قیمت نصب، سرویس و تعمیر بخاری در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب، سرویس و تعمیر بخاری" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 150,000 تومان
 • 200,000 تومان
 • 250,000 تومان
 • 350,000 تومان
(به روز رسانی در مهر 1402)

شما در کدام شهر به نصب، سرویس و تعمیر بخاری نیاز دارید؟

نصب، سرویس و تعمیر بخاری را به متخصصش بسپار

در روزهای سرد سال اگر قصد استفاده از بخاری گازی را دارید، زودتر به فکر نصب بخاری باشید و یا اگر از قبل بخاری نصب شده است، بهتر است پیش از راه اندازی مجدد برای سرویس و تعمیر بخاری گازی اقدام کنید. یک تعمیرکار بخاری گازی، خدمات مرتبط با انواع بخاری ‌ها، از جمله نصب و سرویس بخاری را انجام می‌دهد.

قیمت تعمیر بخاری گازی در مقایسه با تعویض و نصب آن، بسیار کمتر است. پس اگر مشکل جدی برای بخاری وجود ندارد و مطمئن هستید که قابل تعمیر است، می‌توانید کار تعمیرات بخاری گازی از هر مدل و برند از جمله، تعمیر بخاری گازی نیک کالا، ارج، ایران شرق، سپهر الکتریک، آزمایش و سایر برندها را به یک سرویس کار یا تعمیرکار مجرب بسپارید. برای پیدا کردن یک متخصص مجرب برای تعمیر بخاری با ما همراه باشید.

 

لیست قیمت سرویس و تعمیر بخاری گازی

قیمت خدمات نصب، سرویس و تعمیر بخاری قیمت خدمات (به روز رسانی مهر 1402)
قیمت نصب بخاری گازی  150.000 تا 450.000 تومان
هزینه سرویس بخاری گازی  250.000 تا 450.000 تومان
قیمت تعمیر فندک بخاری گازی 70.000 تا 300.000 تومان
قیمت تعمیر شمعک بخاری 70.000 تا 300.000 تومان
هزینه تعویض ترموکوپل بخاری گازی 70.000 تا 300.000 تومان
قیمت تعویض شیشه بخاری 70.000 تا 300.000 تومان
قیمت تعویض شیر گاز (هر عدد) 50.000 تا 400.000 تومان
هزینه تعویض لوله اتصالات مسی 70.000 تا 400.000 تومان

 

قیمت نصب، سرویس و تعمیر بخاری گازی چگونه تعیین می‌شود؟

پیچیدگی کار عیب یابی و تعمیر بخاری، قطعاتی که هنگام تعمیر باید تعویض شوند و دستمزد نصاب بخاری گازی از عواملی هستند که در قیمت تعمیر بخاری، نصب بخاری و سرویس بخاری تاثیر می‌گذارند. در "خدمت از ما" این امکان وجود دارد که از بهترین متخصصان نصب، سرویس و تعمیر بخاری گازی، هزینه نصب بخاری، قیمت تعمیر بخاری از جمله تعویض قطعاتی مثل ترموکوپل و همینطور هزینه سرویس بخاری گازی را به رایگان بپرسید.

 

سرویس و تعمیرات بخاری گازی شامل چه خدماتی است؟

درست است که استفاده از پکیج و سایر روش های گرمایشی جدید، بسیار آسان تر است اما هنوز هم در برخی مناطق سردسیر هیچ چیز جای گرمای بخاری را نمی گیرد. کم نیستند کسانی که لذت نوشیدن یک چای گرم در کنار بخاری را ترجیح می دهند و به دنبال نصب بخاری هستند. بخاری هم، مانند سایر دستگاه‌هایی که به صورت فصلی استفاده می‌شود، به سرویس قبل از راه اندازی نیاز دارد. سرویس بخاری علاوه بر اینکه مانع بروز خطرات وسیله ی گازسوز می‌شود، کمک می‌کند تا کمتر مجبور به تعمیر بخاری و یا تعویض قطعات بخاری شوید.

 

تعمیر بخاری گازی

 

به شما توصیه می‌کنیم که نه تنها کار تعمیر و سرویس بخاری، بلکه نصب بخاری را هم به یک متخصص بسپارید، متأسفانه هر ساله با شروع فصل سرما خبرهای متعددی از نصب غیراستاندارد بخاری گازی شنیده می‌شود که منجر به از دست رفتن افراد شده است. برای این کار در هر شهری که هستید، می توانید به متخصصان تایید شده شهر خود مانند نمایندگی بخاری گازی در شیراز یا سایر نقاط مراجعه کنید. تصور نکنید که نصب بخاری فقط اتصال شلنگ گاز و لوله دودکش است، یک نصاب بخاری گازی فاکتورهای متعددی مثل اطمینان از باز بودن مسیر دودکش و عدم نشت گاز از تمام قطعات و اتصالات را کنترل و بررسی می‌کند.

خدمات مرتبط با نصب و راه اندازی و یا سرویس و تعمیرات بخاری گازی عبارتست از:

 • تعمیر انواع بخاری گازی
 • تعمیر فندک بخاری گازی
 • تعمیرات شمعک بخاری
 • تعمیر ترموکوپل بخاری گازی
 • تعویض شیشه بخاری
 • تعویض ترموکوپل بخاری گازی
 • سرویس کامل بخاری گازی (شستن برنر، تست نشت گاز و ...)
 • نصب بخاری گازی (نصب بخاری و یا جا به جایی بخاری گازی)
 • نصب بخاری گازی نیک کالا، پلار و سایر برندها
 • نصب بخاری گازی دیواری
 • نصب لوله بخاری و تست کردن آن

 

موارد سرویس بخاری گازی

اصلی ترین کاری که یک سرویس کار برای سرویس بخاری گازی انجام می‌دهد، شستشوی مشعل است. بسیاری از مشکلات بخاری مثل بوی سوختگی هنگام روشن شدن بخاری، با این کار رفع خواهد شد. البته موارد دیگری هم برای سرویس قبل از راه اندازی مجدد بخاری گازی انجام می‌شود. از جمله:

 • تمیز کردن و شستن مشعل (برنر)
 • بررسی شمعک
 • تنظیم حداقل و حداکثر شعله بخاری
 • تنظیم ترموکوپل
 • تست نشت یابی اتصالات و قطعات

اگر در زمان نصب، کار را به یک نصاب بخاری بسپارید یا قبل از راه‌اندازی ابتدای فصل سرما کار سرویس بخاری را انجام دهید، در طول زمستان از گرمای بخاری لذت خواهید برد. در غیر اینصورت خواهید دید که بخاری گازی به خوبی کار نمی‌کند و برای رفع مشکلات باید همین اقدامات بالا را یک تعمیرکار برایتان انجام دهد. برای اطمینان از انجام درست کار، می توانید به نمایندگی تعمیرات بخاری نیک کالا تهران یا سایر شهرها مراجعه کنید.

 

عیب یابی بخاری گازی و تعمیر آن

فرقی نمی‌کند که به سرویس بخاری نیاز دارید یا تعمیر آن. وقتی از تعمیرکار می‌خواهید بخاری شما را عیب یابی کند، تمام اجزای بخاری را بررسی می‌کند. پس هنگامی‌که می‌خواهید سفارش تعمیرات بخاری گازی یا سرویس آن را ثبت کنید، اگر هر یک از نشانه‌های زیر را مشاهده کردید در بخش توضیحات سفارش بنویسید. در واقع بسیاری از مشکلات رایج با یک سرویس کلی بخاری گازی حل خواهد شد.

 

1. استشمام بوی حاصل از سوختن گاز بعد از روشن کردن بخاری

به سه علت زیر ممکن است گازهای ناشی از سوختن و احتراق گاز، وارد فضای اتاق شوند و به مشام برسند که در این شرایط باید سریعا به فکر تعمیر آن باشید.

 • مسدود شدن مجرای دودکش: برای بررسی و رفع این مشکل، مسیر دودکش را بازبینی کرده و اگر چیزی در مسیر خروج دود هست، خارج کنید.
 • کوچک بودن قطر دودکش: اگر قطر دودکش کار گذاشته شده در دیوار کم‌تر از قطر دودکش بخاری باشد، گازهای احتراقی به خوبی خارج نمی‌شوند.
 • نبودن کلاهک روی دودکش: نقش کلاهک، جلوگیری کردن از برگشت گازهای حاصل از احتراق به داخل بخاری در اثر وزش باد است، پس نصب کلاهک تضمین کننده خروج کامل گازهای احتراقی است.

 

نصب بخاری گازی

 

2. شنیدن بوی گاز خام بعد از روشن کردن بخاری

به دو دلیل بعد از روشن کردن بخاری، بوی گاز خام به مشام می‌رسد:

 • نشت گاز از اتصالات لوله‌های رابط بین شیر کنترل و مشعل یا پیلوت: البته این مشکل خیلی کم اتفاق می‌افتد که اتصالات لوله‌های متصل به شیر کنترل شل بوده و باعث نشتی گاز گردد. برای تشخیص نشتی، کاور شیر کنترل را بردارید و تمام اتصالات و پیچ‌ها را با کف صابون آزمایش و رفع عیب نمایید.
 • خاموش شدن یکی از شعله‌های پیلوت: اگر هر سه شعله پیلوت روشن نباشد، نشت گاز رخ می‌دهد. برای رفع مشکل و همچنین تنظیم طول و اندازه شعله پیلوت، پیچ پشت پیلوت را باز نموده، با پیچ گوشتی پیچ تنظیم شعله پیلوت را حین روشن بودن شمعک، تنظیم کنید.

 

3. استشمام بوی گاز خام بعد از نصب بخاری

یک توصیه جدی و مهم اینست که بعد از نصب بخاری گازی، در هر صورت نشت یابی انجام شود، حتی اگر هیچ بوی گازی هم به مشام نمی‌رسد. برای این کار، اتصال به لوله کشی گاز و شیر آن و همینطور اتصال به ورودی گاز در شیر کنترل بخاری را به کف صابون آغشته کنید. ایجاد هر گونه حباب، نشانه نشت گاز است و باید رفع شود. این مورد در ایمنی بخاری بسیار مهم است و در صورت مشاهده، حتما از تعمیرکار بخاری گازی در کرج و یا هر شهر دیگری که هستید، از طریق خدمت از ما کمک بگیرید.

 

4. انتشار گاز و روشن نشدن مشعل

دو علت برای عدم ایجاد شعله همراه با پراکنده شدن گاز به بیرون از مشعل وجود دارد، که پیشنهاد می‌کنیم رفع آن‌ها را به تعمیرکار بخاری گازی بسپارید:

 • مسدود شدن ورودی مشعل: قبل از هر اقدامی ابتدا شیر اصلی را ببندید و مجرای ورودی مشعل را بازرسی کنید. در صورتی‌که چیزی درون آن بود خارج نمایید.
 • انحراف نازل گاز (ژیگلور): در صورتی‌كه نازل گاز در اثر ضربه و یا شل‌ شدن پیچ‌های آن از جای خود منحرف شده باشد، گاز به داخل مشعل تزریق نمی‌شود. 

 

5. شعله نامطلوب و استشمام بوی گاز خام

این از جمله مواردی است که با سرویس ساده بخاری حل خواهد شد؛ چرا که علت این مشکل مسدود شدن سوراخ های مشعل است. در نتیجه گاز مخلوط شده با هوا به خوبی وارد کوره نمی‌شود. راه حل اینست که مشعل را باز کرده و با فشار هوا یا برس تمیز کنید.

 

6. تعمیر بخاری به علت خاموش شدن خود به خود

یکی از اصلی‌ترین دلایل خاموش شدن یکدفعه بخاری، تنظیم نبودن شعله‌های شمعک و عدم گرم شدن ترموکوپل است. سر ترموکوپل باید بطور کامل در شعله شمعک باشد تا جریان الکتریسیته تولید شده بتواند هسته بوبین را جذب و مسیر عبور گاز باز باشد. ممکن است نیاز به تعمیر شمعک بخاری در بخش های مختلف باشد و یا با تعویض کامل شمعک، مشکل را به صورت کامل برطرف کنید. در یک مطلب مفصلاً تمام علت‌های این مشکل و راه رفع آن گفته شده است، که خواندن آن به شما کمک می‌کند تا علت خاموش شدن بخاری گازی کاملاً شناسایی کنید.

 

7. خاموش شدن شمعک با رها کردن شیر فرمان

اگر هنگام روشن كردن شمعک بخاری با رها كردن دکمه فرمان به منظور روشن ماندن شمعک، گاز قطع شده و در نتیجه شمعک خاموش می‌شود که علت روشن نشدن بخاری گازی نیز همین است؛ در این شرایط دو قطعه را باید بررسی کنید:

 •  ترموكوپل: میتوان ترموكوپل را مطابق آنچه در مطلب تعمیر و تنظیم ترموكوپل بیان شده است، آزمایش کرد. در صورت خراب بودن ترموکوبل آن را تعویض کنید.
 • بوبین: اگر ترموكوپل سالم بود، ایراد از بوبین است. مانند ترموکوپل، بوبین را هم تست کنید و در صورت خرابی، تنها راه رفع مشکل تعویض آن است.

 

سرویس بخاری

 

9. کوتاهی شعله پیلوت

در این حالت، باز هم یک تمیزکاری و سرویس ساده بخاری گازی مشکل را رفع خواهد کرد. برای راهنمایی کامل تر مطلب تنظیم شمعک بخاری گازی را بخوانید و طبق دستورالعمل فیلتر را تعویض کنید.

 

تعویض ترموکوپل بخاری گازی

همانطور که از توضیحات بالا مشخص است، یکی از قطعات مهم هر وسیله گازسوز ترموکوپل است که در کاهش خطرات استفاده از وسایل گازسوز بسیار موثر است. با توجه به اینکه در مجله خدمت از ما طرز کار این قطعه در مقاله تعویض ترموکوپل بخاری به تفصیل بیان شده است، در اینجا تنها به این اشاره بسنده می کنیم که اگر ترموکوپل درست کار نکند بخاری روشن نمی ماند و یا اینکه علیرغم نبودن شعله گاز وارد دستگاه شده و چون احتراقی صورت نمی گیرد به محیط نشت می کند.

خرابی ترموکوپل یکی از مشکلات پرتکرار بخاری‌های گازی است. البته بهتر است تا تعمیرکار قبل از تعویض این قطعه، حتماً تست ترموکوپل بخاری را انجام دهد و مطمئن شود که تعویض ترموکوپل بخاری گازی مشکل را حل خواهد کرد.

مانند اجرت تعویض سایر قطعات بخاری، هزینه تعویض ترموکوپل بخاری گازی به طور متوسط 150 هزار تومان است، البته خود قطعه هزینه جداگانه دارد که بهتر است در زمان تعویض از تعمیرکار بخواهید تا فاکتور خرید ترموکوپل را به شما ارائه دهد. گاهی اوقات پس از تست مشخص می‌شود که خود ترموکوپل ایراد جدی ندارد و تنها با تعمیر اتصالات و تعمیر ترموکوپل بخاری، مشکل مرتفع می‌شود.

 

نکات ایمنی هنگام نصب بخاری گاز سوز

سهولت تعمیر و نصب بخاری گازی نباید باعث شود که هنگام راه­ اندازی و یا تعمیر آن، توجه به نکات ایمنی را نادیده بگیرید.

 1. ابتدا باید قبل از نصب بخاری و روشن کردن آن مطمئن شوید که لوله‌ی دودکش کاملا تمیز است. مکش دودکش را به این طریق می‌توان کنترل کرد که: شعله کبریتی را نزدیک دهانه دودکش بگیرید اگر شعله به طرف دودکش متمایل شود به این معنی است که دودکش باز بوده و از قدرت کشش خوبی برخوردار می‌باشد.
 2. پس از نصب و برقراری جریان گاز باید تمام اتصالات را با کف صابون آزمایش و نشت یابی کرد.
 3. در صورت استفاده از کپسول حداقل باید فاصله یک متری را بین کپسول و بخاری رعایت نمود. نکته: از خوابیدن کپسول جدا خودداری کنید.
 4. قطر دودکش داخل دیوار نباید کمتر از قطر دودکش بخاری باشد.
 5. از کیپ بستن درب و پنجره‌های اتاق خودداری کنید چون وسایل گازسوز برای سوختن نیاز به اکسیژن کافی دارند.
 6. لازم است بین سیستم لوله کشی ساختمان و بخاری گازسوز یک شیر قطع و وصل توپی نصب شود تا در صورت نیاز بتوان جریان گاز را فورا قطع کرد.
 7. هر چند ماه یکبار باید اتصالات را از نظر نشت گاز با کف صابون آزمایش کنید.
 8. فاصله‌ی بخاری از دیوار نباید کمتر از 30 سانتیمتر باشد.
 9. از پاشیدن آب به روی شیشه و بدنه خودداری کنید.
 10. بخاری را در محل مناسبی نصب کنید تا در مقابل جریان هوا باشد.
 11. حتما از بخاری با دودکش استفاده کنید.
 12. جهت اتصال بخاری به سیستم لوله کشی گاز از لوله مسی و یا شیلنگ مخصوص گاز استفاده کنید.
 13. حداکثر طول شیلنگ 1/5 متر و طول لوله ی مسی نباید از 2 متر بیشتر شود.
 14. عبور شیلنگ گاز از داخل دیوار، سقف و کف اتاق غیر مجاز است.
 15. بهتر است از حداقل تعداد زانویی و لوله در نصب استفاده شود.
 16. در انتهای دودکش باید کلاهکی قرار داده شود که باد گازهای حاصل از آتش سوزی را به داخل بخاری برگشت ندهد.
 17. انتهای لوله دودکش از بلندترین نقطه ساختمان در پشت بام باید 60 سانتی‌متر بلند تر باشد.
 18. قبل از روشن کردن بخاری، توجه داشته باشید تا اطراف و در نزدیکی بخاری هیچ‌ شی قابل اشتعال وجود نداشته باشد.
 19. توجه داشته باشید که مکان قرار گرفتن بخاری مسطح بوده و بخاری کاملا تراز باشد.
 20. جهت حفظ طول عمر شیشه بخاری، شعله را به آرامی کم و زیاد کنید.
 21. اگر برای سوخت بخاری از کپسول گاز مایع استفاده می‌کنید، کپسول باید مجهز به رگلاتور استاندارد شده فشار ضعیف باشد.
 22. در صورت قطع ناگهانی جریان گاز و خاموش شدن بخاری حدود 10 دقیقه صبر کنید و مجددا بخاری را روشن کنید. اگر موفق به روشن کردن شمعک با جرقه زن نشدید، می‌توانید دریچه ی کوچک منبع حرارتی را باز و با استفاده از کبریت یا فندک الکتریکی دستی شمعک را روشن کنید.

 

تعمیرات و نصب به موقع بخاری گازی

قبل از شروع فصل سرما مخصوصا در مناطق سردسیر، حتما بخاری خود را چک کرده تا مشکلی نداشته باشد. مشکلات بخاری گازی در صورتی که موجب روشن نشدن بخاری شود، می تواند در زمستان باعث سرد شدن فضای خانه شود. و همچنین در شرایطی که مشکلات نشت گاز، عدم تخلیه دود توسط دودکش و یا مشکلات ایمنی دیگر در بخاری وجود داشته باشد، خطرهای جانی و گازگرفتگی را به همراه دارد. پس برای تعمیرات بخاری های خود با فرد متخصص و به صورت دقیق اقدام کنید.

نصب بخاری گازی شاید در نظر اول آسان باشد، اما فراموش نکنید به علت وجود گاز باید نکات ایمنی هنگام نصب بخاری رعایت شود. شرایط نصب بخاری بدون دودکش، انواع لوله بخاری، ارتفاع استاندارد لوله بخاری از کف، طریقه نصب لوله بخاری از پنجره، قطر خروجی لوله و حداکثر طول لوله بخاری گازی از مواردی است که باید بر آن تسلط داشته باشید. 

با کمک یک نصاب بخاری گازی می‌توانید با خیال راحت و بدون دردسر زمستان گرمی را انتظار داشته باشید. همچنین با سرویس بخاری گازی قبل از راه اندازی آن، نیاز به تعمیر بخاری گازی را کاهش دهید.

4.6 امتیاز از 2055 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب، سرویس و تعمیر بخاری

نظرات

سید کریم حسینی
سید کریم حسینی
5.0 (از 706 نظر)
1246 خدمت موفق
نصب، سرویس و تعمیر بخاری
حسام اکبری

کارشون عالی بود واقعا ماهر وبا تجربه هستن ما ایشون از روی کاراشون که حدود هزار تا کار بوده انتخاب کردیم معلوم که خیلی مهارت دارن خوش بر خورد و منصف بودن وقیمت منصفانه وسرعت عمل بالا وسر وقت وعالی عالی هستن👏👏👏🙏🙏

مهدی خوش نویسان
مهدی خوش نویسان
5.0 (از 115 نظر)
208 خدمت موفق
نصب، سرویس و تعمیر بخاری
جمشید راوی

آقای خوش نویسان بسیار با اخلاق و وقت شناس هستند و کارشون هم بسیار عالی بود .من از ایشون و این سایت کمال سپاسگزاری رو دارم .

ناصر حامدی
ناصر حامدی
5.0 (از 18 نظر)
21 خدمت موفق
نصب، سرویس و تعمیر بخاری
محمد رضا افشاری

گاهی اوقات باید خدارو شکر کرد برای وجود انسان‌هایی امثال آقای احمدی عزیز ، ایشون انسان کار درست با شرف با معرفت و با وجدانی هستند ، خدا پشت و پناهتون باشه در تمام مراحل زندگی

در این شهرها می توانید سفارش نصب، سرویس و تعمیر بخاری را ثبت کنید:

 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری تهران
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری کرج
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری اصفهان
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری مشهد
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری شیراز
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری تبریز
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری اهواز
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری قائم شهر
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری ارومیه
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری کرمانشاه
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری شاهین شهر
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری همدان
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری زنجان
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری یزد
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری دماوند
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری رودهن
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری ورامین
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری شهریار
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری پرند
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری پردیس
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری قرچک
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری اردبیل
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری قم
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری قزوین
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری گرگان
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری محمدشهر
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری کمال شهر
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری فردیس
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری کرمان
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری ری
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری اسلامشهر
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری اندیشه
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری شهر قدس
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری نسیم شهر
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری هشتگرد
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری ملارد
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری رباط کریم
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری پاکدشت
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری اراک
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری رشت
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری لاهیجان
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری آمل
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری بابل
 • نصب، سرویس و تعمیر بخاری ساری