گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور و پکیج؟

ثبت درخواست "گرمایش از کف"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور و پکیج؟

گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور؟ گرمایش از کف بهتر است یا پکیج؟ ممکن است این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد. در بیشتر مواقع پاسخ به سوالاتی مانند گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور و یا گرمایش از کف بهتر است یا پکیج باید با نظرات کارشناسی در مورد مزایا و معایب گرمایش از کف و سایر وسایل گرمایشی هر یک همراه شود.

گرمایش از کف از قابلیت‌های نوین و طراحی شده برای تامین گرمای فضای ساختمان‌ها در فصول سرد سال است. معمولا ساختار منزل و ساختمان، هنگام تصمیم‌گیری برای گرمایش از کف یا رادیاتور و یا گرمایش از کف یا پکیج تعیین کننده است که کدامیک از انواع سیستم گرمایشی مناسب ساختمان شماست.

از آنجایی که هرکدام از این سیستم‌ها با ویژگی خاصی همراه بوده بنابراین توجه به طرز کار موتورخانه و نوع طراحی آن برای راه اندازی گرمایش ازکف، پکیج یا رادیاتور از اهمیت بالایی برخوردار است. 

علاوه بر این انتخاب هر کدام از این سیستم‌های گرمایشی با چالش‌های مخصوص به خود در هنگام تعمیر پکیج، عیب یابی و تعمیر شوفاژ و در حالت کلی تر تعمیر موتورخانه همراه است. بنابراین پس از نصب موتورخانه و همین طور لوازم وابسته به آن مثل نصب پکیج، همین طور گرمایش از کف و دیگر موارد توجه به ویژگی‌های هرکدام از این سیستم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

گرمایش از کف یا رادیاتور و گرمایش از کف یا پکیج

 

برای انتخاب مناسب میان گرمایش از کف یا رادیاتور و گرمایش از کف یا پکیج یک مطالعه کلی در خصوص گرمایش از کف چیست، پکیج مناسب گرمایش از کف، قیمت پکیج گرمایش از کف و در نهایت فواید و مضرات گرمایش از کف بسیار کارساز است.


*مطلب پیشنهادی: مقاله تعمیر مشعل گازی موتورخانه 


 

گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور؟

امروزه افراد زیادی به دنبال یافتن پاسخی مشخص برای سوال گرمایش از کف یا رادیاتور هستند، چیزی که در این میان کاملا مشهود است گران بودن سیستم گرمایش از کف به دلیل تجهیزات کاربردی و طراحی جدید آن به نسبت رادیاتور می‌باشد. اما در مقابل جریان مناسب و مطلوب گرما در بخش‌های مختلف ساختمان و همین طور صرفه جویی در مصرف انرژی افراد را متقاعد به انتخاب گرمایش از کف برای سیستم گرمایشی منزل خود کرده است.

 

گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور

 

دراین مطلب با معرفی جداگانه نحوه عملکرد رادیاتور، پکیج و گرمایش از کف جهت روشن شدن مورد گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور و گرمایش از کف بهتر است یا پکیج پرداخته ایم.

 

رادیاتور به چه صورت تولید گرما می‌کند؟

رادیاتور در منزل و ساختمان برای تولید و جریان گرما به یک سیستم گرمایشی مرکزی و تغذیه کننده نیاز دارد. همانطور که در گذشته بدین منظور از موتورخانه‌ها برای گرم کردن آب و به جریان در آوردن آن در لوله رادیاتور‌ها برای گرم کردن هر بخش از ساختمان بهره‌ می‌بردند. امروزه وظیفه اصلی کار موتورخانه را پکیج انجام می‌دهد.

 

کیج مناسب گرمایش از کف- قیمت پکیج گرمایش از کف

 

این طراحی به گونه‌ای است که دیگر نیاز به موتورخانه وجود نداشته و معمولا بطور جداگانه و مستقل برای هر بخش از ساختمان یک پکیج جهت تامین انرژی مورد نیاز رادیاتور‌های نصب شده در خانه در بالکن و آشپزخانه قرار گرفته است.

 

گرمایش از کف بهتر است یا پکیج؟

استفاده از پکیج به جای موتورخانه‌ها تا حد زیادی در کاهش مصرف انرژی، جلوگیری از اشغال فضای برای موتورخانه‌ها و مصرف تجهیزات اضافی برای لوله کشی از موتورخانه تا رادیاتور‌ها تاثیر بسزایی داشته است. در واقع پکیج تنها به وسیله یک پمپ سیرکولاتور و یک مبدل مشخص آب را گرم کرده و به رادیاتورها انتقال می‌دهد.

 

گرمایش از کف بهتر است یا پکیج

 

اما برای اینکه بدانیم با وجود این تغییرات گرمایش از کف یا رادیاتور (گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور) و گرمایش از کف یا پکیج (گرمایش از کف بهتر است یا پکیج) بهتر است درباره این سیستم به اختصار توضیح دهیم.

 

گرمایش از کف چیست؟

گرمایش از کف نمونه‌ی جدیدی از سیستم‌های گرمایشی است که با هدف تولید یکنواخت گرما در فضای ساختمان، بهینه سازی مصرف انرژی و همین طور جریان مطلوب گرما با ساختاری منظم و پیشرفته ارائه شده است. همانطور که از نام این سیستم پیداست از لوله کشی در کف ساختمان به روش گرم کردن آب و انتقال آن برای جریان گرما استفاده می‌کنند که این بخش از فعالیت آنها تا حدودی به عملکرد شوفاژ نزدیک است. این سیستم حتی در استفاده از موتور خانه و پکیج برای تغذیه و جریان انرژی گرمایی در لوله‌های تعبیه شده به سیستم گرمایشی رادیاتور و پکیج شباهت دارد.

 

گرمایش از کف چیست

 

اما نکاتی که سیستم گرمایش از کف را از رادیاتور و پکیج جدا کرده طراحی سیستم گرمایش از کف است. صرفه جویی 25 الی 30 درصدی در مصرف انرژی و توانایی گرم نگهداشتن تا دو متر ارتفاع از سطح زمین از ویژگی‌های بارز این سیستم است. کاربرد گرمایش از کف در محیط‌های بزرگ بسیار مقرون به صرفه بوده و به دلیل استفاده از خاصیت همرفتی که همان بالا ماندن گرما است در یکنواختی و گرم نگهداشتن محیط عملکرد مناسبی داشته است.

 

نظرات کارشناسی در مورد گرمایش از کف

در پاسخ به سوال گرمایش از کف یا رادیاتور (گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور) و گرمایش از کف یا پکیج (گرمایش از کف بهتر است یا پکیج) با بیان پنج نکته اساسی می‌توان امتیاز بیشتری برای سیستم گرمایش از کف در نظر گرفت.

 

سیستم گرمایش از کف و قابلیت جریان یکنواخت گرما در ساختمان

حرارت یکنواخت و ثابت هوا در فصول سرد سال در تمام قسمت‌های ساختمان از مزایای اصلی گرمایش از کف است. در این روش جریان گرما از سردترین قسمت ساختمان یعنی کف شروع شده و با درجه مطبوع و مناسب تری در فضا پخش می‌شود. در این حالت همه جای خانه گرم بوده و هیچ نقطه از ساختمان سرما حس نمی‌شود.

 

سیستم گرمایش از کف و قابلیت جریان یکنواخت گرما در ساختمان

 

 بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف سوخت

در هنگام پاسخ به سوال گرمایش از کف یا رادیاتور می‌توان گفت از آنجایی که سیستم گرمایش از کف با طراحی جدید در لوله کشی انتقال گرما را به نسبت رادیاتور یکنواخت تر کرده و نیاز به افزایش انرژی در هنگام استفاده از رادیاتور برای گرمای بیشتر را ازبین برده است. همین امر بهینه سازی مصرف انرژی را بیشتر از سیستم گرمایشی رادیاتور رعایت کرده و کاربرد گرمایش از کف را ارجحیت می‌بخشد. در کنار این موارد میزان حرارت مورد نیاز سیستم گرمایش از کف تقزیبا نصف حرارت مورد نیاز در موتورخانه برای انتقال گرما به رادیاتور است.

 

گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور در بهینه سازی انرژی

 

ایجاد فضای بیشتر برای دکوراسیون منزل

با طراحی سیستم گرمایش از کف بخصوص در منازل کوچک با فضای کمتر یک مزیت برای چیدمان و دکوراسیون منزل به شمار می‌آید. چرا که شما دیگر مجبور نیستید فضایی را برای شوفاژ و بخاری اختصاص دهید. دست شما برای نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل باز است. بنابراین در این حالت در پاسخ سوال گرمایش از کف بهتر است یا پکیج خصوصا برای منازل با فضای محدودتر بطور جدی می‌توان گرمایش از کف را انتخاب نمود.

 

گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور و  ایجاد فضای بیشتر برای دکوراسیون منزل

 

عایق صدا و گرما بودن کف ساختمان با گرمایش از کف

از دیگر مواردی که در هنگام انتخاب گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور شما را ترغیب به کاربرد طراحی گرمایش از کف می کند، عایق صدا و گرما بودن این ساختار است.

 

استهلاک کمتر به نسبت رادیاتورها در گرمایش از کف

رادیاتورها با مشکلاتی مثل نشتی، معیوب شدن قطعات، ترکیدگی و پوسیدگی در عمر استفاده‌شان همراه هستند، که در سیستم گرمایش از کف کمتر دیده می‌شود.

 

عایق صدا و گرما بودن کف ساختمان با گرمایش از کف

 

مضرات گرمایش از کف

در کنار تمام مزیت‌های برشمرده شده برای سیستم گرمایش از کف در جواب سولاتی مثل گرمایش از کف یا رادیاتور (گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور) و گرمایش از کف یا پکیج (گرمایش از کف بهتر است یا پکیج) یکی سری مشکلات و مضرات استفاده از این سیستم هم وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر به آن می‌پردازیم.

  • طراحی وابسته گرمایش از کف به کف ساختمان دست شما را برای تغییرات کلی بسته و این امکان برای شما وجود ندارد.
  • مدت زمان گرم کردن فضای خانه از زمان روشن شدن سیستم گرمایش از کف به نسبت رادیاتور بیشتر است. این امر به این دلیل است که برای جلوگیری از آسیب به کف دما به تدریج افزایش می‌یابد.
  • سیستم گرمایش از کف منجر به باردار شدن پرزهای فرش، قالی و موکت می‌شود. شستشوی مداوم و دوره‌ای قالی تاثیر مثبتی در این مواقع دارد.

 

مضرات گرمایش از کف

 

در نهایت زمانی که صحبت از انتخاب یک سیستم گرمایشی مناسب برای منزل یا ساختمان‌های دیگر است مطرح شدن سوالاتی مشابه گرمایش از کف یا رادیاتور (گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور) و گرمایش از کف یا گرمایش از کف یا پکیج (گرمایش از کف بهتر است یا پکیج) یک امر طبیعی است، به دنبال آن داشتن اطلاعات کافی در خصوص پکیج مناسب برای گرمایش از کف و قیمت پکیج گرمایش از کف نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در این میان مشورت با افراد و کارشناسان مطلع در این زمینه بهترین پیشنهاد و انتخاب است.

 

گرمایش از کف
برای سرویس گرمایش از کف از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading