قیمت گرمایش از کف در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه گرمایش از کف" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به گرمایش از کف نیاز دارید؟

گرمایش از کف را به متخصصش بسپار

گرمایش از کف (underfloor heating) یکی از روش‌های به صرفه و به روز برای گرم کردن کف خانه و گرمایش ساختمان در زمستان است. سیستم گرمایش از کف در مقایسه با رادیاتور و شوفاژ مزایای متعددی دارد و روز به روز پرطرفدارتر می‌شود. برای راه اندازی و اجرای گرمایش از کف، متخصص باید قبل از هر چیز نقشه گرمایش از کف را تهیه و اندازه فاصله‌ها مخصوصا فاصله لوله گرمایش از کف را تنظیم کند. در صورتی که به بتن ریزی گرمایش از کف نیاز باشد، آن را حتماً انجام دهد.

اگر قصد راه اندازی گرمایش از کف برای ساختمان خود دارید، اول از متخصصین تاسیسات و سیستم های گرمایشی در مورد هزینه گرمایش از کف مشورت بگیرید؛ سپس انتخاب کنید. با ثبت درخواست، می‌توانید به متخصصین کاربلد و خوش نام اجرای سیستم گرمایش از کف دسترسی داشته باشید. 

اگر می‌خواهید بدانید سیستم گرمایش از کف چیست و نظرات کارشناسی در مورد گرمایش از کف، مزایای آن و قیمت اجرای این روش گرمایشی مدرن را بدانید، در ادامه با ما همراه باشید. 

 

سیستم گرمایش از کف (Underfloor heating system)

 

 

قیمت گرمایش از کف چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت راه اندازی سیستم گرمایش از کف چقدر است؟ آیا می‌توان قبل از راه اندازی گرمایش از کف از دستمزد و قیمت‌ها مطلع شد؟ آیا قبل از اجرای گرمایش از کف نیازی به بیعانه دادن هم هست؟ چرا باید از چندین نفر قیمت اجرای این نوع سیستم پرسید؟

این‌ها رایج ترین سوالاتی است که مشتریانی که خدمات راه اندازی گرمایش از کف را درخواست می‌دهند، می‌پرسند. به همین دلیل می‌خواهیم کار را برای شمایی که این سوالات را در ذهن دارید، راحت کنیم. پس تا آخر این مقاله همراه باشید تا بهترین تصمیم را بگیرید. 

 

عوامل موثر بر هزینه گرمایش از کف

هر سال از سوی اتحادیه یک لیست برای قیمت راه اندازی سیستم گرمایش از کف تعیین می‌شود. عواملی که براساس آن‌ها نرخ پایه اجرای سیستم گرمایش از کف مشخص می‌شود عبارتند از:

  • نوع معماری ساختمان (آپارتمان، ویلایی، پیلوت، دوبلکس)
  • موقعیت ساختمان (شمالی یا جنوبی، پرت حرارتی، تعداد درب و پنجره‌ها)
  • برندها و قیمت‌های متفاوت لوله پنج لایه
  • نوع ترموستات (آنالوگ یا دیجیتال)
  • شیر کلکتور (دستی یا برقی)
  • بتن ریزی گرمایش از کف
  • نوع لوله مورد استفاده
  • نوع عایق و ضخامت آن

 

خدمات گرمایش از کف قیمت خدمات ( به روز رسانی تیر 1402)
نصب و اجرای لوله کشی (هر متر مربع) 70.000 تا 150.000 تومان
قیمت وسایل گرمایش از کف (هر متر مربع)  250.000 تا 1.300.000 تومان

 

آیا می‌توان قبل از راه اندازی گرمایش از کف از دستمزد و قیمت‌ها مطلع شد؟

بله. برای مطلع شدن از قیمت گرمایش از کف و یا به اصصلاح بهتر راه اندازی سیستم گرمایش از کف، می‌توانید در حین درخواست خود از طریق فرم، قیمت‌هایی که متخصصین پیشنهاد می‌دهند را به طور رایگان مشاهده کنید و یک جا با هم مقایسه کنید.

 

هزینه گرمایش از کف

 

آیا قبل از اجرای گرمایش از کف باید بیعانه ای پرداخت کرد؟

خیر، نیازی به بیعانه دادن قبل از راه اندازی گرمایش از کف نیست ولی به دلیل پروژه محور بودن این کار توصیه می‌شود قبل از اجرای سیستم گرمایش از کف یک قرارداد در حضور متخصصین ثبت شود و کلیه‌ی شرایط و ویژگی‌های مدنظر به همراه مدت زمان اجرای گرمایش از کف مشخص شود.

 

چطور می‌توان از چندین متخصص قیمت اجرای این نوع سیستم را پرسید؟

یکی از مزیت‌های اصلی "خدمت از ما" این است که به محض درخواست خدمات، علاوه بر دسترسی به بهترین متخصصین طراحی و راه اندازی گرمایش از کف، می‌توان یک جا از قیمت‌های پیشنهادی هریک از آنان مطلع شد. اهمیت این مسئله از آنجاست که افراد ناآگاه زیادی در این حوزه ممکن است وجود داشته باشد که به صور غیراصولی تعیین قیمت کنند. با وجود یک رقابت بین متخصصین، علاوه بر تلاش در انجام درست و اصولی کار، روند قیمت گذاری شفاف خواهد شد و دست افراد سودجو کوتاه می‌شود.

 

سیستم گرمایش از کف چیست

 

مزایای سیستم گرمایش از کف چیست؟

سیستم گرمایش از کف یکی از تکنولوژی‌های جدیدی است که به ویژه در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است. این سیستم یکی از طبیعی ترین و سالم ترین روش‌های گرمایش به حساب می‌آید. برای اجرای این سیستم، پیش بینی‌های لازم باید پیش از احداث ساختمان انجام گیرد. این کار سبب می‌شود که مجبور به کف سازی مجدد نشوید. در این مطلب مزیت‌های سیستم گرمایش از کف و نظرات کارشناسی در مورد گرمایش از کف را بررسی می‌کنیم. 

 

آسایش و راحتی زیاد

امروزه، در ساخت ساختمان‌ها برای زیبایی بیشتر کف سالن پذیرایی و اتاق‌ها از سنگ و سرامیک استفاده می‌شود که معمولاً در فصول پاییز و زمستان، بسیار سرد می‌شوند حتی اگر هوای داخل خانه گرم باشد. با این روش در عین حالی که هنگام راه رفتن روی کف، گرمای مناسبی را احساس خواهید کرد، هوای منزل شما همواره مطبوع می‌ماند. در سیستم گرمایش از کف، گرما به آرامی از کف به سقف منتقل می‌شود.

با اجرای سیستم گرمایش از کف، درکل طول فصل سرما درجه حرارت محیط شما ثابت خواهد بود. از آن جا که در این روش مدت سرد شدن منزل شما طولانی تر خواهد بود، هر گونه مشکلی مانند قطع برق که سبب قطع شدن حرارت مرکزی شود، برای شما کمترین دردسر را به دنبال دارد.

 

صرفه جویی در مصرف انرژی

مصرف انرژی در سیستم گرمایش از کف نسبت به سایر سيستم‌های گرمايشی متداول مانند رادياتور و يا فن کوئل حدود 25 تا 30 درصد کمتر است. چرا که تبادل دمایی بین کف و دیواره‌های خارجی بسیار کم است. سطح تابشی به اندازه مساحت فضای مورد گردش بوده و بزرگ است. دمای آب در حال گردش در سیستم گرمایش از کف پایین است.

 

دمای ثابت حتی برای مکان‌هایی با ارتفاع بالا

در این روش شما دمای ثابتی را تا حتی در مکان‌هایی با ارفاع بالا تجربه می‌کنید. و توزیع گرما در کل ساختمان یکنواخت خواهد بود. در ساختمان‌های بزرگ مانند سوله‌ها که ارتفاع سقف قابل توجه است، استفاده از سیستم‌های سنتی بسیار پرهزینه است چرا که هوای گرم به سمت بالا حرکت می‌کند و سطح زمین دمای مطلوبی ندارد در حالیکه با نصب لوله گرمایش از کف، گرمای تولید شده از کف محیط تا ارتفاع 2 متر به خوبی حس می‌شود.

 

عایق شانه تخم مرغی در گرمایش از کف آبی

 

هوای مطبوع و جلوگیری از خشک شدن هوا

در این روش بر خلاف سایر روش‌ها مانند استفاده از رادیاتور، هوا همواره به صورت مطبوعی باقی خواهد ماند. استفاده از این سیستم مانع خشکی هوا می‌شود.

 

تمیزی دیوارها

سیستم گرمایش رادیاتوری معمولا با ایجاد دوده در اطراف خود، سبب کثیفی دیوارها می‌شود. در حالی که در این روش دیوارها و اثاثیه منزل شما همیشه تمیز باقی خواهند ماند.

 

امکان استفاده از منابع حرارتی گوناگون

در گرمایش از کف، شما امکان انتخاب منابع حرارتی مختلفی نظیر پکیج، موتورخانه مرکزی و حتی پنل خورشیدی را خواهید داشت. توجه داشته باشید که بایستی دو منبع مجزا برای گرمایش محیط (که به دمای ماکزیمم 50 درجه سانتیگراد نیاز دارد) و آب گرم مورد نیاز سرویس های بهداشتی (که لازم است حداقل دما 60 درجه سانتیگراد باشد) وجود داشته باشد یا اینکه منبع ایجاد گرما با استفاده از یک مبدل حرارتی دما را برای سیستم گرمایش از کف تنظیم کند.

در این نوع سیستم گرمایشی از پکیج با قابلیت گرمایش از کف استفاده می شود، البته موتورخانه با دو دیگ آب گرم و یا یک دیگ به همراه مبدل حرارتی یا الکترو والو هم قابل استفاده است. در اینصورت لازم است تا به هزینه‌های نصب موتورخانه و تعمیر موتورخانه در برآورد هزینه کلی گرمایش از کف توجه کرد.

 

قیمت گرمایش از کف

 

آزادی عمل در چیدمان دکوراسیون خانه

سیستم گرمایش از کف هیچ گونه فضای اضافی از منزل شما را اشغال نمی‌کند و شما برای جابه جایی اثاثیه منزل آزادی عمل کاملی دارید. این نکته به خصوص در آپارتمان‌هایی که فضای کوچکی دارند، اهمیت ویژه ای دارد.

 

عدم ایجاد آلودگی

یکی از مشکلاتی که در اثر استفاده از وسایل گرمایشی ایجاد می‌شود تولید آلودگی در مکان نصب این وسایل است. علاوه بر آن نصب این سیستم در محیط‌های مرطوب نظیر حمام و سرویس بهداشتی موجب خشک شدن کف و عدم ایجاد کپک و قارچ می‌شود.

 

چرا بهتر است "خدمت از ما" را برای راه اندازی گرمایش از کف انتخاب کنیم؟

اگر برای اجرای سیستم گرمایش از کف ساختمان به دنبال متخصص هستید و یا حتی هنوز تصمیم نگرفته و تمایل دارید با یک اهل فن مشورت کنید، انتخاب «خدمت از ما» راه درستی برای رسیدن به هدفتان است. بعد از ثبت درخواست در بازار "خدمت از ما" در مدت زمانی حدود نیم ساعت می‌توانید به بهترین متخصصان گرمایش از کف دسترسی داشته باشید و به رایگان از قیمت‌ راه اندازی گرمایش از کف یا هزینه تعمیر و هواگیری گرمایش از کف را بپرسید.

این را هم فراموش نکنید که تیم پیشتیبانی "خدمت از ما" تا آخرین مرحله اجرای سیستم گرمایش از کف پیش شماست و به کوچکترین مشکل شما رسیدگی می‌کند.

4.5 امتیاز از 1761 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
گرمایش از کف

نظرات

محمود شفیعی
محمود شفیعی
5.0 (از 139 نظر)
151 خدمت موفق
گرمایش از کف
پویا نوری

جناب مهندس شفیعی فوق العاده متخصص و کاربلد هستن و با راهنماییشون بسیار به ما کمک کردند،،ما میخواستیم گرمایش از کف کار کنیم که هزینه ی بالایی داشت ولی ایشون با یک طرح خیلی عالی هم هزینه رو کم کردن هم کارمون مورد دلخواه شد واقعا ازشون ممنونم

علی منصوری
علی منصوری
5.0 (از 35 نظر)
43 خدمت موفق
گرمایش از کف
لیلا میرزایی

آقای منصوری فوق تخصص گرمایش از کف ،خیلی خیلی ازش راضی هستم، متریال رو هم با حداکثر تخفیف برای من تهیه کرد ، خدا بهش سلامتی بده

علی روشن
علی روشن
5.0 (از 168 نظر)
316 خدمت موفق
گرمایش از کف
چ مقدم

در کارشون دقیق بودند و همه موارد رو بررسی و چک کردن، بعد هم پیگیری کردند که از درست شدن پکیج مطمئن بشن،

در این شهرها می توانید سفارش گرمایش از کف را ثبت کنید: