هواگیری گرمایش از کف

ثبت درخواست "گرمایش از کف"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
هواگیری گرمایش از کف

هواگیری گرمایش از کف تاثیر بسیار زیادی در افزایش بازده سیستم گرمایش از کف دارد و شما می‌توانید سالانه یک بار بعد از اینکه مدار گرمایش خود را راه اندازی کردید، هواگیری گرمایش از کف را انجام دهید و به عیب یابی سیستم گرمایش از کف منزلتان بپردازید.

همانند مراحل طی شده در نصب پکیج، رادیاتور و دیگر وسایل گرمایشی و خدمات پس از نصب مثل تعمیر پکیج و عیب یابی نمونه‌های نامبرده هواگیری گرمایش از کف علاوه بر ضرورت یک امر کاملا تخصصی و موثر در مصرف بهینه از این سیستم است. 

در این مقاله از "خدمت از ما" به شما آموزش می‌دهیم که چطور هواگیری گرمایش از کف را خودتان انجام دهید.

 

سوالات متداول در مورد سیستم گرمایش از کف:

  • بهترین آموزش تصویری هواگیری گرمایش از کف ساختمان؟
  • اهمیت هواگیری گرمایش از کف چیست؟
  • تنظیم پکیج گرمایش از کف چگونه است؟
  • طریقه نصب و راه اندازی گرمایش از کف ساختمان؟
  • برای یک ساختمان نوساز گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور؟
  • آموزش نحوه تنظیم گرمایش از کف ساختمان؟
  • عیب یابی سیستم گرمایش از کف و علت گرم نشدن گرمایش از کف؟(مزایا و معایب گرمایش از کف)
  • شیر هواگیری کلکتور یا شیر هواگیری اتوماتیک کلکتور کجا قرار دارد؟

 

در مقالات قبلی راه اندازی گرمایش از کف و نحوه تنظیم گرمایش از کف را کاملا توضیح داده ایم و در ادامه مراحل هواگیری گرمایش از کف را آموزش خواهیم داد.

 

هواگیری گرمایش از کف

بعد از راه اندازی گرمایش از کف، مهمترین اقدامی که باید انجام دهید؛ هواگیری گرمایش از کف می باشد. چون هم عملکرد سیستم گرمایشی تان بهتر خواهد شد و همچنین محیط هم گرم تر می‌شود. از طرفی ممکن است علت گرم نشدن گرمایش از کف با هواگیری گرمایش از کف کاملا برطرف شود و از سروصدای زیاد سیستم گرمایشی تان راحت شوید.

 

نکات مربوط به هواگیری گرمایش از کف

قبل از هواگیری گرمایش از کف به این دو نکته توجه داشته باشید:

 

1. همانطور که می‌دانید سیستم های گرمایشی مرکزی گاهی با افزایش و یا کاهش فشار مواجه می‌شوند، حتما توجه داشته باشید که فشار سیستم را چک کنید؛ چرا که گاهی اوقات کمبود فشار نشانه ای است از وجود هوا در سیستم و در صورت بروز مشکل باید به عیب یابی سیستم گرمایش از کف بپردازید. پس قبل از هواگیری گرمایش از کف، فشار سیستم را بررسی کنید اگر فشار آن کم است مقداری آب اضافه کنید و دوباره فشار سیستم را چک کنید.

2. بهتر است بدانید که اگر در سیستم هوا وجود داشته باشد، موجب کاهش دما در سیستم می‌شود. شما می‌توانید با چک کردن شیرهای هواگیری بررسی کنید که آیا در سیستم هوا وجود دارد یا خیر و با تنظیم شیر هواگیری کلکتور به عیب یابی سیستم گرمایش از کف بپردازید.

 

هواگیری گرمایش از کف

 

شیر هواگیری کلکتور

بعد از اینکه اطمینان حاصل کردید که فشار سیستم متعادل است و همه ی لوله ها از آب گرم پر می‌باشند، نوبت به شیر هواگیری کلکتور می‌رسد. شیرهای هواگیری کلکتور با توجه به اینکه از چه مدل لوله های چندگانه ای برای کف استفاده کرده اید، می‌توانند در جاهای مختلفی باشند. در لوله های استیل، شیرهای هواگیری کلکتور در قسمت بالای لوله ها قرار دارند. در لوله های استیل ضد زنگ، با توجه به جهت جریان آب، شیرهای هواگیری کلکتور در سمت راست لوله ها قرار دارند.

 

نحوه هواگیری گرمایش از کف

هواگیری گرمایش از کف بسیار آسان است، ابتدا برای هواگیری گرمایش از کف باید مطمئن شوید که خود شیلنگ یا لوله های که برای پر کردن استفاده می‌کنید، کاملا پر هستند. سپس کافیست که شیر های هواگیری را باز کرده و جریان آب را نیز وصل کنید حدودا ده دقیقه صبر کنید تا تمام لوله های کف از آب پر شوند، البته بهتر است هواگیری را از لوله های که در قسمت های پایین تر هستند شروع کنید تا هنگامی که هواگیری تمام می‌شود، هیچگونه هوای در قسمت بالایی وجود نداشته باشد. در نهایت زمانی که همه ی لوله های چندگانه کف تمام سطوح هواگیری شدند، شیر هواگیری را ببندید و دوباره فشار سیستم را چک کنید.

 

اقدامات بعد از هواگیری گرمایش از کف

معمولا در یک هواگیری صحیح، به محض اینکه هواگیری گرمایش از کف را انجام دادید، با چک کردن دوباره فشار سیستم متوجه خواهید شد که فشار افزایش یافته و عملکرد سیستم نسبت به قبل بهبود یافته است. اما اگر متوجه شدید که فشار سیستم هنوز پایین است، احتمال دارد که نشانه ی یک مشکل بزرگ تر برای سیستم باشد که بهتر است با یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

اغلب وجود هوا در سیستم های گرمایشی که با گردش آب کار می‌کنند، مشکل رایجی است و در سیستم گرمایش از کف ممکن است موجب شود که گرمای مطلوب ایجاد نشود و نیاز به هواگیری گرمایش از کف وجود داشته باشد.

 

جمع بندی

با تمام آموزش های که در مورد هواگیری گرمایش از کف داده شد دیگر نیاز به آموزش تصویری هواگیری گرمایش از کف نخواهید داشت و به‌راحتی می‌توانید خودتان به هواگیری گرمایش از کف منزلتان بپردازید. در صورتی که برای عیب یابی سیستم گرمایش از کف منزلتان به مشکل برخوردید و یا با خرابی شیر هواگیری کلکتور و شیر هواگیری اتوماتیک کلکتور مواجه شدید، می‌توانید با ثبت درخواست در سایت "خدمت از ما" از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

گرمایش از کف
برای سرویس گرمایش از کف از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading