قیمت نصب، سرویس و تعمیر بخاری در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب، سرویس و تعمیر بخاری" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 70,000 تومان
 • 80,000 تومان
 • 90,000 تومان
 • 100,000 تومان

شما در کدام شهر به نصب، سرویس و تعمیر بخاری نیاز دارید؟

نصب، سرویس و تعمیر بخاری را به متخصصش بسپار

در روزهای سرد سال اگر قصد استفاده از بخاری گازی را دارید، زودتر به فکر نصب بخاری باشید و یا اگر از قبل بخاری نصب شده است، بهتر است پیش از راه اندازی مجدد برای سرویس و تعمیر بخاری اقدام کنید. یک تعمیرکار بخاری گازی، خدمات مرتبط با تعمیر انواع بخاری گازی از جمله نصب بخاری و سرویس بخاری انواع مدل‌ها را می‌تواند انجام دهد.

قیمت تعمیر بخاری گازی در مقایسه با تعویض و نصب بخاری جدید، بسیار کمتر است. پس اگر مشکل جدی برای بخاری وجود ندارد و مطمئن هستید که قابل تعمیر است، می‌توانید کار تعمیر بخاری از هر مدل و برند از جمله تعمیر بخاری گازی نیک کالا، تعمیر بخاری گازی ارج و سایر برندها را به یک سرویس کار یا تعمیرکار مجرب بسپارید. برای پیدا کردن یک متخصص مجرب در تعمیر بخاری روی «خدمت از ما» حساب کنید.

 

تعمیر بخاری گازی

 

قیمت نصب، سرویس و تعمیر بخاری گازی چگونه تعیین می‌شود؟

پیچیدگی کار عیب یابی و تعمیر بخاری، قطعاتی که هنگام تعمیر باید تعویض شوند و دستمزد نصاب بخاری گازی از عواملی هستند که در قیمت تعمیر بخاری، نصب بخاری و سرویس بخاری تاثیر می‌گذارند. در "خدمت از ما" این امکان وجود دارد که از بهترین متخصصان نصب، سرویس و تعمیر بخاری گازی، هزینه نصب بخاری، قیمت تعمیر بخاری از جمله تعویض قطعاتی مثل ترموکوپل و همینطور هزینه سرویس بخاری گازی را به رایگان بپرسید.

 

خدمات نصب، سرویس و تعمیر بخاری

درست است که استفاده از پکیج و سایر روش های گرمایشی جدید، بسیار آسان تر است اما هنوز هم در برخی مناطق سردسیر هیچ چیز جای گرمای بخاری را نمی گیرد. کم نیستند کسانی که لذت نوشیدن یک چای گرم در کنار بخاری را ترجیح می دهند و به دنبال نصب بخاری هستند. بخاری هم، مانند سایر دستگاه‌هایی که به صورت فصلی استفاده می‌شود، به سرویس قبل از راه اندازی نیاز دارد. سرویس بخاری علاوه بر اینکه مانع بروز خطرات وسیله ی گازسوز می‌شود، کمک می‌کند تا کمتر مجبور به تعمیر بخاری و یا تعویض قطعات بخاری شوید.

به شما توصیه می‌کنیم که نه تنها کار تعمیر و سرویس بخاری، بلکه نصب بخاری را هم به یک متخصص بسپارید، متأسفانه هر ساله با شروع فصل سرما خبرهای متعددی از نصب غیراستاندارد بخاری گازی شنیده می‌شود که منجر به از دست رفتن افراد شده است. تصور نکنید که نصب بخاری فقط اتصال شلنگ گاز و لوله دودکش است، یک نصاب بخاری گازی فاکتورهای متعددی مثل اطمینان از باز بودن مسیر دودکش و عدم نشت گاز از تمام قطعات و اتصالات را کنترل و بررسی می‌کند.

خدمات مرتبط با نصب و راه اندازی و یا سرویس و تعمیرات بخاری گازی عبارتست از:

 • تعمیر بخاری گازی
 • تعمیر فندک بخاری گازی
 • تعمیر شمعک بخاری
 • تعمیر ترموکوپل بخاری
 • تعویض ترموکوپل بخاری گازی
 • سرویس بخاری گازی (تعویض شیشه بخاری، تست نشت گاز و ...)
 • نصب بخاری گازی (نصب بخاری و یا جا به جایی بخاری گازی)
 • نصب بخاری گازی نیک کالا
 • نصب بخاری گازی دیواری
 • نصب بخاری انرژی
 • نصب لوله بخاری

اگر برای گرمایش محیط از سایر وسایل گرمایشی، مثل بخاری برقی یا شومینه استفاده می‌کنید، متخصصین در بازار آنلاین «خدمت از ما»، در کنار این خدمات مرتبط با بخاری گازی، کار نصب شومینه و یا تعمیر شومینه را هم انجام می‌دهند. بنابراین برای تعمیر بخاری برقی و هر وسیله‌ی گرمایشی دیگر از تعمیرکاران ما کمک بگیرید.

 

سرویس بخاری گازی و عیب یابی آن

فرقی نمی‌کند که به سرویس بخاری نیاز دارید یا تعمیر آن. وقتی از تعمیرکار می‌خواهید بخاری شما را عیب یابی کند، تمام اجزای بخاری را بررسی می‌کند. پس هنگامی‌که می‌خواهید سفارش تعمیرات بخاری گازی یا سرویس آن را ثبت کنید، اگر هر یک از نشانه‌های زیر را مشاهده کردید در بخش توضیحات سفارش بنویسید.

 

1. پس از روشن کردن بخاری بوی گاز‌های حاصل از احتراق به مشام می‌رسد.

علت اول: مجرای دودکش مسدود شده است. مسیر دودکش را کنترل و شی مسدود کننده را بر طرف نمایید.

علت دوم: قطر دودکش ساختمان کم‌تر از قطر دودکش بخاری است. از دودکش با قطر مناسب استفاده کنید.

علت سوم: دودکش بدون کلاهک می‌باشد. برای جلوگیری از وارد شدن گازهای حاصل از احتراق به داخل بخاری در اثر وزش باد از کلاهک مناسب استفاده نمایید.

 

نصب بخاری گازی

 

2. پس از روشن کردن بخاری بوی گاز خام به مشام می‌رسد.

علت: نشت گاز از اتصالات لوله‌های رابط بین شیر کنترل و مشعل یا پیلوت. به ندرت اتفاق می‌افتد که اتصالات لوله‌های متصل به شیر کنترل شل بوده و باعث نشتی گاز گردد. این قسمت را با کف صابون آزمایش و رفع عیب نمایید.

 


3. با چرخاندن دکمه فرمان از حالت پیلوت به شعله اصلی مشعل روشن نشده و گاز زیادی به اطراف پراکنده می‌شود.

علت اول: انسداد مجرای ورودی مشعل توسط شی خارجی. قبل از هر اقدامی ابتدا شیر اصلی را ببندید و مجرای ورودی مشعل را بازرسی کنید. در صورتی‌که چیزی درون آن بود خارج نمایید.

علت دوم: انحراف نازل (ژیگلور) گاز از جای خود. در صورتی‌كه نازل گاز در اثر ضربه و یا شل‌ شدن پیچ‌های آن از جای خود منحرف شده باشد، گاز به داخل مشعل تزریق نمی‌شود. 

 


4. از بخاری روشن و در حال کار بوی گاز خام به مشام می‌رسد.

علت: خاموشی یکی از شعله‌های پیلوت. در صورت تنظیم نبودن شعله پیلوت احتمال خاموشی یکی از شعله‌ها هست. این امر باعث نشتی گاز می‌شود. طول و اندازه شعله پیلوت را تنظیم نمایید. برای این کار پیچ پشت پیلوت را باز نموده، با پیچ گوشتی پیچ تنظیم شعله پیلوت را در حالی‌که شعله آن را مشاهده می‌کنید، تنظیم کنید.

 


5. بخاری شعله مناسبی ندارد و بوی گاز خام استشمام می‌شود.

علت: انسداد سوراخ‌های مشعل. كثیفی بیش از حد مشعل و انسداد سوراخ‌های آن جلوی عبور مخلوط هوا و گاز را گرفته عیب مذكور رخ می‌دهد. مشعل را از جای خود خارج نموده با برس و یا با فشار باد آن را تمیز نمایید.

 


6. گاهی اوقات بخاری خود به خود خاموش می‌شود.

علت: تنظیم نبودن شعله‌های شمعک و عدم گرم شدن ترموکوپل. در صورتی كه سر ترموكوپل درست در شعله شمعک قرار نگرفته باشد الكتریسته تولید شده توسط آن به حدی نیست كه بتواند هسته بوبین را در حالت جذب نگه دارد. بنابراین فنر بوبین هسته را به بیرون رانده و مسیر گاز را مسدود می‌كند. محل قرار گرفتن ترموكوپل را بازرسی و رفع عیب کنید. 

 


7. در هنگام روشن كردن بخاری با رها كردن دکمه فرمان به منظور روشن ماندن شمعک گاز، قطع و شمعک خاموش می‌شود.

علت: خرابی ترموكوپل. ترموكوپل را مطابق آنچه در مبحث ترموكوپل از فهرست لوازم گازسوز گفته شد آزمایش كنید و در صورت معیوب بودن آن را تعویض نمایید.

 

سرویس بخاری

 

8. هنگام روشن كردن بخاری با رها كردن دکمه فرمان به منظور روشن ماندن شمعک گاز قطع و شمعک خاموش می‌شود.

علت: خرابی بوبین. در صورتی‌كه ترموكوپل سالم باشد، عیب از بوبین است. مطابق آن‌چه در مبحث ترموكوپل و بوبین از فهرست لوازم گازسوز گفته شده، بوبین را آزمایش كنید؛ و در صورت معیوب بودن، آن را تعویض نمایید.

 


9. با وجود فشار گاز مناسب در شبكه لوله كشی، شعله پیلوت كوتاه است و تنظیم نمی‌شود.

علت: كثیفی بیش از حد فیلتر. کاور شیر كنترل را بردارید. با توجه به شكل گسترده شیر كنترل، فیلتر مربوطه را تعویض نمایید.

 


10. پس از نصب بخاری و باز کردن شیر اصلی گاز بوی گاز خام به مشام می‌رسد.

علت: نشت گاز از دو سر شیلنگ یا لوله مسی رابط بین شیر اصلی و شیر کنترل بخاری. با کف صابون محل اتصال شیلنگ یا لوله به شیر اصلی و شیر کنترل بخاری را ازمایش و در صورت نشت گاز محل مورد نظر را رفع عیب نمایید.

 


11. پس از روشن کردن بخاری بوی گاز خام به مشام می‌رسد.

علت: نشت از قسمت‌های شیر کنترل است. کاور یا قالپاق شیر کنترل را بردارید. با کف صابون سطح شیر کنترل و اطراف پیچ‌های تنظیم ماکزیمم، مینیمم و محور را بپوشانید. دقت کنید که در کدام قسمت حباب تشکیل می‌شود و نشتی دارد. سپس پیچ مربوطه را باز و واشر اورینگی آن را تعویض کنید.

 

تعویض ترموکوپل بخاری گازی

همانطور که از توضیحات بالا مشخص است، یکی از قطعات مهم هر وسیله گازسوز ترموکوپل است که در کاهش خطرات استفاده از وسایل گازسوز بسیار موثر است. با توجه به اینکه در مجله خدمت از ما طرز کار این قطعه به تفصیل بیان شده است، در اینجا تنها به این اشاره بسنده می کنیم که اگر ترموکوپل درست کار نکند بخاری روشن نمی ماند و یا اینکه علیرغم نبودن شعله گاز وارد دستگاه شده و چون احتراقی صورت نمی گیرد به محیط نشت می کند.

خرابی ترموکوپل یکی از مشکلات پرتکرار بخاری‌های گازی است. البته بهتر است تا تعمیرکار قبل از تعویض این قطعه، حتماً تست ترموکوپل بخاری را انجام دهد و مطمئن شود که تعویض ترموکوپل بخاری گازی مشکل را حل خواهد کرد.

مانند اجرت تعویض سایر قطعات بخاری، هزینه تعویض ترموکوپل بخاری گازی به طور متوسط 50 هزار تومان است، البته خود قطعه هزینه جداگانه دارد که بهتر است در زمان تعویض از تعمیرکار بخواهید تا فاکتور خرید ترموکوپل را به شما ارائه دهد. گاهی اوقات پس از تست مشخص می‌شود که خود ترموکوپل ایراد جدی ندارد و تنها با تعمیر اتصالات و تعمیر ترموکوپل بخاری، مشکل مرتفع می‌شود.

 

نکات ایمنی هنگام نصب بخاری گاز سوز

سهولت تعمیر و نصب بخاری گازی نباید باعث شود که هنگام راه­ اندازی و یا تعمیر آن، توجه به نکات ایمنی را نادیده بگیرید.

 1. ابتدا باید قبل از نصب بخاری و روشن کردن آن مطمئن شوید که لوله‌ی دودکش کاملا تمیز است. مکش دودکش را به این طریق می‌توان کنترل کرد که: شعله کبریتی را نزدیک دهانه دودکش بگیرید اگر شعله به طرف دودکش متمایل شود به این معنی است که دودکش باز بوده و از قدرت کشش خوبی برخوردار می‌باشد.
 2. پس از نصب و برقراری جریان گاز باید تمام اتصالات را با کف صابون آزمایش و نشت یابی کرد.
 3. در صورت استفاده از کپسول حداقل باید فاصله یک متری را بین کپسول و بخاری رعایت نمود. نکته: از خوابیدن کپسول جدا خودداری کنید.
 4. قطر دودکش داخل دیوار نباید کمتر از قطر دودکش بخاری باشد.
 5. از کیپ بستن درب و پنجره‌های اتاق خودداری کنید چون وسایل گازسوز برای سوختن نیاز به اکسیژن کافی دارند.
 6. لازم است بین سیستم لوله کشی ساختمان و بخاری گازسوز یک شیر قطع و وصل توپکی نصب شود تا در صورت نیاز یتوان جریان گاز را فورا قطع کرد.
 7. هر چند ماه یکبار باید اتصالات را از نظر نشت گاز با کف صابون آزمایش کنید.
 8. فاصله‌ی بخاری از دیوار نباید کمتر از 30 سانتیمتر باشد.
 9. از پاشیدن آب به روی شیشه و بدنه خودداری کنید.
 10. بخاری را در محل مناسبی نصب کنید تا در مقابل جریان هوا باشد.
 11. حتما از بخاری با دودکش استفاده کنید.
 12. جهت اتصال بخاری به سیستم لوله کشی گاز از لوله مسی و یا شیلنگ مخصوص گاز استفاده کنید.
 13. حداکثر طول شیلنگ 1/5 متر و طول لوله ی مسی نباید از 2 متر بیشتر شود.
 14. عبور شیلنگ گاز از داخل دیوار، سقف و کنف اتاق غیر مجاز است.
 15. بهتر است از حداقل تعداد زانویی و لوله در نصب استفاده شود.
 16. در انتهای دودکش باید کلاهکی قرار داده شود که باد گازهای حاصل از آتش سوزی را به داخل بخاری برگشت ندهد.
 17. انتهای لوله دودکش از بلندترین نقطه ساختمان در پشت بام باید 60 سانتی‌متر بلند تر باشد.
 18. قبل از روشن کردن بخاری، توجه داشته باشید تا اطراف و در نزدیکی بخاری هیچ‌ شی قابل اشتعال وجود نداشته باشد.
 19. توجه داشته باشید که مکان قرار گرفتن بخاری مسطح بوده و بخاری کاملا تراز باشد.
 20. جهت حفظ طول عمر شیشه بخاری، شعله را به آرامی کم و زیاد کنید.
 21. اگر برای سوخت بخاری از کپسول گاز مایع استفاده می‌کنید، کپسول باید مجهز به رگلاتور استاندارد شده فشار ضعیف باشد.
 22. در صورت قطع ناگهانی جریان گاز و خاموش شدن بخاری حدود 10 دقیقه صبر کنید و مجددا بخاری را روشن کنید. اگر موفق به روشن کردن شمعک با جرقه زن نشدید، می‌توانید دریچه ی کوچک منبع حرارتی را باز و با استفاده از کبریت یا فندک الکتریکی دستی شمعک را روشن کنید.
 23. ارتفاع استاندارد لوله بخاری از کف و اندازه‌ لوله بخاری را می‌توانید در نوشته نصب دودکش بخاری گازی پیدا کنید.

 

نصاب بخاری گازی

نصب بخاری گازی شاید در نظر اول آسان باشد، اما فراموش نکنید به علت وجود گاز باید نکات ایمنی هنگام نصب بخاری رعایت شود. شرایط نصب بخاری بدون دودکش، انواع لوله بخاری، ارتفاع استاندارد لوله بخاری از کف، طریقه نصب لوله بخاری از پنجره، قطر خروجی لوله و حداکثر طول لوله بخاری گازی از مواردی است که باید بر آن تسلط داشته باشید. 

با کمک یک نصاب بخاری گازی می‌توانید با خیال راحت و بدون دردسر زمستان گرمی را انتظار داشته باشید. همچنین با سرویس بخاری قبل از راه اندازی آن، نیاز به تعمیر بخاری گازی را کاهش دهید.

امتیاز دهید

4.63 امتیاز از 45 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب، سرویس و تعمیر بخاری

نظرات

بهروز عباسی
بهروز عباسی
4.9
3 خدمت موفق
نصب، سرویس و تعمیر بخاری
قنبری

از کیفیت انجام کار حضور به موقع صبر و حوصله راضی بودم اما با توجه به انجام کارکمی دستمز زیاد بود

حسن رس بند
حسن رس بند
4.7
142 خدمت موفق
نصب، سرویس و تعمیر بخاری
امیر رضا

دقیقا سر ساعت اومدن و بسیار منصفانه تر از بقیه قیمت رو اعلام کردن

حسن رس بند
حسن رس بند
4.7
142 خدمت موفق
نصب، سرویس و تعمیر بخاری
علی لرستانی پور

عاااالی عاااالی عااالی بسیار ادم خوب سر وقت دلسوز خاکی و کاربلد

در این شهرها می توانید سفارش نصب، سرویس و تعمیر بخاری را ثبت کنید:

loading