هنگام خرید آبگرمکن دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

نصب آبگرمکن
هنگام خرید آبگرمکن دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

احتمالا هنگام خرید آبگرمکن این سوالات برای شما پیش آمده که: هنگام خرید آبگرمکن دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟ یا آبگرمکن دیواری چی بخرم؟ معایب آبگرمکن دیواری چیه؟ بهترین آبگرمکن برقی دیواری باید چه ویژگی های داشته باشه؟ برای خرید آبگرمکن عجله نکنید و حتما به نکاتی که در ادامه گفته می‌شود توجه کنید تا بهترین انتخاب را هنگام خرید آبگرمکن داشته باشید.

 

راهنمای خرید آبگرمکن مخزن دار

هنگام خرید آبگرمکن و تشخیص بهترین مارک آبگرمکن ایستاده، بهتر است بدانید که آبگرمکن های مخزنی به دو نوع گازی و برقی تقسیم می شوند و تفاوت نحوه کار آنها به این صورت است که آب سرد درون مخزن آبگرمکن به وسیله گاز یا برق گرم می شود و اطمینان حاصل می­‌شود که آب درون مخزن آبگرمکن همیشه گرم می ماند؛ حتی اگر شیر آب گرم باز نباشد و همین موضوع یکی از عیب های آبگرمکن مخزنی و آبگرمکن مخزنی دیواری زودجوش است؛ زیرا میزان هدر رفت انرژی آنها بسیار بالاست. مدل‌های جدیدتر آبگرمکن همانند یک آبگرمکن دیواری خارجی به میزان قابل توجهی در کاهش اتلاف گرما و انرژی صرفه جویی می‌کنند. پس هنگام خرید آبگرمکن برای کاهش میزان گاز مصرفی به برچسب انرژی موجود بر روی آبگرمکن توجه کنید.

راهنمای خرید آبگرمکن‌های دیواری

آبگرمکن‌های دیواری پرکاربردترین نوع آبگرمکن‌ها در ایران هستند. آبگرمکن‌های دیواری هیچ مخزنی برای نگهداری آب گرم ندارند و به همین دلیل فضای کمی آشغال می‌کنند و بسیار برای محیط های آپارتمانی و آشپزخانه های کوچک مناسب هستند. همچنین از بهترین آبگرمکن دیواری کم فشار می‌توان به عنوان جایگزین مناسبی برای آبگرمکن های مخزن دار استفاده کرد؛ زیرا مصرف انرژی پایین تری دارند و میزان هدر رفت انرژی آن‌ها کمتر است.

اگر می‌خواهید برای مدت زمان طولانی آب گرم داشته باشید و هنگام حمام رفتن آب سرد نشود یک آبگرمکن دیواری با ظرفیت حرارتی بالا بخرید تا هنگامی که به آب گرم نیاز داشتید فورا آب سرد وارد مخزن شده و به سرعت گرم شود. البته یکی از معایب آبگرمکن دیواری و معایب آبگرمکن دیواری بوتان می توان به گران بودن و هزینه‌ نصب بالای آن ها اشاره کرد.

 

خرید آبگرمکن دیواری

 

هنگام خرید آبگرمکن دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این قسمت به بررسی مواردی که هنگام خرید آبگرمکن دیواری باید توجه کنید پرداخته‌ایم:

ظرفیت

یکی از پارامترهای مهم هنگام خرید آبگرمکن، معیار FHR است. این معیار احتمالا بر روی بر چسب راهنمای انرژی محصول درج می شود و معرف تعداد گالن های آبی است که یک آبگرمکن در هر ساعت می تواند تولید کند. بطور کلی آبگرمکن‌های گازی FHR بسیار بالاتری نسبت به آبگرمکن های برقی دارند و این معیار به ظرفیت مخزن، منبع گرما و اندازه شعله آبگرمکن بستگی دارد که توصیه می کنیم قبل از خرید آبگرمکن FHR مورد نیاز خانواده خود را در نظر بگیرید.

 

کارایی

برای تشخیص میزان کارایی آبگرمکن هنگام خرید آبگرمکن باید به فاکتوری به نام EF یا فاکتور انرژی توجه کنید. هر چقدر که فاکتور انرژی آبگرمکن بالاتر باشد میزان کارایی آبگرمکن بیشتر است. آبگرمکن های برقیEF بین ۰/۷ تا ۰/۹۵ دارند و آبگرمکن های گازیEF بین ۰/۵ تا ۰/۶ . معمولا این معیار در دفترچه راهنمای آبگرمکن ذکر می‌شود.

 

صرفه جویی در انرژی

از نظر کاهش مصرف انرژی آبگرمکن های دیواری انرژی کمتری نسبت به آبگرمکن های مخزن دار مصرف می کنند. گفته شده که آبگرمکن های دیواری بین 8 تا 50 درصد نسبت به سایر آبگرمکن ها در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند; زیرا انرژی زیادی صرف گرم نگه داشتن گالن آن ها می شود که در آبگرمکن های بدون مخزن این مشکل وجود ندارد. توجه کنید که میزان مصرف گاز آبگرمکن های دیواری بر روی برچسب انرژی آن مشخص شده است.

 

خرید آبگرمکن

 

فشار آب

اگر فشار آب در محل زندگی شما پایین تر از حد معمول است باید در انتخاب آبگرمکن مناسب بیشتر تحقیق کنید زیرا حتی در آبگرمکن های کم فشار نیز حداقل میزان فشار آب ضروری است چرا که در غیر اینصورت آبگرمکن روشن نمی‌شود. توصیه می‌شود در صورت امکان از آبگرمکن مخزنی ایستاده استفاده کنید.

 

دوام و طول عمر بالا

گفته می شود که طول عمر یک آبگرمکن با کیفیت مخزن دار تقریبا یک دهه است. این درحالی‌ ست که مدل‌های آبگرمکن دیواری تا دو برابر این مدت عمر می کنند. اگر در خرید آبگرمکن دقت کافی را بکار ببرید به راحتی میتوانید از دردسرهای هر ده ساله تعویض آبگرمکن نجات پیدا کنید.

 

بعد از خرید آبگرمکن به این نکته توجه کنید که بهتر است بصورت دوره ای آبگرمکن خود را تعمیر و سرویس کنید تا از هزینه های هنگفت خرید دوباره آبگرمکن جلوگیری کنید و در صورت بروز مشکل در آبگرمکن بلافاصله از یک تکنسین تعمیر آبگرمکن کمک بگیرید. با نصب اپلیکیشن خدمت از ما همیشه به یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص دسترسی دارید.

4.27 امتیاز از 16 رای

نصب آبگرمکن

نصب آبگرمکن

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با نصب آبگرمکن

مطالب مرتبط با گرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading