علت سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ

سیستم گرمایشی شوفاژ در کنار تمام مزایای خود یک ایراد نیز دارد و آن هم سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ است. اگر از شوفاژ استفاده می‌کنید و به‌فکر راه حلی برای جلوگیری از سیاهی شوفاژ و یا دلیل سیاه شدن بالای رادیاتور در روند سرویس و تعمیر شوفاژ هستید، حتما ادامه این مطلب را دنبال کنید.

یکی از نکات مهم پس از نصب موتورخانه و راه اندازی انواع سیستم گرمایشی وابسته به آن مثل نصب رادیاتور شوفاژ توجه کافی به سرویس به موقع و تعمیر موتورخانه، عیب یابی و تعمیر رادیاتور شوفاژ برای عدم مواجهه با مشکلاتی مثل سیاه شدن بالای رادیاتور است. 

جالب است بدانید که اولین و کم هزینه‌ترین راه حل، فویل کشیدن روی شوفاژ یا کشیدن فویل روی رادیاتور بوده که در کنار تجهیزاتی مثل کاور شوفاژ بسیار کاربردی است. در این نوشته از "خدمت از ما" راهکار‌های بیشتری برای جلوگیری از دوده شوفاژ، جلوگیری از سیاه شدن دیوار بالای شوفاژ و جلوگیری از سیاه شدن دیوار بالای بخاری را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 

فکر می‌کنید علت سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ ناشی از چیست؟

فصل سرما شروع شده و حتما تا الان شوفاژ های خود را روشن کرده‌اید. اگر مدتهاست که با مشکل سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ درگیر هستید، جالب است بدانید که این مشکل چند راهکار ساده دارد و خودتان می‌توانید به‌خوبی مشکل دوده‌ زدن رادیاتور شوفاژ را حل کنید.

دانستن علت سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ به شما در حل این مشکل کمک بسیار زیادی خواهد کرد. شاید تصور کنید که این دوده‌ها به‌دلیل سوخت داخل موتورخانه است؛ اما دوده اطراف شوفاژ هیچ ربطی به موتورخانه ندارد.

بطور کلی علت این دوده ‌ها به‌دلیل وجود ذرات معلق و آلودگی‌های موجود در هوا ست و  سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ نیز یک دلیل ساده دارد. این ذرات معلق در هوا زمانی که شوفاژ را روشن می‌کنید، گرم شده و اصطلاحا یونیزه می‌شوند و بعد از آن به یکدیگر می‌چسبند. در نتیجه این آلودگی‌ها بصورت لکه‌هایی سیاه بر روی دیوارها و پرده های نزدیک شوفاژ ظاهر می‌شوند.

توجه: البته دقت کنید هر چقدر هم که سعی کنید محیط منزلتان را عاری از هر گونه آلودگی نگه‌دارید، باز هم رهایی از این ذرات معلق در هوا اجتناب ناپذیر است. پس بهتر است به‌دنبال راه حل ‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ باشید.

 

کشیدن فویل روی رادیاتور برای جلوگیری از دوده شوفاژ

کشیدن فول روی رادیاتور برای جلوگیری از دوده شوفاژ

 

نابودی دوده‌ها با فیلتر رادیاتور شوفاژ!

تا به اینجا دریافتیم که علت سیاه شدن پشت شوفاژ ناشی از چه چیزی است. از آن جای که به وجود آمدن چنین مشکلی قابل حدس زدن است. شرکت‌های تولیدکننده رادیاتور برای رفع دوده شوفاژ، فیلتر‌های تولید کرده‌اند که به‌خوبی این مشکل را حل خواهد کرد. این فیلتر های جنسی مشابه نمد دارند و شما می‌توانید با قرار دادن آن‌ها بین رادیاتور و دیوار یا کف از شر این دوده‌ها خلاص شوید.

همان‌طور که توضیح دادیم اصلی ترین علت سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ به‌دلیل وجود ذرات معلق در هواست. این فیلتر ها با قدرت جذب بسیار بالای خود تمام این ذرات معلق و آلودگی‌ها را به خود جذب کرده و از سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ جلوگیری می‌کنند.  با خرید فیلتر رادیاتور شوفاژ به‌طور کامل از مشکل دوده زدن اطراف شوفاژ خلاص خواهید شد. البته دقت کنید که فیلتری تهیه کنید که قابل شستشو باشد. فراموش نکنید که این فیلتر‌ها در بازه‌های زمانی مشخص و مطابق روش های دقیقی باید شسته شوند. با شستن اصولی و منظم، فیلتر‌ها بیشتر عمر می‌کنند و قابلیت جذبشان نیز بالاتر می‎‌رود.

 

فیلتر رادیاتور شوفاژ روش جلوگیری از سیاهی شوفاژ

 

از بین بردن دوده‌ها بدون هیچ دردسری!

با تهیه یک فیلتر رادیاتور شوفاژ مطمئنا دیگر با مشکل دوده زدن اطراف شوفاژ مواجه نخواهید بود. اما اگر به‌دنبال یک روش کم هزینه و ارزان هستید، کافیست فقط یک فویل آماده کنید. به‌راحتی می‌توانید فویل را روی رادیاتور شوفاژ بکشید و از کثیف شدن دیوار‍‌ها و کف جلوگیری کنید. البته فویل کشیدن روی شوفاژ، زیاد مناسب محیط منزل نیست و دکوراسیون منزلتان را زشت خواهد کرد. بهتر است برای رفع دوده شوفاژ و جلوگیری از دوده بخاری روش‌های دیگری را امتحان کنید.

 

مشکل را از ریشه حل کن!

روش‌های که تا اینجا مطرح کردیم همگی برای جلوگیری از سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ فوق العاده هستند. البته در صورت دلخواه می‌توانید روش آخر را نیز امتحان کنید. اگر به‌فکر این هستید که مشکل را ریشه‌ای حل کنید، بهتر است فاصله رادیاتور شوفاژ تا دیوار را زیاد کنید. در این صورت دیگر دوده‌ها به دیوار اطراف شوفاژ نمی‌چسبند و از لکه‌های سیاه روی دیوار دیگر خبری نخواهد بود.

 

علت سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ جلوگیری از دوده شوفاژ

 

پاک کردن دوده‌ها یادت نره!

علت سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ و راهکار‌های جلوگیری از آن را بطور کامل بررسی کردیم. در صورتی که لکه‌ها و دوده‌های سیاه از قبل روی دیوار به‌جای مانده است، توصیه می‌کنیم که ابتدا به‌فکر تمیز کردن این دوده‌ها باشید. در ادامه روش تهیه بهترین حلال دوده برای از بین بردن دوده از روی دیوار را مطرح کرده‌ایم.

 

روش تهیه بهترین حلال دوده:

برای پاک کردن لکه دوده به این روش، کافیست که یک تا دو قاشق غذاخوری سولفات تری سدیم تهیه کنید و سپس آن را در ۴ لیتر آب ولرم حل کنید. یک اسفنج تمیز را آغشته به محلول کنید و شروع کنید به پاک کردن لکه‌های دوده روی دیوار. در آخر با استفاده از یک تکه تمیز و مرطوب محلول را از روی دیوار پاک کنید و سطح دیوار را نیز کاملا خشک کنید. نکته مهم در استفاده از سولفات تری سدیم این است که استفاده زیاد از آن باعث کدر و مات شدن سطح دیوار می‌شود. پس در استفاده از آن حتما نسبت گفته شده را رعایت کنید.

نکته: زمانی که دارید محلول سولفات تری سدیم را به کار می‌برید، استفاده از دستکش و عینک را فراموش نکنید زیرا این پاک کننده خیلی خطرناک و قوی است و مراقب باشید که محلول به صورت شما پاشیده نشود.

 

روش جلوگیری از سیاهی شوفاژ

جلوگیری از دوده شوفاژ و سیاهی شوفاژ بسیار آسان است. اولین و کم هزینه‌ترین راه حل جلوگیری از سیاهی شوفاژ، کشیدن فویل روی رادیاتور است.

 

بهترین نیروی های خدماتی را اینجا پیدا کن!

می‌دانیم که احتملا لکه‌های سیاه روی دیوار باعث شده به‌دنبال یک راه حل برای جلوگیری از سیاه شدن پشت رادیاتور شوفاژ باشید. اگر وقت و زمان کافی برای پاک کردن لکه‌های سیاه روی دیوار را ندارید، بازار آنلاین "خدمت از ما" به شما در پیدا کردن متخصصین کمک خواهد. کافیست اولین درخواستتان را ثبت کنید.

4.5 امتیاز از 1665 رای


تعمیر رادیاتور شوفاژ
برای سرویس تعمیر رادیاتور شوفاژ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین