قیمت نصب موتورخانه در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب موتورخانه" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به نصب موتورخانه نیاز دارید؟

نصب موتورخانه را به متخصصش بسپار

نصب و راه اندازی موتورخانه از جمله خدماتی‌ست که با شنیدن نام آن هم متوجه می‌شویم که برای انجامش باید سراغ یک متخصص برویم. متخصص قابل اعتماد برای راه‌اندازی موتورخانه خانگی، یک تکنسین موتورخانه شوفاژ است؛ تکنسینی که آموزش راه اندازی موتورخانه، آموزش لوله کشی موتورخانه و ... را کاملا دیده، و تجربه قابل قبولی نیز داشته باشد.

اگر برای نصب موتورخانه خانگی یا حتی صنعتی به دنبال مجرب‌ترین تکنسین‌ها در شهرتان می‌گردید، کافی‌ست درخواست‌تان برای نصب و راه اندازی موتورخانه را از طریق فرم سفارش اپلیکیشن یا وب سایت «خدمت از ما» ثبت کنید. پس از آن در کمترین زمان، به بهترین نصابان موتورخانه در شهرتان دسترسی پیدا خواهید کرد؛ و می‌توانید بعد از مقایسه قیمت نصب موتورخانه شوفاژ، نصاب مدنظرتان را استخدام کنید.

 

 

قیمت نصب موتورخانه خانگی چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت نصب موتورخانه ساختمان توسط خود نصاب موتورخانه یا بهتر است بگوییم تیم تاسیساتی نصب موتورخانه شوفاژ تعیین شده و از سوی کارشناسان نظارت می‌شود.

ما در ادامه عوامل موثر بر قیمت نصب موتورخانه شوفاژ را بررسی کرده‌ایم، اما اگر مایل هستید از قیمت نصب موتورخانه برای ساختمان خود به‌طور دقیق مطلع شوید، تنها باید درخواست خود را در «خدمت از ما» از طریق فرم سفارش ثبت کنید. اطلاع از هزینه نصب و راه اندازی موتورخانه شوفاژ کاملا رایگان است.

توجه داشته باشید در شرایطی که تعمیر موتورخانه دیگر جوابگو نیست، هزینه باز کردن موتورخانه خانگی فعلی و نصب موتورخانه شوفاژ جدید به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

 

هزینه نصب و راه اندازی موتورخانه به چه عواملی بستگی دارد؟

نصب موتورخانه و راه اندازی آن یعنی اجرای یک فونداسیون برای قرار گرفتن تاسیسات ساختمان، لوله کشی آب گرم و سرد، نصب مخزن (دیگ بخار موتورخانه) و نصب مشعل الکتریکی یا گازی. این‌ها عمده کار نصب و راه اندازی موتورخانه را تشکیل می‌دهند. بنابراین عوامل مؤثر بر قیمت راه اندازی موتورخانه خانگی عبارتست از:

 • حجم آب گرم مورد نیاز
 • قیمت تجهیزات اصلی موتورخانه
 • تعداد تجهیزات موتورخانه جانبی
 • ظرفیت موتورخانه
 • هزینه حمل و نقل تجهیزات
 • اجرت نصاب تجهیزات موتورخانه

 

لیست قیمت نصب موتورخانه

خدمات نصب و راه اندازی موتورخانه قیمت خدمات ( به روز رسانی تیر 1402 )
 نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی ( با دمپر موتور برقی و تابلو برق تا ظرفیت 2 میلیون ) 500.000 تا 1.000.000 تومان
 راه‌اندازی مشعل گازی و گازوئیلی 200.000 تا 800.000 تومان
 قیمت ساخت کلکتور نصب به دیگ 3.000.000 تا 15.000.000 تومان
 نصب و راه اندازی پمپ سیرکولاتور خطی 400.000 تا 600.000 تومان
 نصب و راه اندازی منبع انبساط 500.000 تا 1.000.000 تومان
 نصب و راه اندازی دیگ چدنی شوفاژ مدل 300 1.000.000 تا 5.000.000 تومان
 نصب و راه اندازی دیگ چدنی شوفاژ مدل 400 2.000.000 تا 7.000.000 تومان
 نصب و راه اندازی دیگ چدنی شوفاژ مدل توربو 5.000.000 تا 10.000.000 تومان

 

باید یادآوری کنیم که قیمت تجهیزات موتورخانه خانگی تاثیری روی دستمزد نصاب موتورخانه شوفاژ ندارد. اما به طور کلی، برای تعیین قیمت موتورخانه ساختمان باید قیمت تجهیزات موتورخانه را هم در نظر داشت.

خدمات دیگر مانند اجرای روندهای ایمنی، عایق بندی دیوارها و کف، عایق بندی لوله‌ها و اتصالات، گرمایش از کف (در صورت درخواست) و ... از موارد دیگری است که در ادامه اجرا و نصب موتورخانه خانگی انجام می‌شود و در هزینه نهایی راه اندازی شوفاژخانه  تاثیر می‌گذارد.

 

تأثیر حجم آب گرم لازم بر قیمت نصب موتورخانه شوفاژ

در کنار عوامل موثر بر قیمت موتورخانه شوفاژ که به آنها اشاره کردیم، خوب است بدانید که حجم آب گرم لازم برای تامین گرمای ساختمان یکی دیگر از فاکتورهای مهم در قیمت موتورخانه خانگی و راه اندازی و لوله کشی آب سرد و گرم موتورخانه است.

بنابراین، تعداد واحدهای ساختمان که در حقیقت تعیین‌کننده تعداد انشعابات و نوع و میزان تجهیزات مصرفی موتورخانه خانگی است، می‌تواند اصلی‌ترین عامل در برآورد هزینه نصب و راه اندازی موتورخانه باشد.

 

تعداد تجهیزات به کار رفته در موتورخانه

بطور کلی تجهیزات موتورخانه شوفاژ یا ضروری هستند که باید نصب شوند و یا اینکه بسته به بودجه مشتری قابل صرفنظر هستند. گاهی اوقات کاربری محلی که موتورخانه نصب می‌شود، ایجاب می‌کند تا از تجهیزات ضروری تعداد بیشتری نصب شود.

به عنوان مثال نصب موتورخانه استخر و سونا به تجهیزات متفاوتی با یک موتورخانه خانگی بدون سونا نیاز دارد.

 

قیمت موتورخانه مرکزی و اجرت نصب

 

ظرفیت موتورخانه

موتورخانه‌ها با ظرفیت گرمایی متفاوت، حجم آب در گردش متفاوتی دارند. بنابراین طبیعیست که وقتی ظرفیت موتورخانه بیشتر باشد، مثلاً تعداد بیشتری پمپ چرخشی نیاز دارد. یا اینکه نصب دیگ چدنی که ظرفیت بالاتری دارد، هزینه بیشتری دارد. در نتیجه افزایش ظرفیت باعث می‌شود تا بطور کلی قیمت نصب شوفاژخانه بیشتر شود.

 

تأثیر هزینه حمل و نقل تجهیزات

مطمئناً تا الان متوجه شدید که برای نصب موتورخانه تاسیسات، تجهیزات زیادی باید گردآوری شود. یکی از فاکتورهای اثرگذار در قیمت نهایی اجرای موتورخانه، حمل این تعداد زیاد از وسایل است.

 

نصب موتورخانه خانگی

 

مراحل نصب و راه اندازی موتورخانه خانگی گرمایشی

اجرا و راه اندازی یک موتورخانه دو مرحله کلی دارد، که در دو بخش بعدی توضیح داده می شود:

 1. مرحله ساخت فونداسیون
 2. نصب تجهیزات

 

مرحله اول نصب موتورخانه خانگی: ساخت فونداسیون موتورخانه

قبل از شروع نصب موتورخانه خانگی باید فضایی برای پیاده‌سازی آن طراحی کرد. در واقع می‌توان گفت نصب موتورخانه به معنای ایجاد فونداسیونی است تا تمامی تجهیزات و قطعات موتورخانه در یک بستر قرار بگیرند.

این کار اصولا در ساختمان‌هایی رایج است که برای اولین بار نصب و راه اندازی موتورخانه در آنها انجام می‌شود. اما در مواردی مانند نوسازی موتورخانه، اصولا نیازی به ساخت فونداسیون نیست و می‌توان از زیرساخت‌های قبلی استفاده، و قطعات جدیدی را روی آن نصب کرد. همین مسئله می‌تواند قیمت نصب موتورخانه شوفاژ را نیز تا حدی کاهش دهد.

 

مرحله دوم اجرای موتورخانه: نصب تجهیزات

بطور کلی تجهیزات لازم یک موتورخانه، در 4 دسته زیر هستند که باید نصب و تنظیم شوند:

 • نصب دیگ آب گرم: دیگ‌های فولادی یکی از بخش‌های اصلی موتورخانه‌ها هستند. نصب و راه‌اندازی این دیگ‌ها در روند نصب موتورخانه خانگی با رعایت نکات اجرایی خاصی انجام می‌شود.
 • ساخت کلکتور: کلکتور هم یکی دیگر از اجزای مهم موتورخانه است. به دلیل اینکه کلکتور تحت تنش حرارتی و خوردگی زیادی قرار دارد و همچنین کنار دیگ نصب می‌شود، نصب و ساخت آن هم هنگام نصب موتورخانه خانگی تخصص بالایی می‌طلبد.
 • لوله کشی موتورخانه گرمایی: بعد از اینکه تمام اجزای موتورخانه ساختمان در جای خود قرار گرفتند، به کمک شبکه‌ای از لوله‌ها، اتصالات و سایر تجهیزات لوله کشی، به یکدیگر متصل می‌شوند.
 • نصب مخزن انبساط: منبع مخزن انبساط در واقع حجم کافی برای انقباض و انبساط آب سیستم بر اثر تغییرات دمایی را فراهم می‌کند. مانند سایر اجزا، منبع انبساط نیز هنگام نصب موتورخانه شوفاژ باید با استاندارد‌های خاصی پیاده‌سازی شود.

 

قیمت نصب موتورخانه شوفاژ

 

چه خدماتی برای نصب و راه اندازی موتورخانه ارائه می‌شود؟

نصب موتورخانه، راه اندازی موتورخانه، اجرای سیستم لوله کشی موتورخانه، نصب دیگ‌های چدنی، تعمیر دیگ فولادی، نصب فن کوئل، تعمیر شوفاژ تهویه و کلیه خدمات دیگر در زمینه نگهداری و تعمیرات و نصب موتورخانه‌های سرمایش و گرمایش را به ما بسپارید.

در ادامه لیستی از کلیه خدمات تعمیر، راه اندازی و نصب موتورخانه که در بازار آنلاین «خدمت از ما» توسط بهترین متخصصان ارائه می‌شوند را برای شما آورده‌ایم:

 • نصب دیگ بخار چدنی و فولادی
 • نصب پمپ برگشت دیگ شوفاژ
 • نصب و لوله کشی منبع انبساط باز
 • نصب و راه اندازی مشعل گازی و گازوئیلی
 • نصب و تعمیر الکتروموتور و پمپ سیرکولاسیون آبگرم شوفاژ
 • اجرای روشنایی کلیه موتورخانه‌های حرارتی و برودتی
 • تنظیم فشار شکن‌های مربوط به موتورخانه شوفاژ
 • نگهداری و رفع عیب از رگلاتور گاز
 • نظافت کلیه متعلقات مکانیکال و الکتریکال موتورخانه خانگی
 • آب‌بندی و روان کردن انواع شیر فلکه‌های کشوئی، برنجی و یکطرفه

 

درخواست نصب موتورخانه با «خدمت از ما» چه مزایایی دارد؟

 • دسترسی سریع به تعدادی مجرب‌ترین نصابان موتورخانه خانگی نزدیک به محل زندگی شما
 • مشاهده قیمت موتورخانه شوفاژ پیشنهادی از طرف هر نصاب موتورخانه قبل از نهایی کردن سفارش
 • امکان مقایسه مبالغ پیشنهادی برای قیمت موتورخانه خانگی به‌طور رایگان
 • نظارت بر دستمزد‌ها و اجرت قیمت نصب موتورخانه توسط کارشناسان امور تاسیساتی
 • ارائه فاکتور برای قطعات خریداری شده جهت نصب موتورخانه شوفاژ
 • پیگیری تیم پشتیبانی «خدمت از ما» بعد از اتمام پروژه شما

 

قیمت موتورخانه و شوفاژخانه

 

چرا باید نصب موتورخانه خانگی را به متخصص بسپاریم؟

همان‌طور که اشاره کردیم، نصب و راه اندازی موتورخانه خانگی و صنعتی یعنی قرارگیری تمامی تجهیزات موتورخانه و اجرای لوله کشی موتورخانه در یک بستر که به آن فونداسیون گفته می‌شود. با توجه به چالش‌ها و تخصص لازم برای نصب موتورخانه، باید تمامی تکنسین‌ها و هریک از اعضای تیم تاسیساتی مهارت و توانایی این کار را داشته باشند.

چرا که در اثر یک بی‌دقتی هنگام نصب موتورخانه ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور با مشکلات متعددی مواجه شوید. پس در انتخاب نصاب موتورخانه دقت کنید. هدف ما در «خدمت از ما» این است تا شما را دقیقا با متخصصی آشنا کنیم که تمام ویژگی‌های لازم را داشته باشد و با مهارت قیمت نصب موتورخانه و شوفاژخانه را تا حد ممکن کاهش دهد.

4.5 امتیاز از 1761 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب موتورخانه

نظرات

وحید محمدی
وحید محمدی
5.0 (از 8 نظر)
4 خدمت موفق
نصب موتورخانه
محسن بابلی

با سلام این دوست ما کارش خیلی درست من الان این هم خیلی به دیگران کار دادم ولی کسی به این تمیزی کار بزنه ممنون از آقای محمدی با گل کاشت

وحید محمدی
وحید محمدی
5.0 (از 8 نظر)
4 خدمت موفق
نصب موتورخانه
وحید محمدی

با سلام کار رو به خوبی انجام دادن بسیار منظم وتمیز کار انجام شد و خیلی منصفانه کارمیکنند به نظر بنده کار موتورخانه یا برق آن رو به این آقا بدید انجام بده با تشکر از آقای محمدی

غلامرضا حاجی ابراهیمی
غلامرضا حاجی ابراهیمی
5.0 (از 10 نظر)
6 خدمت موفق
نصب موتورخانه
سینا مویدفرد

با سلام ...بنده نصب و راه اندازی سیستم تصفیه و گرمایش موتور خانه استخر باغ رو به ایشون سپرده بودم که با قیمت مناسب و کیفیت خوب به بنده نخویل دادند ...و لذا ضمن تایید و تشکر از کار ایشون ، از کاگزاران برنامه خدمت از ما تشکر میکنم .

در این شهرها می توانید سفارش نصب موتورخانه را ثبت کنید: