شما در کدام شهر به نگهداری و تعمیر موتورخانه نیاز دارید؟

نگهداری و تعمیر موتورخانه را به متخصصش بسپار

نگهداری موتورخانه و تعمیر موتورخانه یکی از موضوعات مهم در مدیریت ساختمان است و یکی از خدمات پردرخواست "خدمت از ما" به شمار می‌آید. تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات، طبق دستورالعمل نگهداری موتورخانه انجام می‌شود. اکنون اگر برای تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه به کمک یک تعمیرکار تاسیسات موتورخانه نیاز دارید، روی ما حساب کنید. اکنون خدمات نگهداری و تعمیر موتورخانه شوفاژ را از طریق فرم سفارش، ثبت کنید تا به بهترین تعمیرکاران موتورخانه شوفاژ دسترسی داشته باشید. 

 

نگهداری و تعمیر موتورخانه

 

قیمت تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه چقدر است؟

قیمت تعمیر موتورخانه شوفاژ چقدر است؟ هزینه نگهداری موتورخانه شوفاژ چگونه تعیین می‌شود؟ آیا می‌توان قبل از درخواست خدمات تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه از قیمت‌ها مطلع شد؟

قبل از پاسخ به این پرسش‌ها لازم است بگوییم که تمامی قیمت گذاری‌ها برای تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه از سوی کارشناسان بررسی می‌شود. هچنین قیمت تعمیر موتورخانه کاملا شفاف است چرا که شما بعد از اینکه فرم سفارش را پر کردید هر یک از تعمیرکاران تاسیسات موتورخانه مبلغی را پیشنهاد می‌دهند که به هیچ وجه بعد از اتمام تعمیر موتورخانه تغییر نمی‌کند.


چرا بهتر است تعمیر موتورخانه را به تعمیرکاران "خدمت از ما" سپرد؟

تعمیر موتورخانه یکی از موارد بسیار تخصصی است. با توجه به آن که قلب تپنده هر خانه‌ای، موتورخانه است؛ تعمیر موتورخانه توسط فردی نامتخصص می‌تواند هزینه‌های بسیاری را به شما وارد کند. بهره از یک متخصص توانا در تعمیر موتورخانه، راهی است که علاوه بر تعمیر موتورخانه، شما عزیزان از عوارض جانبی تعمیر موتورخانه توسط فردی نامتخصص به دور خواهید ماند. از آن جهت هم که پیدا کردن یک تعمیرکار تاسیسات موتورخانه کار سختی است پس از طریق فرم سفارش خود را کنید تا به بهترین تعمیرکاران شهر خود دسترسی داشته باشید.


تعمیر موتورخانه شوفاژ را به "خدمت از ما" بسپارید

تعمیر موتورخانه شوفاژ، همانند تعمیر موتورخانه است. هیچ تفاوتی میان موتورخانه و موتورخانه شوفاژ وجود ندارد. به تبع شما عزیزان در صورت درخواست تعمیر موتورخانه شوفاژ، از همان خدمات تعمیر موتورخانه بهره خواهید برد و تفاوتی میان تعمیر موتورخانه شوفاژ و تعمیر موتورخانه نخواهید دید.

 

تعمیر موتورخانه

 

چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه

تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات از اهمیت زیادی برخوردار است. ما در زیر چند مورد از خدمات تعمیر موتورخانه را برای شما بیان کرده ایم.

 • تعمیر مشعل و سرویس مشعل
 • تعمیر دیگ شوفاژ و تعویض پره دیگ چدنی شوفاژ
 • تعمیر دیگ فولادی و تعمیر دیگ آبگرم
 • تعویض لوله آتشخوار دیگ بخار و دیگ آبگرم
 • سرویس و تعمیر پمپ شوفاژ
 • سیم پیچی و تراشکاری پمپ سیرکولیشن شوفاژ
 • تعمیر پمپ آب (پمپ فشار آب ساختمان، پمپ پنتاک و پمپ چینی)
 • نصب اینورتر برای پمپ‌های سه فاز (راه انداز نرم)
 • نصب موتور خانه، نصب و راه اندازی موتور خانه، تاسیسات ساختمان و لوله کشی آب و فاضلاب
 • تعویض کوپلینگ پمپ شوفاژ (کوپلینگ زنجیری پمپ شوفاژ و کوپلینگ لاستیکی پمپ) و پمپ آبرسانی
 • تعمیر تابلو برق موتور خانه و تاسیسات مرکزی (کنتاکتور و بی متال و کنترل فاز و غیره)
 •  اجرای موتور خانه، تعمیرات موتور خانه و نگهداری موتور خانه
 • تعمیر موتور خانه، نصب شوفاژ، چیلر تراکمی و نگهداری استخر

 


موتورخانه چیست؟

موتورخانه چیست؟ طرز کار موتورخانه چگونه است؟ سیستم موتورخانه چگونه کار می‌کند؟ چگونه می‌توان موتورخانه شوفاژ را بهینه کرد؟

این‌ها رایج ترین سوالاتی است که افراد برایشان پیش آمده است. به همین دلیل ما در ادامه مقاله به شرح طرز کار موتورخانه و اینکه موتورخانه چیست و چگونه کار می‌کند پرداخته‌ایم. پس در ادامه همراه ما باشید تا قبل از هر چیز بیشتر در مورد موتورخانه، تعمیر و نگهداری آن بدانید.


 

طرز کار موتورخانه چگونه است؟

در ساختمان‌ها تمامی تجهیزات تاسیساتی سیستم به یک فضا انتقال داده می‌شود که کنترل و تعمیر آن‌ها را آسان تر می‌کند. به محل قرار گرفتن این تجهیزات، موتورخانه می‌‌گویند. در واقع موتورخانه معمولا به دستگاه های مکانیکی و کنترل کننده های الکتریکی، اختصاص داده می‌شود. معمولا محل قرار گیری موتورخانه‌ها در زیر زمین خانه است و در محل‌ها و ساختمان های بزرگ تر معمولا این فضا در خارج از ساختمان قرار دارد و آن هم به دلیل سنگینی تاسیسات و سر و صدای زیادی است که تولید می‌کنند. 

معمولا هدف تجهیزاتی که در موتورخانه هستند، تهویه مطبوع و گرمایش ساختمان است. در سیستم های تهویه مطبوع و گرمایش، روش های متعددی به کار گرفته می‌شود و بنا بر هر کدام از این روش‌ها تجهیزات متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در موتورخانه‌ها اجزای زیادی از قبیل وسائل تولید حرارت مثل دیگ ها، چیلرها، مشعل، لوله‌ها انتقال و غیره وجود دارند که هر کدام کار خاصی را انجام می‌دهند.

 

نگهداری موتورخانه

 

وسائل تبادل و توزیع گرما و سرما

آب، بخار و یا هوا، بعد از عبور از شبکه های انتقال به وسائل توزیع گرما و سرما رسیده و تهویه مطبوع محیط را فراهم می‌آوردند. وسائل توزیع سرما و گرما در اینجا فن کویل و هوا ساز می‌باشد. از فن کویل برای گرمایش در زمستان و هم برای سرمایش در تابستان مورد استفاده می‌شود. آب سرد و گرمی که در دستگاههای مولد انرژی تولید می‌شود توسط پمپ و شبکه لوله کشی به فن کویل رسیده و پس از عبور از کویل های پره دار به وسیله وزش اجباری هوا روی کویل‌ها، سرما و گرما را به محیط می‌دهد.


بهینه سازی موتورخانه چگونه است؟

موتورخانه‌ها معمولا فضاهایی هستند که انرژی زیادی را تولید می‌کنند و در این میان موتورخانه باید به نحوه طراحی آن‌ها توجه خاصی کرد تا از اتلاف انرژی توسط آن‌ها جلوگیری شود. تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات یکی از اقداماتی است که در جهت بهینه سازی موتورخانه انجام می‌شود. بعضی از نکاتی که باید به آن توجه کرد عبارتند از:

 • نصب سیستم کنترل محیطی هوشمند موتورخانه
 • تنظیم موتورخانه
 • تطابق دیگ و مشعل در موتورخانه
 • نصب دمپر بارومتریک عایق‌کاری لوله و دیگ
 • رسوب زدایی و شستشوی دیگ

 

بهترین شرکت تعمیر و نگهداری موتورخانه:

همان طور که گفتیم شما در "خدمت از ما" می‌توانید با ثبت درخواست رایگان، به بهترین شرکت‌های تاسیساتی در زمینه تعمیر و نگهداری موتورخانه در شهر خودتان دسترسی داشته باشید.