قیمت نگهداری و تعمیر موتورخانه در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نگهداری و تعمیر موتورخانه" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 150,000 تومان
 • 250,000 تومان
 • 400,000 تومان
 • 1,500,000 تومان

شما در کدام شهر به نگهداری و تعمیر موتورخانه نیاز دارید؟

نگهداری و تعمیر موتورخانه را به متخصصش بسپار

نگهداری موتورخانه و تعمیر موتورخانه یکی از موضوعات مهم در مدیریت ساختمان است؛ که از خدمات پردرخواست «خدمت از ما» نیز به شمار می‌آید. تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات، طبق دستورالعمل نگهداری موتورخانه انجام می‌شود. اگر شما نیز برای تعمیرات موتورخانه و نگهداری موتورخانه به کمک یک تعمیرکار تاسیسات موتورخانه نیاز دارید، روی ما حساب کنید.

کافیست خدمات نگهداری و تعمیر موتورخانه شوفاژ را از طریق فرم سفارش ثبت کنید، تا به بهترین تعمیرکاران موتورخانه شوفاژ دسترسی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با خدمات نگهداری و تعمیرات موتورخانه، هزینه آن و ... تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

 تعمیر موتورخانه در تهران

 

 

قیمت تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه چقدر است؟

قیمت تعمیر موتورخانه شوفاژ چقدر است؟ هزینه نگهداری موتورخانه شوفاژ چگونه تعیین می‌شود؟ آیا می‌توان قبل از درخواست خدمات تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه از قیمت‌ها مطلع شد؟

قبل از پاسخ به این پرسش‌ها لازم است بگوییم که تمامی قیمت گذاری‌ها برای تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه از سوی کارشناسان بررسی می‌شود. همچنین، قیمت تعمیر موتورخانه کاملا شفاف است؛ چرا که شما بعد از اینکه فرم سفارش را پر کردید، هریک از تعمیرکاران تاسیسات موتورخانه مبلغی را پیشنهاد می‌دهند که به هیچ وجه بعد از اتمام تعمیر موتورخانه تغییر نمی‌کند.

همین مسئله برای هزینه سایر خدمات تاسیساتی ارائه‌شده در «خدمت از ما» از جمله گرمایش از کف نیز صادق است. در ادامه عوامل موثر بر هزینه تعمیرات موتورخانه را بررسی می‌کنیم تا دید بهتری نسبت به آن داشته باشید.

 

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه متناسب با فاکتورهایی مانند مساحت موتورخانه، متراژ ساختمان، تعداد طبقات، قدمت تاسیسات موتورخانه و همچنین مواردی که باید سرویس شود تعیین می‌شود.

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات می‌تواند از مبلغ شارژ ساختمان جمع‌آوری شود. اما هزینه‌های مربوط به تعمیر موتورخانه به مشکلاتی که برای موتورخانه پیش آمده، وابسته است. زیرا قطعاتی که باید توسط تکنسین تعمیرات موتورخانه تعمیر و یا تعویض شود، هزینه‌های متفاوتی دارند.

 

هزینه تعمیرات موتورحانه

 

چرا تعمیرات موتورخانه با «خدمت از ما» بهترین انتخاب شماست؟

تعمیرات موتورخانه یکی از تخصصی‌ترین خدمات تاسیساتی است. با توجه به آنکه قلب تپنده هر خانه موتورخانه آن است، تعمیر موتورخانه توسط فردی با تجربه ناکافی می‌تواند هزینه‌های بسیاری را به شما وارد کند. کمک گرفتن از یک متخصص ماهر در انجام تعمیرات موتورخانه، نه تنها مشکل شما را رفع می‌کند، بلکه خیال شما را از بابت خسارات آنی و احتمالی در آینده نیز راحت می‌کند.

می‌دانیم که پیدا کردن یک تعمیرکار تاسیسات موتورخانه در بازارهای شلوغ امروز یک کار بسیار چالش‌برانگیز است؛ اما نه با «خدمت از ما». از طریق فرم سفارش، درخواست خود را برای تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات را ثبت کنید، تا در کوتاه‌ترین زمان به بهترین متخصصان تعمیرات موتورخانه در شهرتان دسترسی پیدا بکنید.

 

تعمیر موتورخانه شوفاژ را به «خدمت از ما» بسپارید

تعمیر موتورخانه شوفاژ مانند تعمیر موتورخانه است. شاید بهتر باشد اینطور بگوییم: هیچ تفاوتی میان موتورخانه و موتورخانه شوفاژ وجود ندارد. بنابراین، شما عزیزان در صورت ثبت درخواست برای تعمیر موتورخانه شوفاژ، از همان خدمات تعمیر موتورخانه بهره خواهید برد؛ و تفاوتی میان تعمیر موتورخانه شوفاژ و تعمیرات موتورخانه نخواهید دید.

 

تعمیر موتورخانه تهران

در شهری مانند تهران، تامین گرمایش، سرمایش و آب گرم مصرفی در آپارتمان‌ها و ساختمان‌های تجاری به عهده موتورخانه‌هاست. به همین علت، نگهداری و تعمیر موتورخانه تهران یکی از نیازهای ضروری و اساسی در پایتخت محسوب می‌شود.

اگر در تهران برای تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات به کمک یک ماهر تعمیرکار نیاز دارید، می‌توانید بهترین متخصصان تعمیرات موتورخانه را به سرعت در «خدمت از ما» بیابید.

 

شرکت تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات

 

چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه

در ادامه، مهمترین بخش‌های از چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه را برای شما آورده‌ایم:

 • بررسی عملکرد فتوسوییچ
 • بررسی عملکرد پمپ وکیوم
 • بررسی عملکرد منبع پرکننده خطِ شیلد
 • بررسی عملکرد شناور پرکننده برج
 • بررسی عملکرد تسمه فن برج
 • میزان سختی آب
 • تعمیر پمپ آب موتورخانه
 • بررسی عملکرد سختگیر آب
 • بررسی عملکرد آگوستات‌های دیگ
 • بررسی عملکرد فشار آبِ خط ژنراتور
 • بررسی عملکرد ارتعاشات پمپ 
 • بررسی عملکرد مشعل و شعله حاصله
 • تراز بودن محور پمپ‌ها با یکدیگر

 

خدماتی که ذیل تعمیر و نگهداری موتور خانه به شما ارائه می‌شود:

همان‌طور که از پیچیدگی این سیستم و کارکرد آن می‌توان حدس زد، خدمات نگهداری موتورخانه و تعمیرات موتورخانه کارهای متعددی را شامل می‌شود؛ از جمله:

 • سرویس و تعمیر پمپ شوفاژ
 • تعمیر مشعل و سرویس مشعل
 • تعمیر دیگ فولادی و تعمیر دیگ آبگرم
 • تعویض لوله آتشخوار دیگ بخار و دیگ آبگرم
 • سیم‌پیچی و تراشکاری پمپ سیرکولیشن شوفاژ
 • نصب اینورتر برای پمپ‌های سه فاز (راه انداز نرم)
 • تعمیر دیگ شوفاژ و تعویض پره دیگ چدنی شوفاژ
 • تعمیر پمپ آب موتورخانه، پمپ فشار آب ساختمان، پمپ پنتاک و پمپ چینی
 • تعمیر تابلو برق موتورخانه و تاسیسات مرکزی (کنتاکتور و بی متال و کنترل فاز و غیره)
 • تعویض کوپلینگ پمپ شوفاژ (کوپلینگ زنجیری پمپ شوفاژ و کوپلینگ لاستیکی پمپ) و پمپ آبرسانی

بیشتر متخصصان تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات خدمات دیگری از جمله اجرا، راه اندازی و نصب موتورخانه، تاسیسات ساختمان، لوله کشی آب و فاضلاب، نصب شوفاژ، چیلر تراکمی و نگهداری استخر را نیز می‌توانند به شما ارائه دهند.

 

تعمیر پمپ آب موتورخانه

 

موتورخانه چیست؟

موتورخانه چیست؟ تعمیرات موتورخانه چگونه است؟ طرز کار موتورخانه چگونه است؟ سیستم موتورخانه چگونه کار می‌کند؟ چگونه می‌توان موتورخانه شوفاژ را بهینه کرد؟

این‌ها رایج‌ترین سوالاتی است که تعداد زیادی از متقاضیان نگهداری موتورخانه و تعمیر آن برایشان پیش می‌آید. به همین دلیل، در ادامه مقاله به شرح طرز کار موتورخانه، اینکه موتورخانه چیست و چگونه کار می‌کند پرداخته‌ایم. در ادامه همراه ما باشید تا درباره موتورخانه، تعمیر و نگهداری آن بیشتر بدانید.

 

طرز کار موتورخانه چگونه است؟

در ساختمانی که همین حالا در آن سکونت دارید، یک فضای مشخص برای کلیه تجهیزات تاسیساتی سیستم در نظر گرفته می‌شود که همان موتور خانه است. هدف از اینکار، سهولت در کنترل و تعمیر این تجهیزات است. در واقع موتورخانه دستگاه‌های مکانیکی و کنترل‌کننده‌های الکتریکی را در خود جای می‌دهد.

وظیفه تجهیزات موتورخانه را می‌توان در این عبارت خلاصه کرد: تهویه مطبوع و گرمایش ساختمان است. سیستم‌های تهویه مطبوع و گرمایش به روش‌های متعددی کار می‌کنند؛ و هر روش، تجهیزات متفاوت خود را دارد. در موتورخانه‌ها اجزای دیگری از جمله وسایل تولید حرارت مانند دیگ‌ها، چیلرها، مشعل، لوله‌های انتقال و ... وجود دارند که هرکدام هدف خاصی دارند.

موتورخانه‌ها معمولا در زیرزمین خانه‌ها و ساختمان‌ها قرار می‌گیرند. اما در اماکن و ساختمان‌های بزرگ‌تر، فضایی خارج از ساختمان برای آنها در نظر گرفته می‌شود. دلیل آن سنگینی تاسیسات و سروصدای زیادی‌ست که تولید می‌کنند. نگهداری و تعمیر موتورخانه در این حالت هم برای همه راحت‌تر است.

 

وسایل تبادل و توزیع گرما و سرما

در موتورخانه‌ها، آب، بخار و یا هوا از طریق شبکه‌های انتقال به وسایل توزیع گرما و سرما می‌روند، و تهویه مطبوع محیط را فراهم می‌کنند. منظور از وسایل توزیع سرما و گرما، فن کویل (هم برای گرمایش در زمستان، و هم برای سرمایش در تابستان) و هواساز است. در موارد متعددی، تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات مربوط به همین بخش‌ها می‌شود.

سرما و گرمای تولیدشده در دستگاه‌های مولد انرژی، از طریق پمپ و شبکه لوله کشی به فن کویل هدایت می‌شوند. در آنجا از کویل‌های پره دار به وسیله وزش اجباری هوا روی کویل‌ها عبور می‌کنند، و سرما یا گرما را به محیط منتقل می‌کنند.

 

تعمیرکار موتورخانه شوفاژ

 

بهینه سازی موتورخانه چگونه است؟

موتورخانه‌ها به واسطه عملکردشان، انرژی زیادی تولید می‌کنند. بنابراین، طراحی موتورخانه باید به‌گونه‌ای باشد که اتلاف انرژی در آنها به حداقل برسد. تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات یکی از اقداماتی است که در جهت بهینه سازی موتورخانه انجام می‌شود. بعضی از نکاتی که باید به آن توجه کرد عبارت هستند از:

 • تنظیم موتورخانه
 • نصب دمپر بارومتریک
 • عایق کردن لوله و دیگ
 • تطابق دیگ و مشعل در موتورخانه
 • رسوب زدایی و شستشوی منظم دیگ
 • نصب سیستم جهت کنترل محیطی هوشمند موتورخانه

 

بهترین شرکت نگهداری و تعمیرات موتورخانه

همان طور که گفتیم، شما در «خدمت از ما» می‌توانید با ثبت درخواست رایگان به بهترین شرکت‌های تاسیساتی در زمینه تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات در شهرتان دسترسی داشته باشید. همچنین، می‌توانید بدون نهایی کردن سفارش‌تان، از هزینه تعمیرات موتورخانه نیز مطلع شوید.

 

نحوه ثبت سفارش تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه

جهت ثبت سفارش تعمیر موتورخانه و همچنین نگهداری موتورخانه می‌توانید درخواست خود را در وبسایت و یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت کنید. پس از ثبت درخواست متخصصین فعال در «خدمت از ما» درخواست شما برای تعمیرات موتورخانه و یا نگهداری موتورخانه را مورد بررسی قرار می‌دهند.

با توجه به اطلاعاتی که هنگام ثبت درخواست وارد می‌کنید، برای شما چند قیمت پیشنهادی توسط متخصصان ارسال می‌شود. پس از دریافت قیمت پیشنهادی، می‌توانید به پروفایل هریک از متخصصان تعمیر موتورخانه مراجعه کنید، و از میزان تخصص و مهارت آنها اطلاعات خوبی به دست آورید.

همچنین، با مطالعه نظرات و پیشنهادات مشتریان قبلی می‌توانید از نحوه عملکرد آنها اطمینان حاصل نمایید، بهترین متخصص تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات را از میان آنها انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.67 امتیاز از 37 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نگهداری و تعمیر موتورخانه

نظرات

محمد رهنمای آخری
محمد رهنمای آخری
4.8
42 خدمت موفق
نگهداری و تعمیر موتورخانه
678330 کبیری

در تماس تلفنی و توضیح ایراد بوجود آمده ایشان بدون هیچ چشم داشتی چگونگی رفع ایراد را بیان نمودن و گفتند اگه آیت کارو انجام دادی و نشد میام می بینم، ساده بیان کردم که همه بدونن هستند همچین افراد دلسوز و باوجدانی که توی جامعه فعلی خیلی خیلی کم پیدا میشه ، ایشان اگر تشریف می‌آورند و هر مبلغی میفرمودند تقدیم میکردم مجددا از ایشان کمال تشکر و سپاس را دارم

محسن قربانی
محسن قربانی
4.6
18 خدمت موفق
نگهداری و تعمیر موتورخانه
روح اله عباسی

ممنون از اقای قربانی که قبول زحمت کردند در کوتاهترین زمان ممکن از تهران برای تعمیر موتور خانه ما امدند نوع برخوردشون عالی در کارشون با تجربه بودن

علی رضا رشیدی
علی رضا رشیدی
4.6
14 خدمت موفق
نگهداری و تعمیر موتورخانه
سید علی اکبر حسینی

خیلی عالی بودن وراهنمایی خیلی خوبی انجام دادن وقیمت خیلی به صرفه وکار خیلی خوبی دارن که

در این شهرها می توانید سفارش نگهداری و تعمیر موتورخانه را ثبت کنید:

loading