هنگام خرید آبگرمکن دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

ثبت درخواست "نصب آبگرمکن"
هنگام خرید آبگرمکن دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

احتمالا هنگام خرید آبگرمکن این سوالات برای شما پیش آمده که: یا آبگرمکن دیواری چی بخرم؟ معایب آبگرمکن دیواری چیه؟ بهترین آبگرمکن برقی دیواری باید چه ویژگی های داشته باشه؟ هنگام خرید آبگرمکن دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟ برای خرید آبگرمکن عجله نکنید و حتما به نکاتی که در ادامه گفته می‌شود توجه کنید تا بهترین آبگرمکن دیواری را برای منزل خود خریداری کنید.

 

راهنمای خرید آبگرمکن مخزن دار

اگر "آبگرمکن دیواری چی بخرم" نیز سوال شماست و قصد خرید بهترین آبگرمکن دیواری را دارید، باید به مواردی توجه کنید. هنگام خرید آبگرمکن و تشخیص بهترین مارک آبگرمکن ایستاده، بهتر است بدانید که آبگرمکن‌های مخزنی به 2 نوع گازی و برقی تقسیم می‌شوند. تفاوت نحوه کار آنها به این صورت است که آب سرد درون مخزن آبگرمکن به وسیله گاز یا برق گرم و اطمینان حاصل می­‌شود که آب درون مخزن آبگرمکن همیشه گرم می‌ماند؛ حتی اگر شیر آب گرم باز نباشد. همین موضوع یکی از معایب آبگرمکن دیواری مخزنی و آبگرمکن مخزنی دیواری زودجوش است؛ زیرا میزان هدر رفت انرژی آنها بسیار بالاست. مدل‌های جدیدتر آبگرمکن همانند یک آبگرمکن دیواری خارجی به میزان قابل توجهی اتلاف گرما را کاهش می‌دهند و انرژی صرفه جویی می‌کنند. بنابراین هنگام خرید آبگرمکن برای کاهش میزان گاز مصرفی به برچسب انرژی موجود بر روی آبگرمکن توجه کنید.

راهنمای خرید بهترین آبگرمکن دیواری

مسلما سوال "آبگرمکن دیواری چی بخرم" با شناخت مدل‌های مختلف آبگرمکن پاسخ داده نمی‌شود؛ پس ادامه مطلب را از دست ندهید. 

آبگرمکن‌های دیواری پرکاربردترین نوع آبگرمکن‌ها در ایران هستند. آبگرمکن‌های دیواری هیچ مخزنی برای نگهداری آب گرم ندارند و به همین دلیل فضای کمی آشغال می‌کنند و بسیار برای محیط‌های آپارتمانی و آشپزخانه‌های کوچک مناسب هستند. آنچه که هنگام خرید اهمیت دارد، شناخت بهترین مارک آبگرمکن دیواری است. همچنین از بهترین آبگرمکن دیواری کم فشار می‌توان به عنوان جایگزین مناسبی برای آبگرمکن‌های مخزن دار استفاده کرد؛ زیرا مصرف انرژی پایین‌تری دارند و میزان هدر رفت انرژی آنها کمتر است.

اگر منظورتان از "آبگرمکن دیواری چی بخرم" این است که می‌خواهید برای مدت زمان طولانی آب گرم داشته باشید و هنگام حمام رفتن آب سرد نشود، یک آبگرمکن دیواری با ظرفیت حرارتی بالا بخرید؛ تا هنگامی که به آب گرم نیاز داشتید آب سرد فورا وارد مخزن شده و به سرعت گرم شود. مثلا آبگرمکن مخزنی دیواری زودجوش از انواع آبگرمکن است که بسیار محبوب است.

یکی از بهترین آبگرمکن دیواری مخزن دار، آبگرمکن بوتان است. البته از معایب آبگرمکن دیواری و معایب آبگرمکن دیواری بوتان می‌توان به گران بودن و هزینه‌ نصب بالای آنها اشاره کرد.

 

خرید آبگرمکن دیواری

 

هنگام خرید آبگرمکن دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این قسمت به بررسی مواردی که هنگام خرید آبگرمکن دیواری باید توجه کنید، پرداخته‌ایم. مطالعه این قسمت پاسخ سوال "آبگرمکن دیواری چی بخرم" شما را به‌طور کامل می‌دهد تا با مزایا و معایب آبگرمکن دیواری و مدل‌های آن آشنا شوید و بتوانید بهترین آبگرمکن دیواری را برای منزل‌تان خریداری کنید.

 

ظرفیت

هنگام پرسیدن سوال "آبگرمکن دیواری چی بخرم" حتما ظرفیت آبگرمکن دیواری را در ذهن داشته باشید. یکی از پارامترهای مهم هنگام خرید آبگرمکن، معیار FHR است. این معیار احتمالا بر روی بر چسب راهنمای انرژی محصول درج می‌شود و معرف تعداد گالن‌های آبی است که یک آبگرمکن در هر ساعت می‌تواند تولید کند. بطور کلی آبگرمکن‌های گازی FHR بسیار بالاتری نسبت به آبگرمکن های برقی دارند و این معیار به ظرفیت مخزن، منبع گرما و اندازه شعله آبگرمکن بستگی دارد که توصیه می‌کنیم قبل از خرید آبگرمکن FHR مورد نیاز خانواده خود را در نظر بگیرید.

 

کارایی

مطمئنا کارایی یکی از فاکتورهایی است که یک آبگرمکن ساده را به بهترین آبگرمکن دیواری تبدیل می‌کند. برای تشخیص میزان کارایی آبگرمکن هنگام خرید آبگرمکن باید به فاکتوری به نام EF یا فاکتور انرژی توجه کنید. هر چقدر که فاکتور انرژی آبگرمکن بالاتر باشد میزان کارایی آبگرمکن بیشتر است. آبگرمکن های برقی EF بین ۰/۷ تا ۰/۹۵ دارند و آبگرمکن های گازی EF بین ۰/۵ تا ۰/۶ . معمولا این معیار در دفترچه راهنمای آبگرمکن ذکر می‌شود.

 

بهترین آبگرمکن دیواری

 

صرفه جویی در انرژی

از نظر کاهش مصرف انرژی آبگرمکن های دیواری انرژی کمتری نسبت به آبگرمکن های مخزن دار مصرف می‌کنند. گفته می‌شود آبگرمکن های دیواری بین 8 تا 50 درصد نسبت به سایر آبگرمکن ها در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کنند; زیرا انرژی زیادی صرف گرم نگه داشتن گالن آنها می‌شود که در آبگرمکن های بدون مخزن این مشکل وجود ندارد. توجه کنید که میزان مصرف گاز آبگرمکن های دیواری بر روی برچسب انرژی آن مشخص شده است.

 

فشار آب

اگر فشار آب در محل زندگی شما پایین تر از حد معمول است باید در انتخاب آبگرمکن مناسب بیشتر تحقیق کنید زیرا حتی در آبگرمکن های کم فشار نیز حداقل میزان فشار آب ضروری است چرا که در غیر اینصورت آبگرمکن روشن نمی‌شود. توصیه می‌شود در صورت امکان از آبگرمکن مخزنی ایستاده استفاده کنید.

دوام و طول عمر بالا

گفته می شود که طول عمر یک آبگرمکن با کیفیت مخزن دار تقریبا یک دهه است. این درحالیست که مدل‌های آبگرمکن دیواری تا دو برابر این مدت عمر می‌کنند. اگر در خرید آبگرمکن دقت کافی را بکار ببرید به راحتی می‌توانید از دردسرهای هر ده ساله تعویض آبگرمکن نجات پیدا کنید.

 

بعد از خرید آبگرمکن به این نکته توجه کنید که بهتر است بصورت دوره‌ای آبگرمکن خود را تعمیر و سرویس کنید تا از هزینه‌های هنگفت خرید دوباره آبگرمکن جلوگیری کنید و در صورت بروز مشکل در آبگرمکن بلافاصله از یک تکنسین تعمیر آبگرمکن کمک بگیرید. با نصب اپلیکیشن "خدمت از ما" همیشه به یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص دسترسی دارید.

به این مطلب امتیاز دهید

3.97 امتیاز از 120 رای

نصب آبگرمکن

برای سرویس نصب آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب آبگرمکن

مطالب مرتبط با گرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading