تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ

ثبت درخواست "تعمیر شوفاژ"
تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ معمولا از مشکلاتی است که برای کسانی که از شوفاژ به عنوان سیستم گرمایشی استفاده می‌کنند رخ می‌دهد. تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ و گرفتن سوراخ رادیاتور راه حل مناسبی برای اکثر شوفاژها است. علت آب دادن رادیاتور شوفاژ می‌تواند از جنس لوله‌ها و یا اسیدشویی نامناسب باشد. برای کسانی که به دنبال راه حل موقت برای تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ و رفع نشتی رادیاتور شوفاژ هستند، استفاده از چسب سوراخ رادیاتور مناسب است. برای گرفتن سوراخ رادیاتور و جلوگیری از نشتی شوفاژ خود می‌توانید روی "خدمت از ما" حساب کنید تا مشکل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ را در کوتاه ترین زمان رفع کنیم.


 

 تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ

معمولا یکی از نشانه‌های سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ آب دادن رادیاتور شوفاژ است. سرویسکار در زمان تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ باید آن قسمتی را که سوراخ شده است پیدا کند. استفاده از چسب سوراخ رادیاتور برای گرفتن سوراخ رادیاتور موقتی است. مگر این که سوراخ و نشتی بسیار کوچک و کم باشد. اما گاهی میزان نشتی شوفاژ به قدری زیاد است که باید لوله‌های شوفاژ را عوض کنید یا این که به فکر یک رادیاتور جدید برای خانه باشید. یکی دیگر از راه حل‌ها هم تعویض شیر پایین رادیاتور است که باید توسط تعمیرکار شوفاژ و فرد آشنا به امور تعمیر پکیج انجام شود.


نشانه‌های سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

آب دادن رادیاتور شوفاژ، محسوس ترین نشانهی سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ است. یا این که دیوارهای کنار رادیاتور یا خود رادیاتور لکه‌هایی از نم و آب خبر از وجود نشتی در آن می‌دهد. اما بعضی اوقات نشانه‌ها از چشم یک فرد عادی دور می‌ماند. مشکلات زیر می‌تواند گاهی به ما بگویند که باید برای تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ اقدام کنید:

 •  سرد بودن رادیاتور شوفاژ
 •  هوا گرفتن شوفاژ و به دنبال آن صدای سوت يا زوزه
 •  افت فشار پکیج دیواری
 •  وجود نقاط سرد بر روی رادیاتور شوفاژ

 

 سوراخ شدن رادیاتور


 علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ بیشتر به دلیل رسوب زدایی و اسید شویی غیر اصولی و توسط افراد ناوارد است. جمع شدن رسوبات آب در رادیاتورها لوله‌‌ها را به مرور تخریب می‌کنند. فرسوده شدن رادیاتور شوفاژ، سوراخ شدن بر اثر وارد شدن ضربه شدید به شوفاژ و استفاده از جنس نامرغوب از عمده ترین علت‌های نشتی رادیاتور شوفاژ هستند. در هر صورت برای تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ باید عجله کنید تا آب بیش از این به هدر نرود.آیا استفاده از چسب سوراخ رادیاتور برای تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ مناسب است؟

چسب سوراخ رادیاتور برای تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ یک راه حل موقت است. اگر مشکل موجود در رادیاتور از پایه برطرف نشود در آینده مشکل‌های بزرگ تری را به وجود می‌آورد و دوباره برای تعمیر رادیاتور شوفاژ باید اقدام کنید و هزینه‌های بیشتری را بپردازید.


پیش گیری از سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

 • برای جلوگیری از سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ متعدد در آینده، خودسرانه اقدام به تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ نکنید.
 • رسوب گیری و رسوب زدایی پکیج و شوفاژ را به دست افراد متخصص بدهید. زیرا عدم رسوب زدایی باعث تجمع بیش از حد رسوبات و سوراخ شدن رادیاتور می‌شود. از طرفی نیز اسید شویی نامناسب لوله‌های رادیاتور باعث نشتی شوفاژ می‌شود.
 • از شیرهای مناسب برای پکیج و رادیاتور شوفاژ استفاده کنید.
 • سعی کنید بهترین نوع رادیاتور را برای خانه تهیه کنید.


بررسی ساختار شوفاژ و علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

در ارتباط با تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ بهتر است که با لوله‌های مختلف مصرفی در رادیاتور آشنا شوید. طبق تجربه سرویسکاران ما لوله‌های گالوانیزه بیشتر از دیگر لوله‌ها در معرض سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ قرار می‌گیرند و گرفتن سوراخ رادیاتور آن‌ها دشوارتر است. دیگر لوله‌های مورد استفاده لوله‌های پولیکا، چدنی، پلاستیک و … هستند. بهترین جنس برای لوله کشی شوفاژ از نوع پوش فیت است.


علت آب دادن رادیاتور شوفاژ

علاوه بر سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ، گاهی شل بودن اتصالات و فشار نامناسب پکیج باعث آب دادن رادیاتور شوفاژ می‌شود. تعمیر کار شوفاژ در گروه ما رادیاتورهای شما را بررسی می‌کند تا قسمتی را که دچار مشکل شده است پیدا کند.

 

چسب سوراخ رادیاتور سوراخ شدن رادیاتور


خدمات رفع نشتی رادیاتور شوفاژ

 •  رفع نشتی رادیاتور شوفاژ
 •  تعمیر سوراخ شوفاژ
 •  رفع نشتی آب رادیاتور داخل اتاق
 •  رفع علت آب دادن رادیاتور شوفاژ
 •  تعویض شیر پایین رادیاتور شوفاژ


 شیر پایین رادیاتور شوفاژ برای چیست؟

معمولا در یک رادیاتور سه نوع شیر وجود دارد. یک شیر تخلیه که بالا یا پایین رادیاتور است و به منظور هواگیری تعبیه شده است. شیر دوم برای کنترل ورود آب به رادیاتور به صورت دستی است. دیگری و سومی شیر پایین رادیاتور است شیر برگشت است و یک بار تنظیم می‌شود. شیر پایین رادیاتور شوفاژ برای تنظیم و ایجاد تعادل و بالا رفتن راندمان رادیاتور شوفاژ طراحی شده است.


هزینه گرفتن سوراخ رادیاتور

گرفتن سوراخ رادیاتور شوفاژ هزینههایی مربوط به دستمزد تعمیرکار دارد. در زمان تعمیر سوراخ رادیاتور شوفاژ گاهی نیاز هست که قطعاتی تعویض و یا تعمیر شوند. در این صورت هزینههای مربوط به خرید قطعات توسط سرویس کار اعزامی به شما به صورت یک فاکتور داده می‌شود.


صدای تق تق رادیاتور شوفاژ

منشا تولید این صدا، کمبود جا برای لوله‌های کف برای انبساط و انقباض است که با گرم و سرد شدن تق تق صدا می‌كنند. با قرار دادن مقداری عايق يا يک قطعه نمد در اطراف لوله‌ها می‌تواند به کاهش صدای شوفاژ کمک کند.

 

سوراخ شدن رادیاتور و یا سوراخ شدن حوله خشک کن ممکن است برای چند روز شما را از نعمت گرما در زمستان محروم کند. با درخواست تعمیر شوفاژ و تعمیر رادیاتور سوراخ شده، می‌توانید سریعا گرمای گذشته را به خانه بازگردانید. در بازار آنلاین «خدمت از ما» بهترین تعمیرکاران شوفاژ را در شهر خودتان بیابید.

به این مطلب امتیاز دهید

3.88 امتیاز از 126 رای

تعمیر شوفاژ

برای سرویس تعمیر شوفاژ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر شوفاژ

تعمیر شوفاژ شرق تهران
تعمیر شوفاژ غرب تهران

مطالب مرتبط با گرمایشی

تعمیر بخاری آبسال

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading