راهنمای خرید بهترین آبگرمکن دیواری و ایستاده

ثبت درخواست " نصب آبگرمکن "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهنمای خرید بهترین آبگرمکن دیواری و ایستاده

این مقاله، راهنمایی است که هنگام خرید بهترین آبگرمکن دیواری به شما کمک خواهد کرد. داشتن آب گرم در تمامی فصول سال برای افراد امری مهم است، زیرا که برای اکثر کارها مثل، حمام کردن، آشپزی و...نیاز به آب گرم می باشد؛ به همین دلیل افراد به دنبال خرید بهترین آبگرمکن دیواری می‌باشند. احتمالا هنگام خرید آبگرمکن این سوالات هم برای شما پیش آمده که: 

 • آبگرمکن دیواری چی بخرم؟
 • بهترین مارک آبگرمکن برقی چیست؟ 
 • معایب آبگرمکن دیواری بوتان چیست؟
 • بهترین آبگرمکن برقی دیواری باید چه ویژگی های داشته باشد؟
 • هنگام خرید آبگرمکن دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید آبگرمکن عجله نکنید و حتما به نکاتی که در ادامه گفته می‌شود توجه کنید تا بهترین آبگرمکن دیواری را برای منزل خود خریداری کنید. در این مقاله به پرسش‌های مقایسه‌ای، از جمله این که  بهترین مدل آبگرمکن دیواری بوتان چیست و یا  آبگرمکن ایران شرق بهتر است یا بوتان نیز پاسخ خواهیم داد. پس در ادامه با ما باشید.

 

آشنایی با انواع آبگرمکن 

آبگرمکن‌ها مدل های مختلفی دارند، به همین دلیل لازم است که قبل از خرید بهترین آبگرمکن دیواری، با انواع مدل‌های موجود در بازار آشنا شوید. آبگرمکن ها از نظر شکل ظاهری به در دو مدل دیواری و ایستاده و از نظر سوخت مصرفی به دو شکل گازی و برقی در بازار موجود می باشند، به همین منظور در ادامه توضیح مختصری از انواع آبگرمکن را شرح داده ایم.

 • آبگرمکن دیواری: به این مدل آبگرمکن، آبگرمکن بدون مخزن هم می‌گویند، از مزایای آنها همین فضای کمی است که اشغال می‌کنند و بسیار مناسب آپارتمانها و فضاهای کوچک است.
 • بگرمکن ایستاده: آبگرمکن ایستاده که به آنها آبگرمکن مخزن دار می گویند، در واقع دارای یک مخزن بزرگ هستند که آب را در آن گرم می‌کنند. این مخزن در ابعاد و اندازه‌های متفاوتی وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود و میزان آب مصرفیتان، مناسب‌ترین سایز را انتخاب کنید.
 • آبگرمکن گازی:  در واقع نوعی از آبگرمکن‌ها هستند که سوخت مصرفی آنها از گاز است که می توانند هم به گاز شهری و هم به کپسول گاز وصل شوند.
 • آبگرمکن برقی : به آبگرمکنی که آب را از طریق برق گرم می‌کند، آبگرمکن برقی می‌گویند که می تواند هم به صورت ایستاده باشد و هم به صورت دیواری باشد.

آبگرمکن برقی یه این صورت عمل می کند که با باز کردن شیر آب گرم، هیترهای خود را جهت گرم کردن آب روشن می کند، در کنار مزایای زیادی که دارد، یکی از معایب آبگرمکن برقی، مصرف برق بالای آن نسبت به سایر مدلهاست. در ادامه با ما همراه باشید تا بر اساس فاکتورهایی که گفته می‌شود بهتربن مارک آبگرمکن برقی را انتخاب کنید.

 

آشنایی با بهترین آبگرمکن ایستاده

اگر "آبگرمکن دیواری چی بخرم" نیز سوال شماست و قصد خرید بهترین آبگرمکن دیواری یا ایستاده را دارید، باید هنگام خرید نکاتی را در نظر بگیرید، مثلا برای تشخیص بهترین مارک آبگرمکن ایستاده، بهتر است بدانید که آبگرمکن‌های ایستاده مخزن دار به 2 نوع گازی و برقی تقسیم می‌شوند. تفاوت نحوه کار آنها به این صورت است که آب سرد درون مخزن آبگرمکن به وسیله گاز یا برق گرم و اطمینان حاصل می­‌شود که آب درون مخزن آبگرمکن همیشه گرم می‌ماند؛ حتی اگر شیر آب گرم باز نباشد. 

همین موضوع یکی از معایب آبگرمکن دیواری مخزنی و آبگرمکن مخزنی دیواری زودجوش است؛ زیرا میزان هدر رفت انرژی آنها بسیار بالاست. مدل‌های جدیدتر آبگرمکن همانند یک آبگرمکن دیواری خارجی به میزان قابل توجهی اتلاف گرما را کاهش می‌دهند و انرژی صرفه جویی می‌کنند. بنابراین هنگام خرید آبگرمکن برای کاهش میزان گاز مصرفی به برچسب انرژی موجود بر روی آبگرمکن توجه کنید.

 

[لینک پیشنهادی: آموزش نصب آبگرمکن ایستاده]

 

آشنایی با بهترین آبگرمکن دیواری

مسلما سوال "آبگرمکن دیواری چی بخرم" با شناخت مدل‌های مختلف آبگرمکن پاسخ داده نمی‌شود؛ پس ادامه مطلب را برای خرید بهترین آبگرمکن دیواری در حوزه‌ای که مدنظرتان است، از دست ندهید. 

آبگرمکن‌های دیواری پرکاربردترین نوع آبگرمکن‌ها در ایران هستند. آبگرمکن‌های دیواری هیچ مخزنی برای نگهداری آب گرم ندارند و به همین دلیل فضای کمی اشغال می‌کنند و بسیار برای محیط‌های آپارتمانی و آشپزخانه‌های کوچک مناسب هستند. آنچه که هنگام خرید اهمیت دارد، شناخت بهترین مارک آبگرمکن دیواری است. همچنین از بهترین آبگرمکن دیواری که کم فشار باشد، می‌توان به عنوان جایگزین مناسبی برای آبگرمکن‌های مخزن دار استفاده کرد؛ زیرا مصرف انرژی پایین‌تری دارند و میزان هدر رفت انرژی آنها کمتر است.

اگر منظورتان از "آبگرمکن دیواری چی بخرم" این است که می‌خواهید برای مدت زمان طولانی آب گرم داشته باشید و هنگام حمام رفتن آب سرد نشود، یک آبگرمکن دیواری با ظرفیت حرارتی بالا بخرید؛ تا هنگامی که به آب گرم نیاز داشتید آب سرد فورا وارد مخزن شده و به سرعت گرم شود. مثلا آبگرمکن مخزنی دیواری زودجوش از انواع آبگرمکن است که بسیار محبوب است.

آبگرمکن بوتان یکی از بهترین آبگرمکن دیواری های موجود در سطح بازار است. البته از معایب آبگرمکن دیواری و به طور جزیی‌تر، از معایب آبگرمکن دیواری بوتان می‌توان به گران بودن و هزینه‌ نصب بالای آنها اشاره کرد. در کنار این موارد توجه به سرویس، نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها در زمان مناسب، تاثیر بسزایی در طول عمر این دستگاه‌ها دارد. اما به هرجهت مزایای استفاده از آبگرمکن دیواری به معایب آبگرمکن دیواری بوتان می‌چربد.

 

خرید بهترین آبگرمکن دیواری

 

برای خرید بهترین آبگرمکن دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این قسمت به بررسی مواردی که هنگام خرید آبگرمکن دیواری باید توجه کنید، پرداخته‌ایم. مطالعه این قسمت پاسخ سوال "آبگرمکن دیواری چی بخرم" شما را به‌طور کامل می‌دهد؛ همچنین شما می‌توانید در محتوای  تفاوت آبگرمکن برقی مخزن دار و بدون مخزن، با مزایا و معایب آبگرمکن برقی آشنا شوید و بتوانید بهترین آبگرمکن دیواری را برای منزل‌تان خریداری کنید.

 

ظرفیت آبگرمکن مورد نیاز

هنگام خرید بهترین آبگرمکن دیواری، حتما ظرفیت آبگرمکن دیواری را در ذهن داشته باشید. یکی از پارامترهای مهم هنگام خرید آبگرمکن، معیار FHR است؛ این معیار احتمالا بر روی بر چسب راهنمای انرژی محصول درج می‌شود و معرف تعداد گالن‌های آبی است که یک آبگرمکن در هر ساعت می‌تواند تولید کند.

بطور کلی آبگرمکن‌های گازی FHR بسیار بالاتری نسبت به آبگرمکن های برقی دارند و این معیار به ظرفیت مخزن، منبع گرما و اندازه شعله آبگرمکن بستگی دارد، که توصیه می‌کنیم قبل از خرید آبگرمکن، FHR مورد نیاز خانواده خود را در نظر بگیرید.

 

کارایی آبگرمکن مورد نظر

مطمئنا کارایی یکی از فاکتورهایی است که یک آبگرمکن ساده را به بهترین آبگرمکن دیواری برای خرید تبدیل می‌کند. برای تشخیص میزان کارایی آبگرمکن هنگام خرید آبگرمکن باید به فاکتوری به نام EF یا فاکتور انرژی توجه کنید. هر چقدر که فاکتور انرژی آبگرمکن بالاتر باشد میزان کارایی آبگرمکن بیشتر است. آبگرمکن های برقی EF بین ۰/۷ تا ۰/۹۵ دارند و آبگرمکن های گازی EF بین ۰/۵ تا ۰/۶ ، معمولا این معیار در دفترچه راهنمای آبگرمکن ذکر می‌شود.

 

بهترین آبگرمکن دیواری

 

صرفه جویی در انرژی

از نظر کاهش مصرف انرژی آبگرمکن های دیواری انرژی کمتری نسبت به آبگرمکن های مخزن دار مصرف می‌کنند. گفته می‌شود آبگرمکن های دیواری بین 8 تا 50 درصد نسبت به سایر آبگرمکن ها در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کنند; اما به نسبت سیستم‌های تامین آب گرم جدید باید بررسی و مقایسه شود. 

زیرا انرژی زیادی صرف گرم نگه داشتن گالن آنها می‌شود که در آبگرمکن های بدون مخزن این مشکل وجود ندارد. توجه کنید که میزان مصرف گاز آبگرمکن‌های دیواری بر روی برچسب انرژی آن مشخص شده است. با توجه به مواردی مثل تنظیم شعله آبگرمکن می‌توانید بیش از پیش در بهینه سازی مصرف انرژی تاثیر بگذارید. علت روشن نشدن شمعک آبگرمکن دیواری و موارد مشابه در این زمینه بیشتر مواقع با یک تنظیمات ساده قابل تشخیص و رفع است. 

 

فشار آب

اگر فشار آب در محل زندگی شما پایین تر از حد معمول است باید در انتخاب آبگرمکن مناسب بیشتر تحقیق کنید و مناسب‌ترین و بهترین آبگرمکن دیواری را تهیه کنید؛ زیرا حتی در آبگرمکن‌های کم فشار نیز، حداقل میزان فشار آب ضروری است چرا که در غیر اینصورت آبگرمکن روشن نمی‌شود. توصیه می‌شود در صورت امکان از آبگرمکن مخزنی ایستاده استفاده کنید. یافتن علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری متناسب با محیط و وضعیت نصب این وسیله قابل تشخیص و بررسی است. 

علاوه بر این موارد، بررسی وضعیت  لوله کشی آبگرمکن دیواری و توجه به نصب صحیح تجهیزات در هنگام راه اندازی آبگرمکن دیواری در این امر تاثیر بسزایی دارد. 

 

دوام و طول عمر بالا

گفته می شود که طول عمر یک آبگرمکن با کیفیت مخزن دار تقریبا یک دهه است. این درحالیست که مدل‌های آبگرمکن دیواری تا دو برابر این مدت عمر می‌کنند. اگر در خرید آبگرمکن دقت کافی را بکار ببرید به راحتی می‌توانید از دردسرهای هر ده ساله تعویض آبگرمکن، نجات پیدا کنید.داشتن اطلاعات کافی در خصوص تفاوت پکیج و آبگرمکن در انتخاب صحیح و کارایی بالای این وسایل در سیستم داخلی ساختمان تاثیر بسزایی دارد. 

 

بعد از خرید آبگرمکن به این نکته توجه کنید که بهتر است بصورت دوره‌ای آبگرمکن خود را تعمیر و سرویس کنید تا از هزینه‌های هنگفت خرید دوباره آبگرمکن جلوگیری کنید و در صورت بروز مشکل در آبگرمکن بلافاصله از یک تکنسین تعمیر آبگرمکن کمک بگیرید. با نصب اپلیکیشن "خدمت از ما" همیشه به یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص دسترسی دارید.

 

معایب آبگرمکن دیواری بوتان

آبگرمکن دیواری بوتان، در کنار مزایایی که دارد، معایبی نیز می‌توان برای آن برشمرد؛ از جمله معایب آبگرمکن دیواری بوتان به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • هزینه نصب و تهیه آن در قیاس با آبگرمکن ایستاده بالا است.
 • در صورت خرابی، هزینه تعمیر نسبتا زیادی دارد.
 • به طور کلی به دلیل استفاده از انرژی گاز و برق به صورت توامان، میزان خرابی و نیاز به تعمیر در آن بیشتر است.

 

بهترین مدل آبگرمکن دیواری بوتان و ایران شرق

برای انتخاب بهترین مدل آبگرمکن دیواری بوتان، باید در درجه اول به خواسته خود از آبگرمکن توجه کنید. برای مثال متراژ واحد در انتخاب شما تاثیر گذار خواهد بود؛ اگر واحد آپارتمانی شما کوچک و زیر 60 متر است،  آبگرمکن بوتان B5418Rsi مناسب شما خواهد بود. اگر در طبقات بالای ساختمان هستید و درنتیجه ارتفاع دودکش شما کم است، برای تهیه بهترین مدل آبگرمکن دیواری بوتان، باید از انواع فن دار آن استفاده کنید. مثلا آبگرمکن بوتان B3318IF برای شما مناسب خواهد بود.

اگر دنبال مدلی هستید که به صورت میانگین از هر لحاظ معقول باشد و انتظارات شما را براورده کند، می‌توانید آبگرمکن بوتان مدل B3115 را تهیه نمایید. اگر ظرفیت بالاتری از آبگرمکن انتظار دارید، بهترین مدل آبگرمکن دیواری بوتان برای شما مدل B4115 Turbo است. در مورد پاسخ به این سوال که  آبگرمکن ایران شرق بهتر است یا بوتان باید گفت هردوی این برندها از کیفیت بالایی برخوردارند و استانداردهای جهانی را رعایت می‌کنند.

 

آبگرمکن ایران شرق بهتر است یا بوتان

آبگرمکن ایران شرق به صورت هوشمند، ارتفاع شعله را تنظیم می‌کند تا از اتلاف انرژی جلوگیری کند؛ همچنین به دلیل قابلیت کار با گاز طبیعی و مایع می‌تواند در نقاطی که لوله کشی گاز وجود ندارد هم کار کند. از طرفی مزیت آبگرمکن دیواری بوتان نیز بازدهی مناسب با هر فضا و هزینه مناسب آن است. این دیگر بستگی به شما دارد که برای خرید بهترین مارک آبگرمکن برقی به چه ویزگی هایی توجه می کنید و از چه برندی خرید می کنید.

سخن آخر

در این مقاله راهنمایی و نکاتی برای تهیه و خرید بهترین آبگرمکن دیواری را، به شما عزیزان ارائه دادیم تا در انتخاب بهترین آبگرمکن دیواری هوشمندانه عمل کنید. از محبوب‌ترین برندهای آبگرمکن در ایران، بوتان است، از این رو  بهترین مدل آبگرمکن دیواری بوتان را معرفی کردیم و در کنار مزایای آن به  معایب آبگرمکن دیواری بوتان نیز اشاره کردیم. به جهت مقایسه، پاسخ سوال  آبگرمکن ایران شرق بهتر است یا بوتان را نیز به صورت اجمالی دادیم.

اگر بعد از خرید آبگرمکن مورد نظرتان به یک متخصص کاربلد برای نصب آبگرمکن نیاز داشتید، روی متخصصین "خدمت از ما" حساب کنید.

4.5 امتیاز از 1721 رای


نصب آبگرمکن
برای سرویس نصب آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین