آموزش هواگیری و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان مدل‌های b3115 و b3118

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر آبگرمکن"
آموزش هواگیری و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان مدل‌های b3115 و b3118

تعمیر آبگرمکن، در اولین قدم نیازمند بررسی و عیب یابی آبگرمکن است. مشکلات آبگرمکن، به صورت کلی توسط تعمیرکار آبگرمکن، عیب یابی و رفع می‌شوند؛ که شامل بررسی قطعات آبگرمکن و بررسی مشکلات رایج آبگرمکن (سرد شدن آب، خاموش شدن آبگرمکن، روشن نشدن آبگرمکن و ...) است.

پیشهاد می‌کنیم در صورتی که تا به حال اقدام به انجام چنین عیب یابی‌ها و تعمیراتی نکرده‌اید، شخصا اقدام به استفاده از آموزش تصویری تعمیر آبگرمکن دیواری نکنید. خطراتی مانند سوختگی و ...، می‌تواند سلامت شما را به خطر اندازد. 

در صورتی که قصد یافتن متخصص تعمیر آبگرمکن را دارید، می‌توانید درخواست خودتان را در "خدمت از ما" ثبت کنید و به رایگان از 5 متخصص، قیمت تقریبی عیب یابی، هواگیری یا تعویض قطه‌ای که مورد نیاز است را دریافت کنید.

حتی  بهترین آبگرمکن دیواری نیز در زمان خاصی به سرویس و تعمیرات نیاز دارد. در این مقاله از مجله خدمت از ما، قصد داریم برای شما از تعمیر آبگرمکن دیواری، هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان، علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان b3115 و ... بگوییم.

 

در صورتی که تمایل داشتید پس از تعمیر شدن آبگرمکن دیواری بوتان b3115، b3118 یا هر یک از مدل‌های دیگر آبگرمکن ایستاده یا دیواری، اقدام به دریافت خدمات نظافتی کنید؛ می‌توانید درخواست نظافت منزل خود را در خدمت از ما، ثبت کنید. همچنین اگر ساکن شهر تهران هستید، می‌توانید درخواست نظافت منزل تهران کنید.

 

تعمیر آبگرمکن دیواری (Repair wall water heater)

 

تعمیر آبگرمکن

موارد متعددی می‌تواند منجر به نیاز به تعمیرات آبگرمکن شود. گاهی آبگرمکن شما روشن می‌شود، اما به خوبی گرم نمی‌کند. گاهی آبگرمکن پس از روشن شدن، به سرعت خاموش می‌شود. گاهی آبگرمکن، آب ورودی را گرم نمی‌کند. 

علت‌های زیادی برای رخ دادن این موارد هست. در صورتی که به صورت دوره‌ای اقدام به سرویس آبگرمکن نکرده باشید که شامل خدماتی مانند جرم گیری آبگرمکن است؛ مخزن آبگرمکن به خود رسوباتی می‌گیرد که منجر به چنین مواردی می‌شود. گاهی زخامت رسوبات دیواره مخزن، به حدی می‌رسد که مواردی مثل سوراخ شدن دیواره آبگرمکن را شاهد خواهید بود. 

 

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

 

به همین دلیل، برای بررسی دقیق علت مشکل آبگرمکن، باید تعمیرکار در محل حاضر شود و پس از بررسی، به شما بگویید که مشکل از کجا است و به چه طریقی می‌توان آن را رفع کرد.  تعویض سوپاپ بای پس پکیج ایران رادیاتور و دیگر برند‌های آبگرمکن و همین طور قطعات تاثیرگذار در روند عملکرد این وسیله گرمایشی از اهمیت بالایی برخوردار است. 

خراب شدن دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان، خرابی شمعک، مشکل در جرقه زن و ...، از جمله مشکلات رایج پیش آمده در انواع آبگرمکن دیواری هستند.

 

7 مشکل رایج آبگرمکن

در ادامه برای شما، 7 مشکل رایج آبگرمکن که رایج‌تر از باقی مشکلات هستند را برای شما آورده‌ایم. برخی از آن‌ها، به شکلی است که خودتان حتی اگر مهارت چندانی در تعمیر نداشته باشید، می‌توانید اقدام به انجام آن کنید.

همه اقدامات فنی از تعمیر پرشر سوئیچ هوا گرفته تا دیگر تجهیزات وابسته باید توسط افراد متخصص صورت گیرد. اما برخی از آن‌ها، این گونه نیستند. پیشنهاد می‌کنیم به دقت بررسی کنید که آیا مشکل پیش آمده، جزء همین 7 موردی است که در ادامه برای شما نوشته شده است؛ یا نه.

علت انفجاری روشن شدن آبگرمکن دیواری بوتان و همین طور گرم نکردن آب از سری موارد پر درخواست کاربران در خدمات سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری بوده که در ادامه اطلاعات جامعی در این خصوص ارائه می‌شود. 

 

مورد اول در عیب یابی آبگرمکن دیواری: گرم نشدن آب آبگرمکن

دیافراگم آبگرمکن، محل اتصال دو بخش گازی و آبی آبگرمکن است. دیافراگم دستور روشن شدن آبگرمکن و سپس گرم شدن آب را می‌دهد.دیافراگم یک واشر پلاستیکی با عمر محدود است؛ و با توجه به فشاری که بر روی آن است، هر سال نیاز به تعویض دارد.نحوه صحیح  روشن كردن آبگرمكن ديواري بوتان و دیگر آبگرمکن‌ها در بروز این مشکل تاثیر دارد. 

گاهی خرابی دیافراگم در نگاه اول مشخص نمی‌شود؛ اما آن را از جای خودش در آورید و بررسی کنید. مشکلی مانند گرم نشدن آب آبگرمکن، در اکثر مواقع از دیافراگم است. در نهایت وضعیت پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن مخزنی و دیواری می‌تواند در عدم گرم شدن آب این وسیله پرکاربرد تاثیر داشته باشد. 

 

مورد دوم در عیب یابی آبگرمکن دیواری: رسوب گرفتگی مبدل حرارتی و لوله‌ها

همان طور که گفتیم، مشکلات متفاوتی منجر به گرم نشدن آب می‌شوند. از جمله آن‌ها، رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، مبدل حرارتی و لوله‌های داخلی آبگرمکن است.در صورت رسوب گرفتگی در مبدل حرارتی، انتقال گرما به درستی صورت نمی‌گیرد و منجر به گرم نشدن آب می‌شود.وضعیت  رسوب گیر پکیج و آبگرمکن در این شرایط باید مورد بررسی قرار گیرد. 

برای رفع این مشکل باید اقدام به شسشتوی لوله‌ها و مبدل با اسید کنید. به هیچ وجه این کار را خودتان انجام ندهید. با توجه به خطرات اسید آبگرمکن، مواردی مانند سوختگی پوست و ... کاملا محتمل است.علاوه بر این موارد می‌توان از اقدامات پیشگیرانه‌ای مثل  نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری برای جلوگیری از تکرار سریع این مشکل بهره برد. 

 

مورد سوم در عیب یابی آبگرمکن دیواری: خاموش شدن آبگرمکن

چند مورد می‌تواند عامل خاموش شدن آبگرمکن و همین طور بوجود آورنده‌ی علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری شود. از جمله خرابی واشر دیافراگم آبگرمکن که در مورد یک هم به آن اشاره کردیم؛ افت فشار گاز که منجر به مشتعل شدن شمعک را نمی‌دهد؛ و همچنین مواردی مثل ایراد در ترموکوپل، نقص در مشعل آبگرمکن و در برخی موراد، ارتفاع بالای شمعک، منجر به خاموش شدن شمعک و به تبع آن، خاموش شدن آبگرمکن می‌شود.

 

 

مورد چهارم در عیب یابی آبگرمکن دیواری: رسوب گرفتگی سر الکترود

در اکثر موارد، چنین موردی برای خرابی سر الکترود آبگرمکن یا رسوب گرفتگی آن است. در صورتی که سر الکترود را بررسی کردید و مشکلی نداشت، باید اقدام به بررسی سنسور جریان گاز کنید.در برخی موارد نادر، شیر آب و گرم جابجا می‌شوند و چنین موردی برای شما پیش می‌ایند؛ به همین دلیل، در اولین اقدام خود، از صحت شیر سرد و گرم، اطمینان حاصل کنید.

ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری در هنگام سرویس انواع آبگرمکن دیواری باید مورد بررسی قرار گیرد. گاهی این مورد، به دلیل باز نبودن شیر گاز اتفاق می‌افتد. مثلا به سفر رفته بودید و اینک که به خانه خود بازگشته‌اید، فراموش کرده‌اید شیر گاز را باز کنید.

 

مورد پنجم در عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان: فشار کم آب ورودی

گاهی حرارت آبگرمکن ثبات ندارد و نوسانان درجه حرارت ممکن است کار آبگرمکن را دچار اختلال کند. یک نکته که در عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان مهم است اینست که دقت کنید، گاه دلایل ساده‌ای پشت مشکلات آبگرمکن است.علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری در صورت عدم بررسی سریع با ایرادات اساسی در قطعات اصلی همراه است. 

در مورد این ایراد، برخی از مواقع فشار کم آب ورودی به آبگرمکن باعث می‌شود که درجه حرارت نیز ثبات خوبی نداشته باشد. مثلا کم و زیاد شدن ورودی آب منجر به خاموش و روشن آبگرمکن و نهایتا نوسانات دمایی آن می‌گردد. هر چند وقت یکبار فیلترهای آبگرمکن را چک کنید و از تمیزی آن‌ها مطمئن شوید.

 

 

مورد ششم در عیب یابی آبگرمکن دیواری: خرابی سنسور حرارتی

عدم تنظیم شدن دمای آبگرمکن می‌تواند دلیل دیگری برای عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان باشد. این روزها آبگرمکن‌ها به دلیل دارا بودن سنسور حرارتی این قابلیت را دارند که دما را در یک سطح مشخص و تنظیم شده نگه دارند. گاهی این سنسور دچار خرابی شده و باید تعمیر شود.  

مبدل حرارتی یک بخش دیگر از آبگرمکن است که ایجاد حتی چند ترک ریز روی آن می‌تواند عملکرد آن را مختل کند. در بعضی اوقات اجسام خارجی داخل محفظه احتراق افتاده و جریان گاز را مسدود می‌کنند و اجازه احتراق کامل را نمی‌دهد. فشار آب و گاز ورودی به آبگرمکن را کنترل نمایید.

 

مورد هفتم در عیب یابی آبگرمکن دیواری: رنگ گرفتگی آب داغ

رنگ گرفتگی آب داغ، معمولا به دلیل اکسیده شدن لوله‌های مسی آبگرمکن اتفاق می‌افتد؛ به خصوص اگر آبگرمکن شما قدیمی است. این آب، معمولا به رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، قرمز، زرد و سبز است؛ و در بلندمدت می‌تواند بر سلامت شما اثر گذاری سوء بگذارد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم سریعا اقدام به تعویض لوله‌های آبگرمکن کنید و برای جلوگیری از کاهش کیفیت آب پس از عبور از داخل آبگرمکن، از یک فیلتر در ابتدای محل ورودی آب سرد استفاده کنید. 

آموزش نحوه هواگیری آبگرمکن دیواری

 

آموزش نحوه هواگیری آبگرمکن

در ادامه، تمامی مراحلی لازم برای هواگیری آبگرمکن برای شما درج شده است. اکثر مدل‌های رایج مورد بازار، مانند آبگرمکن‌های ایران رادیاتور یا آبگرمکن‌های بوتان مدل b3315if، b3118 یا ...، دارای یک مکانیزم واحد هستند. به همین دلیل، این آموزش برای اکثر آبگرمکن‌ها کاربرد دارد.

 1. اولین قدم برای هواگیری آبگرمکن، خاموش کردن آن است. در صورتی که آبگرمکن گازی است، شیر گاز را ببندید و پس از چند ده دقیقه که دمای آبگرمکن پایین آمد، اقدام به به انجام باقی مراحل کنید.
  اگر آبگرمکن برقی است، کافی است برق ورودی به آن را قطع کنید.
 2. اینک باید اقدام به بستن شیرهای آب ورودی کنید. در آبگرمکن دو شیر دریچه‌ای و توپی قرار دارد.
  برای بستن شیر توپی، کافی است که یک نیم دور آن را بچرخانید؛ و برای بستن شیر دریچه‌ای، چندین دور آن را باید بپیچید تا به صورت کامل بسته شود.
 3. حال نیاز به خالی کردن آب باقی مانده در لوله آب گرم است. برای این کار، می‌توانید هر یک از شیرهای آب گرم خانه که به آبگرمکن نزدیک‌تر است را باز کنید تا آب تخلیه شود.
 4. در آبگرمکن یک شیر، با عنوان شیر تخلیه طراحی شده است. برای تخلیه کامل آبگرمکن، نیاز به باز کردن این شیر است. دو کار می‌توانید انجام دهید:
  یک. گرفتن یک سطل در زیر شیر.
  دو. وصل کردن یک شلنگ به شیر و قرار دادن آن در محلی آب پس از خروج، در آن خالی شود.
 5. احتمالا به هنگام تخلیه شدن آب، باید صداهایی از آبگرمکن به گوش‌تان برسد. این صدا، در واقع همان هوایی است که در حال تخلیه شدن از آبگرمکن است.
 6. پس از تخلیه شدن کامل آب و به اتمام رسیدن صدا، اقدام به بستن شیر تخلیه کنید.
 7. اینک تمامی مواردی که تا به اینجا انجام داده‌اید رو مجدد انجام دهید تا بتوانید مجدد آبگرمکن را راه اندازی کنید. 

آنچه مطالعه نمودید، آموزش نحوه هواگیری آبگرمکن بود. امیدواریم بتوانید از این آموزش برای هواگیری کامل آبگرمکن دیواری خودتان استفاده کنید. تفاوت پکیج و آبگرمکن از نظر برخی تنظیمات و نوع نصب و کاربرد سرویس و نحوه  هواگیری پکیج را با شرایط خاصی همراه کرده است. 

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم برای شما از تعمیر آبگرمکن، 7 مشکل رایج آن و عیب یابی آبگرمکن به همراه نحوه هواگیری آبگرمکن بگوییم.

شما به می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن دیواری خودتان را در خدمت از ما، ثبت کنید؛ و از تعمیرکاران آبگرمکن به رایگان قیمت بگیرید.

سرویس و تعمیر آبگرمکن
برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading