کفپوش مناسب برای گرمایش از کف

ثبت درخواست " گرمایش از کف "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کفپوش مناسب برای گرمایش از کف

انتخاب کفپوش مناسب برای گرمایش از کف برای خانه از 2 جهت اهمیت دارد؛ یکی به دلیل حفظ کارایی و دیگری برای زیبایی و اعمال دکوراسیون مورد نظرمان. افزایش محبوبیت ترکیب کفپوش دلخواه و سیستم گرمایش از کف در سالهای اخیر ما را بر آن داشت تا در مقاله امروز به بررسی مواردی از جمله پارکت سازگار با گرمایش از کف، پارکت مخصوص گرمایش از کف، فوم پارکت گرمایش از کف، سرامیک گرمایش از کف، کفپوش گرمایشی و کفپوش گرمایش از کف بپردازیم تا بدانیم کفپوش مناسب برای گرمایش از کف چه نوع کفپوشی است؟

*مطلب پیشنهادی: مقاله  گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور

 

خصوصیات کفپوش مناسب برای گرمایش از کف

بهترین پوشش برای گرمایش از کف چیست؟ آیا پارکت برای گرمایش از کف مناسب است؟ هنگامی که در بازار دنبال لمینت یا پارکت سازگار با گرمایش از کف بگردید، خواهید دید که هر یک از این کفپوش‌ها با توجه به ویژگی‌های خود رفتار خاصی در برابر گرما و حرارت از خود نشان می‌دهند. در ادامه 2 ویژگی‌ بسیار مهم در هنگام خریداری کفپوش مناسب برای گرمایش از کف (پارکت یا لمینت) را بررسی می‌کنیم:

 

کفپوش مناسب برای گرمایش از کف

 

1. ضخامت و چگالی

یک کفپوش مناسب برای گرمایش از کف با داشتن ضخامت و چگالی مناسب می‌تواند تبدیل به یک کفپوش گرمایش از کف عالی شود. به خاطر داشته باشید که هرچه ضخامت تخته چوبی کمتر و چگالی آن بیشتر باشد؛ به عنوان یک پارکت سازگار با گرمایش از کف گزینه بهتری خواهد بود و حرارت را به‌گونه‌ای موثرتر انتقال خواهد داد.

حتما این نکته را در پرسش و پاسخ در مورد گرمایش از کف در نظر داشته باشید؛ چرا که یک کفپوش بیش از حد ضخیم به جای ایفای نقش به‌عنوان کفپوش گرمایشی، مانند یک عایق عمل خواهد کرد. حداکثر ضخامت پیشنهاد شده برای حفظ کارایی کفپوش مناسب برای گرمایش از کف 18 میلی‌متر است.

 

2. مقاوت در برابر گرما

نکته بعدی در انتخاب کفپوش مناسب برای گرمایش از کف، توجه به مقاومت آن در برابر دما و تغییرات آن است؛ زیرا گرمای سیستم گرمایش از کف به مرور زمان رطوبت کفپوش را از بین می‌برد. این مسئله در خریداری انواع پارکت مانند پارکت سازگار با گرمایش از کف و پارکت مخصوص گرمایش از کف مهمتر است؛ زیرا جنس پارکت از چوب طبیعی‌ست.

چنین کفپوش‌هایی در طولانی مدت ممکن است فرو بروند و شکل اولیه خود را از دست بدهند. البته این موارد باعث نمی‌شوند پاسخ سوال "آیا پارکت برای گرمایش از کف مناسب است؟"، منفی باشد؛ زیرا کیفیت کفپوش موردنظر و نحوه نصب آن نیز بسیار مهم است.

باتوجه به موارد گفته شده می‌توان گفت که کفپوش لمینت که از جنس فیبر چوبی‌ست، کفپوش گرمایشی مناسب‌تری است. مقاوت بالای لمینت در برابر تغییرات دما و انبساط و انقباض کمتر آن نسبت به چوب‌های طبیعی، این نوع کفپوش را به یک کفپوش مناسب برای گرمایش از کف تبدیل می‌کند.

 

پارکت سازگار با گرمایش از کف

 

آیا سرامیک گرمایش از کف یک کفپوش مناسب برای گرمایش از کف است؟

با رعایت یک سری نکات (که در ادامه خواهیم گفت)، علاوه بر لمینت‌ها، انواع پارکت مخصوص گرمایش از کف نیز گزینه‌های مناسبی هنگام خریداری کفپوش گرمایشی هستند. اما در زمان انتخاب کفپوش مناسب برای گرمایش از کف، یک گزینه دیگر نیز توجه ما را به جلب می‌کند: سرامیک گرمایش از کف.

در واقع سرامیک گرمایش از کف نسبت به پارکت سازگار با گرمایش از کف و انواع لمینت‌های موجود در بازار گزینه بهتری برای کفپوش مناسب برای گرمایش از کف است. موادی مانند سنگ، سرامیک، کاشی، موزاییک و سفال از لحاظ انتقال حرارت و ذخیره دما نسبت به پارکت و لمینت عملکرد بهتری دارند. بنابراین سرامیک گرمایش از کف را نیز می‌توان به‌عنوان یک کفپوش گرمایش از کف در نظر گرفت.

 

پارکت مخصوص گرمایش از کف

 

نکات مهم استفاده از کفپوش مناسب برای گرمایش از کف

یکی از موارد مهم در پرسش و پاسخ در مورد گرمایش از کف، نحوه استفاده از کفپوش خریداری شده برای افزایش عمر و کارایی آن است. اگر کفپوش گرمایش از کف انتخابی شما پارکت سازگار با گرمایش از کف، لمینت یا پارکت مخصوص گرمایش از کف است، نکات زیر را از دست ندهید:

  1. بعد از انتخاب کفپوش مناسب برای گرمایش از کف و نصب کفپوش روی فوم پارکت گرمایش از کف و بتن، تا 24 ساعت سیستم گرمایش از کف را روشن نکنید. دما را نیز به‌طور ناگهانی زیاد (یا کم) نکنید. بهتر است هر روز چند درجه دما را افزایش (یا کاهش) دهید تا به دمای مورد نظرتان برسید.
  2. درست مانند مورد قبل، گر قصد کاهش دما را نیز دارین به‌طور ناگهانی اینکار را انجام ندهید. تغییرات دمایی ناگهانی تاثیر خوبی روی کفپوش گرمایش از کف شما نخواهد داشت.
  3. با استفاده از فرش و موکت گرما را در پارکت سازگار با گرمایش از کف و به‌طور کلی کفپوش گرمایشی محبوس نکنید. اثاثیه‌ای که از سطح فاصله کمی دارند نیز می‌توانند باعث حبس گرما در کفپوش شوند.
  4. همیشه برای نگهداری بهتر، به مشخصات و دستورالعمل‌های کارخانه سازنده کفپوش گرمایشی انتخابی خود توجه داشته باشید.

 

جمع بندی

امیدواریم خواندن این مطلب به شما در انتخاب و خرید کفپوش مناسب برای گرمایش از کف کمک کرده باشد. نباید فراموش کنیم که حتی بهترین مدل‌های پارکت سازگار با گرمایش از کف، پارکت مخصوص گرمایش از کف، فوم پارکت گرمایش از کف و هر کفپوش گرمایش از کف دیگر نیز در صورتی که به‌صورت صحیح و اصولی نصب و اجرا نشوند، ممکن است کارایی سیستم گرمایش از کف را تحت تاثیر قرار دهند.

متخصصان "خدمت از ما" آماده‌اند تا در کوتاهترین زمان و با بهترین قیمت به درخواست‌های شما در تمام مراحل نصب سیستم گرمایش از کف، اعم از کفپوش مناسب برای گرمایش از کف، اجرا و... رسیدگی کنند.

4.5 امتیاز از 1693 رای


گرمایش از کف
برای سرویس گرمایش از کف از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین