قیمت تعمیر شوفاژ در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه تعمیر شوفاژ" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 50,000 تومان
 • 100,000 تومان
 • 150,000 تومان
 • 200,000 تومان

شما در کدام شهر به تعمیر شوفاژ نیاز دارید؟

تعمیر شوفاژ را به متخصصش بسپار

درخواست‌ها برای تعمیر شوفاژ با شروع سرما رو به افزایش می‌گذارد. شوفاژها مدل‌های مختلفی دارند؛ و تعمیرات شوفاژ در مدل‌های مختلف به‌صورت متفاوت انجام می‌شود. در «خدمت از ما»، خدمات حرفه‌ای در زمینه تعمیر رادیاتور توسط حرفه‌ای‌ترین متخصصان شهرتان به شما ارائه می‌شود.

رادیاتور شوفاژ یکی از پرکاربردترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان‌های عمومی و منازل است. اما رادیاتور شوفاژ هم مانند هر وسیله پرکاربرد دیگری نیاز به سرویس و تعمیر شوفاژ دارد. ممکن است شما به علت گرم نشدن شوفاژ، آب دادن شیر آن، سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ و ... به خدمات تعمیر شوفاژ نیاز داشته باشید.

با «خدمت از ما» می‌توانید تعمیر موتورخانه شوفاژ، تعمیر رادیاتور پره ای و برقی، هواگیری و سایر خدمات مرتبط را به راحتی به متخصصان معتبر شهرتان بسپارید. برای آشنایی با هزینه تعمیر شوفاژ و سایر نکات این خدمات با ما همراه باشید.

 

تعمیر رادیاتور پره ای

 

 

عیب یابی و تعمیر شوفاژ

در اینجا برخی از مشکلاتی که به خدمات تعمیر شوفاژ نیاز دارند را بررسی می‌کنیم:

 

تعمیر شوفاژ به دلیل تلفات حرارت جداره‌های خارجی

یکی از دلایل نیاز به تعمیرات شوفاژ، تفاوت درجه حرارت داخل و خارج ساختمان است. نتیجه این شرایط کاهش درجه حرارت به پایین‌ترین درجه، و از دست رفتن حرارت می‌شود.

این کاهش درجه حرارت از طریق دیوار، کف پنجره‌ها و سقف‌ها اتفاق می‌افتند. با محاسبه و آگاهی از میزان خروج حرارت از این سطوح، می‌توان نیاز به تعمیر رادیاتور شوفاژ را متوجه شد، و ساختمان را به درجه حرارت مطلوب رساند.

 

نیاز به تعمیرات شوفاژ در صورت وجود صدا در رادیاتور شوفاژ

شنیدن صداهای عجیب می‌تواند نشانه نیاز به تعمیرات شوفاژ باشد. برای مثال، صدای تق و تق از رادیاتور به معنای این است که بین انشعاب ورودی و خروجی ارتباط درستی برقرار نشده است.

صدای خش خش نیز به دلیل وجود فشار بیش از حد داخل رادیاتور است؛ در واقع قدرت و سرعت بیش از حد پمپ سیستم گرمایشی این اشکال را به وجود می‌آورد.

 

تعمیر شوفاژ رادیاتور به دلیل تلفات حرارت ناشی از تهویه هوا

حرارت از یک سو به واسطه تهویه از دست می‌رود، و از سوی دیگر به واسطه جریان هوا در اتاق. البته سرعت این جریان را می‌توان با محاسبه تغییرات هوا در هر ساعت بدست آورد؛ یعنی با تقسیم حجم هوای در حال حرکت کل اتاق در هر ساعت بر حجم اتاق. نتیجه این محاسبه به ما نشان می‌دهد آیا به تعمیر رادیاتور شوفاژ نیاز داریم یا خیر.

 

تعمیر سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

خرابی لوله‌ها و حرارت بالا باعث سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ می‌شود. در بیشتر مواقع، تعمیر سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ با استفاده از چسب سوراخ رادیاتور به راحتی رفع می‌شود. در صورت ممکن نبودن تعمیر، نیاز به نصب رادیاتور شوفاژ جدید است.

 

تعمیرات شوفاژ

 

هزینه تعمیر شوفاژ چقدر است؟

هزینه تعمیر شوفاژ، اجرت تعمیرات شوفاژ و تعرفه تعمیرات شوفاژ همگی به یک معنا هستند. هزینه تعمیرات شوفاژ را نمی‌توان به صورت قطعی اعلام کرد و نیازمند بازدید توسط تعمیرکار شوفاژ است.

گاهی اوقات ممکن است مشکل از خاموش شدن شعله پکیج و یا آبگرمکن باشد، که با روشن کردن آن مشکل برطرف می‌شود. گاهی نیز باید علت گرم نشدن رادیاتور و شوفاژ را رفع کرد، که زحمت و تخصص بیشتری را می‌طلبد.

برای تخمین هزینه تعمیر شوفاژ و همچنین خدمات دیگر مانند تعمیر پکیج به صورت رایگان، می‌توانید درخواست خود را در اپ یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید؛ تا در کمتر از 30 دقیقه از چند متخصص قیمت را دریافت کنید؛ بدون نیاز به نهایی کردن سفار‌شتان. در جدول زیر لیست قیمت بعضی از خدمات را برای شما شرح داده ایم.

 

لیست هزینه تعمیر شوفاژ و رادیاتور

خدمات تعمیر شوفاژ و رادیاتور  قیمت خدمات (به روز رسانی سال 1400)
هواگیری هر رادیاتور 30.000 تا 45.000 تومان
آب بندی بین پره‌ها 70.000 تا 90.000 تومان
تعویض شیر شوفاژ 75.000 تا 100.000 تومان
سرویس کامل(هر رادیاتور) 70.000 تا 100.000 تومان
باز کردن رادیاتور 60.000 تا 85.000 تومان
نصب ترموستات اتاقی ( هر عدد ) 180.000 تا 200.000 تومان
نصب ترموستات اتاقی با کنترل دور فن ( هر عدد ) 180.000 تا 200.000 تومان

 

هزینه تعمیر رادیاتور شوفاژ چگونه پرداخت می‌شود؟

هنگامی که شما درخواست تعمیر رادیاتور شوفاژ خود را در «خدمت از ما» ثبت کردید، بهترین تعمیرکاران شوفاژ فعال در شهر شما، با توجه به مشکلاتی که شرح داده‌اید (مثلا علت گرم نشدن شوفاژ یا سوراخ شدن آن)، برایتان پیشنهاد قیمت ارسال می‌کنند.

شما با مراجعه به پروفایل متخصص، بررسی نظرات سایر مشتریان و قیمت پیشنهادی، می‌توانید متخصص مورد نظر خود را برای تعمیر رادیاتور پره ای، برقی و ... در تهران، مشهد، شیراز و سایر شهرها انتخاب نمایید. پس از تعمیرات شوفاژ و تحویل کار و فاکتور، شما اجرت تعمیرات شوفاژ را به تعمیرکار خواهید پرداخت.

 

چرا تعمیرات شوفاژ را از «خدمت از ما» سفارش دهم؟

تعمیرکاران شوفاژ «خدمت از ما» از میان باتجربه‌ترین و خوشنام‌ترین متخصصان شهر شما و با وسواس انتخاب شده‌اند. منصف بودن در اعلام هزینه تعمیر شوفاژ نیز یکی دیگر از ویژگی‌های متخصصان تعمیرات شوفاژ در این پلتفرم است.

هنگام تعمیر شوفاژ، تجربه تعمیرکار برای عیب یابی شوفاژ بسیار به چشم می‌آید. به عنوان مثال، تعمیرکار باتجربه به راحتی می‌تواند مشکلات شوفاژ را بدون آزمون و خطا و هزینه اضافی تشخیص دهد، زیرا تجربه کاری بالایی دارد. از طرفی، آنها در بازار کاملا شناخته شده هستند؛ و (در صورت نیاز) می‌توانند قطعات اصل برای تعمیر رادیاتور شوفاژ را سریع و با قیمت مناسب تهیه کنند.

 

هزینه تعمیر شوفاژ برقی

 

رادیاتور شوفاژ چیست؟

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم، رادیاتور شوفاژ از دستگاه‌های حرارتی در سیستم‌های گرمایش مرکزی است که رواج آن روز به روز بیشتر می‌شود. این سیستم حرارت آب گرم را در ساختمان به گردش در می‌آورد و از این راه نیازهای گرمایشی ما را برطرف می‌کند. 

 

انواع رادیاتور شوفاژ

 

رادیاتور شوفاژ پره‌ای

رادیاتور شوفاژ پره‌ای، همان‌طور که حدس می‌زنید، از کنار هم قرار گرفتن تعدادی پره ساخته شده است. میزان گرمادهی این شوفاژ را نیز تعداد و جنس پره‌های رادیاتور مشخص می‌کند. مزایای رادیاتور شوفاژ پره‌ای عبارت است از:

 • امکان انتخاب تعداد پره رادیاتور با توجه به یزرگی و کوچکی فضا و گرمای مورد نیاز
 • امکان تعویض پره در صورت سوراخ شدن، زنگ‌زدگی و مشکلات دیگر
 • دوام و طول عمر بالا در مقایسه با رادیاتورهای دیگر
 • بالا بودن ضریب هدایت حرارتی

 

رادیاتور شوفاژ پنلی

رادیاتور شوفاژ پنلی یک مدل تقریبا جدید در بازار است، و تعمیر آن به اندازه تعمیر رادیاتور پره ای تقاضا ندارد. این شوفاژها که از ورق‌های فولادی ۱٫۱۵ یا ۱٫۲ میلی‌متر ساخته می‌شود، گرمای یکنواخت‌تری در مقایسه با رادیاتور شوفاژ پره ای دارند. از جمله مزایای این مدل می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • سبک و شیک بودن
 • نیاز پایین به گردش آب
 • سازگاری بالا با پکیج‌ها به دلیل جنس فولادی
 • بازده گرمایی بیشتر در مقایسه با مدل‌ها پره‌ای
 • بالاتر بودن درصد انتقال حرارت و آسایش حرارتی

 

رادیاتورهای حوله خشک کن

کاربرد اصلی این مدل برای خشک کردن حوله، گاهی لباس و همچنین گرم کردن حمام است. به همین خاطر، نصب حوله خشک کن و این نوع از رادیاتور شوفاژ در حمام یا نزدیک به آن انجام می‌شود.

رادیاتورهای حوله خشک کن معمولا از پنل‌هایی با لوله‌های افقی تشکیل شده‌اند، که محل آویزان کردن حوله و لباس هستند. به واسطه دکوراسیون‌های مدرن‌تری که این روزها در حمام منازل می‌بینیم، درخواست برای تعمیر رادیاتور شوفاژ حوله خشک کن نیز افزایش یافته است.

 

رادیاتور قرنیزی

رادیاتور قرنیزی نیز درخواست خیلی بالایی در مقایسه با مدل‌های دیگر در خدمات تعمیرات شوفاژ ندارد؛ چراکه از جدیدترین پایانه‌های حرارتی در سیستم‌های گرمایشی ساختمان‌هاست.

پوسته خارجی رادیاتورهای قرنیزی از جنس آلومینیوم است، و در پشت آن لوله آب گرم قرار گرفته. از مزایای این رادیاتور می‌توانیم به اشغال فضای کمتر نسبت رادیاتورهای دیگر، گرمای یکنواخت‌تر، و سطح وسیع‌تر اشاره کنیم.

 

رادیاتورهای برقی

برخلاف مدل‌های دیگر، رادیاتورهای برقی به سیستم حرارت مرکزی متصل نیستند؛ و انرژی حرارتی را با مصرف مستقیم برق تولید می‌کنند. شکل ظاهری این رادیاتورها با رادیاتورهای پره ای شباهت زیادی دارد، و در مدل‌های مختلف در بازار به فروش می‌رسد. درون این رادیاتورها، یک مایعی روغن در اثر گرم شدن حرکت می‌کند تا گرما در سطح پره‌ها کاملا پخش شود.

دقت بالا در کنترل دما یکی از مزایای مهم این رادیاتورهاست. اما در کنار مصرف نسبتا بالا، بازده گرمایی آنها نسبتا پایین است. شما متخصصان تعمیر شوفاژ برقی را نیز می‌توانید در «خدمت از ما» پیدا کنید.

 

تعمیرکار رادیاتور شوفاژ

 

راهنمای خرید رادیاتور: مشخصات رادیاتور شوفاژ طبق استاندارد EN-442

هنگامی که قصد خرید و نصب پکیج و شوفاژ جدید را دارید، حتما به یکسری استاندارها توجه داشته باشید تا ضمن رعایت ایمنی، به تعمیر رادیاتور شوفاژ نیز کمتر نیاز پیدا کنید؛ و لازم نباشد پس از مدتی کوتاه به دنبال علت گرم نشدن رادیاتور و شوفاژ بگردید.

 • ظرفیت حرارتی در  DT=50K
 • حجم آبگیری بالا
 • ماکزیمم فشار و دمای عملکرد
 • اندازه، نوع و موقعیت اتصالات
 • منحنی نمایی تغییرات ظرفیت حرارتی و تغییر درجه حرارت
 • ابعاد کوچک‌تر نسبت به سایر برندها و ظرفیت حرارتی بالاتر
 • مشخصات سازنده، چگونگی تولید و کیفیت رادیاتور (فارغ از فولادی یا آلومینیومی بودن آن)

 

یک رادیاتور ایده‌آل چه وی‍ژگی‌هایی دارد؟

در راستای توجه به موارد قبل برای کاهش نیاز به تعمیر رادیاتور شوفاژ، در یک رادیاتور به دنبال ویژگی‌های زیر باشید:

 • راندمان بالا در عین کم‌مصرف بودن
 • سازگاری رادیاتور با فضایی که باید گرم شود
 • ارائه ظرفیت حرارتی بالا در کوچک‌ترین فضاها
 • هماهنگی رادیاتور، سیستم تولید گرما و مقاومت مکانیکی با یکدیگر
 • پشتیبانی و گارانتی تعویض در صورت پوسیدگی و خوردگی؛ و تعمیر رادیاتور شوفاژ به صورت رایگان به مدت 1 الی 2 سال

 

مشکلات و علل نیاز به تعمیرات شوفاژ رادیاتور

 • تعمیر شوفاژ گازی به دلیل نشت آب از پکیج شوفاژ گازی که به خاطر خرابی شیلنگ دستگاه، شکستگی اتصلات داخلی و خرابی واشر اتفاق می‌افتد.
 • تعمیر رادیاتور شوفاژ به خاطر عدم تنظیم شیر برقی گاز دستگاه، هوا گرفتن مدار گرمایشی آن، رسوب گرفتن مدارهای حرارتی و غیره.
 • تعمیرات شوفاژ به دلیل زنگ‌زدگی و پوسیدگی دودکش فلزی شوفاژ یا وجود دوده یا تغییر رنگ روی پکیج شوفاژ. این مشکل به دلیل عدم تهویه مناسب و عدم خروج کامل دود از دودکش اتفاق می‌افتد.
 • انجام تعمیرات شوفاژ به دلیل انفجاری روشن شدن پکیج دیواری؛ این مشکل از فشار بالای گاز شیر برقی، تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه‌زن تا سطح مشعل یا شکستگی الکترود و کابل آن ناشی می‌شود.
 • برطرف کردن کاهش فشار پکیج گازی که به دلیل نشت آب از رادیاتور، معیوب بودن یا تنظیم نبودن منبع انبساط، و یا خرابی شیرپرکن اتفاق می‌افتد.
 • تعمیر رادیاتور شوفاژ به دلیل خاموش و روشن شدن مکرر آن که معمولا به دلیل تنظیم نبودن شیر برقی دستگاه و هوای لازم برای احتراق، رسوب و ... خود را نشان می‌دهد.
 • رفع علت گرم نشدن رادیاتور و عدم گرمایش شوفاژ که در بیشتر موارد به دلیل وجود ایراد در شیرهای اتصالی و پایین بودن فشار است.

 

در آخر لازم است یادآوری کنیم که خدمات تعمیر رادیاتور شوفاژ در بیش از 30 شهر ایران توسط بهترین تعمیرکاران شوفاژ و رادیاتور که در بازار خدمات آنلاین «خدمت از ما» فعال هستند، در تمام روزهای هفته با بهترین کیفیت انجام می‌شود. برای ثبت سفارش تعمیرات رادیاتور پره ای، پنلی، رادیاتور حوله خشک کن و رادیاتور برقی، کافیست از قسمت بالای همین صفحه شهر خود را انتخاب کنید و به سوالات پاسخ داده یا در قسمت توضیحات مشکل خود را شرح دهید.

امتیاز دهید

4.87 امتیاز از 77 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
تعمیر شوفاژ

نظرات

حمید منصوری
حمید منصوری
3.8
77 خدمت موفق
تعمیر شوفاژ
سجاد حسین پور

مهندس منصوری در کارشون با دقت و ماهر هستند منصف و آنتایم ممنونم

ساسان بشیری
ساسان بشیری
4.5
64 خدمت موفق
تعمیر شوفاژ
فواد عبداله زاده

بسیار وقت شناس و کاربلد و با وجدان هستن ایشون خودشون دوبار برای خرید وسیله مورد نیاز تعمیر شوفاژهای ما با وسیله شخصیشون رفتن مغازه و برگشتن قیمت هم خیلی کمتر از زحمتی که کشیدن گرفتن واقعا راضی بودیم دستشون درد نکنه

فرحان جعفری
فرحان جعفری
5.0
4 خدمت موفق
تعمیر شوفاژ
علی مژدهی

مرسی ایشون هم برای تعمیر شیر آلاتم تشریف آوردن هم برای شوفاژم از هردو کار راضی بودم گرمای شوفاژ واقعا عالی شده

در این شهرها می توانید سفارش تعمیر شوفاژ را ثبت کنید:

 • تعمیر شوفاژ تهران
 • تعمیر شوفاژ کرج
 • تعمیر شوفاژ اصفهان
 • تعمیر شوفاژ مشهد
 • تعمیر شوفاژ شیراز
 • تعمیر شوفاژ تبریز
 • تعمیر شوفاژ اهواز
 • تعمیر شوفاژ رودهن
 • تعمیر شوفاژ قائم شهر
 • تعمیر شوفاژ کرمانشاه
 • تعمیر شوفاژ اسلامشهر
 • تعمیر شوفاژ آمل
 • تعمیر شوفاژ کرمان
 • تعمیر شوفاژ قرچک
 • تعمیر شوفاژ شاهین شهر
 • تعمیر شوفاژ پردیس
 • تعمیر شوفاژ زنجان
 • تعمیر شوفاژ ارومیه
 • تعمیر شوفاژ قم
 • تعمیر شوفاژ هشتگرد
 • تعمیر شوفاژ ورامین
 • تعمیر شوفاژ گرگان
 • تعمیر شوفاژ اندیشه
 • تعمیر شوفاژ شهر قدس
 • تعمیر شوفاژ قزوین
 • تعمیر شوفاژ فردیس
 • تعمیر شوفاژ شهریار
 • تعمیر شوفاژ رشت
 • تعمیر شوفاژ همدان
 • تعمیر شوفاژ پرند
 • تعمیر شوفاژ ساری
 • تعمیر شوفاژ ری
 • تعمیر شوفاژ اراک
 • تعمیر شوفاژ ملارد
 • تعمیر شوفاژ اردبیل
 • تعمیر شوفاژ رباط کریم
loading