکن دیواری بوتان b3115، آزمون، سپهر الکتریک و ...
 • اجرای لوله کشی آبگرمکن دیواری (آب، گاز و برق)
 • نصب آبگرمکن برقی ایستاده و دیواری
 • نصب آبگرمکن دیواری در بالکن، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی

 

البته توجه داشته باشید که نصب آبگرمکن در بالکن جز در موارد خاصی انجام نمی‌شود و نصب آن در حمام و سرویس بهداشتی براساس نکات ایمنی توصیه می‌شود. بهتر است برای نصب از یک نصاب کاربلد کمک بگیرید؛ چراکه متخصصین آموزش دیده همواره به نکات ایمنی و استانداردها تسلط و توجه دارند.

 

نصب آبگرمکن دیواری بوتان

 

مراحل نصب آبگرمکن دیواری

در این قسمت شما را برای نصب آبگرمکن دیواری و برقی راهنمایی کرده‌ایم و مراحل و نکات مهمی که بایستی در هنگام نصب ابگرمکن به آن‌ها توجه کنید را نیز مفصل شرح داده‌ایم.

 

اتخاب نوع و اندازه آبگرمکن

ابتدا باید براساس متراژ محیط و فضایی که دارید یک آبگرمکن با اندازه مناسب انتخاب کنید؛ گاهی اوقات نیاز نیست که شما برای یک منزل کوچک آبگرمکن بزرگی داشته باشید، پس لازم است که پیش از خرید به تمامی این موارد توجه کنید تا پروسه نصب آبگرمکن برای شما بهتر پیش برود.

حجم آب مصرفی و متراژ ساختمان معیار مهم برای انتخاب اندازه آبگرمکن است. البته در صورتی که از آبگرمکن‌های بدون مخزن استفاده کنید، به قدرت آبگرمکن و سرعت عمل برای گرم کردن حجم آب مورد نیاز توجه می‌شود. به عنوان مثال، نصب آبگرمکن بوتان b3115 برای محیط مسکونی و تجاری با فشار آب فوق العاده کم مناسب است و ظرفیت حرارتی آن زیاد است. 

 

انتخاب محل مناسب و استاندارد

بهترین محل نصب آبگرمکن، آشپزخانه است. نصب آبگرمکن در بالکن، حمام، سرویس بهداشتی و فضای بسته اتاق به هیچ وجه مجاز نیست. معمولا آبگرمکن در فاصله 1/2 تا 1/4 متری از کف و دور از سایر وسایل گازسوز مثل اجاق گاز نصب می‌شود.

فاصله استاندارد آبگرمکن از دیوار و کابینت‌های کناری باید حداقل 15 سانتی متر باشد و تا دیوار روبروی محل نصب، حداقل 1 متر فاصله وجود داشته باشد.

 

لوله کشی آبگرمکن دیواری

همان‌طور که گفتیم، لوله کشی آبگرمکن دیواری باید اصولی و طبق استاندارد لوله کشی انجام شود؛ چرا که کوچکترین خطا هنگام لوله کشی ساختمان اعم از لوله کشی آبگرمکن دیواری، پکیج و لوله کشی گاز می‌تواند ضرر و زیان‌های جبران ناپذیری را به وجود آورد. براساس فاصله استاندارد آبگرمکن تا کف، محل قرارگیری لوله آب سرد ارتفاع 1 تا 1/2 متری است. بهتر است لوله و شیر گاز هم در همین ارتفاع و بین ورودی آب سرد و لوله آب گرم قرار گیرد.

لوله کشی آبگرمکن، شامل لوله‌کشی آب سرد و گرم، گاز و دودکش مناسب است. اگر از آبگرمکن‌های ایستاده یا اصطلاحا زمینی نیز استفاده می‌کنید، باز هم از این قاعده مستثنی نیستید. کارهای نصب و لوله کشی این مدل‌ها نیز باید توسط کسانی انجام شود که به‌صورت تخصصی آموزش نصب آبگرمکن ایستاده را دیده باشند.

 

اجرت و هزینه نصب آبگرمکن دیواری بوتان

 

نصب آبگرمکن روی دیوار

در این مرحله لازمست تا با دقت اندازه گیری محل پیچ دستگاه و فاصله تا لوله کشی آب سرد و گرم را انجام دهید تا فاصله‌های استاندارد رعایت شده و مراحل نصب آبگرمکن با آسانی به انجام برسد:

 1. با باز کردن شیر رگلاتور و پیچ اتصال بدنه، کاور یا همان روپوش دستگاه را جدا کنید.
 2. ارتفاع صفحه پشت آبگرمکن را با عدد 1/2 تا 1/4 متری فاصله از کف جمع کنید تا محل قرارگیری بالاترین نقطه بدنه آبگرمکن روی دیوار را پیدا کنید.
 3. از صفحه پشتی، محل قرارگیری پیچ های آبگرمکن را انداز بگیرید و به همان اندازه از محل بالاترین نقطه بدنه آبگرمکن روی دیوار، پایین آمده و علامت بزنید.
 4. فاصله پیچ ها را به تعدادی که در صفحه پشت بدنه وجود دارد، مشخص کنید. دقت کنید تا نقاط علامتگذاری شده باید تراز باشند.
 5. با دریل نقاط را سوراخ کرده، رولپلاک و نگهدارنده آبگرمکن را در آن‌ها وارد کنید.

 

اتصال آبگرمکن به لوله کشی آب و گاز

حال که آبگرمکن را روی دیوار نصب کرده‌اید، باید با استفاده از لوله مسی یا شلنگ فشار قوی و واشر، ورودی آب سرد و آب گرم را به لوله کشی مربوطه وصل کنید.

برای اتصال به لوله گاز، دقت کنید که انشعاب دیگری از آن گرفته نشده باشد. معمولاً از شلنگ مخصوص گاز و بست فلزی استفاده می‌شود اما بعضاً لوله مسی و تفلون هم بکار برده می‌شود.

 

نصب آبگرمکن بوتان

 

نصب دودکش آبگرمکن

مرحله بعد مربوط به نصب دودکش برای خروج دود حاصل از احتراق است، که یکی از مراحل مهم در نصب هر وسیله گازسوز از جمله نصب آبگرمکن گازی ایستاده یا دیواری می‌باشد. اهمیت این مرحله به دلیل خطرات ناشی از گازهای سمی و کشنده می‌باشد.

استانداردهای نصب دودکش آبگرمکن و محل دهانه دودکش عبارتند از:

 • کانال کشی دودکش، زانویی‌ها و کلاهک H باید از جنس ورق فولادی گالوانیزه باشند.
 • پیش از نصب دودکش به خروجی آبگرمکن حتما باید از باز بودن مجرای دودکش ساختمان و خروج گاز مطمئن شد.
 • استفاده از حداکثر دو عدد زانویی 90 درجه در مسیر دودکش آبگرمکن به دودکش ساختمان مجاز است.
 • دهانه خروجی دودکش روی بام باید حداقل 1 متر از کف بام، و حداقل 3 متر از دیوارهای جانبی فاصله داشته باشد.
 • لازم است روی دهانه خروجی دودکش، کلاهک T شکل نصب شود.
 • قطر دهانه دودکش برای آبگرمکن های دیواری کوچه 10 و بزرگ 15 سانتی متر است. برای آبگرمکن با ظرفیت حرارتی زیاد و بسیار زیاد، قطر دهانه بایستی با بررسی کارشناس نصب مشخص شود.
 • به هیچ وجه زانویی را مستقیماً به کلاهک تعدیل آبگرمکن وصل نکنید. بلکه ابتدا با یک لوله عمودی 25 سانتی متری و حداکثر دو عدد زانویی کلاهک آبگرمکن را به دهانه دودکش متصل کنید.

 

مراحل نصب آبگرمکن برقی

آبگرمکن برقی از انواع آبگرمکن است که استفاده از آن در ایران بسیار رواج دارد. اگر در این زمینه تجاربی دارید، و می‌خواهید نصب آبگرمکن برقی ایستاده یا دیواری را خودتان انجام دهید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. برای نصب آبگرمکن برقی ابتدا باید روکش‌های لوله ورودی و خروجی آبگرمکن را جدا کنید.
 2. با استفاده از یک انبردست، یکی از شلنگ‌های پرفشار را به ورودی آب سرد متصل کنید و آن را محکم ببندید.
 3. سپس شلنگ پرفشار دوم را به خروجی آب گرم وصل کنید و آن را محکم ببندید.

توجه داشته باشید که هنگام نصب آبگرمکن برقی باید از نشتی آن جلوگیری کنید. در صورتی که به تنهایی نمی‌توانید از عهده نصب آن برآیید، بهتر است از کمک یک نصاب آبگرمکن بهره ببرید. 

 

نصب آبگرمکن ایستاده

 

سوالات متداول پیرامون خدمات نصب آبگرمکن

در ادامه به چندیدن سوال رایج افراد از متخصصین پیش از نصب انواع آبگرمکن پرداخته ایم. اینها سوالاتی است که جوابشان در نهایت روی نتیجه نهایی کار تاثیر زیادی دارد.

 

 • هزینه نصب آبگرمکن برقی کمتر است یا گازی؟

از نظر نوع سوخت آبگرمکن، معمولا دو نوع رایج آبگرمکن برقی و گازی در بازار موجود است. توجه کنید که هزینه نصب آبگرمکن گازی از آبگرمکن برقی بیشتر است، زیرا هزینه لوله کشی گاز بر قیمت نصب تاثیر می‌گذارد. علاوه بر هزینه نصب، آبگرمکن برقی معمولاً ارزان تر از آبگرمکن گازی است. بنابراین چنانچه لازم است در هزینه هایتان صرف جویی کنید، آبگرمکن برقی ممکن است گزینه مناسبتری باشد. نوع برقی آن برای محیط های کوچک مناسب تر است و نیاز به دودکش برای خروج دود ندارد.

به جز این دو نوع، آبگرمکن‌های نفتی و خورشیدی هم وجود دارد که به اندازه آبگرمکن های برقی و گازی مرسوم نیستند.

 

 • آبگرمکن مخزن‌دار بهتر است یا بدون مخزن؟

آبگرمکن مخزن‌دار همان آبگرمکن ایستاده یا زمینی است. همانطور که از نامش مشخص است یک مخزن آب دارد و هنگامی که روی دمای خاصی تنظیم شود، آب را گرم کرده و در مخزن خود نگه می‌دارد. در مقابل، آبگرمکن بدون مخزن (tankless) یا آبگرمکن دیواری در لحظه استفاده و روشن شدن شمعک، آب را گرم می‌کند. کاملاً واضح است که، آبگرمکن بدون مخزن از لحاظ مصرف انرژی بهینه تر است.

به طور کلی از نظر هزینه، علاوه بر قیمت دستگاه و اجرت نصب آبگرمکن هزینه تعمیرات این نوع آبگرمکن در مقایسه با آبگرمکن بدون مخزن، کمتر است.

 

 • نصب آبگرمکن دیواری یا زمینی؟

پیش از تصمیم گیری برای انتخاب و نصب آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها و مدل ها، بهتر است با متخصص تاسیسات گرمایشی مشورت کنید. نصاب آبگرمکن می‌تواند با در نظر گرفتن بودجه، حجم آب گرم مورد نیاز، و میزان استفاده شما بهترین آبگرمکن را برای نصب به شما پیشنهاد دهد.

اما لازم است برای انتخاب از بین این دو نوع، به موارد زیر توجه کنید:

 • کاربری محیط (مسکونی، اداری، تجاری کوچک یا تجار بزرگ)
 • فشار آب (مخصوصاً هنگام انتخاب و نصب بهترین آبگرمکن دیواری بسیار مهم است)
 • میزان مصرف گاز یا برق و رده مصرف انرژی
 • بیشترین فاصله تا شیر آب گرم

 

 • نصب آبگرمکن بهتر است یا پکیج؟

جدا از گزینه‌های متعددی که برای تامین آب گرم و گرمایش ساختمان در بازار تاسیسات وجود دارد، آب‌گرم‌کن و پکیج دو وسیله گرمایشی پر استفاده هستند. زیرا نصب، تعمیر و نگه‌داریشان راحت‌تر است.

اما اغلب افراد در تصمیم گیری میان نصب آبگرمکن و نصب پکیج دچار تردید می‌شوند. توجه کنید که پکیج علاوه بر گرم کردن آب، می‌تواند به همراه رادیاتور و شوفاژها گرمایش ساختمان را نیز تامین کند و برای استفاده از این ظرفیت ها باید در مراحل نقشه کشی و اجرای تاسیسات ساختمان تصمیم خود را برای نصب ابگرمکن یا پکیج بگیرید. علاوه بر اینکه معمولاً پکیج از آبگرمکن قیمت بالاتری دارد، هزینه نگهداری و تعمیر پکیج نیز از قیمت تعمیرات آبگرمکن بیشر است.

 

 • تعمیر یا نصب آب‌گرم‌کن جدید؟

به طور میانگین، آبگرمکن 10 تا 15 سال پس از نصب (متناسب با برند آبگرمکن و نوع آن) عمر مفید دارد. چنانچه آبگرمکن بعد از 10-15 سال دچار مشکل شود، تعمیر آبگرمکن چاره کار نیست، و بهتر است با آبگرمکن جدید جایگزین شود. برای نصب آبگرمکن جدیدتان می‌توانید روی متخصصین فعال در «خدمت از ما» حساب کنید.

البته اگر به لطف استفاده صحیح و سرویس منظم آبگرمکن شما قابل تعمیر باشد، یک تعمیرکار آبگرمکن ماهر می‌تواند عمر دوباره به آبگرمکن ببخشد.

 

نصب آبگرمکن گازی ایستاده

 

به متخصص نصب آبگرمکن در منزل نیاز دارید؟

اگر برای نصب آبگرمکن دیواری، ایستاده، گازی، برقی و هر نوع دیگر با برندهای مختلف، از جمله بوتان، ایران شرق و... نیاز به یک متخصص کاربلد و ماهر دارید؛ روی متخصصین فعال در "خدمت از ما" حساب کنید.

کافی است در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" وارد شوید و بعد از انتخاب شهر خود، پروسه ثبت سفارش و دریافت هزینه نصب آبگرمکن را به صورت کاملا رایگان شروع کنید. بعد از انتخاب کردن شهر خود، لازم است به چندین سوال کوتاه با دقت پاسخ دهید، این بخش از پروسه ثبت سفارش، به نصابان آبگرمکن کمک می‌کند که قیمت و هزینه پیشنهادی را با دقت بیشتری برای شما ارسال کنند.

بعد از پاسخ به سوالات، منتظر بمانید تا 5 متخصص قیمت پیشنهادی را برای شما ارسال کنند؛ پس از آن به پروفایل هر فرد رفته و امتیاز، میزان تخصص و نظر کاربران قبلی را بررسی کنید و بهترین فرد را برای نصب آبگرمکن دیواری، ایستاده و ... انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1761 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب آبگرمکن

نظرات

مهدی امیری
مهدی امیری
5.0 (از 5 نظر)
5 خدمت موفق
نصب آبگرمکن
نسرین بابایی

با تشکر از برنامه خوب شما سر وقت تشریف آوردن و تقریبا کمتر از نیم ساعت آبگرمکن و برام درستش کرد خدا براشون بسازه منصف هم هستن کلا ایشان حرفه ای هستن ممنون .

رضا محمدی
رضا محمدی
5.0 (از 23 نظر)
26 خدمت موفق
نصب آبگرمکن
افسانه معصومی

باعرض ادب وخسته نباشید از خدمت ازما دانش و تجربه آقای محمدی ستودنی بود رعایت موارد ایمنی عالی بود وقت شناسی قیمت منصفانه

لطیف حاتمی
لطیف حاتمی
4.0 (از 346 نظر)
459 خدمت موفق
نصب آبگرمکن
پگاه قاسمی

زحمت کشیدند زود تماس گرفتند ولی چون آبگرمکن ما نیاز به گارانتی بوتان داشت توصبه کردنداز نمایندگی بوتان بخواهیم برای نصب بیایند و سفارش لغو شد

در این شهرها می توانید سفارش نصب آبگرمکن را ثبت کنید: