علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

ثبت درخواست "تعمیر شوفاژ"
علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری چیست؟

گاهی اوقات حتی بعد از هواگیری شوفاژ باز هم شوفاژها به درستی گرم نمی‌شوند اما به راستی علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری چیست؟ تعدادی از هموطنان در هنگام ثبت درخواست خدمات در سایت و یا اپلیکیشن مجموعه "خدمت از ما" به دنبال علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری بودند. سوالاتی نظیر: گرم نشدن یکی از شوفاژها، نحوه هواگیری رادیاتور، علت گرم نشدن یکی از رادیاتورها در خانه یا علت سرد بودن پایین رادیاتور شوفاژ، علت گرم نشدن پایین رادیاتور و یا سوالات کمی تخصصی‌تر مثل نحوه تنطیم شیر رفت و برگشت رادیاتور و علت گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان، علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه باعث شد تا مقاله زیر را بنویسیم و به اشتراک گذاریم. 

مواردی که این روزها بیشتر در رابطه با علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری در گوگل سرچ می‌شود:

 • علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه
 • علت گرم نشدن رادیاتور بعد از هواگیری
 • علت گرم نشدن شوفاژ پکیج ایران رادیاتور
 • علت گرم نشدن پایین رادیاتور
 • علت گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور
 • گرم نشدن یکی از رادیاتور
 • علت سرد بودن پایین رادیاتور شوفاژ
 • علت سرد بودن قسمت پایین رادیاتور شوفاژ

اگر برای تعمیر شوفاژ به دنبال یک سرویسکار باتجربه می‌گردید، اپلیکیشن "خدمت از ما" را از طریق گوگل پلی یا بازار نصب کنید تا اولین درخواستتان با 10هزار تومان هدیه ارزان‌تر شود.

 

 • اولین علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

اگر متوجه گرم نشدن یکی از شوفاژها شدید، این مشکل می‌تواند چند دلیل داشته باشد. معمولا برای اینکه آب گرم در رادیاتور بتواند گرمای لازم را ایجاد کند نباید فشار پکیج از حد معینی کمتر باشد. عدد فشار را می‌توانید از روی نمایشگر پکیج بخوانید. در صورت کم بودن فشار از 1.5 بار، احتمالا علت گرم نشدن یکی از رادیاتورها یا همه آن‌ها باشد.

[مطلب پیشنهادی: نظافت منزل]

[مطلب پیشنهادی: نظافت منزل تهران]

 

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری چیست؟

 

 • دومین علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

گاهی فشار پکیج در بازه نرمال قرار دارد اما لوله‌های رادیاتور به دلایلی مانند سختی بیش از حد آب دچار رسوب گرفتگی شدید شده‌اند. همین موضوع باعث افت فشار آب در رادیاتور می‌شود و آب گرم نمی‌تواند به طور یکنواخت در فضای رادیاتور به گردش در آید. نتیجه این است که به رادیاتور که دست می‌زنیم متوجه سردی برخی نقاط بر روی آن می‌شویم. در این مورد با کمک و نظارت متخصص می‌توان از محلول‌های مخصوص پکیج برای جرم زدایی و اسید شویی مبدل حرارتی استفاده نماییم.


 

 • سومین علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

البته علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری به همین موارد ختم نمی‌شود. گاهی علت گرم نشدن شوفاژ به دمای نامناسب شعله پکیج مربوط می‌شود. این مورد نیز ممکن است به دلیل نقص در مشعل پکیج اتفاق افتاده باشد. در برخی موارد علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری به ارتفاع شعله ربط داده می‌شود. ممکن است در موقع نصب پکیج شعله در جای خوبی نسبت به لوله قرار نگرفته باشد و یا شعله کم باشد و حرارت مورد نیاز برای رسیدن به گرمایش آب فراهم نشود. می‌توان با بیشتر کردن شعله تا حدی این موضوع را برطرف کرد. اما چک کردن مشعل و جایگاه آن و سنسورهای حرارتی نیازمند تکنسین متخصص است. بنابراین از سالم بودن سنسورهای حرارتی و مشعل کاملا مطمئن شوید.


 

 • چهارمین علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

گاهی علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری دلایل بسیار ساده ای دارد. همیشه به دنبال دلایل بسیار پیچیده نباشید. برخی مواقع فشار آب ساختمان بسیار کم است و این ربطی به پکیج شما ندارد. ممکن است موتور پمپ اصلی ساختمان از قدرت کافی برخوردار نباشد. گاهی اوقات استفاده همزمان از چند شیر آب می‌تواند علت افت فشار پکیج و سرمای رادیاتورها باشد. ممکن است یک نفر در حمام باشد و نفر بعدی مشغول آب دادن به باغچه باشد. بنابراین سریعا بر روی سیستم گرمایش منزل عیب نگذارید.


 

 • پنجمین علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

گاهی در حالیکه هواگیری را انجام داده‌ایم و گمان می‌کنیم مشکل نمی‌تواند هواگیری باشد. اما اتفاقا دقیقا مشکل همین جاست. چرا که ممکن است هواگیری به طور موثر و کاملی صورت نگرفته باشد. در صورت امکان هواگیری را بر روی همه رادیاتورهای منزل انجام دهید و این کار را تا ممتد شدن پرتاب آب ادامه دهید.

برخی موارد لوله کش‌های شوفاژ در منازل استانداردهای مربوطه را رعایت نمی‌کنند. مثلا فاصله استاندارد هر رادیاتور از رادیاتور بعدی، مقدار پیچ خوردگی در لوله‌ها و یا دوری بیش از حد از منبع گرمایش می‌تواند باعث بروز مشکلاتی گردد که با هواگیری پکیج به تنهایی بر طرف نمی‌گردند. انتخاب پکیج و قدرت مناسب آن باید متناسب با فضای ساختمان و تعداد رادیاتورها باشد. بنابراین دقت در مراحل اولیه نصب و خرید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی می‌تواند از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

تعمیر شوفاژ
برای سرویس تعمیر شوفاژ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading