علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری چیست؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری چیست؟

گاهی اوقات حتی بعد از هواگیری شوفاژ، باز هم شوفاژها به درستی گرم نمی‌شوند، اما به راستی علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری چیست؟ تعدادی از هموطنان در هنگام ثبت درخواست خدمات تعمیر شوفاژ، عیب یابی و تعمیر پکیج و سایر وسایل گرمایشی در سایت و یا اپلیکیشن مجموعه "خدمت از ما" به دنبال علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری بودند.

سوالاتی نظیر؛ علت گرم نشدن یکی از شوفاژها و رادیاتورها در خانه، علت سرد بودن پایین رادیاتور شوفاژ و گرم نشدن آن یا سوالات کمی تخصصی‌تر مثل نحوه تنطیم شیر رفت و برگشت رادیاتور (شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست) و علت گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان و ایران رادیاتور، علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه باعث شد تا مقاله زیر را بنویسیم و به اشتراک گذاریم. 

 در این محتوا ما دلایل کلی علت گرم نشدن رادیاتور را بررسی می کنیم، اما اگر این مشکلات برطرف نشد باید اهمیت و ضرورت سرویس و تعمیر موتورخانه و همین طور تعمیر رادیاتور شوفاژ را در نظر بگیرید.

مواردی که این روزها بیشتر در رابطه با علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری در گوگل سرچ می‌شود:

 • علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه چیست؟
 • علت گرم نشدن رادیاتور بعد از هواگیری شوفاژ
 • علت گرم نشدن پایین رادیاتور 
 • علت گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور و بوتان
 • گرم نشدن یکی از رادیاتور
 • علت سرد بودن قسمت پایین رادیاتور شوفاژ

اگر پس از نصب موتورخانه و تجهیزات وابسته به آن مثل نصب رادیاتور شوفاژ، با مشکلاتی در روند کار مواجه شدید، جهت دریافت خدمات تعمیر شوفاژ به دنبال یک سرویسکار باتجربه می‌گردید، اپلیکیشن "خدمت از ما" را از طریق گوگل پلی یا بازار نصب کنید تا اولین درخواستتان با 10هزار تومان هدیه ارزان‌تر شود.

علت گرم نشدن رادیاتور

در بسیاری از مواقع با این مورد برخورد داشته اید که پکیج به درستی کار می کند و آب در سیستم گرمایشی آن به درستی به گردش در می آید، اما باز شاهد گرم نشدن رادیاتور یا بخشی از رادیاتور هستید؛ علت گرم نشدن رادیاتور می تواندبه چند دلیل باشد که در زیر به بررسی موارد عمده علت گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها می پردازیم.

 • در پکیج های تک مبدل، خرابی و معیوب بودن پمپ سیرکولاسیون، می تواند باعث خرابی پکیج و گرم نشدن رادیاتورها شود، که در صورت چنین مشکلی بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.
 • ممکن است شیرهای رفت و برگشت که در زیر رادیاتور قرار دارد به طور کامل باز نباشد، که به راحتی می توانید این مورد را چک و برطرف کنید.
 • در پکیج های دو مبدل، خرابی شیر موتوری می تواند باعث جلوگیری از عملکرد صحیح پکیج و در نتیجه علت گرم نشدن رادیاتور شود.
 • پایین بودن ظرفیت حرارتی پکیج؛ که این علت به خاطر متناسب نبودن پکیج و مساحت فضای مورد نظر است.
 • مورد مهم بعدی هواگیری نکردن شوفاژ و پکیج می باشد؛ وجود هوا در رادیاتور، علت گرم نشدن شوفاژ است.

گاهی اوقات تمام موارد بالا را بررسی می کنید و با وجود درست بودن همه آنها و همچنین هواگیری رادیاتور و شوفاژ باز هم رادیاتور گرم نمی شود؛ در ادامه مطلب می خواهیم به علت گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان و ایران رادیاتور و سایر مدل های دیگر بعد از هواگیری بپردازیم.

 

مهم‌ترین علل گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

در ادامه بر شرح شایع‌ترین علل گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری خواهیم پرداخت. گاهی ممکن است متوجه شوید که  پکیج روشن است ولی رادیاتور گرم نمیشود، در صورت بروز این مشکل بهترین کار سپردن آن به متخصصین مجرب خواهد بود. پس ادامه مطلب را با ما همراه باشید تا به آسانی به عیب یابی دستگاه خود در منزل بپردازید.

 

عدم تنظیم فشار پکیج، علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

اگر متوجه گرم نشدن یکی از شوفاژها شدید، این مشکل می‌تواند چند دلیل داشته باشد؛ معمولا برای اینکه آب گرم در رادیاتور بتواند گرمای لازم را ایجاد کند نباید فشار پکیج از حد معینی کمتر باشد. عدد فشار را می‌توانید از روی نمایشگر پکیج بخوانید. در صورت کم بودن فشار از 1.5 بار، احتمالا این مورد علت گرم نشدن یکی از رادیاتورها یا همه آن‌ها باشد. 

 

رسوب در لوله‌ها علت گرم نشدن رادیاتور بعد از هواگیری

بعد از هواگیری شوفاژ، در بعضی از مواقع با وجود آن که فشار پکیج هم در بازه نرمال خود قرار دارد، با این حال دلایلی چون بالا بودن سختی آب، می‌تواند موجب زیاد شدن رسوب گرفتگی لوله‌های رادیاتور شود. این مورد،  یکی از دلایل کاهش فشار آب رادیاتور خواهد بود. در نتیجه اگر شما به دنبال  علت گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان و ایران رادیاتور باشید، حتما در این مرحله با دست زدن به برخی نقاط رادیاتور متوجه سرد بودن آن خواهید شد.

برای حل این مشکل پیشنهاد می‌شود با کمک گرفتن از متخصصین مجرب با استفاده از محلول‌های مخصوص پکیج برای جرم زدایی و اسید شویی مبدل حرارتی استفاده نمایید.

 

علت گرم نشدن رادیاتور


 

دمای نامناسب شعله، علت گرم نشدن شوفاژ 

البته علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری به همین موارد ختم نمی‌شود. گاهی علت گرم نشدن شوفاژ به دمای نامناسب شعله پکیج مربوط می‌شود. این مورد نیز ممکن است به دلیل نقص در مشعل پکیج اتفاق افتاده باشد. در برخی موارد علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری به ارتفاع شعله ربط داده می‌شود.

ممکن است در موقع نصب پکیج شعله در جای خوبی نسبت به لوله قرار نگرفته باشد و یا شعله کم باشد و حرارت مورد نیاز برای رسیدن به گرمایش آب فراهم نشود. می‌توان با بیشتر کردن شعله تا حدی این موضوع را برطرف کرد. اما چک کردن مشعل و جایگاه آن و سنسورهای حرارتی نیازمند تکنسین متخصص است. بنابراین از سالم بودن سنسورهای حرارتی و مشعل کاملا مطمئن شوید.


 

فشار آب کم ساختمان، علت گرم نشدن رادیاتور بعد از هواگیری

گاهی علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری دلایل بسیار ساده ای دارد، همیشه به دنبال دلایل بسیار پیچیده نباشید. برخی مواقع فشار آب ساختمان بسیار کم است و این می تواند علت گرم نشدن رادیاتور باشد و این ربطی به پکیج شما ندارد، ممکن است موتور پمپ اصلی ساختمان از قدرت کافی برخوردار نباشد. گاهی اوقات استفاده همزمان از چند شیر آب می‌تواند علت افت فشار پکیج و سرمای رادیاتورها باشد؛ ممکن است یک نفر در حمام باشد و نفر بعدی مشغول آب دادن به باغچه باشد، بنابراین سریعا بر روی سیستم گرمایش منزل عیب نگذارید.


 

عدم هواگیری مناسب علت گرم نشدن رادیاتور 

گاهی در حالیکه هواگیری را انجام داده‌ایم و گمان می‌کنیم مشکل نمی‌تواند هواگیری باشد. اما اتفاقا دقیقا مشکل همین جاست. چرا که ممکن است هواگیری به طور موثر و کاملی صورت نگرفته باشد. در صورت امکان هواگیری را بر روی همه رادیاتورهای منزل انجام دهید و این کار را تا ممتد شدن پرتاب آب ادامه دهید.

برخی موارد لوله کش‌های شوفاژ در منازل استانداردهای مربوطه را رعایت نمی‌کنند. مثلا فاصله استاندارد هر رادیاتور از رادیاتور بعدی، مقدار پیچ خوردگی در لوله‌ها و یا دوری بیش از حد از منبع گرمایش می‌تواند باعث بروز مشکلاتی گردد که با هواگیری پکیج به تنهایی بر طرف نمی‌گردند. انتخاب پکیج و قدرت مناسب آن باید متناسب با فضای ساختمان و تعداد رادیاتورها باشد. بنابراین دقت در مراحل اولیه نصب و خرید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی می‌تواند از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

در آخر بخوانید

در این محتوا سعی کردیم تمامی دلایل و علت گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور، بوتان و سایر برندها را با هم بررسی کنیم، امید است که این محتوا به برطرف کردن مشکل گرم نشدن شوفاژ شما کمک کند. در پایان توصیه ما به شما سپردن کار به متخصصان مجرب است. شما می‌توانید با ثبت درخواست خود در وب سایت یا اپلیکیشن بازار آنلاین "خدمت از ما" به آسانی با مجرب‌ترین متخصصان جهت  علت گرم نشدن رادیاتور پکیج ایران رادیاتور مشورت کنید و از آن‌ها راهنمایی بگیرید.

4.5 امتیاز از 1736 رای


تعمیر رادیاتور شوفاژ
برای سرویس تعمیر رادیاتور شوفاژ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین