نحوه لوله کشی گرمایش از کف

ثبت درخواست " گرمایش از کف "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه لوله کشی گرمایش از کف

لوله کشی گرمایش از کف، در سال‌های اخیر از محبوب‌ترین نوع لوله کشی برای تامین گرمای ساختمان از طریق کف آپارتمان است. شما می‌توانید برای دریافت خدمات سیستم لوله کشی گرمایش از کف و انجام تمام کارهای لوله کشی ساختمان و مجتمع‌های بزرگ از بازار آنلاین خدمت از ما، خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید. 

در صورت نصب اصولی و منطبق با نقشه گرمایش از کف ساختمان، دیگر نیازی به بتن ریزی نبوده و در آینده نیاز شما به عیب یابی سیستم گرمایش از کف کاهش می‌یابد. 

آیا این سوال برای شما هم پیش آمده که لوله کشی گرمایش از کف چگونه است؟ نسبت به مزایا و معایب گرمایش از کف کنجکاوید، یا اینکه به دنبال جوابی برای گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور؟ هستید، ما در این مقاله به آموزش هواگیری گرمایش از کف، علت گرم نشدن و در نهایت نحوه لوله کشی گرمایش از کف می‌پردازیم.

 

کف سازی اولیه، پیش از لوله کشی گرمایش از کف

پیش از اجرای سیستم گرمایش از کف که جز مراحل پایانی عملیات ساختمان است، باید نصب همه چارچوب‌های ورودی و خروجی ساختمان و گچ کاری داخل ساختمان تا 30 سانتی متر بالای کف تکمیل شده باشد.

کف سازی معمولا به دو شیوه انجام می‌شود:

 • کف سازی با مصالح سبک نظیر فوم بتن انجام می‌شود. استفاده از این نوع بتن مزیت‌هایی مانند وزن مخصوص کم و مقاومت فشاری بالا را دارد.
 • همچنین می‌توان برای کف سازی، ابتدا سطح تراز را پوکه معدنی ایجاد نمود و سپس آن را با یک لایه ملات سیمان پوشاند.

 

در هنگام راه اندازی لوله کشی گرمایش از کف به چه مواردی باید دقت کنیم؟

 • نقشه گرمایش از کف ساختمان
 • هزینه گرمایش از کف
 • بتن ریزی گرمایش از کف
 • محاسبه متراژ لوله گرمایش از کف
 • راه اندازی گرمایش از کف
 • هواگیری گرمایش از کف
 • پکیج گرمایش از کف
 • کتاب گرمایش از کف گیتی پسند

 

همان اندازه که اقداماتی مثل هواگیری منبع دوجداره موتورخانه، نصب اصولی، تعمیرات به موقع تجهیزات از اهمیت بالایی برخوردار بوده، سبک لوله کشی و راه اندازی تجهیزات وابسته به موتورخانه نیز مثل سیستم گرمایش از کف حائز اهمیت است. 

 

عایق کاری لوله کشی گرمایش از کف

 1. ابتدا برای جلوگیری از انتقال گرمای کف به دیواره‌ها، دیواره‌ها باید تا ارتفاع حدود 10 سانتی متر عایق کاری شوند. این عایق روی همه دیوارهای داخلی و خارجی نصب می‌گردد.
 2. برای جلوگیری از نفود گرمای کف به سمت پایین از عایق کف استفاده می‌شود. این عایق از جنس پلی استایرن یا پلی اتیلن است.
 3. بعضی از انواع عایق‌های کف که دارای برآمدگی هستند، جهت نگهداری لوله‌ها نیز استفاده می‌شوند. در صورت استفاده از این نوع عایق، نیازی به استفاده از بست برای نگهداری لوله‌ها نخواهد بود.

 

آرایش سیستم لوله کشی گرمایش از کف

مسیر لوله کشی گرمایش از کف باید به گونه‌ای طراحی شود که کمترین پیچ و خم را داشته باشد. سیستم گرمایش از کف به یکی از دو روش زیر انجام می‌شود. البته بعضی اوقات نیز، ادغامی از این دو روش استفاده می‌شود.

 

نحوه لوله کشی گرمایش از کف

 

یک. لوله کشی گرمایش از کف به روش مارپیچی:

در فضاهایی که در معرض نفوذ هوای سرد هستند به کار برده می‌شود. در این روش ابتدا لوله روی مرز سطح حرکت کرده و سپس به صورت مارپیچ در سطح قرار می‌گیرد.

 

دو.لوله کشی گرمایش از کف به روش حلزونی:

در این روش لوله رفت و برگشت به شکل حلقه‌ای در کنار هم قرار می‌گیرد و تعادل گرمایی بهتری را ایجاد می‌کنند.

ثابت نگه داشتن لوله روی عایق:

به منظور ثابت نگه داشتن عایق روی لوله، می‌توان روش‌های زیر را به کار برد.

 • استفاده از بست‌های خاردار: بست خاردار را با دست یا استفاده از منگنه روی لوله قرار می‌دهند.
 • استفاده از بست ریلی: بست‌های ریلی به صورت طولی روی عایق جایگذاری می‌شوند و لوله‌ها داخل بست قرار می‌گیرند.
 • استفاده از مش: در این روش از طریق بس‌‌های کمربندی پلاستیکی، لوله‌ها را در مش فلزی قرار می‌دهند. این روش هزینه بیشتری داشته و معمولا در ساختمان‌های تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. استفاده از مش فلزی سبب استحکام بیشتر بتن کف می‌گردد.

4.5 امتیاز از 1731 رای


گرمایش از کف
برای سرویس گرمایش از کف از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین