سرویس و تعمیر آبگرمکن

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

آیا دنبال عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان خود هستید؟ یا می خواهید بدانید علت گرم نشدن آب ابگرمکن دیواری تان چیست؟ دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان رو نمی شناسید؟ یا دنبال هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان هستید؟ شاید هم شعله آبگرمکن خوب کار نمی کند و برای تنظیم شعله ابگرمکن دیواری بوتان عزیزتان خیلی کارها کرده اید؟

 

بنر خدمت از ما

 

بعضی ها  مثل شاگرد زرنگ مدرسه به دنبال آموزش رایگان تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان هستند و با سوالاتی مثل : آموزش تصویری تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان ، فیلم آموزش تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان و حتی کمی زرنگ تر ها آموزش تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان pdf ، گوگل را به فغان می آورند.


دانش خوب است اما قبول کنید که هر کس را بهر کاری ساخته اند. پس اگر جایی نتوانستیم جواب خودمان را پیدا کنیم بد نیست به متخصص آن رجوع کنیم.  یا چنانچه کماکان اصرار دارید خودتان جواب را بیابید می توانید بخش تعمیرات لوازم خانگی سایت را مطالعه فرمایید.

 

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

 

بیشتر افراد برای عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان مطالب زیر را در فضای وب دنبال می کنند.

  • عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان
  • هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان
  • تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3115
  • اموزش رایگان تعمیر ابگرمکن دیواری بوتان
  • آموزش تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان pdf
  • هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان b3115
  • پیچ تنظیم شعله آبگرمکن دیواری بوتان
  • علت کم بودن شعله آبگرمکن دیواری
  • نحوه تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان


عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان : بخش اول

ابتدا به سوال مربوط به دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان می پردازیم :

دیافراگم در واقع نقطه اتصال بخش مربوط به آب و بخش گاز آبگرمکن است . این دیافراگم آبگرمکن است که دستور روشن شدن به آبگرمکن و گرم شدن آب را می دهد. اسم دیافراگم نباید شما را بترساند. دیافراگم یک واشر پلاستیکی با عمر محدود است و بعد از مدتی نیاز به تعویض دارد.  گاهی ممکن است موقع عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان و چک کردن دیافراگم متوجه خرابی آن نشوید. اما اگر به آبگرمکن دقت کنید شاید علت گرم نشدن آب ابگرمکن دیواری همین دیافراگم باشد. قطعه ای است که راحت قابل خرید و تعویض است.



عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان : بخش دوم

علت گرم نشدن آب ابگرمکن دیواری می تواند موارد متعددی باشد. گاهی رسوب گرفتگی مبدل های حرارتی اجازه انتقال حرارت را نداده  و در نتیجه آب دمای کافی دریافت نمی کند. رسوب گیری و جرم زدایی از آبگرمکن ، لوله های و قسمتهایی که احتمال رسوب گرفتگی دارند این مشکل را حل می کند . برای این مورد از عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان باید حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

 

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان : بخش سوم

علت خاموش شدن آبگرمکن یا روشن نشدن شمعک آبگرمکن می تواند موارد متعددی  باشد. گاهی ایراد از واشر دیافراگم آبگرمکن است. گاهی افت فشار گاز اجازه مشتعل شدن را به شمعک نمی دهد. موارد دیگری مثل ایراد در ترموکوپل ، نقص در مشعل و گاهی ارتفاع بالای شمعک از دلایل روشن نشدن شمعک آبگرمکن است.



عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان : بخش چهارم

علت جرقه زدن آبگرمکن و روشن نشدن آن را می توان رایج ترین مشکل در عیب یابی آبگرمکن بوتان دانست. امکان دارد مشکل مربوط به رسوب گرفتگی سر الکترود باشد. گاهی ایراد به سنسور جریان گاز دچار مشکل شده باشد. گاهی اوقات نقص در لوله کشی ساختمان و جابجاشدن شیر آب سرد و گرم می تواند این ایراد را ایجاد کند. حتما از درست بودن جای شیرها مطمئن شوید. گاهی دلیل ساده ای مثل باز نبودن شیر گاز منجر به جرقه نردن می شود.



عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان : بخش پنجم

گاهی حرارت آبگرمکن ثبات ندارد و نوسانان درجه حرارت ممکن است کار آبرمکن را دچار اختلال کند. یک نکته که در عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان مهم است اینست که دقت کنید که گاه دلایل ساده ای پشت مشکلات آبگرمکن است. در مورد این ایراد ، برخی از مواقع فشار کم آب ورودی به آبگرمکن باعث می شود که درجه حرارت نیز ثبات خوبی نداشته باشد. مثلا کم و زیاد شدن ورودی آب منجر به خاموش و روشن آبگرمکن و نهایتا نوسانات دمایی آن می گردد . هر چند وقت یکبار فیلترهای آبگرمکن را چک کنید و از تمیزی آنها مطمئن شوید .


با خیالی راحت تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان را به ما بسپارید.

 

دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان

 

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان : بخش ششم

عدم تنظیم شدن دمای آبگرمکن می تواند دلیل دیگری برای عیب آبگرمکن باشد . این روزها آبگرمکن ها به دلیل دارا بودن سنسور حرارتی این قابلیت را دارند که دما را در یک سطح مشخص و تنظیم شده نگه دارند. گاهی این سنسور ئدچار خرابی شده و باید تعمیر شود. مبدل حرارتی یک بخش دیگر از آبگرمکن است که ایجاد حتی چند ترک ریز روی آن می تواند عملکرد ان را مختل کند.  در بعضی اوقات اجسام خارجی داخل محفظه احتراق افتاده و جریان گاز را مسدود می کنند و اجازه احتراق کامل را نمی دهد. فشار آب و گاز ورودی به ابگرمکن را کنترل نمایید.

3.50 امتیاز از 23 رای

سرویس و تعمیر آبگرمکن

سرویس و تعمیر آبگرمکن

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

آیا دنبال عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان خود هستید؟ یا می خواهید بدانید علت گرم نشدن آب ابگرمکن دیوار...
loading